Článek

Piráti: Protikorupční strategie je jen lejstro, důležitá jsou skutečně přijatá opatření

 
Rada hl. m. Prahy bude na dnešním jednání projednala zadání Protikorupční strategie hlavního města Prahy pro roky 2015 - 2018. Výsledkem předchozí protikorupční strategie je pouze box na podněty v budově magistrátu a neaktualizovaný protikorupční portál.
05.05.2015 20:11 |

podobné články

Podobné články

4 důvody, proč je snídaně důležitá

 
Ze všech stran na nás útočí reklamy prezentující sušenky pro dobrý start do nového dne, které si můžete dát k snídani a skvěle se tak připravit na celý den. I každé malé dítě ví, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne a s radostí vám o této povinnosti poreferuje – vždyť i jeho maminka každé ráno poučuje, že se musí pořádně nasnídat, aby mělo dostatek síly poprat se s dobrodružstvím! Proč je snídaně důležitá a proč bychom právě tohle jídlo neměli podceňovat? To si povíme v dnešním článku! Proč vlastně musíme snídat? Nejen reklamy v televizi, ale i v obchody nám dávají jasně najevo, že snídaně je jedno z mála jídel, na kterém bychom si měli dát obzvlášť záležet. Není se proto čemu divit, že si můžete pořídit tolik chutných pokrmů, které nám dodají energii i chuť postavit se čelem každodenním problémům, starostem v práci a povinnostem, které na nás číhají na každém kroku. Teď už se ale pojďme podívat, proč je snídaně důležitá a proč byste měli snídat ve velkém stylu! Proč je snídaně důležitá? Máme hned 4 důvody! Prozradíme vám, proč se je snídaně nejdůležitějším jídlem dne. Věřte, že si tohle označení vysloužila právem! Důvod první: Kdo snídá, je chytřejší! Vědci se jasně shodují na tom, že ten, kdo si ráno dopřál kvalitní a obsahově vydatnou snídani, prokázal daleko vyšší procentuální úspěšnost u paměťových či poznávacích testů nežli ten, který se na snídani jednoduše vykašlal. Důvod druhý: Nasnídejte se a hubněte! Zní to možná protichůdně, ale i tohle je pravda! Pokud si každé ráno najdete čas na pořádnou snídani, pak budete daleko štíhlejší nežli ti, kteří své ráno nastartují například jen hrníčkem silné kávy. Je dokázáno, že kdo ráno snídá, ten se celkově stravuje mnohem zdravěji nežli ten, kdo snídani podceňuje. Důvod třetí: Dopřejte si snídani a přestaňte kouřit!... Čtěte více Příspěvek 4 důvody, proč je snídaně důležitá pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
27.09.2016 18:10 |

podobné články

Rusnok zřejmě nechá protikorupční opatření až na nové vládě

 
Vláda v demisi plánuje prodloužit termíny u některých bodů protikorupční strategie. Úkoly však chce již nechat novému kabinetu, který by měl vzniknout na základě výsledku říjnových voleb. Vyplývá to z aktualizace protikorupční strategie, kterou by měla ve středu projednat vláda Jiřího Rusnoka a kterou má ČTK k dispozici.
12.11.2013 16:11 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1841 článků)

Primátorka Krnáčová: Věřím, že Protikorupční strategie přispěje ke zlepšení mínění veřejnosti o magistrátu hlavního města

 
Rada hl. m. Prahy dnes schválila Protikorupční strategii pro období 2017–2019. Konkrétní opatření budou postupně aplikována nejen na magistrátu, ale i v příspěvkových organizacích a městských firmách. Schválení protikorupční strategie je také jednou ze zásadních podmínek stanovených Evropskou komisí pro čerpání strukturálních a investičních fondů Evropské unie.
14.02.2017 19:15 |

podobné články

Piráti: Krok ke zlepšení pražského IT - radní schválili kvalitní teze digitální strategie

 
Rada hl. m. Prahy na úterním jednání schválila Teze digitální strategie hl. m. Prahy. Piráti přípravu těchto tezí inicializovali v komisi ICT, kde mají dva zástupce. Schválením dokumentu se Rada opět přihlásila k podpoře otevřených dat, otevřeného software a otevřených výběrových řízeních v informatice. Mezi další zásady strategie patří např. „jedno město, jedno IT“, která by měla vést ke společným standardům a šetření nákladů, či „jednou na jednom místě“, která by měla vést hlavně k úspoře času občanů.
18.09.2015 05:36 |

podobné články

MŠMT: Experti hodnotili naplňování Strategie vzdělávání 2020

 
U příležitosti zveřejnění externího hodnocení dosavadního naplňování Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2020 (Strategie 2020) se na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze uskutečnil odborný seminář. Hlavními tématy semináře byly tři klíčové priority ?Strategie 2020: snižování nerovností ve vzdělávání, podpora kvalitní výuky a učitele jako jejího klíčového předpokladu a odpovědné a efektivní řízení vzdělávacího systému.
15.04.2018 22:30 |

podobné články

Michálek (Piráti): Praha by měla umožnit občanům, aby zlodějiny žalovali sami

 
Zítra proběhne schůzka pracovní skupiny k protikorupční strategii Prahy. Zastupitelský klub Pirátů navrhl celou řadu opatření, která by měla Praha realizovat, aby boj proti korupci nezůstal jen na papíře, a navrhuje jejich zařazení do protikorupční strategie.
20.07.2015 19:31 |

podobné články

Protikorupční strategie až na detaily přijata: Bude více odposlechů?

