Článek

Písničkář Zdeněk Vřešťál: Folk? Neměli jsme na elektrické kytary

 
Zpěvák, hudebník a skladatel Zdeněk Vřešťál je společně s Vítem Sázavským protagonistou skupiny Neřež. Nedávno vydali nové album a on sám pak v březnu oslavil šedesáté narozeniny.
12.05.2016 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Vřešťál (3 články) , Vít Sázavský (2 články)
Podobné články

Zdeněk Vřešťál ze skupiny Neřež: Pesimismus alba byl plánovaný

 
Hudební skupina Neřež vydala desku Kolektivní vina, kde převažují pesimistické písničky. "Přestože první tři, čtyři písničky jsou docela veselé, pak už to není žádná legrace. Pesimismus alba byl ale plánovaný. Týká se dost mého osobního života, protože jeho posledních deset let bylo velice pestrých," řekl v rozhovoru pro Právo Zdeněk Vřešťál, zpěvák a kytarista skupiny Neřež.
30.05.2011 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Vřešťál (3 články)

Dvě nová alba Smashing Pumpkins? Kytary, kytary a kytary

 
Kultovní kapela Smashing Pumpkins začala nahrávat dvě alba: Monuments to an Elegy a Day for Night. Vyjdou v roce 2015.
26.03.2014 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Smashing Pumpkins (8 článků)

Dvě nová alba Smashing Pumpkins? Kytary, kytary a kytary

 
Kultovní kapela Smashing Pumpkins začala nahrávat dvě alba: Monuments to an Elegy a Day for Night. Vyjdou v roce 2015.
26.03.2014 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Smashing Pumpkins (8 článků)

Blue Panther: Monitoring kvality elektrické energie vede k optimalizaci a následné úspoře nákladů

 
Společnost Blue Panther provedla prvotní analýzu kvality elektrické energie a doporučila významnému výrobci automobilových dílů vlastní systém monitoringu elektrické sítě. Zde následně byli schopni uvolnit kapacitu jednoho celého transformátoru pro další rozvoj podniku. Blue Panther má v oblasti měřících přístrojů a měření elektrické energie již 20letou tradici.
03.03.2014 18:30 |

podobné články

Blue Panther: Svářecí proces ovlivňuje energii a naopak

 
Česká společnost Blue Panther, která má 20letou tradici v oblasti měřících přístrojů a měření elektrické energie, byla pověřena auditem elektrické energie ve výrobním podniku zaměřeném na produkci výfukových kompletů. Audit potvrdil vysoké zatížení elektrické sítě při aktivitě bodových svářecích automatů a omezenou funkčnost kompenzace výkyvů elektrické sítě.
29.07.2014 18:45 |

podobné články

Do Prahy přijede písničkář Rodriguez, kterého proslavil oscarový film

 
Americký folk-rockový písničkář Rodriguez, který vystupoval koncem šedesátých let a po dlouhé pauze se vrátil i díky filmu Pátrání po Sugar Manovi, vystoupí poprvé 11. července v sále pražského Fora Karlín.
09.03.2016 12:20 |

podobné články

Opsal šéf věznice diplomku? Je úplně stejná jako práce podřízeného!

 
Ředitel plzeňské věznice Petr Folk je podezřelý, že svou diplomovou práci opsal od někdejšího podřízeného. Zabývá se tím Generální inspekce bezpečnostních sborů i Univerzita Jana Amose Komenského (UJAK), kde Folk v roce 2009 práci odevzdal.
21.01.2014 11:45 |

podobné články

Galerie Nativ chce objevovat folk art

 
Ve středu byla v Praze otevřena nová Galerie Nativ, jež se zaměřuje na současné umění z celého světa. Dramaturgickým cílem je představovat umělce, kteří se věnují výhradně modernímu folk artu, vycházejícímu z národních tradic. Galerie preferuje soudobou fotografii a volnou architektonickou tvorbu.
23.10.2015 14:50 |

podobné články

Český rozhlas přichází s Folkparádou – posluchačskou hitparádou věnovanou folk & country scéně

 
Od října vysílají regionální stanice Českého rozhlasu nový hudební pořad Folkparáda, ve kterém se každý týden představí folk & country zpěváci, zpěvačky i kapely z různých regionů České republiky. O tom, kdo z nich se ve vysílání uchytí, rozhodují sami posluchači.
04.10.2017 15:10 |

podobné články

Japonský víkend v Praze: Japan Folk Festival přiveze do Národního domu na Vinohradech gejši a saké

