Článek

Partnerské vztahy a jejich záludnosti

 
Partnerské vztahy nepředstavují pytel plný závazků, jež sebou vláčíme. Je to především o tom, co si vzájemně předáváme a jak prostřednictvím druhého člověka realizujeme své vlastní JÁ. Klíčovou zásadou kvalitního partnerského vztahu je nevytvářet mezi sebou žádné závazky a pocity, že něco musíme, ale že prostě chceme. Dva lidé spolu mají být, protože to tak cítí, bez potřeby se vzájemně spoutávat. Vztah není o diktování si rolí a rozhodně by si měl každý ponechat svůj vlastní prostor a určitý druh svobody. Milujeme-li někoho opravdově – nechme ho odejít pokud s námi již nechce být. Nebuďte koulí u nohy Nikdy se na svého partnera neupínejte ve stylu, že bez něj žít nemůžete. Milovat neznamená zároveň i věznit, protože pak nemilujete, pouze vytváříte iluzi o lásce. Dejte sobě i jemu plnou osobní svobodu. Jednou ze záludností vztahů je snaha chytit, držet a nepustit. Je logické, že se člověk strachuje a nechce o druhého přijít, ale příliš sobecká láska dusí a toho druhého naopak odhání ještě dál. Odejde-li od vás partner, není to konec světa. Předali jste si vzájemně, co měli a někdy je prostě čas zvednout kotvy. Uvědomte si, že nemůžete nikdy nikoho vlastnit. Důvěra jako stavební kámen Bez důvěry vlastně neexistuje vztah. Záludností partnerských vztahů je pramálo důvěry, podezírání a žárlivost. Pamatujte, že kde je v srdci místo pro žárlivost, není místo pro opravdovou lásku. Partner miluje pouze určitou představu o druhém člověku a zmocňuje se jej touha po vlastnictví. Chcete opravdu někomu patřit? Každý vztah má člověka posilovat, pomáhat mu v osobním růstu, ne jej srážet na kolena. Jedná se o jediný možný způsob, jak vztah prožívat naplno a být sami sebou. Buďte sami sebou Budeme-li se snažit být někým jiným – koho by si přál mít náš partner či se budeme vehementně snažit o změnu našeho partnera k obrazu svému, bude docházet k nepochopení... Čtěte více Příspěvek Partnerské vztahy a jejich záludnosti pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
11.05.2016 15:15 |

podobné články

Podobné články

Když kosti zahýbají jiným kostem aneb Absolvent FAMU a partnerské vztahy

 
"Tyhle kosti podváděly tamty kosti," říká jedna z hrdinek filmu Zůstane to mezi námi na procházce hřbitovem. "No a? Vždyť je to jedno." Pozoruhodná komedie tepající uvolněné partnerské vztahy bude reprezentovat Chorvatsko v hlavní soutěži na karlovarském festivalu.
10.06.2010 09:00 |

podobné články

Mogheriniová: Vztahy s Moskvou nejsou partnerské, ale strategické

 
Vztahy s Moskvou už nejsou partnerské, ale Rusko nadále zůstává strategickou zemí. Řekla to včera designovaná vysoká představitelka EU pro zahraniční záležitosti Federica Mogheriniová při večerním slyšení v Evropském parlamentu.
07.10.2014 06:30 |

podobné články

Borhyová: Podivný vztah s Řekem

 
Moderátorka Lucie Borhyová (33) sice stále tvrdí, že má vztah s Řekem Nikem Papadakisem (34), ale její partnerské soužití je více než divné. Sama totiž přiznala, že svatba jen tak nebude a se svým miláčkem neplánuje ani žádné partnerské kratochvíle. Neuvažuje totiž o společné dovolené či třeba dalším potomkovi. Prý jim to takhle vyhovuje…
11.07.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Borhyová (1416 článků)

Borhyová: Podivný vztah s Řekem

 
Moderátorka Lucie Borhyová (33) sice stále tvrdí, že má vztah s Řekem Nikem Papadakisem (34), ale její partnerské soužití je více než divné. Sama totiž přiznala, že svatba jen tak nebude a se svým miláčkem neplánuje ani žádné partnerské kratochvíle. Neuvažuje totiž o společné dovolené či třeba dalším potomkovi. Prý jim to takhle vyhovuje…
15.07.2011 23:45 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Borhyová (1416 článků)

Kníže na Hrad. Starostové potvrdili nominaci partnerské TOP 09

 
Celostátní výbor hnutí Starostové a nezávislí (STAN) odsouhlasil nominaci předsedy partnerské TOP 09 Karla Schwarzenberga na funkci prezidenta republiky. Oznámil to předseda STAN a šéf společného poslaneckého klubu Petr Gazdík.
12.12.2011 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3715 článků) , Petr Gazdík (878 článků) , Petr Gazdík (867 článků)

Cannes: Můj král je zdrcující sonda do partnerské krize

 
Francouzská diva Maïwenn uvedla v Cannes zdrcující partnerské drama Můj král (Mon roi), které je především hereckým koncertem Vincenta Cassela a Emmanuelle Bercot, píše přímo z Cannes Šimon Šafránek.
19.05.2015 16:01 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuelle Bercot (1 článek)

Zachraňují manželství? Ben Affleck a Jennifer Garner chodí na partnerské terapie

 
Manželé Ben Affleck a Jennifer Garner sice spolu od roku 2015 nefungují jako partneři, ale zatím se nerozhodli svůj rozchod posunout k legálnímu ukončení zákonného svazku. A zřejmě k němu ani nedojde. Podle přátel slavného páru totiž začali společně chodit na partnerské terapie a manželství tím možná zachrání.
28.11.2016 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Ben Affleck (223 článků) , Jennifer Garner (90 článků)

Romantické filmy rozbíjí partnerské vztahy!