 
Vláda přijala protikorupční strategii, kvůli které se v minulých dnech pořádně pohádala. Je potřeba doladit ještě několik bodů, definitivně by měl být dle vnitřního zdroje materiál přijat do dvou týdnů. Dle serveru iDnes.cz má být do půl roku předložen zákon o generální inspekci bezpečnostních sborů. Odposlechy bude moci policie nasadit už u trestných činů se sazbou od osmi let.
05.01.2011 14:10 |

podobné články

Další úřad Karolíny Peake? Profesorka Dvořáková omdlévá: Stopněte to

 
POLITOLOGOVÉ Tancovala se protikorupční polka, pekly se protikorupční rohlíky a ten klobouk, co mám na hlavě, je také protikorupční... mohlo by se v budoucnu objevit v textu nové Cimrmanovy hry, bude-li nějaká. Když si vláda ČR při svém sestavování dala do názvu protikorupční, patrně ani sami ministři netušili, jakého přesahu toto motto nabude a co vše se bude boji proti korupci podřizovat. Kromě zřízení Vládního úřadu proti korupci vedeného místopředsedkyní VV Karolínou Peake má navíc vzniknout jakási odnož, rovněž protikorupční, tentokrát se má však čistě soustředit na financování politických stran.
19.10.2011 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1607 článků)

Protikorupční strategie Prahy zajímá jen jednu firmu

 
Do tendru na zavedení protikorupční strategie na pražské radnici se přihlásila pouze jedna firma. ČTK to řekl náměstek primátora Milan Richter (ODS).
17.07.2010 13:35 |

podobné články

Vládní boj s korupcí ušetří státu podle premiéra desítky miliard

 
Protikorupční opatření, která vláda přijala, přinášejí podle "konzervativního odhadu" premiéra Petra Nečase (ODS) veřejným rozpočtům úspory desítek miliard korun. Nečas to dnes uvedl na tiskové konferenci, kde vicepremiérka Karolína Peake (VV), odpovědná za boj s korupcí, vypočítala, že z 84 bodů protikorupční strategie jich už vládou prošlo 40 a desítka opatření, včetně významné novely zákona o veřejných zakázkách, už vstoupila v život.
14.02.2012 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Karolína Peake (1607 článků)

Piráti: Piráti monitorují TTIP i v Senátu

 
Mezinárodní dohoda o trans-atlantickém obchodním a investičním partnerství pokračuje ve své cestě po výborech Evropského parlamentu, Piráti mezitím aktivně řeší TTIP na půdě českého Senátu a připravují se na její příchod. Ačkoliv v současné době stále není jasné, zdali bude TTIP přijata pouze Evropským parlamentem, nebo ji budou muset schválit i národní parlamenty, tlaky, aby z procesu schvalování nebyly národní parlamenty zcela vyloučeny, neustále sílí.
23.06.2015 05:41 |

podobné články

Policie bude vidět do daní, Johnova protikorupční strategie ve vládě prošla

 
Vláda ve středu předběžně schválila protikorupční strategii, jak ji předložilo ministerstvo vnitra v čele s Radkem Johnem (VV). Pět bodů strategie bude ještě rozpracováno, na vládě budou znovu projednány za 14 dnů. Premiér Petr Nečas (ODS) na následné tiskové konferenci ocenil věcný průběh jednání.
05.01.2011 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

Policie uvidí do daní, Johnova protikorupční strategie ve vládě prošla

 
Vláda ve středu předběžně schválila protikorupční strategii, jak ji předložilo ministerstvo vnitra v čele s Radkem Johnem (VV). Pět bodů strategie bude ještě rozpracováno, na vládě budou znovu projednány za 14 dnů. Premiér Petr Nečas (ODS) na následné tiskové konferenci ocenil věcný průběh jednání.
05.01.2011 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

Vláda schválila i sporné body protikorupční strategie

 
Vláda ve středu souhlasila s posledními pěti dosud spornými body protikorupční strategie, kterou připravilo ministerstvo vnitra. Definitivně tak přijala strategii, která bude určovat podobu boje státu s korupcí do roku 2012.
19.01.2011 13:50 |

podobné články

Protikorupční strategie je kompletní, korunní svědek do vězení nemusí

 
Vláda ve středu jednomyslně schválila zbylých pět bodů vládní protikorupční strategie ministerstva vnitra. Zavádí se tak institut tzv. korunního svědka, možnost stíhat obce a kraje za nevýhodné smlouvy nebo centrální registr účtů.
19.01.2011 14:10 |

podobné články

Hulinský: Protikorupční strategie hlavního města Prahy musí být ještě přísnější

 
Nově představená Protikorupční strategie hlavního města Prahy představuje určitě krok správným směrem.
03.10.2011 13:15 |

podobné články

Vláda už prý splnila dvě třetiny protikorupční strategie

 
Sedmdesát procent úkolů, který si vládní kabinet předsevzal v protikorupční strategii, je splněno. Strategie má přitom celkem 88 bodů, což znamená, že do konce července jich bylo splněno 62.
04.08.2012 21:00 |

podobné články

Návrh nové protikorupční strategie dostane vláda v listopadu

 
Karolína Peake z platformy LIDEM uvedla v nedělním diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce, že nová protikorupční strategie bude předložena vládě v listopadu. Uvedla, že by měla vypadat jinak, než ta současná a přiznala, že i v předchozí byly chyby, například elektronické aukce, které selhaly.
26.08.2012 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1607 článků)

Dostál (Svobodní): Korupce, dotace, regulace a jiná sprostá slova

 
Tak jsem se dnes dočetl, že „návrh nové protikorupční strategie dostane vláda v listopadu“. Prohlásila to prý v televizi Karolína Peake. To mě donutilo zamyslet se nad tím, cože to vlastně byla/je ta „stará protikorupční strategie vlády“?!
02.09.2012 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1607 článků)