Článek

Peruánský kardinál byl obviněn z plagiátorství. Opisoval od papežů

 
Kardinál Juan Luis Cipriani čelí podezření z plagiátorství. Peruánská média totiž přišla na to, že v úvodnících pro deník El Comercio opsal velkou část textů papežů Benedicta XVI. a Pavla VI. Duchovní se sice omluvil, ale peruánský deník už přestal otiskovat jeho texty. 
19.08.2015 08:40 |

podobné články

Podobné články

Ředitelka GASK zůstává, plagiátorství se neprokázalo

 
Ředitelka Galerie Středočeského kraje (GASK) Jana Šorfová, která čelí podezření z plagiátorství, zůstane ve funkci. Rozhodli o tom dnes krajští radní. Odborný posudek podezření z plagiátorství nepotvrdil, sdělila ČTK mluvčí hejtmanství Berill Mascheková.
23.05.2011 16:30 |

podobné články

Na kanonizaci papežů očekává Vatikán příjezd až pěti milionů poutníků

 
Ke konci dubna proběhne ve Vatikánu svatořečení dvou bývalých papežů - Jana Pavla II. a Jana XXIII. Jak uvedl mluvčí Vatikánu Frederico Lombardi, nejmenší stát světa se na tuto událost pečlivě připravuje. Vedení katolické církve zřídilo speciální internetové stránky, či hastagy pro Facebook, Twitter či Instagram. Očekává se vysoká návštěvnost, odhaduje se příjezd až pěti milionů poutníků z celého světa.
31.03.2014 16:35 |

podobné články

Tisíce poutníků z Čech si nenechají ujít svatořečení dvou papežů ve Vatikánu

 
Dne 27. dubna se na půdě Vatikánu uděje obřad svatořečení dvou bývalých papežů Jana XXIII. a Jana Pavla II. Významná událost přitahuj již teď zájem tisíců poutníků z Čech i Polska, kteří si osobně nenechají ceremonii ujít. O leteckou dopravu kardinála Dominika Duky, olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera a královéhradeckého biskupa Jana Vokála se stará centrum Biskupství královéhradeckého
03.04.2014 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Graubner (39 článků)

Nejlepší tatéři světa se sjedou do Brna: K vidění budou i motorky papežů a nejhlasitější symfonie

 
Na 150 tatérů z celého světa představí své umění na brněnském výstavišti, kde se o víkendu koná mezinárodní tetovací festival Tattoo Grand Prix. V doprovodném programu si tu můžete prohlédnout i motorky papežů Benedikta XVI. a Františka.
16.10.2017 11:05 |

podobné články

Německý exministr obrany se omluvil těm, od kterých opisoval

 
Bývalý německý ministr obrany Theodor zu Guttenberg, který odstoupil po skandálu ohledně plagiátorství své disertační práce, napsal omluvu všem, jejichž texty použil. Informuje o tom v neděli agentura AFP.
14.03.2011 06:15 |

podobné články

Za vyšší počet gayů může kohoutková voda, prohlásil peruánský starosta

 
Peruánský starosta José Benitez v tomto týdnu vypustil z úst jeden z nejpodivnějších výroků o homosexualitě. Jako příčinu narůstajícího počtu gayů ve městě Huarmey totiž označil vodu, respektive její vysoký obsah minerálů a jiných látek.
26.11.2011 11:25 |

podobné články

Osobnosti: José José (293 článků)

Maďarský prezident nakonec rezignoval. Po nátlaku, plagiátorství totiž odmítá

 
Po velkém tlaku opozice a veřejnosti a po několikadenním váhání odstoupil maďarský prezident Pál Schmitt. Ukázalo se totiž, že opsal svou dizertační práci. Schmitt však plagiátorství nadále odmítá. Schmitt v mimořádném vystoupení v maďarském parlamentu oznámil, že odstupuje. Předtím dlouze vysvětloval okolnosti zrodu své doktorské práce z roku 1992 a odmítl, že by se byl nějakým způsobem provinil.
02.04.2012 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Pál Schmitt (11 článků)

Fareed Zakaria má pauzu v Time a CNN kvůli plagiátorství, kopíroval z časopisu The New Yorker

