Článek

Piráti: Úspěch, Praha zveřejnila seznamy faktur

 
Už padesát krajských a okresních měst zveřejnilo seznamy všech faktur proplacených v letech 2010-2015. Včera se k nim přidalo i Hlavní město Praha a občané tak dostali k nahlédnutí přehled uhrazených veřejných zakázek za více než 64 miliard Kč.
03.06.2016 10:15 |

podobné články

Podobné články

Diplomacie zkompletuje seznamy českých voličů v cizině

 
České zastupitelské úřady by už měly mít k dispozici aktualizované seznamy Čechů pobývajících v zahraničí, kteří si budou chtít letos vybírat poslance. Nejpozději dnes je totiž podle volebních pravidel musejí uzavřít. Voličské seznamy slouží k tomu, aby nikdo nemohl hlasovat dvakrát.
25.09.2013 06:30 |

podobné články

Piráti: Firma si na městském kamerovém systému vydělala už miliardu a půl

 
Piráti zjistili, že společnost KH servis, a. s., která pro Prahu dělá zakázky týkající se městského kamerového systému, si za 14 let přišla od města na zhruba 1,5 miliard korun. Toto číslo vyplývá z databáze faktur Magistrátu od roku 2002, kterou mají Piráti k dispozici. Společnost KH servis má totiž na zakázky monopol, dostává je od Prahy bez výběrových řízení.
01.09.2016 13:05 |

podobné články

ODS slibuje vracení DPH a daňové prázdniny

 
Občanští demokraté by chtěli po volbách prosadit, aby se DPH vracela z nevymožitelných faktur, jednoroční daňové prázdniny pro malé živnostníky za vytvoření pracovního místa či splatnost faktur ze strany státu a samospráv do 30 dní.
30.03.2010 10:05 |

podobné články

ODS slibuje vracení DPH a daňové prázdniny

 
ODS chce po volbách prosadit, aby se DPH vracela z nevymožitelných faktur, jednoroční daňové prázdniny pro malé živnostníky za vytvoření pracovního místa či splatnost faktur ze strany státu a samospráv do 30 dní.
30.03.2010 17:30 |

podobné články

České firmy musí čekat na úhradu faktur v průměru 48 dní. Jak jsou na tom okolní země?

 
České podniky musí čekat na úhradu svých faktur v průměru 48 dní. Uvádí to nejnovější výsledky srovnání platební morálky v zemích střední a východní Evropy za loňský rok.
01.04.2010 11:25 |

podobné články

Stovky falešných faktur! Central Group nesouhlasí a zvažuje arbitráž

 
V účetnictví realitní společnosti Central Group objevili detektivové přes 700 falešných faktur.
15.11.2010 22:00 |

podobné články

Babák (VV): DPH až ze zaplacených faktur podporujeme

 
Ministerstvo financí se rozhodlo, že menším a středním podnikatelům mírně uleví. Nemuseli by totiž platit DPH z faktur, za které sami nedostali zaplaceno, uvedla včera Česká televize. Věci veřejné tento krok vítají, nicméně dle slov Michala Babáka nechápou, proč jim bylo tolik bráněno prosadit jej do dodatku koaliční smlouvy.
16.07.2011 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

Andrýsová (LIDEM): Maximální splatnost faktur byla schválena

 
Dnes byl v Poslanecké sněmovně schválen zákon, kterým se maximální doba splatnosti faktur stanovuje na 30 dní.
27.03.2013 13:45 |

podobné články

Česká spořitelna nově umožní placení faktur přes QR kódy

 
Česká spořitelna svým klientům od dnešního dne nově umožňuje platbu faktur přes QR kódy ve všech svých platbomatech.
14.05.2013 10:45 |

podobné články

Babák a spol. chce zrušit odvody daní z nezaplacených faktur

 
Hospodářská komora ČR (HKČR) a skupina poslanců vedená Michalem Babákem (VV) chce zrušit povinnost odvádět daně z neproplacených faktur. Poslanci věří, že jeho podpora bude ve sněmovně velká. Komora o tom dnes ČTK informovala v tiskové zprávě.
19.05.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

Babák (VV): Novela zákona o DPH. Podnikatel by ji doplnil, aby víc chránila firmy

