Článek

Pejsek horolezec uvízl na skále, na jeho záchranu vyrazily dvě hasičské jednotky

 
Hasiči většinou zachraňují hlavně lidské životy, ale někdy dojde i na pomoc němé tváři. Třeba zrovna v sobotu odpoledne, kdy se spolu se záchranáři vydali vysvobodit pejska, který uvízl na skalním masivu a nemohl dolů.
16.10.2016 12:30 |

podobné články

Podobné články

Pejsek ztracený ve skále je už ve svém pelíšku! Co říká šťastná panička?

 
Bárt ucítil lišku, vytrhl se majitelce z vodítka a uvízl ve skalní štěrbině. Pejska se ze štěrbiny pokoušel dlouhé dny osvobodit tým dobrovolníků a hasičů. Jenomže po psovi ani památky. Ze skály se ozývalo jenom kňučení. Téměř všichni už jeho záchranu vzdali a nikdo ani nedoufal, že by mohl ze skal vyjít živý. Ale Bárt se nakonec ven dostal sám! Zřejmě si díky vlhké půdě prohrabal cestu ven a živil se dlouhé dny mrtvou liškou, kterou lovil.
19.07.2017 21:30 |

podobné články

V zatopeném Česku pomáhají Moravané ze speciální hasičské jednotky

 
Čechům obklíčeným zdrcujícím vodním živlem pomáhají zachraňovat životy zvlášť vycvičení Moravané převážně z Ostravy a jejího okolí. Jsou to muži ze speciální hasičské povodňové jednotky Moravskoslezského kraje. Zasahovali už na Strakonicku, Mělnicku, před Prahou kolem Dobřichovic a chystají se na sever, bude-li jich tam zapotřebí.
05.06.2013 22:15 |

podobné články

Hasičské sdružení chybovalo v tendru za 50 milionů. Dostali pokutu

 
Hradecké krajské hasičské sdružení chybovalo v tendru za 50 milionů korun. Šlo o nákup hasičské techniky a úvěr, který si sdružení na nákup vzalo. Kvůli tomuto problému je možné, že nedostane proplacenou celou evropskou dotaci.
18.07.2012 19:45 |

podobné články

VIDEO Radek Jaroš je na mincích. Pochvalovali si, že mám na to "dobrej ksicht", říká horolezec

 
V prostorách České národní banky představil horolezec Radek Jaroš zlatou a stříbrnou pamětní medaili, kterou den před tím za jeho přítomnosti vyrazila Česká mincovna v Jablonci nad Nisou. "Dlouho jsme hledali motiv toho mýho ksichtu na přední stranu mince. Tvůrce si ho ale pochvaloval, že je bez tuku a takový celý lavinózní, že se dobře ryje," vypráví s úsměvem horolezec. Rovněž pokřtil svou novou knihu "K2: Poslední klenot mé Koruny Himálaje". Křtila i jeho dcera Andrea, svou knížku pro děti výmluvně nazvanou "V lavině".
02.10.2015 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Radek Jaroš (31 článků)

Ve skalách Českého ráje se zřítil horolezec, vážně se zranil

 
Na skále v Českém ráji se v úterý odpoledne zřítil z výšky přibližně deseti metrů horolezec. Neštěstí se stalo pod Pantheonem v obci Malá Skála, která leží nedaleko Turnova. Muž se ve skalách nezranil poprvé.
27.01.2010 15:30 |

podobné články

Slavný horolezec z filmu 127 hodin, který si uřízl ruku, aby přežil, byl zatčen za domácí násilí: Tento příběh už na Oscara asi nebude!

 
Znáte ho všichni, i když jste třeba jeho jméno nikdy neslyšeli. Aron Ralston (38) je americký "horolezec":http://www.extra.cz/tema/horolezec, který se v roce 2003 vydal pokořit pár utažských kaňonů a tenhle výlet se mu málem stal osudným. Spadl do jedné skalní průrvy a nemohl se z ní dostat, ruku mu totiž zavalil kámen.
09.12.2013 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Aron Ralston (6 článků)

Muž sjel autem ze silnice a šest dní visel na skále

 
Američan David LaVau podnikl výlet, na který asi jen tak nezapomene. Před týdnem si vyrazil na návštěvu města Oxnard na jihu Kalifornie, během cesty ale se svým autem přeletěl útes a zůstal viset na skále ve výšce 61 metrů. Na záchranu čekal celých šest dní, kdy ho objevila jeho vlastní rodina.
01.10.2011 13:35 |

podobné články

Psí tulák uvízl na skále: Deset metrů nad zemí kňučel o pomoc, slanili pro něj hasiči

 
Hasiče na Blanensku zaměstnal o víkendu pes, který se zaběhl své majitelce na skálu. Jenže tak nešťastně, že na ni uvízl a ani on ani jeho panička si nedokázali pomoci.
19.02.2018 09:55 |

podobné články

Video, které obletělo svět: Pes uvízl v ledové vodě a za záchranu života se krásně odvděčil!

