Článek

Pět otázek na výživovou poradkyni psích mazlíčků! Existují žravější plemena, ale většinou je chyba straně páníčků...

 
V zimě to je u čtyřnohého mazlíčka stejně tak jako u člověka. Přes dlouhé zimní dny víc jí a má málo pohybu. No a tak nabere nějaké to kilo navíc. Jenže stejně tak jak nadváha ohrožuje zdraví lidí, tak ohrožuje i zdraví psích mazlíčků. Na otázky ohledně správné výživy pejsků odpovídala výživová specialistka.
21.04.2016 12:15 |

podobné články

Podobné články

Pes, který zaútočí? Vždy je to chyba člověka, říká trenér. Bojová plemena dle něj nejsou

 
Miroslav Tošnar je zkušený trenér psů. Nejčastěji pracuje s „bull“ plemeny, která si vyloužila označení „bojová plemena“. Ta jsou známá především případy, kdy zaútočí na člověka nebo dítě. Trenér označení bojové plemeno zásadně odmítá a tvrdí, že častěji napadají člověka jiná plemena. Zároveň zdůraznil, že pokud pes útočí, je to vždy chyba člověka. Blesk Zprávy měly možnost zjistit, jak vypadá obranný výcvik psů.
07.05.2018 05:45 |

podobné články

Trpasličí pinč zpráskal rozzuřeného býka a zachránil paničku!

 
Dnes tříletý trpasličí pinč Ajke byl jako každé jiné štěně zvědavý a rád všechno prozkoumával. Jenže na rozdíl od jiných psích prcků se mu tím podařilo dostat svou paničku do pořádné šlamastyky – stála tváří v tvář nazlobenému býkovi! Když už to vypadalo, že ji roznese na kopytech, Ajke se ukázal být velkým, nebojácným psím kovbojem a rohatého běsnícího tvora zahnal na útěk!
04.03.2013 12:15 |

podobné články

Trpasličí pinč zpráskal rozzuřeného býka a zachránil paničku!

 
Dnes tříletý trpasličí pinč Ajke byl jako každé jiné štěně zvědavý a rád všechno prozkoumával. Jenže na rozdíl od jiných psích prcků se mu tím podařilo dostat svou paničku do pořádné šlamastyky – stála tváří v tvář nazlobenému býkovi! Když už to vypadalo, že ji roznese na kopytech, Ajke se ukázal být velkým, nebojácným psím kovbojem a rohatého běsnícího tvora zahnal na útěk!
08.03.2013 23:25 |

podobné články

Jak na neukázněné pejskaře? Rozbor DNA z psích exkrementů už je moc, zní z Prahy

 
Větší i menší města, vesnice, ale také jednotlivé městské části neustále bojují s neukázněnými pejskaři. Navyšují se počty košů na psí exkrementy i počty papírových sáčku. Přesto se neustále dávají milióny na úklid psích exkrementů. Jednou z možností, jak odhalit neukázněné majitele psů, je rozbor DNA jejich mazlíčků.
14.03.2016 19:05 |

podobné články

Už i Pohlreich dostal na frak: Výživová poradkyně mu chce zatrhnout nejdražší maso, co stojí šest tisíc

 
V televizi kritizuje všechny restauratéry a skoro za všechno, co ve svých podnicích uvaří. Tentokrát si ale Zdeněk Pohlreich  (57) naběhl. Do své japonské restaurace totiž vpustil výživovou poradkyni, která jde sice pro ostrá slova daleko, ale slůvku prasárna se u části jeho jídel neubránila.
14.11.2014 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Pohlreich (462 článků)

Česká psí plemena: Znáte je všechna?

 
Českých národních plemen psů je celkem sedm, z nich jsou tři uznána i mezinárodně. Jedná se o plemena společenská, lovecká a sportovní.
02.08.2013 18:40 |

podobné články

Křehká padesátnice Dana Batulková vypadá na třicet a tančí pořád jako o život

 
Od doby, kdy Dana Batulková (53) se svým tanečním parťákem Janem Onderem (26) zvítězili ve třetí řadě StarDance, uplynulo již hodně vody. Sympatická dvojka spolu ovšem i po třech letech tančí jako o život. A nutno přiznat, že Dana vypadá na svůj věk vskutku výtečně. Málokdo by jí hádal její skutečný věk. Na parketě vypadá jako rozverná holčička. „Dana je skvělá. Má vynikající pohybovou paměť, takže naše sestavy stačí před vystoupením vždy jen zlehka oprášit,“ pěje na svou taneční partnerku ze StarDance chválu Honza, který tančí nejen na soutěžích, ale také tanec vyučuje: „ Začal jsem ve spolupráci s výživovou poradkyní provozovat speciální taneční hubnoucí kurzy a máme nabito.“
08.02.2012 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Dana Batulková (230 článků) , Jan Onder (111 článků)

Tahle zpěvačka by mohla zpívat s Ewou Farnou, že má boky jako skříň: Objev Českého slavíka přibral

 
Půvabná Elis, vlastním jménem Eliška Mrázová, Objev roku 2014 v Českém slavíkovi, je báječná a neuvěřitelně roztomilá zpěvačka, ale v poslední době nám roste do poněkud větších rozměrů. Sama přiznala už před rokem, že má s váhou problém, a proto vyhledala výživovou poradkyni Ladu Noskovou, aby jí s kily navíc pomohla.
25.02.2016 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Ewa Farna (1089 článků) , Eliška Mrázová (9 článků)

