Článek

Peklo kolem Jiřího Dienstbiera: Z této strany to ministr asi nečekal

 
Odvolaný šéf Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček v rozhovoru s Martinem Veselovským pro DVTV naznačil, že za jeho odvoláním stojí některé romské elity a starostové, kterým se nelíbí snaha agentury efektivně řešit problém romské integrace. Řada lidí si tak prý dala práci, aby ministra Dienstbiera falešně informovala.
22.04.2015 10:51 |

podobné články

Podobné články

Zastavte ten nesmysl, volá ve sněmovně ODS. A Marek Benda vymyslel vtip na Dienstbiera

 
Jednání Poslanecké sněmovny o služebním zákonu se podle očekávání nese v duchu razantní kritiky ze strany opozice. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek už kvůli němu nazval ministra Jiřího Dienstbiera, předkladatele návrhu, lhářem. Poslanec Marek Benda si přisadil tvrzením, že návrh nebyl s opozicí projednáván a Dienstbiera opakovaně nazval ministrem bez práce. Předseda ODS Petr Fiala žádal nepřítomného premiéra Bohuslava Sobotku, aby zastavil projednávání tohoto nesmyslu.
16.07.2014 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (922 článků) , Bohuslav Sobotka (7366 článků) , Miroslav Kalousek (5804 článků) , Marek Benda (441 článků) , Jiří Marek (212 článků) , Jiří Fiala (89 článků) , Jiří Fiala (89 článků) , Jiří Marek (212 článků)

Od Dienstbiera ve vládě nic dobrého nečekám, prozradil Zeman, když odpovídal čtenářům

 
PROFIL Prezident Miloš Zeman se pustil do odpovědí na otázky, které mu mohou čtenáři pokládat prostřednictvím ParlamentníchListů.cz. Za chybu označil zdanění pracujících důchodců, vysvětlil, jak je to s jeho postojem k exekucím, a doporučil voličům, aby ukáznili rozhazovačné strany. Zdůvodnil také, proč považoval kabinet Jiřího Rusnoka za vládu odborníků, a od Jiřího Dienstbiera neočekává, že bude dobrý a prospěšný ministr.
13.03.2014 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15198 článků) , Jiří Rusnok (1770 článků)

Mrzí mě práce Jiřího Dienstbiera. Není moc vidět, říká poslanec a šéf ČSSD v Ostravě

 
38.SJEZD ČSSD Sociálně demokratický poslanec a předseda stranické okresní organizace v Ostravě Adam Rykala v rozhovoru ParlamentníchListů.cz zmínil, že sice občas slýchává od členů ČSSD kritiku na moravskoslezské ministry Lubomíra Zaorálka a Miroslava Němečka, ovšem on osobně prý jejich práci oceňuje. „Jediné, co mne mrzí, je práce Jiřího Dienstbiera, ten moc vidět není. Odstoupil z vedoucí pozice při přípravě služebního zákona, to vidím jako velmi nešťastné,“ poznamenal kriticky Rykala. Co se týče práce uvnitř strany uvnitř, tak je přesvědčen o tom, že ČSSD musí změnit styl komunikace.
05.03.2015 13:36 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (1752 článků) , Adam Rykala (31 článků) , Jiří Němeček (13 článků)

Voliči ČSSD, kteří nemáte rádi Jiřího Dienstbiera. Politolog vám vysvětlí, proč je pro stranu nepostradatelný

 
POLITOLOGOVÉ ČSSD by rozhodně neměla vyštvat svého ministra pro lidská práva a rovné příležitosti Jiřího Dienstbiera. Kdyby z jakýchkoli důvodů odešel, obává se politolog Jan Bureš toho, že strana přijde o vzdělané liberálnější voliče z velkých měst. Ministr sice kvůli svým nepopulárním názorům nemá velkou podporu ve sněmovně, ale přízni se těší u řady nevládních organizací.
12.08.2014 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bureš (108 článků)

Takto prý nešťastník Dienstbier strávil noc před sjezdem

 
O ostravském sjezdu ČSSD se podle deníku MF Dnes rozhodovalo den předtím v restauračních zařízeních. Křídlo Michala Haška se sešlo v restauraci zámku Záhřeb, stoupenci Bohuslava Sobotky v Rudy Blue ve Stodolní ulici a skupina kolem Jiřího Dienstbiera v restauraci U Peciválů. A právě tento večer prý mohl rozhodnout osud Dienstbiera, který následně neobhájil pozici ve vedení strany.
18.03.2013 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Michal Hašek (2227 článků)

Také podle Dienstbiera by měl Rath rezignovat

 
Středočeský hejtman a poslanec ČSSD David Rath by měl podle místopředsedy strany Jiřího Dienstbiera opustit všechny stranické a veřejné funkce, potvrdí-li se informace o jeho obvinění v souvislosti s uplácením. Dienstbier to v úterý řekl ČTK. Předseda strany Bohuslav Sobotka dopoledne v České televizi uvedl, že Rath by měl opustit hejtmanskou funkci, pokud bude obviněn z trestného činu.
15.05.2012 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (7366 článků) , David Rath (4197 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Pospíšil na Primě nepustil Dienstbiera téměř ke slovu

 
Nedělní Partie televize Prima měla dva hosty - současného ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) a jeho stínového protějška za ČSSD Jiřího Dienstbiera. Mluvil však převážně právě současný šéf resortu.
03.10.2010 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1658 článků) , Jiří Pospíšil (1658 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Němci vzpomínají na Jiřího Dienstbiera

