Článek

Pekárek (ANO): Tak to nestihli...

 
Obchvat Kralup nad Vltavou, začleněný do silniční propojky dálnice D8 a rychlostní silnice R7, se příští rok stavět nezačne. Tedy alespoň ne ze státních peněz.
21.09.2015 13:41 |

podobné články

Podobné články

Vynervovaný Pekárek požádal o pozastavení členství v ODS

 
Roman Pekárek, nepravomocně odsouzený za korupci k šestiletému trestu, v pátek po pouhých dvou dnech působení ve Sněmovně, přestal být členem poslaneckého klubu ODS. Jak uvedl předseda klubu Zbyněk Stanjura, Pekárek informoval klub o tom, že v pátek v 11 hodin požádal o pozastavení členství v ODS. Pekárek novinářům přiznal, že je pod velkým tlakem.
09.11.2012 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (233 článků)

Zaorálek se rozčiloval. Odsouzený Pekárek by neměl mandát přijmout, řekl

 
Tři občanští demokraté - Pavel Bohatec, Miroslav Bernášek a Roman Pekárek - složili slib nováčků ve sněmovně. Petr Tluchoř, Ivan Fuksa a Marek Šnajdr se totiž vzdali mandátu kvůli daňovému balíčku. Jenže Pekárek má velký problém. Letos v květnu byl totiž nepravomocně odsouzen na šest let do vězení. Právě to dnes rozlítilo místopředsedu sněmovny Lubomíra Zaorálka a Pekárka vyzval, aby mandát nepřijal. Ten ale i přesto slib složil.
07.11.2012 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2405 článků) , Petr Tluchoř (558 článků) , Pavel Bohatec (5 článků) , Ivan Fuksa (394 článků) , Marek Šnajdr (313 článků) , Pavel Roman (283 článků) , Pavel Marek (185 článků) , Pavel Marek (201 článků)

Pekárek odsouzený za korupci složil poslanecký slib

 
Roman Pekárek (ODS), bývalý místostarosta Kolína, kterého krajský soud nepravomocně odsoudil k šesti letům vězení kvůli korupci, složil spolu s dalšími dvěma muži poslanecký slib. Nahradili ve Sněmovně tři poslance ODS, kteří hned zkraje schůze složili mandát. Pekárek o ničem podobném neuvažuje.
07.11.2012 10:25 |

podobné články

Pekárek: Mám čisté svědomí, o složení mandátu neuvažuju

 
Poslanec ODS Roman Pekárek, který byl na šest let odsouzen za korupci v rozhovoru pro Právo řekl, že nemá v úmyslu složit mandát. Verdikt soudu není pravomocný. Poslanecký slib složil Pekárek ve středu.
08.11.2012 05:15 |

podobné články

Odsouzený poslanec Pekárek: Mám čisté svědomí

 
Poslanec ODS Roman Pekárek, který byl na šest let odsouzen za korupci, v rozhovoru pro Právo řekl, že nemá v úmyslu složit mandát. Verdikt soudu není pravomocný. Poslanecký slib složil Pekárek ve středu.
08.11.2012 06:55 |

podobné články

ZPOVĚĎ POSLANCE: Odsouzený Pekárek se připravuje do vězení, stále ale odmítá vinu

 
V české historii vůbec první pravomocně nepodmínečně odsouzený poslanec Roman Pekárek se už připravuje na nástup do vězení. Jak dnes Pekárek řekl, na svobodě ho čekají poslední 2 týdny. Do vězení ho před Vánocemi poslal Vrchní soud za korupci, které se dopustil jako bývalý místostarosta Kolína.
30.01.2013 19:35 |

podobné články

Pomohl zachránit vládu, teď si poslanec Pekárek připravuje tepláky. Půjde do vězení!

 
Už brzy vymění poslanec za ODS Roman Pekárek teplé poslanecké lavice za studenou vězeňskou celu. Soud mu totiž poslal výzvu, aby nastoupil do vězení. Půjde Pekárek za mříže? Nebo ho bude muset policie nahánět?
31.01.2013 14:20 |

podobné články

Pekárek se o rodinu postará i z basy. Sněmovna pošle plat jemu i manželce

 
Poslanec Roman Pekárek (dříve ODS) se odmítl vzdát svého mandátu, takže mu měsíc co měsíc náleží základní plat 55 900 korun hrubého. Stejně na tom je i vazebně stíhaný poslanec David Rath (dříve ČSSD). Oba muži sice přicházejí o paušální náhrady za dopravu, stravu a reprezentaci ve výši 31 600 korun, ale Pekárek tento handicap vyvážil tím, že jako asistentku poslance zaměstnal svou ženu. Informuje o tom deník Právo.
02.02.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4399 článků)

Pekárek si výzvu k nástupu do vězení převezme v pondělí

 
Poslanec Roman Pekárek má poslední pracovní den na to, aby převzal výzvu soudu k nástupu do vězení. Bývalého kolínského místostarostu poslal v prosinci na pět let za mříže odvolací soud za to, že si v roce 2009 řekl o úplatek. Pekárek Radiožurnálu potvrdil, že si obsílku vyzvedne až v poslední možný den, kterým je podle něj pondělí.
09.02.2013 13:55 |

podobné články

Odsouzený poslanec Pekárek si ještě užije víkend a pak půjde BRUČET!

