Plíšková opět nestačila na Kerberovou a po velké bitvě padla. Tři Češky jsou v nejlepší desítce

Desetkrát ztratila servis a "vyrobila" přes padesát nevynucených chyb. To jsou hlavní příčiny porážky Karolíny Plíškové ve finále turnaje ve Stanfordu. S Němkou Angelique Kerberovou prohrála po boji 3:6, 7:5 a 4:6.
10.08.2015 07:30 |

Osobnosti: Karolína Plíšková (292 článků)

Plíšková porazila v Cincinnati Kerberovou a stala se českou jedničkou

Tenistka Karolína Plíšková porazila na prestižním turnaji v Cincinnati Němku Angelique Kerberovou za 62 minut 6:3, 6:1. Němce tak překazila její posun do čela světového žebříčku. Naopak Plíškové její šestý titul v kariéře výrazně pomohl - posunula se na jedenácté místo a je nejlepší Češkou.
22.08.2016 09:40 |

Berdych a Kristýna Plíšková jsou ve třetím kole, čekají je Kerberová a Federer

Tomáši Berdychovi i Kristýně Plíškové vyšlo i druhé kolo Australian Open. Plíšková přešla přes Rumunku Irinu Beguovou 6:4, 7:6 a desátý nasazený Berdych porazil Američana Ryana Harrisona 6:3, 7:6, 6:2. V boji o osmifinále je ale čekají tvrdí soupeři - Plíšková vyzve světovou jedničku a obhájkyni titulu Angelique Kerberovou z Německa a Berdych si bude muset poradit s bývalým prvním hráčem světa Švýcarem Rogerem Federerem.
18.01.2017 09:40 |

Osobnosti: Roger Federer (474 článků) , Kristýna Plíšková (44 článků)

Mizerný začátek US Open: Končí Cetkovská, Plíšková i Hradecká

České tenistky Petra Cetkovská, Lucie Hradecká a Karolína Plíšková se rozloučily s grandslamovým turnajem US Open v prvním kole. Hradecká prohrála s osmou nasazenou Angelique Kerberovou z Německa dvakrát 1:6, zatímco Plíšková proti Kanaďance Eugenii Bouchardové neudržela vedení po první sadě a prohrála 6:4, 4:6 a 5:7.
27.08.2013 11:30 |

Osobnosti: Petra Cetkovská (68 článků) , Lucie Hradecká (217 článků) , Karolína Plíšková (292 článků)

Kvitová nestačila na Williamsovou, o postup bude hrát s Kerberovou

Tenistka Petra Kvitová prohrála své druhé utkání na Turnaji mistryň, světové jedničce Sereně Williamsové z USA podlehla 2:6 a 3:6. O semifinále tak bude Kvitová hrát v pátek v přímém souboji s Němkou Angelique Kerberovou.
24.10.2013 21:55 |

Osobnosti: Petra Kvitová (1465 článků) , Serena Williams (282 článků)

Berdych, Kvitová a Plíšková postoupili do druhého kola Australian Open

Čeští tenisté Petra Kvitová, Tomáš Berdych a Kristýna Plíšková postoupili do druhého kola Australian Open. Kvitová si po setech 6:3 a 6:1 s přehledem poradila s Thajkou Luksiku Kumkhumovou, pozici favorita potvrdil i Berdych, který zdolal Inda Yukiho Bhambriho 7:5, 6:1 a 6:2. O překvapení se postarala Kristýna Plíšková, která po velké bitvě porazila domácí Samanthu Stosurovou 6:4 a 7:6.
18.01.2016 14:15 |

Osobnosti: Tomáš Berdych (1379 článků) , Petra Kvitová (1465 článků) , Samantha Stosurová (46 článků) , Kristýna Plíšková (44 článků)

V první desítce zůstávají tři české tenistky, Šafářová poskočila na páté místo

Právě skončený poslední grandslam sezony nic nezměnil na tom, že v první desítce světového žebříčku má český tenis tři zástupkyně. Petra Kvitová si udržela čtvrté místo, na svém maximu je Lucie Šafářová, které patří pátá příčka a desátá je Karolína Plíšková.
14.09.2015 13:01 |

Osobnosti: Lucie Šafářová (475 článků) , Petra Kvitová (1465 článků) , Karolína Plíšková (292 článků)

Těsně pod vrcholem: Plíšková ve finále Elite Trophy nestačila na Williamsovou

Podobně jako Petra Kvitová na Turnaji Mistryň byla i Karolína Plíšková v konkurenci Elite Trophy blízko vytouženému titulu, leč ani této české tenistce se ve finále nepoštěstilo. Po dramatické bitvě se nakonec musela sklonit před Američankou Venus Williamsovou, která v čínském Ču-chaj zvítězila po setech 7:5 a 7:6.
08.11.2015 12:05 |

Osobnosti: Petra Kvitová (1465 článků) , Karolína Plíšková (292 článků)

Tenisová kometa září! Plíšková si brousí zuby na Kvitovou!