 
Video, které ukazuje záchranu psa uvízlého v ledové vodě, jež uveřejnily rumunské zpravodajské stránky Dejeanul.rom, se stalo nejen virálem, který se šíří po internetu rychlostí blesku a dosáhl ve velmi krátké době přes milion zhlédnutí, ale také důkazem, jak dokáže být takový chlupáč vděčný za záchranu života.
10.01.2016 13:51 |

podobné články

Pod stádem prasat se prolomil led

 
Pod šestičlenným stádem divokých prasat se dnes prolomil led na řece ve Vladislavi na Třebíčsku. Třem se podařilo dostat na břeh vlastními silami, dvě skončila pod ledem a o záchranu zbylého se neúspěšně pokoušely dvě hasičské jednotky.
06.02.2012 14:55 |

podobné články

Řidič „zaparkoval“ na bok přímo pod most, vyprošťovat auto musely dvě jednotky hasičů

 
K nehodě, která se stala v noci ze středy na čtvrtek, byly přivolány hned dvě hasičské jednotky. Řidič tu se svým autem skončil pod mostem.
22.12.2016 20:55 |

podobné články

Hořící auto zablokovalo Strahovský tunel v Praze

 
K požáru vyrazily dvě hasičské jednotky. Hořícím autem byla údajně škodovka.
05.08.2009 19:25 |

podobné články

Zase dálnice D2! Tři »osobáky« a kamion v sobě, jezdilo se levým pruhem

 
Tři osobní auta a kamion se srazily v pondělí po 10. hodině na 19. kilometru dálnice D2 ve směru na Břeclav u Velkých Němčic. Na místo vyrazily dvě hasičské jednotky. Jeden cestující utrpěl zranění, na místo byla proto přivolána záchranka.
27.02.2017 14:20 |

podobné články

Horolezec Martin (38) bojuje o život: Při sestupu upadl a v ledovém hrobě byl uvězněn 15 hodin!

 
Zkušený horolezec Martin Takáč (38) chtěl pokořit nejvyšší vrchol Severní Ameriky, kvůli své vášni teď ale bojuje o život. Při nedělním sestupu se totiž zřítil do pukliny ledovce hluboké 12 metrů a na záchranu čekal dlouhých 15 hodin.
10.06.2017 05:15 |

podobné články

Okamžiky, při kterých se tají dech: Hasiči zachránili pejska ze střechy činžáku!

 
VIDEO: Okamžiky, při kterých milovníci zvířat nedýchají. Zmatený pejsek uvízl na střeše činžovního domu v Praze 7. Byl tak otřesený, že ani nereagoval, když na něj z vrcholku střechy volali. Nakonec pro něj vyjeli na vysouvací plošině hasiči, kteří ho ze střechy zachránili. Pejsek skončil zpět v rukách jeho majitelky, která byla štěstím bez sebe.
14.05.2013 22:20 |

podobné články

Drama na Šumavě: Opilý vodák uvízl po pás v rašelině

 
Po pás zabořený v bahně skončil vodák (26), který se ztratil v šumavských rašeliništích na horním toku Vltavy. Uvízl tam poté, co ho kamarádi kvůli opilosti vysadili z lodi na břeh. Opilec ale zabloudil a uvízl v nepřístupné rašelině. Podchlazeného ho večer vyprostili až záchranáři.
12.05.2013 17:35 |

podobné články

VIDEO: Zesláblého pejska, který uvízl v asfaltové kaluži, zachránili až hasiči

 
Obrovské štěstí měl pejsek, který uvízl v asfaltové kaluži v jedné z ostravských průmyslových zón. Před nehezkým osudem jej na poslední chvíli totiž zachránili hasiči, kterým se ho podařilo po více než hodinovém úsilí vyprostit.
05.08.2013 13:10 |

podobné články

Pejsek uvízl ve skalách: Zachránili ho hasiči!

 
 Ve skalách Lužických hor, na jihozápadní straně čtvrté tamní nejvyšší hory Klíč, uvízl pes. Aby ho z těžko přístupného terénu hasiči vyprostili, museli využít lezeckou techniku.
10.03.2014 12:20 |

podobné články

ČEPS: Při cvičení „PORTÁL“ zachránili hasiči dva muže ze stožáru

 
Cvičení bylo zahájeno krátce po desáté hodině voláním na tísňovou linku 158. Dvě osoby uvízly na stožáru velmi vysokého napětí v Petrovicích. Když se muži (figuranti) snažili vylézt na stožár, jednomu z nich uklouzla noha a zranil se. Do 14 minut na místo přijíždí první jednotka hasičů ze Strašnic. Současně operační středisko vysílá dvě lezecké skupiny a spojuje se s pracovníky ČEPS. Přijíždí lezci z hasičské stanice Krč a Smíchov. Velení přebírá velitel čety a lezecký instruktor z hasičské stanice č. 6. Lezci zahajují zásah poté, co ČEPS potvrdila, že vedení je vypnuté a vyzkratované.
31.05.2014 12:16 |

podobné články