Článek

Petr K. je podle posudku obtížně napravitelný: Poukázka na doživotí?

 
Dostane Petr K. (37) obžalovaný z vraždy Moniky (†36) a Klárky (†8) doživotí? Významně k tomu v případě odsouzení může přispět posudek psychologů, který ho označuje za obtížně napravitelného!
20.05.2015 00:10 |

podobné články

Podobné články

Podle nového posudku je Opencard předražený, zastaralý a neužitečný projekt

 
Karta Opencard stála Prahu 1,74 miliardy korun, z toho na miliardu přišel provoz, kapitálové výdaje činí 665 milionů korun. Projekt je předražený, zastaralý a neužitečný. Vyplynulo to z posudku společnosti Nexia AP a. s., který si nechalo město zpracovat. Výhodný je projekt podle posudku pouze pro majitele majetkových práv k Opencard, firmu eMoneyServices (EMS). Na dnešním setkání s novináři to řekl Valdemar Linek z Nexia AP. Nexia další rozvoj karty nedoporučila.
27.04.2015 09:41 |

podobné články

Posudek: Opencard stála Prahu 1,74 miliardy Kč, je předražená

 
Karta opencard stála Prahu 1,74 miliardy korun, projekt je předražený, zastaralý a neužitečný. Vyplývá to z posudku společnosti Nexia AP a.s., který si nechalo město zpracovat. Projekt je výhodný podle posudku pouze pro majitele majetkových práv k opencard, firmu eMoneyServices (EMS). Na dnešním setkání s novináři to řekl Valdemar Linek z Nexia AP. Nexia další rozvoj karty nedoporučila. Mluvčí EMS Martin Opatrný výsledek posudku od Nexie zpochybnil.
27.04.2015 12:40 |

podobné články

Dara Rolins o novém posudku nehody: Policie mě nekontaktovala, nechápu ten umělý cirkus

 
Zpěvačka Dara Rolins  (38) se poprvé rozhovořila na téma nového revizního posudku její loňské nehody, při které zemřel Jindřich Rotrekl (†63). Ona ani její advokát dosud neobdrželi znění nového posudku. Nejprve se Dara nechtěla k celé kauze příliš vyjadřovat. Teď zřejmě změnila názor.
03.09.2011 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2195 článků)

Soud projedná případ Humlova bývalého kolegy kvůli posudku

 
Před Obvodním soudem pro Prahu 2 dnes začne hlavní líčení v případu Vratislava Veselého, kterého žalobci viní z trestného činu křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku. Údajně se ho dopustil tím, že před soudem jako znalec potvrdil nepravdivé závěry znaleckého posudku k dopravní nehodě, který vypracovala společnost V.V.V. Expert.
14.02.2012 06:30 |

podobné články

Sexuální útočník z Chodova je podle znalců jen těžko napravitelný

 
Pražský městský soud dnes začal projednávat prosincové brutální přepadení dívky na pražském Chodově. Obžaloba z činu viní Quang Huy Trana, kterému hrozí za pokus o vraždu deset až 18 let vězení. Znalci uvedli, že mladíkova náprava je problematická a téměř vyloučená, obzvlášť pokud nebude léčen jeho pravděpodobný sexuální sadismus. Quang se rozhodl nevypovídat.
26.05.2015 13:20 |

podobné články

Kajínkovy naděje u konce: Soud mu zamítl obnovu procesu

 
Podle psychologa je napravitelný, soudy to ale nezajímá! Doživotně odsouzený Jiří Kajínek se obnovy svého procesu nedočká.
30.09.2015 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kajínek (725 článků)

Kajínek: Jsem napravitelný! Znovu proto žádá obnovení procesu

 
Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek stále věří, že se mu podaří dosáhnout obnovení procesu. Žádá o to již potřetí a tvrdí přitom, že není nenapravitelný.
04.06.2015 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kajínek (725 článků)

Znalec řekl jasně: Potřebujete nový systém na výplatu dávek, tenhle je k ničemu

 
Ministerstvu práce se podle znaleckého posudku nevyplatí investovat do úprav nynějšího informačního systému pro výplatu dávek, s nímž má potíže. Jedinou cestou ke zlepšení situace je pořízení úplně nového systému. Ten prý má resort získat v tendru. Do té doby má s nynějším dodavatelem Fujitsu jen uzavřít provizorně nové smlouvy a snížit ceny. ČTK výsledky posudku přiblížil náměstek Petr Krůček (TOP 09).
29.05.2013 20:25 |

podobné články

Tři násilníci zabili Draka a jeho ženu: Zmetku a vrahoune, křičel Drakův bratr

 
Slovo doživotí padlo v pátek při soudním stání se třemi pachateli, kteří se měli podílet na popravě manželů Jarmily (†58) a Zbigniewa (†66) Muszańských zvaného Drak. Na doživotí má jí do vězení Lumír Moric (42), přestože se k vraždě nepřiznal. Tvrdil, že byl do popravy zmanipulován. Jeho komplic a bývalý policista Jiří Bohdálek (55) ho měl ohrožovat i pistolí. Pevné nervy pak u soudu neudržel Drakův bratr věslav. Na doživotí by do vězení poslal všechny tři muže!
09.03.2014 18:25 |

podobné články

Kajínka (56) stálo vězení pěkný balík: 700 tisíc za doživotí!