Tenistka Karolína Plíšková si zahraje finále turnaje v Sydney. V dnešním semifinále porazila za pětapadesát minut Němku Angelique Kerberovou 6:3 a 6:2. V duelu o titul vyzve svou krajanku Petru Kvitovou.
15.01.2015 09:31 |

Plíšková si v Birminghamu zahraje své první finále na trávě

Tenistka Karolína Plíšková se na turnaji v Birminghamu probojovala počtvrté v sezoně do finále. Šestá nasazená česká hráčka dnes porazila Francouzku Kristinu Mladenovicovou 6:2, 7:6 a na trávě bude bojovat o titul poprvé v kariéře. O finálové soupeřce Plíškové se rozhodne v německém souboji mezi Angelique Kerberovou a Sabine Lisickou.
20.06.2015 17:26 |

Konečná pro Plíškovou: Česká tenistka nestačila v Sydney na světovou dvojku

Narozdíl od loňska si Karolína Plíšková tentokrát nezahraje ve finále turnaje v Sydney. Česká tenistka nestačila ve čtvrtfinále na světovou dvojku Rumunku Simonu Halepovou, se kterou po tuhé bitvě prohrála 4:6 a 5:7.
13.01.2016 11:45 |

BRAVO PETRO! Kvitová triumfovala na turnaji v Tokiu, ve finále smázla Němku Kerberovou

Tenistka Petra Kvitová vyhrála turnaj v Tokiu a získala jedenáctý titul ve dvouhře v kariéře. Sedmá nasazená hráčka v dnešním finále porazila Němku Angelique Kerberovou po setech 6:2, 0:6 a 6:3.
28.09.2013 08:40 |

Osobnosti: Petra Kvitová (1465 článků)

Šafářová porazila Kerberovou a pomohla Kvitové do semifinále. To si zahrají i Hlaváčková s Hradeckou

Lucie Šafářová zaznamenala na Turnaji mistryň premiérovou výhru, když porazila Angelique Kerberovou 4:6 a 3:6, a pomohla tak své krajance Petře Kvitové k postupu do semifinále. V něm se česká jednička utká s Ruskou Marií Šarapovovou.
30.10.2015 12:05 |

Osobnosti: Lucie Šafářová (475 článků) , Petra Kvitová (1465 článků) , Lucie Hradecká (217 článků)

Slovenské překvapení! Cibulková porazila Kerberovou a ovládla Turnaj mistryň

Slovenská tenisová kráska Dominika Cibulková se postarala o překvapení letošního Turnaje mistryň. Ve finále turnaje v Singapuru porazila favorizovanou světovou jedničku Němku Angelique Kerberovou po setech 6:3 a 6:4. Sedmadvacetiletá Cibulková si životním vítězstvím zajistila posun na pátou příčku světového žebříčku ze které odsune Karolínu Plíškovou a navíc se může těšit z prémie v přepočtu přes 50 milionů korun.
30.10.2016 14:55 |

Osobnosti: Dominika Cibulková (77 článků) , Karolína Plíšková (292 článků)

Český tenis má poprvé za téměř 30 let dvě ženy ve světové desítce

Dvě české tenistky se poprvé po 26 letech ocitly v první desítce světového žebříčku. Petra Kvitová je po grandslamovém Roland Garros druhá, a Lucie Šafářová se po krásné bitvě se světovou jedničkou Serenou Williamsovou na French Open je poprvé sedmá. Tomáš Berdych si ale po antukovém turnaji pohoršil a sestoupil ze čtvrtého na šesté místo.
08.06.2015 11:21 |

Osobnosti: Tomáš Berdych (1379 článků) , Lucie Šafářová (475 článků) , Petra Kvitová (1465 článků)

Kvitová musela otáčet, českou bitvu ovládla Plíšková

Tři české tenistky si zahrají na turnaji v Dubaji o postup do čtvrtfinále. Karolína Plíšková porazila v českém souboji Barboru Záhlavovou-Strýcovou 6:4 a 6:2, Lucie Šafářová po téměř tříhodinové bitvě udolala Australanku Casey Dellacquovou 6:7, 7:6, 7:5 a do 3. kola prošla i Petra Kvitová. Ta si poradila s Elinou Svitolinovou z Ukrajiny 2:6 a dvakrát 6:3.
17.02.2015 14:20 |

Osobnosti: Lucie Šafářová (475 článků) , Karolína Plíšková (292 článků)

Kvitová je v osmifinále. Plíšková se pokusí o posun v kariéře

Petra Kvitová si na US Open zahraje zase v osmifinále. Poslalo jí do něj vítězství nad Ukrajinkou Elinou Svitolinovou 6:3, 6:4. Kvitová se tak pokusí zopakovat nejlepší newyorský výsledek - loňské čtvrftinále. Aby se do něj dostala, bude muset porazit vítězku nočního duelu mezi druhou nasazenou Němkou Angelique Kerberovou a Catherine Bellisovou z USA.
02.09.2016 23:45 |

Plíšková a Šafářová tentokrát nezaváhaly, v Cincinnati jsou v osmifinále

Karolína Plíšková a Lucie Šafářová napravily nezdar z turnaje v Torontu a obě postoupily do osmifinále podniku v Cincinnati. Plíšková porazila Timeu Babosovou z Maďarska 6:4, 7:5 a stejným poměrem zdolala Šafářová Američanku Coco Vandewegheovou.
19.08.2015 22:25 |

Berdych i Kvitová vypadli v Římě ve čtvrtfinále

Nejlepší čeští tenisté Tomáš Berdych a Petra Kvitová vypadli na antukovém turnaji v Římě ve čtvrtfinále. Berdych podlehl druhému nasazenému Španělovi Rafaelu Nadalovi po dvouhodinové bitvě 4:6 a 5:7, Kvitová prohrála 6:7, 6:1 a 1:6 s Němkou Angelique Kerberovou.
19.05.2012 09:50 |

Osobnosti: Tomáš Berdych (1379 článků) , Petra Kvitová (1465 článků)

Plíšková první finále přetavila v zisk titulu!

Tenistka Karolína Plíšková získala první titul na okruhu WTA. Dvacetiletá česká hráčka dnes otočila ve finále v Kuala Lumpuru duel s Bethanií Mattekovou-Sandsovou a Američanku porazila 1:6, 7:5 a 6:3. V pondělním žebříčku se Plíšková posune ze 127. místa poprvé do první stovky.
03.03.2013 17:30 |