Místo hubnutí šíleně přibrala: Roztomilá česká zpěvačka teď chce s kily navíc opravdu zatočit

 
Před rokem se dala zpěvačka Elis na hubnutí pod dozorem výživové poradkyně, ale nevypadá to, že by to zabralo. Spíš než dole má další kila nahoře. Elis přiznala, že u zdravého životního stylu dlouho nezůstala, výživovou poradkyni kvůli časovému vytížení opustila a skutečně naopak přibrala.
29.03.2016 15:00 |

podobné články

Doleželová radila oplácané Nováčkové, jak získat zpět modelkovské míry

 
Miss České republiky 2004 Jana Doleželová vyhlásila válku špekům. Doktorka farmacie pro zákazníky ve své lékárně zprostředkovává každý čtvrtek setkání s výživovou poradkyní. Ta lidem radí, jak se zbavit přebytečných vánočních kilogramů.
25.01.2012 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Doleželová (366 článků)

Testovali jsme marinované kuřecí maso: Výsledek je mizerný!

 
K létu neodmyslitelně patří grilování masa. Češi si ho v poslední době zvykli kupovat v supermarketech rovnou marinované. Jenže je to vůbec chutné, či zdravé? To otestoval deník Aha! s renomovaným českým šéfkuchařem Tomášem Stehlíkem a výživovou poradkyní Zuzanou Šafářovou.
01.08.2013 05:15 |

podobné články

Díky ovoci a zelenině můžete snížit riziko infarktu až o 30 procent, říká odbornice

 
Ovoce a zelenina by v našem jídelníčku rozhodně nemělo chybět. Statistiky ovšem dokazují, že tomu příliš nedáváme a v Evropě okupuje z tohoto pohledu až zadní pozice. Kolik bychom toho měli sníst, jsou vhodné ovocné šťávy pro děti? To jsou jen některé otázky pro výživovou poradkyni Nikolu Hanyšovou.
31.03.2014 12:50 |

podobné články

Zrzka z Rodinných pout už nejí skoro nic: Neuvěříte, jaký si naordinovala šílený jídelníček

 
S herečkou Petrou Špindlerovou jsme se potkali u příležitosti setkání s výživovou poradkyní Vivienne Talsmat z Velké Británie, která měla jednu dobu na triku i stravování Kate Middleton. Dost nás to udivilo, neboť jsme nikdy neměli pocit, že by Petra potřebovala se stravováním radit. Je i po dvou dětech hubená jako lunt.
14.11.2014 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Petra Špindlerová (8 článků)

Objev roku ze Slavíka má svérázný přístup k hubnutí: Naučila jsem se mít ráda svůj zadek

 
O Objevu roku z Českého slavíka, zpěvačce Elis, bylo v poslední době slyšet zejména v souvislosti s její váhou. Pustila se i do hubnutí s výživovou poradkyní. Se střídavými úspěchy. Teď si už prý na svoji váhu zvykla.
01.10.2015 07:55 |

podobné články

Kráska, která randila s Tofim, zachraňuje játra hvězdy Top Gearu Jeremyho Clarksona!

 
Už 17 let žije v Anglii, kde se stala velmi úspěšnou výživovou poradkyní. Bývalá modelka a nějaký čas přítelkyně Sagvana Tofiho Gabriela Peacock (36) má velmi pestrou klientelu, kde o slavná jména není nouze. Patří mezi ně vnučka královny Alžběty II. princezna Eugenie (26) nebo bouřlivák, exmoderátor Top Gearu Jeremy Clarkson (56).
05.04.2017 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Sagvan Tofi (292 článků) , Jeremy Clarkson (99 článků)

Asistenční psi předvedli svou šikovnost. Nosí věci a varují i před záchvatem

 
V Praze soutěžili asistenční psi, kteří divákům předvedli, jak umějí pomoci svému pánovi. Pro malá i velká plemena, která prošla speciálním výcvikem, není problém sundat člověku třeba boty, rukavice nebo ho dopředu upozornit na epileptický záchvat. Tito psi jsou cvičení na zakázku podle potřeb svých budoucích páníčků.
27.06.2013 11:00 |

podobné články

Krutá rána osudu: Ženu pokousal její malý pes, kvůli nebezpečné infekci jí museli amputovat tři končetiny. Co se přesně stalo?

 
Je až smutné, jak dopadla svobodná matka čtyř dětí, devětačtyřicetiletá chovatelka malého Bustera z plemena shih-tzu. Pejsek během hraní nechtěně lehce pokousal svou paničku, která mu poté dovolila olízat ranku. A i když se říká, že na psím jazyku jsou samé zdravé bakterie a lízání ran má na člověka blahodárný účinek, tady to dopadlo bohužel úplně jinak.
23.07.2013 14:10 |

podobné články

Psí oblečky: Je to manýra, nebo nutnost?

 
Když potkáte na ulici pejska v zimní bundičce nebo svetříku, možná se jen pobaveně usmějete a v duchu si říkáte: Co už si ti pejskaři nevymyslí… Pravda, taková půjčovna psích svatebních šatů a fraků, to je už opravdu manýra. Ale teď, když uhodily mrazy, je pro některá psí plemena zimní výbava opravdu nezbytná a posměch tedy není na místě!
06.12.2010 12:25 |

podobné články

Daxík odrazil útok divočáka, zachránil tím paničku!

 
Šok na honu zažila Marie Valdmanová (39) se psem Daxem. Při naháňce je totiž napadl divočák. Pejsek se mu ale postavil. Byl zraněn, ale paničku ochránil.
24.01.2014 05:30 |

podobné články