Článek

Pěstounka Eliška Jurásková se stará o 6 dětí: Život bez nich by byl prázdný

 
Energická, přísná, ale i laskavá a spravedlivá. Taková je podle dětí jejich máma – pěstounka Eliška Jurásková (53) z Březové na Uherskohradišťsku. Rozhodla se starat o 6 dětí!
15.09.2015 14:35 |

podobné články

Podobné články

Eliška Kaplický poprvé otevřeně: Jsem zamilovaná. Našel si mě sám

 
Pětatřicetiletá Eliška Kaplický, vdova po zesnulém architektovi Janu Kaplickém, je opět zamilovaná. Po čtyřech letech od smrti manžela jí vstoupil do života nový muž. Exkluzivně to přiznala v rozhovoru pro iDNES.cz. "Jsem zamilovaná," říká filmová producentka a ředitelka Nadačního fondu Kaplicky Centre. Další články k tématu: Jarní trendy představila Eliška Kaplický a její bratr Kryštof Závěr Varů: Kalousek vyvedl těhotnou manželku, Kaplicky ospalou dceru Tuším, že i u nás na Kaplického stavbu dojde, říká Eliška Kaplický MÓDNÍ POLICIE: Překvapila hippie Seidlová, bodovala sexy lady Kaplický Architekt Kaplický byl hračička. Celý život si potajmu lepil modely letadel Eliška Kaplický: Jsem ráda, že máme film, který by se Johanovi líbil
15.07.2013 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kaplický (151 článků)

Nejoblíbenější jména novorozenců? Eliška a Jakub

 
Nejoblíbenějšími jmény, která rodiče v loňském roce dávali novorozencům, jsou Eliška a Jakub. Jméno Eliška dostalo 2304 novorozených dívek, jméno Jakub 2889 novorozených chlapců. Dnes o tom na svém webu informoval Český statistický úřad (ČSÚ). Eliška tak po více než desítce let odsunula na druhé místo dosud vedoucí jméno Tereza, Jakub se ve vedení pravidelně střídá s Janem. Na třetím místě skončila jména Adéla a Tomáš. Eliška a Jakub byla nejčastější jména i v letošním lednu. 
21.11.2012 14:56 |

podobné články

Očkujte děti proti pneumokokům, vyzvala Jurásková lékaře

 
Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková v pátek vyzvala lékaře, ať očkují děti do jednoho roku věku proti pneumokoku. Peníze od zdravotních pojišťoven dostanou.
08.01.2010 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Dana Jurásková (90 článků)

Jurásková požádá vládu o zvýšení plateb za státní pojištěnce

 
Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková požádá premiéra a ministra financí o zvýšení plateb státu za děti, důchodce a nezaměstnané.
21.03.2010 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Dana Jurásková (90 článků)

Oceněná pěstounka vychovala 22 dětí, na dávkách není žádné

 
Počet dětí, které prošly péčí Daniely Cincibusové (64), se zdá být neuvěřitelný – 22. Ona sama vychovala devět dětí. Její druhý manžel byl stejně jako ona pěstoun. A společně v průběhu let pečovali ještě o jeho šest vlastních a sedm dětí v pěstounské péči.
15.12.2015 06:45 |

podobné články

Manžel ji chtěl zavraždit, teď ho pustili! Má exministryně Dana Jurásková (51) strach?

 
Bývalou ministryni zdravotnictví v úřednické vládě Jana Fischera Danu Juráskovou (51) se podle obžaloby pokusil její manžel, Vlastimil Jurásek (54), zavraždit. Soud probíhá a obžalovaný byl propuštěn z vazby. Jak na tuto novou situaci reaguje Dana Jurásková (51)? Má strach?
21.07.2013 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1730 článků) , Dana Jurásková (90 článků)

Ministryně zdravotnictví Jurásková: poplatky v každém případě ano

 
Nová ministryně zdravotnictví překlenovací vlády Dana Jurásková chce zachovat regulační poplatky ve zdravotnictví. Ministryně to v úterý sdělila Právu. O zrušení poplatků by měla v úterý jednat Poslanecká sněmovna.
11.05.2009 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Dana Jurásková (90 článků)

Jurásková: Máme dostatek antivirotik pro polovinu národa

 
Doslova raketově přibývají v posledních dnech v Česku případy prasečí chřipky. Je už 63 potvrzených případů a odborníci očekávají, že na podzim jich budou tisíce. Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková však ujišťuje, že případnou pandemii se podaří zvládnout.
29.07.2009 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Dana Jurásková (90 článků)

