Článek

Petr Kolman: Poprázdninové ohlédnutí. Veřejné peníze aneb Cestujeme s magistrátem

 
Prázdniny jsou definitivně pryč, už i ti největší opozdilci zasedli do lavic. Učitelé doplnili zásoby lexaurinu a též se radují nad svými mírně zvýšenými platy. Většina z nás už má pro letošek „odcestováno“ . V následující „cestovatelské“ glose bych na brněnském půdoryse rád stručně poukázal na obecnější problém plýtvání veřejnými penězi , který se týká nejednoho českého a moravského města.
07.09.2016 14:10 |

podobné články

Podobné články

Petr Kolman: Zaděláno na sexy skandál aneb Ohlédnutí z víkendového Brna

 
Z (prodlouženě ) víkendového Brna se ohlíží Petr Kolman, brněnský právník, pedagog a občanský pasivista:
31.10.2016 09:10 |

podobné články

Kolman: Jsem pro otevřený kraj, ale nechci opíjet rohlíkem o absolutní transparentnosti

 
Kandidát č. 40 na kandidátce ČSSD do Zastupitelstva Jihomoravského kraje JUDr. Petr Kolman, Ph.D., se představuje:
22.09.2016 16:30 |

podobné články

Kolman: Šok? Natočil jsem video vtipkující na účet miliardářského hnutí ANO a dovolil si v něm ukázat zničenou brněnskou památku!

 
Blíží se krajské volby. Snaží se zaujmout nejen lídrové volebních kandidátek, voliče oslovují i kandidáti z vnitřního pelotonu. Např. na jižní Moravě dlouholetý učitel PrF MU a právník JUDr. Petr Kolman, Ph.D. - č.40 na kandidátce č.12 (ČSSD) do JMK natočil video nejen vtipkující na účet miliardářského hnutí ANO a jeho bílých košil , ale též v něm ukázal zničenou brněnskou kulturní památku!
27.09.2016 15:20 |

podobné články

Právník z ČSSD: Rozumbrada Dominik Feri a jeho nápady? Tak to má Babiš vítězství jisté

 
K návrhu programu pro sněmovní volby Vize 2030 pravicové TOP 09 se vyjádřil vysokoškolský pedagog, publicista a člen ČSSD Petr Kolman. Především se věnoval tomu, že jedním z lídrů v Praze má být dvacetiletý teplický radní Dominik Feri. Kolman jej nazývá populárním facebookovým rozumbradou.
09.03.2017 07:40 |

podobné články

Petr Kolman: Z notýsku brněnského občanského pasivisty aneb klid, bude líp

 
Petr Medvěd XXL, občanský pasivista a právník
18.05.2017 09:50 |

podobné články

Pražský magistrát vytvoří pro řešení taxislužeb dvě pracovní komise

 
Magistrát hlavního města vytvoří společně se zástupci taxislužeb dvě pracovní komise. Jedna bude připravovat podmínky přezkoušení řidičů, druhá určí standardy taxislužeb. Novinářům to řekla po jednání s dispečinky pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Zástupci dispečerů s přísnějšími zkouškami z místopisu a cizího jazyka, navrhovanými magistrátem, ani po dnešním jednání nad magistrátem navrhovanou novelou silničního zákona nesouhlasí.
05.08.2015 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (573 článků)

Petr Kolman: Vrtěti pískovištěm aneb Člověk se nikdy nezbaví toho, o čem mlčí

 
V Lidových novinách mě velice zaujal text "Rasismus dětských hřišť" z pera P. Houdy. Text, pro jaký má smysl dále kupovat a číst papírové noviny. Text se stal hitem internetu a sociálních sítí. Na text též reagovaly ParlamentniListy.cz. Dovolím si k Houdovu textu krátkou poznámku.
21.09.2016 18:45 |

podobné články

Petr Kolman: O zlatou brněnskou mříž aneb smějeme se s Matějem

 
Humor je krásnou součástí našeho života. Jak trefně kdysi napsal Karel Čapek - Humor je také nejdemokratičtější z lidských zvyků.
27.01.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (108 článků)