 
Známý americký spisovatel a žurnalista indického původu Fareed Zakaria byl dočasně propuštěn ze služeb zpravodajského magazínu Time a televize CNN kvůli plagiátorství. Z časopisu The New Yorker totiž okopíroval celé odstavce článku o kontrole palných zbraní, informovala agentura AFP.
11.08.2012 10:55 |

podobné články

Plagiátorství na plzeňských právech bude prošetřovat protikorupční policie

 
Plzeňští policisté, kteří se minulý týden začali zabývat trestním oznámením na porušení autorského práva v souvislosti s podezřením na plagiátorství u bývalého proděkana plzeňské právnické fakulty Ivana Tomažiče, dál na případu pracovat nebudou. Rozhodla o tom šéfka plzeňského státního zastupitelství Antonie Zelená. V prověřování bude pokračovat útvar odhalování korupce a finanční kriminality, kteří už šetří jiné podezřelé věci na fakultě.
09.10.2009 14:20 |

podobné články

Exproděkan z plzeňských práv se trestu za plagiátorství vyhne

 
Bývalý proděkan plzeňské právnické fakulty Ivan Tomažič nemusí mít obavy, že bude kvůli plagiátorství popotahován po soudech. I kdyby policisté dospěli k závěru, že se opisováním ve své dizertační práci dopustil trestného činu porušování autorského práva, je skutek promlčený.
04.11.2009 05:10 |

podobné články

Dva čeští vědci se přiznali k plagiátorství

 
Opisovali jsme a za to se omlouváme. Dva uznávaní vysokoškolští učitelé a vědečtí publicisté z oboru psychologie, prof. PhDr. Jiří Hoskovec, CSc., a docent PhDr. Jiří Štikar, CSc., se po dvou letech přiznali k plagiátorství.
03.12.2009 04:50 |

podobné články

Spisovatelku Rowlingovou zažalovali za plagiátorství Harryho Pottera

 
Autorku dětských knížek J. K. Rowlingovou v Londýně žalují za údajné plagiátorství při psaní knihy Harry Potter a Ohnivý pohár. Z použití cizího nápadu v tomto i dalších potterovských románech ji obvinili dědicové již zemřelého britského autora Adriana Jacobse.
18.02.2010 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1235 článků)

J. K. Rowling obvinili z plagiátorství v Potterovi

 
Vydavatelství Bloomsbury čelí žalobě kvůli plagiátorství. Toho se přitom měla dopustit miliardářka J. K. Rowling ve čtvrtém díle knižního seriálu o osudech čaroděje Harryho Pottera. Konkrétně se týká žaloba pasáží z knihy Harry Potter a Ohnivý pohár.
23.02.2010 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1235 článků)

Děkan fakulty MU odstoupil kvůli obvinění z plagiátorství

 
Studenti Masarykovy univerzity obvinili děkana Ekonomicko-správní fakulty Martina Svobodu z plagiátorství.
23.03.2010 13:05 |

podobné články

Děkan z Masarykovy univerzity rezignoval kvůli podezření z plagiátorství

 
Děkan Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity Martin Svoboda rezignoval v úterý z důvodu údajného plagiátorství. Měl opisovat z odborné německé publikace. Oznámil to rektor Petr Fiala, který také Svobodovi rezignaci při dopolední schůzce doporučil. Rektor také hned sestavil odbornou komisi, která celou kauzu prošetří.
23.03.2010 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1313 článků)

Tiskovka šéfa protitotalitního ústavu Pernese se zvrhla ve spor o plagiátorství

 
Nový ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) na své první tiskové konferenci v pondělí představil své plány, které hodlá v budoucnu v čele instituce uskutečnit. Na brífinku se ovšem znovu roznítily spory, které jeho zvolení za předsedu od počátku provázely. Protestní iniciativa NeUSTRčení žádala Pernese o vysvětlení svého údajného plagiátorství. Šéf ÚSTR ale odmítl celou věc před kamerami rozebírat.
12.04.2010 14:35 |

podobné články

V Plzni na právech budou prověřovat stovku prací kvůli plagiátorství

 
Vedení plzeňské právnické fakulty nechá prověřit zhruba stovku rigorózních prací svých absolventů kvůli možnému podezření z plagiátorství. Fakulta se proto spojila s Masarykovou univerzitou v Brně, kde vyvinuli speciální antiplagiátorský program.
17.06.2010 07:35 |

podobné články

Richarda Müllera obvinili z plagiátorství

 
Fanoušci slovenského zpěváka Mira Jaroše obviňují Richarda Müllera z plagiátorství. Aktuální hit čerstvého držitele ocenění Zlatý slavík 2010 s názvem Čiara se údajně až příliš podobá Jarošově skladbě Bez siedmeho neba. Uvedl to server topky.sk.
02.12.2010 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Richard Müller (347 článků) , Richard Müller (347 článků)

Spor ohledně plagiátorství v IKEM se rozhodne ve středu

 
V pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) panuje nervozita kvůli stále ještě neuzavřenému konkurzu na šéfa transplantační chirurgie. Jako by mezi sebou válčily „klany“ lékařů. Dosavadní šéf kliniky Miloš Adamec loni upozornil na možné plagiátorství dizertační práce dr. Jiřího Froňka, svého podzimního protikandidáta.
15.03.2011 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Adamec (207 článků)