 
Německo truchlí kvůli úmrtí Jiřího Dienstbiera. Bavorský premiér Horst Seehofer prohlásil, že Dienstbier bude mít "trvalé místo v našich srdcích" a v historii ČR a Německa, informuje v neděli server deníku Augsburger Allgemeine.
09.01.2011 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Desítky lidí se přišly poklonit památce Jiřího Dienstbiera

 
Desítky lidí se v pátek od rána přicházely poklonit do Senátu památce Jiřího Dienstbiera. Mnozí z nich k rakvi vystavené na katafalku v Hlavním sále Valdštejnského paláce pokládali květiny.
14.01.2011 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Rath u soudu: Peníze byly pro Jiřího Dienstbiera!

 
Pokud na odposleších mluvil o penězích, nešlo o úplatky. Šlo o politiku, konkrétně o finance na prezidentskou kampaň senátora Jiřího Dienstbiera (ČSSD). U soudu to včera řekl poslanec David Rath (exčlen ČSSD), obžalovaný z korupce.
16.08.2013 07:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4197 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Tak to ne! okřikl Zdeněk Škromach ,,přítele" Jiřího Dienstbiera

 
Návrh na omezení pravomocí prezidenta ČR z pera ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera (ČSSD) rozcupoval na svém facebookovém profilu ministrův stranický kolega Zdeněk Škromach. Ústava prý není trhací kalendář a neměla by se účelově měnit po každých volbách. A už vůbec ne, když tu změnu navrhuje poražený prezidentský kandidát Jiří Dienstbier za podpory dalšího neúspěšného kandidáta Karla Schwarzenberga.
14.01.2015 10:32 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3512 článků) , Zdeněk Škromach (542 článků)

Kryje policie Jiřího Dienstbiera? Sama popřela svoje rozhodnutí

 
Přestože pražská policie v únoru definitivně odložila vyšetřování ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD) v případu zkrachovalého fotbalového klubu Bohemians Praha, pochybnosti nadále zůstávají. ParlamentníListy.cz proto prozkoumaly hned několik rozhodnutí pražských detektivů v předmětné kauze, a vyplývá z toho, že zjevně neměří všem stejným metrem.
11.03.2015 22:31 |

podobné články

Jedinák (Republika): Tohle jse od Babiše nečekal

 
Tohle mě opravdu zvedlo ze židle. Tak toto jsem opravdu od Babiše a jeho filiálky ANO nečekal. Nečekal jsem, že půjde týden před eurovolbami na ruku socialistům. Těm socialistům, jejichž vrcholný představitel považuje živnostníky za parazity a věčný daňový problém.
17.05.2014 17:50 |

podobné články

Jedinák (Republika): Tohle jsem od Babiše nečekal

 
Tohle mě opravdu zvedlo ze židle. Tak toto jsem opravdu od Babiše a jeho filiálky ANO nečekal. Nečekal jsem, že půjde týden před eurovolbami na ruku socialistům. Těm socialistům, jejichž vrcholný představitel považuje živnostníky za parazity a věčný daňový problém.
17.05.2014 18:00 |

podobné články

2. kolo voleb rozhodli stoupenci Fischera a Dienstbiera

 
První přímou prezidentskou volbu rozhodli příznivci Jana Fischera a Jiřího Dienstbiera, kteří se ve druhém kole hlasování z větší části přiklonili na stranu Miloše Zemana (SPOZ). Nastupující prezident od nich získal přes 900.000 hlasů, zatímco jeho sok Karel Schwarzenberg (TOP 09) jen asi 400.000. Vyplývá to z průzkumu agentury ppm factum. 
11.02.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3512 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Jan Fischer (1728 článků) , Miloš Zeman (15198 článků)

ČSSD získala na Kladensku podporu zelených pro Dienstbiera

 
ČSSD získala podporu dříve vládní Strany zelených pro svého kandidáta v doplňovacích senátních volbách na Kladensku Jiřího Dienstbiera. Představitelé obou stran to sdělili ve středu.
09.02.2011 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Zelení chtějí v Kladně Dienstbiera. ČSSD je přesvědčila

 
ČSSD získala podporu někdejší vládní Strany zelených pro Jiřího Dienstbiera jako kandidáta do Senátu za Kladensko.
09.02.2011 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Senátor Dryml varuje Dienstbiera: V ČSSD se vás chtějí zbavit

 
Čtenáři ParlamentníchListů.cz poslali řadu dotazů senátorovi Vladimíru Drymlovi, který v srpnu vystoupil z ČSSD a šel ke Straně práv občanů – zemanovcům. Znovu kritizoval praktiky uvnitř strany a naznačil, že se sociální demokracie chce zbavit Jiřího Dienstbiera, a tak ho navrhla jako prezidentského kandidáta.
30.09.2012 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Vladimír Dryml (281 článků)

Je to i moje osobní prohra, litoval Sobotka Dienstbiera

 
„Nejpopulárnější politik, který získal tak velkou podporu v prezidentské volbě, samozřejmě do vedení sociální demokracie patří,“ kritizuje šéf ČSSD Bohuslav Sobotka konec senátora Jiřího Dienstbiera ve vedoucí funkci strany. V rozhovoru pro server iDnes.cz se netajil tím, že takový výsledek považuje za svou osobní prohru.
17.03.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (7366 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)