 
Dostal doživotí a ještě ho to stálo kupu peněz. Jiří Kajínek (56), který dostal v roce 1998 za dvojnásobnou vraždu a pokus o třetí doživotí, musel poté z prkenice vytáhnout 700 tisíc. Po prezidentské milosti nyní vypráví o poměrech v českém vězeňství.
08.11.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kajínek (725 článků)

Dara Rolins je podle nových posudků vinna za loňskou nehodu

 
Loni v červenci se srazila zpěvačka Dara Rolins (37) s motocyklistou Jindřichem Rotreklem (†63). Na následky nehody muž zemřel. Rolins popírá vinu a policie jí na základě prvních znaleckých posudků dala za pravdu. Vdova Olga ale oslovila jiné odborníky a ti teď dali za pravdu zase jí. Znalci z Vysokého učení technického v Brně vypracovali nový posudek, podle kterého Dara jela v okamžiku nehody v protisměru.
26.08.2011 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2195 článků)

Uděláte posudek za osm tisíc? Ptají se policisté předem znalců

 
Tristní finanční situace policie dospěla podle informací Práva tak daleko, že při zadávání znaleckých posudků občas zazní dříve částka, do níž se má znalec vejít, než předmět objednávaného posudku. Podle toho pak znalecká dobrozdání mohou vypadat.
09.05.2012 05:30 |

podobné články

Zoufalá Dara Rolins má strach: Tají před ní nové důkazy, které ji prý mají poslat do kriminálu

 
Noční můra zpěvačky Dary Rolins  (38) je zpátky. Podle informací deníku Aha! policie zpěvačce zatím neumožnila nahlédnout do nově zhotoveného posudku, týkajícího se nehody, při níž loni v létě zemřel Jindřich Rotrekl (✝63). "Dotazoval jsem se na policii, ale ta nás  bohužel do spisu nepustí, tudíž nám ani nedovolí nahlédnout do nově zpracovaného posudku, nejsme totiž účatníky řízení,“ řekl právní zástupce zpěvačky Robert Vladyka.
30.08.2011 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2195 článků)

Maršíček (KSČM): K nedostatku prostředků na základní činnost Policie ČR

 
Podle zveřejněných informací při zadávání znaleckých posudků pro Policii ČR občas v posledních dvou letech zazní dříve částka, do níž se má znalec vejít, než předmět objednávaného posudku.
10.05.2012 15:15 |

podobné články

Jakubisková by měla být osvobozena, vyplývá dle obhájce z posudku

 
Advokát herečky Deany Horváthové-Jakubiskové, která 10. září stane před soudem kvůli obvinění z usmrcení chodce z nedbalosti, se domnívá, že by měla být žena obžaloby zproštěna. Své tvrzení obhájce opírá o závěry revizního znaleckého posudku, řekl. Žena podle policie srazila předloni v říjnu na přechodu dvaašedesátiletého chodce, ten svým zraněním na místě podlehl. Herečce hrozí v případě odsouzení až šestileté vězení. 
22.08.2013 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Deana Horváthová-Jakubisková (42 článků)

LN a MfD: Rittig se směje! Podle posudku nelze říct, že Dopravnímu podniku vznikla škoda

 
Posudek pro pražský dopravní podnik uvádí, že nelze říct, zda a jaká škoda firmě vznikla v kauze jízdenek, v níž je viněn i lobbista Ivo Rittig, píšou dnešní Mladá fronta Dnes (MfD) a Lidové noviny (LN). Oba deníky z posudku citují.
18.02.2014 08:25 |

podobné články

Soudce v případu Lukáše Nečesaného prý navádí znalce: Rodina tvrdí, že jim přesně zadal výsledky posudku

 
V případu Lukáše Nečesaného vyšla najevo další věc, která značně podráží důvěryhodnost soudu. Podle všeho totiž soud zadal znalcům z oboru psychiatrie, klinické psychologie a duševní hygieny přesný výsledek jejich posudku!
17.10.2015 05:10 |

podobné články

Křivá výpověď? Nečesaný bojuje o svobodu a obvinil soudní expertku

 
Otec Lukáše Nečesaného Luděk podal trestní oznámení na znalkyni Lenku Čermákovou z případu svého syna. Podle dokumentů ji viní z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku. Čermáková měla ve svém posudku totiž zacházet do oborů, které jí nepřísluší!
28.12.2015 10:10 |

podobné články

Exředitel Homolky nemůže k soudu, je prý duševně nemocný. Kvůli alkoholu a „sněžení“

 
Duševní nemoc brání Vladimíru Dbalému v účasti projednávání korupční kauzy. Vyplývá to z posudku, který si na bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce objednal Městský soud v Praze. Podle znalců byl ale odpovědný za své činy v době, které se kauza týká. Informace o posudku přinesla Česká televize.
06.09.2017 21:10 |

podobné články