 
Odsouzený poslanec Roman Pekárek si ještě pořádně užije víkend a v pondělí na sebe navleče vězeňský mundúr a nastoupí pětiletý trest. Pekárek nejdříve nastoupí do vazební věznice v Hradci Králové.
15.02.2013 10:55 |

podobné články

Odsouzený korupčník a poslanec Pekárek (ODS) nastoupil do vězení

 
Poslanec Roman Pekárek dnes v Hradci Králové nastoupil do vězení. Pražský vrchní soud ho poslal za mříže na pět let za korupci. Pekárek, který v Poslanecké sněmovně nahradil jednoho z rebelujících poslanců ODS, před vstupem do věznice novinářům zopakoval, že poslanecký mandát si ponechá. Stále je přesvědčený, že byl odsouzený za věci, které nespáchal. Proto chce podat dovolání k Nejvyššímu soudu.
18.02.2013 15:45 |

podobné články

Poslanec Pekárek nastoupil do vězení

 
Poslanec Roman Pekárek dnes v Hradci Králové nastoupil do vězení. Pražský vrchní soud ho poslal za mříže na pět let za korupci. Pekárek, který v Poslanecké sněmovně nahradil jednoho z rebelujících poslanců ODS, před vstupem do věznice novinářům zopakoval, že poslanecký mandát si ponechá. Stále je přesvědčený, že byl odsouzený za věci, které nespáchal. Proto chce podat dovolání k Nejvyššímu soudu.
18.02.2013 17:55 |

podobné články

Exposlanec Pekárek odsouzený za korupci si stěžuje u Ústavního soudu

 
Bývalý poslanec ODS Roman Pekárek, který byl odsouzen za korupci, podal koncem září ústavní stížnost. Pekárek byl uznán vinným z přijetí úplatku a zneužití pravomoci veřejného činitele. O podání žaloby v úterý informovala mluvčí ÚS Jana Pelcová s tím, zpravodajem je soudce Vladimír Kůrka.
15.10.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kůrka (11 článků)

Pekárka doběhly volby. Podle spotu poznali hlas a odsoudili ho

 
Roman Pekárek byl z žádosti o úplatek usvědčen i díky své kandidatuře na poslance. Kdyby se neucházel o místo ve sněmovně a pro účely kampaně nenamluvil filmový spot, nebylo by pro znalce tak jednoznačné, že si právě on na klíčové nahrávce schůzky s kolínským podnikatelem říká o úplatek. Po srovnání s hlasem na předvolebním materiálu však bylo zjištěno, že žadatelem je jednoznačně místostarosta Pekárek.
09.11.2012 12:30 |

podobné články

Pekárek se poslaneckého křesla vzdát nehodlá. Pozastavil ale členství v ODS

 
Nad Romanem Pekárkem, novým poslancem ODS, se stahují mraky. Straníci ho nechtějí ani v ODS, ani ve Sněmovně. Vyzvali ho k odchodu. A Pekárek tak učinil, pozastavil členství ve straně. Poslaneckého mandátu se ale vzdát nehodlá.
09.11.2012 13:25 |

podobné články

Pekárek požádal o pozastavení členství v ODS

 
Roman Pekárek, který se stal ve středu novým poslancem za ODS, požádal o pozastavení členství ve straně. Stalo se tak poté, co se na něj snesla kritika za to, že přijal poslanecký mandát, přestože je nepravomocně odsouzený za korupci.
09.11.2012 14:20 |

podobné články

Odsouzený Pekárek uživí rodinu i z vězení: Jak to provede?

 
Poslanec Roman Pekárek (46) v tom umí chodit. Příštích pět let sice stráví za mřížemi, svou rodinu však uživit dokáže. Nevzdal se totiž poslaneckého mandátu, a tak bude brát plat nejen on, ale také jeho žena Petra (30), kterou udělal svou asistentkou.
01.02.2013 09:20 |

podobné články

Takhle se to dělá! Pekárek zajistí rodinu i za mřížemi

 
Poslanec ODS Roman Pekárek, který do sněmovny nastoupil teprve 7. listopadu loňského roku jako náhradník, půjde na pět let za mříže. I tak ale uživí rodinu, a to zcela bez námahy.
01.02.2013 10:05 |

podobné články

Místostarosta Kolína si řekl o miliónový úplatek

 
Místostarosta a dvojka na kandidátce ODS do komunálních voleb Roman Pekárek si podle čtvrteční Mladé fronty Dnes (MfD) údajně řekl o milión korun jednateli stavební firmy za výhodný odprodej městských pozemků. Vyplývá to z nahrávky jednání, kterou má MfD k dispozici. Firma pak skutečně pozemky za 15 milionů korun koupila, ačkoli město původně chtěl na prodeji vydělat 20 miliónů. Zda Pekárek peníze skutečně převzal, z nahrávky nevyplývá.
23.09.2010 09:40 |

podobné články