 
Největším zdrojem kritiky platného zákona o DPH je povinnost odvádět daně z neproplacených faktur. To chtějí zákonodárci změnit. Novela zákona o DPH proto zavádí režim tzv. hotovostního účetnictví, který umožní poplatníkům – firmám odvést DPH až po zaplacení faktury. Stát má v prvé řadě zajistit podmínky pro rychlou vymahatelnost neproplacených faktur, až poté může spravedlivě vybírat daně.
14.06.2013 08:25 |

podobné články

Jedinák (Republika): Co s neplatiči faktur? Rychlý soud a přísný trest

 
Prudce vzrůstá počet firem, které neplatí svým odběratelům za odebrané zboží či poskytnuté služby. A nemusí se jednat o statisícové částky. Stoupá počet nezaplacených faktur v částkách kolem 10.000,- a nižších. Jaké je řešení?
05.02.2014 19:55 |

podobné články

Bibby Financial Services: Autodopravce ohrožuje dlouhá doba splatnosti faktur

 
Nesplácení faktur, respektive inkaso dlouhou dobu po době splatnosti, devastuje provozuschopnost a potenciál růstu řady menších českých dopravců a speditérů. Nedostatek provozního kapitálu může pro některé z nich znamenat zcela zbytečný bankrot.
13.05.2014 14:45 |

podobné články

Bisnode: Včas je zaplacena jen třetina faktur

 
Třetina faktur v Česku je zaplacena včas, 58 % do 30 dnů po splatnosti, 4 % do 60 dnů a 5 % ještě později.
18.08.2014 10:35 |

podobné články

Čeští podnikatelé mají 'štěstí'. Ve světě firmy proplácejí faktury ještě později

 
Datum splatnosti je na většině faktur jen úsměvné číslo, které se dodržuje jen velmi zřídka. Více než 60 procent faktur po celém světě, je placeno po termínu. Noční můrou je pro podnikatele hlavně Austrálie, kde jim peníze na účet dorazí až téměř měsíc po splatnosti. V Česku je průtah "jen" třináct dní.
10.03.2016 15:25 |

podobné články

Dění kolem Mrencové v Brně neutichá. Řeší se trestní oznámení

 
Městské státní zastupitelství v Brně prověřuje trestní oznámení v případu uhrazených faktur Jihomoravským krajem firmám spojeným s lobbistkou Janou Mrencovou. ČTK to dnes potvrdil náměstek státního zastupitelství Jaroslav Paul. Firmy podle bývalé mluvčí kraje Denisy Kapitančikové inkasovaly peníze za neodvedenou práci. Trestní oznámení podal z vlastní iniciativy právník Petr Němec. Podle něj může v případě úhrady faktur za nevykonanou práci vzniknout u kraje podezření pro porušení povinností při správě cizího majetku a u inkasující firmy podezření z podvodu. Hejtman Michal Hašek (ČSSD) prověření věci vítá.
25.08.2016 17:16 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2318 článků) , Petr Němec (15 článků) , Jaroslav Hašek (100 článků) , Jaroslav Hašek (100 článků)

Svaz průmyslu: E-faktura pomůže snížit administrativní zátěž a zrychlí komunikaci

 
Ministerstvo financí ČR i Finanční správa potvrzují, že uznávání elektronických faktur jako dokladů rovnocenných tradičním papírovým fakturám nestojí v cestě žádné legislativní a ani faktické omezení z daňového nebo účetního pohledu. Svaz průmyslu a dopravy ČR dlouhodobě podporuje, aby se elektronická fakturace využívala více. Umožňuje snížit administrativní zátěž podnikatelů a chybovost. Například ve veřejné sféře ale není akceptace e-faktur stále dořešena. Ve spolupráci s Ministerstvem financí a Generálním finančním ředitelstvím zveřejňuje Svaz podrobnější informativní zprávu, která firmám práci s e-fakturou víc přiblíží.
18.10.2017 12:15 |

podobné články

Ve sněmovně se "čtou telefonní seznamy" už dvanáct hodin

 
Sněmovna má za sebou dvanáctihodinovou směnu, kvůli obstrukcím ČSSD ale zatím žádný zákon neschválila. Její jednání, které vyplňují obsáhlé a obsahově téměř totožné projevy sociálních demokratů, jak je některé média dokonce přejmenovala na telefonní seznamy, se zřejmě protáhne přes půlnoc.
01.11.2011 23:35 |

podobné články

Radiožurnál zveřejňuje seznamy písniček, dříve se tomu bránil

 
Radiožurnál už zveřejňuje playlisty, neboli seznamy písní, na každý den. V minulosti byla tato veřejnoprávní stanice pod silnou palbou kritiky za svou zastaralou hudební složku a často až směšně dokola opakované písničky.
09.10.2012 15:10 |

podobné články