Vakcíny na prasečí chřipku už dorazily do ČR

 
Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková ve středu informovala, že do České republiky již dorazilo prvních 95 tisíc dávek vakcíny proti prasečí chřipce. Očkování má začít příští týden. V Česku bude očkován téměř milión lidí, ne pouze půl miliónu, jak se původně plánovalo. Očkovat se totiž bude většinou pouze jednou dávkou, ne dvěma, oznámila Jurásková. Ve čtvrtek tuto změnu v pandemickém plánu bude schvalovat bezpečnostní rada státu.
18.11.2009 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Dana Jurásková (90 článků)

Platí-li pacienti za léky více než loni, ministryně Jurásková hodlá zasáhnout

 
Pokud pacienti doplácejí letos za léky více než v minulém roce, chce ministryně zdravotnictví Dana Jurásková rozhodně zasáhnout. Minimálně do února se však situace nezmění.
11.01.2010 04:15 |

podobné články

Osobnosti: Dana Jurásková (90 článků)

Ministryně vládě navrhne nechat povinně očkovat 200 000 lidí

 
Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková předloží na pondělním jednání vlády návrh nechat proti prasečí chřipce povinně naočkovat 200 000 lidí. Očkování by se v případě vyhlášení pandemie mělo týkat především policistů, hasičů, zdravotníků, ale i členů bezpečnostní rady státu včetně prezidenta. Návrh sepsal hlavní hygienik Michael Vít a schválila jej bezpečnostní rada státu. Jurásková, která není povinnému očkování nakloněna, to v neděli řekla v České televizi.
31.01.2010 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Soňa Marková (36 článků) , Dana Jurásková (90 článků) , Václav Šnajdr (13 článků)

Jurásková slíbila lékařům změny vyhlášky o atestacích

 
Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková slíbila mladým lékařům, že udělá změny ve vyhlášce upravující přípravu na atestaci. Norma by podle ní mohla vyjít zhruba za dva měsíce, na změnách se ale musí většinově shodnout celá odborná lékařská veřejnost. Žádný návrh však prý dosud nedostala. Na ustavujícím shromáždění občanského sdružení Mladí lékaři kritizovali jeho členové také nízké finanční ohodnocení během odborné přípravy. Hrozí kvůli tomu odchodem do ciziny.
13.03.2010 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Dana Jurásková (90 článků)

Jurásková se rozhodla zastavit změny ve zdravotních ústavech, cítí se pod tlakem

 
Ministryně zdravotnictví Jurásková rozhodla, že zastaví restrukturalizaci zdravotních ústavů, prý pod politickým tlakem. Ve čtvrtek to na mimořádné schůzi Sněmovny sdělila poslancům.
18.03.2010 10:10 |

podobné články

Jurásková zastaví restrukturalizaci zdravotních ústavů

 
K zastavení restruktualizace vyzvala ministryni zdravotnictví ČSSD. Avšak Jurásková upozornila, že tyto ústavy budou mít brzy finanční problémy.
18.03.2010 11:05 |

podobné články

Ministryně Jurásková zastaví restrukturalizaci zdravotních ústavů

 
Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková se rozhodla zastavit restrukturalizaci zdravotních ústavů, a to prý pod politickým tlakem. Řekla to ve sněmovně, která i kvůli tomuto tématu svolala mimořádnou schůzi.
18.03.2010 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Dana Jurásková (90 článků)

Jurásková: Nejde o informace, ale o kampaň

 
Dana Jurásková čelí celý čtvrtek útokům ze strany poslanců ČSSD, které zpochybňují její kroky ve funkci ministryně zdravotnictví.
18.03.2010 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Dana Jurásková (90 článků)

Jurásková provedla opatření, která zlevní pro pacienty řadu léků

 
Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková provedla opatření, která zlevní pro pacienty řadu léků. Ministryně v dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce řekla, že rozšířila cenovou regulaci na více léků.
21.03.2010 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Dana Jurásková (90 článků)

Za padělání léků jeden až pět let vězení, navrhuje Jurásková

 
Jeden rok až pět let odnětí svobody za výrobu a šíření padělků léků navrhuje ministryně zdravotnictví Dana Jurásková v novele trestního zákona, kterou má připravenu a hodlá ji předat svému nástupci.
30.03.2010 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Dana Jurásková (90 článků)

Jurásková se dohodla s mladými lékaři o penězích na vzdělání

 
Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková se ve čtvrtek dohodla se zástupci mladých lékařů a děkany lékařských fakult na tom, že mladí doktoři budou dostávat část státní dotace na specializační vzdělávání.
29.04.2010 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Dana Jurásková (90 článků)