Petr Kolman: Z prázdninového notýsku občanského pasivisty - červenec 2017

 
Petr Medvěd XXL, občanský pasivista a právník
10.07.2017 09:05 |

podobné články

Komunisté: Krmí lidi Rathem, aby si nevšimli, že není na chleba

 
Komunistická strana před zahájením první poprázdninové schůze zkritizovala vládu za téměř všechny návrhy, které by na této schůzi měly být projednány. Zvýšení DPH, miliardy pro církve a další věci by podle nich měly být odmítnuty. Jedná se o věci, které koaliční strany před volbami neslibovaly, a tedy o nelegitimní návrhy.
04.09.2012 14:05 |

podobné články

Komunisté: Krmí lidi Rathem, aby si nevšimli, že není na chleba

 
Komunistická strana před zahájením první poprázdninové schůze Poslanecké sněmovny zkritizovala vládu za téměř všechny návrhy, které by na této schůzi měly být projednány. Zvýšení DPH, miliardy pro církve a další věci by podle nich měly být odmítnuty. Jedná se o věci, které koaliční strany před volbami neslibovaly, a tedy o nelegitimní návrhy.
04.09.2012 14:05 |

podobné články

Pozor: V pražské MHD se změnily jízdní řády!

 
V rámci pražské MHD dnes začaly platit poprázdninové jízdní řády. Zkrátily se intervaly spojů, zrušena byla jedna linka a začíná výluka kvůli rekonstrukci tratí ve Vysočanech a Hloubětíně.
01.09.2013 07:15 |

podobné články

Novinky v poprázdninové Ordinaci: Nastoupí doktorka Batulková! Známe i další změny

 
I když je léto v plném proudu, diváci jsou zvědaví, co je čeká na podzim na televizních obrazovkách. Nova si připravila několik překvapení. Můžete se těšit nejen na nové pořady, ale i tváře, na které televize v nadcházející sezoně nejvíce sází.
29.07.2014 12:05 |

podobné články

Novinky v poprázdninové Ordinaci: Nastoupí doktorka Batulková! Známe i další změny

 
I když je léto v plném proudu, diváci jsou zvědaví, co je čeká na podzim na televizních obrazovkách. Nova si připravila několik překvapení. Můžete se těšit nejen na nové pořady, ale i tváře, na které televize v nadcházející sezoně nejvíce sází.
30.07.2014 10:50 |

podobné články

Sněmovní ticho před bouří: „Bude to výživné,“ těší se opozice na jednání

 
Elektronické pokladny, zákaz kouření v restauracích, povinné reflexní vesty pro chodce nebo státní rozpočet. To je jen špička sněmovního ledovce, který se před poslanci tyčí tento podzim. Na jaké změny se budeme moci od příštího roku těšit, prozradí částečně už první poprázdninové jednání dolní komory parlamentu, které začne příští úterý. A někteří poslanci už kvůli návratu do práce – s trochou nadsázky – ani nemohou dospat.
13.09.2015 06:45 |

podobné články

Okamura chce vystoupení Česka z EU, lidé by měli rozhodnout v referendu

 
Na začátek první poprázdninové schůze sněmovny chtějí členové Svobody a přímé demokracie Tomio Okamura a Radim Fiala zařadit hlasování o možnosti referenda k vystoupení České republiky z EU. Evropské společenství podle nich nezvládá řešit uprchlickou krizi a Česko by tak mělo své hranice chránit samo.
15.09.2015 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (185 článků) , Radim Fiala (185 článků) , Tomio Okamura (1618 článků)

Sexy těhulka Absolonová: Bujné vnady a obří bříško OBŘÍŠKO! Nebudou to nakonec dvojčata?

 
I když se Monika Absolonová (38) cítí v sedmém měsíci těhotenství jako balvan, i tak umí být sexy těhulkou. Na poprázdninové představení muzikálu Evita vynesla průhledné šaty, pod kterými se jí dmuly bujné vnady i rostoucí bříško.
18.09.2015 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Monika Absolonová (892 článků)

Podle serveru bude zajímavé, až budou Zemanovi jeho vazalové něco kontrasignovat

 
Situaci kolem ustavování Rusnokovy vlády prý komentátor serveru DeníkReferendum.cz Petr Kolman nevidí tak kriticky jako Karel Schwarzenberg, jemuž se vybavují vzpomínky na nacistický puč v Berlíně v roce 1933, ale některé absurdní situace prý v našem ústavním systému s prezidentskou vládou přece jen vznikají.
25.07.2013 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3629 článků) , Petr Zeman (236 článků) , Karel Zeman (259 článků)

ČSSD: Do čela Klubu seniorů zamířil opět Petr Kolman

 
Delegáti celostátní konference Klubu seniorů ČSSD, která se konala ve čtvrtek 26. února v pražském hotelu Olšanka, zvolili do čela organizace Petra Kolmana.
27.02.2015 22:36 |

podobné články