 
Japan Folk Festival příváží do Prahy umělce z Japonska, kteří představí tradiční místní kulturu. Od 3. do 4. března si můžete v Národním domě na Vinohradech naučit etiketě odívání kimona, naučit se kaligrafii i si v rámci workshopu výrobit tradiční panenku.
02.03.2018 21:40 |

podobné články

Neřež: S Katkou Koščovou máme velké plány

 
Skupina Neřež vydala koncertní album Vlakem na Kolín. Jejím hostem na něm je slovenská zpěvačka Katka Koščová. O zajímavém spojení hovoří spoluzakladatel kapely Zdeněk Vřešťál.
24.04.2013 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Katka Koščová (2 články) , Zdeněk Vřešťál (3 články)

Kytary a samply Insane Projektu zazní zdarma v Roxy

 
Skupina Insane Project 25. května v pražském Roxy pokřtí své CD Semicoma. Na svém oficiálním debutu míchá poklidné, někdy až trochu příliš repetitivní kytary s elektronikou a klávesami. Koncert bude zdarma.
14.05.2009 14:50 |

podobné články

Kytary, jaké jste neviděli

 
Bizarní kytary. Kterou byste si chtěli pořídit?
17.02.2011 15:00 |

podobné články

Slash rozprodal kytary a bude točit horory

 
Světoznámý kytarista Slash z Guns'n'Roses a Velvet Revolver udělal doma pořádek a o víkendu nabídl k prodeji své staré kytary, sportovní automobil Corvette a další osobní věci. V rozhovoru pro americký časopis Rolling Stone v té souvislosti zmínil, že hodlá dál koncertovat a také natáčet horory.
28.03.2011 15:25 |

podobné články

Evelynne budou na turné rozdávat kytary

 
Pražská skupina Evelynne nahrála pod dohledem producenta Borise Carloffa svůj nový počin. Po debutu Anonymity vyjde kolekce nazvaná Identity a v úterý 3. prosince, v den jejího vydání, vyrazí formace na stejnojmenné turné. Kromě starších i nových skladeb na něm bude rozdávat i kytary.
01.12.2013 14:40 |

podobné články

Spisovatel a písničkář Vodňanský: Zeman na Vysočině zdivočel. A Pussy Riot? Zkreslené údaje jako o Plastic People

 
ROZHOVOR Spisovatel, herec, písničkář a také lidový filosof Jan Vodňanský si zparafrázoval vajíčkovou bitku vůči prezidentovi Miloši Zemanovi, která se odehrála na Albertově u příležitosti oslav 25. výročí Sametové revoluce. „Je takové pořekadlo, že škoda rány, která padla vedle, kterou já jsem modifikoval na škoda rány, která padla na Gaucka,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz v rozhovoru Vodňanský s tím, že si Zeman vlastně všechny akce proti sobě rozpoutal sám a to v důsledku svých výroků v Řecku, v Číně a v Hovorech z Lán. Navíc se písničkář zastal punkové skupiny Pussy Riot, neboť se proti ní prý rozpoutala hysterie ne nepodobná mediální dehonestaci Plastic People.
27.11.2014 04:41 |

podobné články

Osobnosti: Jan Vodňanský (10 článků)

Petr Studnička jmenován výkonným ředitelem poradenské skupiny ASB Group

 
Petr Studnička (37 let) nastupuje na pozici výkonného ředitele (Managing Partner) v nadnárodní poradenské společnosti ASB Group. Funkci přebírá po Rudolfu Vřešťálovi, zakladateli a spolumajiteli ASB Group, který vedl společnost od jejího založení v roce 2002. Rudolf Vřešťál se nyní bude věnovat rozvoji fondového byznysu v rámci sesterské investiční společnosti REDSIDE.
19.02.2014 10:40 |

podobné články

Folk-rock s okouzlující atmosférou

 
John Mayer je šikovný chlapík z Connecticutu, držitel Grammy a komerčně úspěšný písničkář, který se pohybuje mezi popovým mainstreamem a oblastí blues a folku. Na každém ze svých alb se přibližuje víc k jednomu či druhému. Letos přišel s CD Born and Raised.
11.06.2012 16:45 |

podobné články

Osobnosti: John Mayer (42 článků)

Kytarista Les Paul zemřel

 
Kytarista Les Paul, který významnou měrou inovoval podobu elektrické kytary, zemřel ve čtvrtek ve věku 94 let. Podle výrobce kytar Gibson, který používal Les Paulovy konstrukce, zemřel kytarista v nemocnici ve White Plains ve státě New York na komplikace provázející zápal plic. Uvedla to agentura AP.
13.08.2009 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Les Paul (2 články)