 
Romantické komedie mohou divákovi nejen poskytnout devadesát minut lehké zábavy, ale jsou schopné zanechat trvalé následky na jeho každodenním milostném životě, a to nejen v pozitivním smyslu. Nová studie ukázala, že zidealizované romantické filmy rozbíjí vztahy.
22.07.2010 11:05 |

podobné články

Nové díly Comebacku scenáristům zničily játra, psychiku a partnerské vztahy

 
Kultovní český sitcom Comeback s Martinem Dejdarem a Tomášem Matonohou v hlavních rolích se vrací na televizní obrazovku v plné síle. A to přesto, že scenáristé seriálu ho dopisovali na pokraji zhroucení. "Nikdy neříkej nikdy, ale podle mě už nové díly nevzniknou. Většině scenáristů se kvůli práci na Comebacku rozpadly vztahy a manželství, museli jsme užívat antidepresiva a někteří z nás sahali častěji než je zdrávo po alkoholu," prozradil Super.cz šéfscenárista novácké seriálové vlajkové lodi Jiří Vaněk.
05.09.2011 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Dejdar (430 článků) , Tomáš Matonoha (161 článků) , Jiří Vaněk (13 článků)

Díky roli si vyzkoušela, jaké to je střídat muže: V soukromí je Veronika Kubařová na dlouhodobé vztahy

 
Herečku Veroniku Kubařovou znají diváci z pohádek, z filmů i ze seriálů. Aktuálně se objevuje na Nově v seriálu Na vodě, kde hraje alternativní malířku, která kromě malování řeší také své partnerské vztahy. „Má trable s muži, má jich hodně, hodně je střídá a hledá toho pravého,“ řekla ke své postavě.
21.02.2016 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Veronika Kubařová (53 článků)

Nová nemoc z povolání: Technostres

 
Záhadně mizející e-maily. Mobil, který se sám od sebe vypíná a kopírka papíry »žere«, místo aby je kopírovala. Záludnosti techniky občas vytáčejí každého. Někdo už ale má z přístrojů tak obrovský strach, že trpí technostresem.
01.06.2009 05:15 |

podobné články

Retardéry, ostrůvky, obrubníky. Záludností pro české řidiče je na silnicích víc než dost

 
Záludné pasti na našich silnicích. Například jen o jeden nebezpečný ostrůvek v Karlových Varech si prorazily pneumatiky desítky aut. Podobných míst je ale víc než dost.
23.08.2010 21:40 |

podobné články

Ostrý debut pro Vyhnala: Řepka je tvrdý, ale dobrý hráč

 
Žádné záludnosti na hřišti nebyly, říká mladý útočník
21.09.2010 12:45 |

podobné články

Travis Rice v traileru z SSX popisuje rizika extrémních sportů

 
V nejnovějším traileru z akčních závodů SSX uvidíte profesionálního snowboardera Travise Rice, jak vysvětluje záludnosti a rizika extrémních sportů. Autoři sice varují, že ne všechny záběry pochází přímo z hry, nicméně ty z herního enginu od filmečků natočených skutečnou kamerou poznáte opravdu bezpečně - zase tak úchvatně nové SSX, alespoň ve videu, holt nevypadá:
30.11.2010 18:25 |

podobné články

Odvážlivci riskovali, aby zachránili laň ze zmrzlého jezera

 
Zima je roční období, které je pro živočichy ve volné přírodě náročné. Nejenže se v mrazu těžko hledá potrava, zimní krajina ještě přináší jiné záludnosti. Čerstvě zamrzlé jezero je jednou z nich. Jedna laň se o tom počátkem týdne v kanadském Ontariu na vlastní kůži přesvědčila. Měla však štěstí v neštěstí, na bruslích jí na pomoc přijeli tři odvážní zachránci.
18.12.2011 09:45 |

podobné články

George Clooney: U žen bez šance! Má hadí pohled...

 
Hadí oči, někdy též zvané postelové, byly považovány za symbol mužnosti a ženy prý po nich šílely. Výzkum vědců z amerického Michiganu ale ukázal, že pro 71 % žen jsou drsně zúžené oči spíš symbolem záludnosti a nespolehlivosti.
14.05.2012 05:20 |

podobné články

Osobnosti: George Clooney (738 článků)

Nové knihy: Richards, Harrison, Indridason i Seifert

 
Letní novinky nabízejí román Američana Douglase Richardse o záludnosti zisku mimořádných schopností. Vychází životopis George Harrisona o životě Beatles i jeho osobním. A nechybějí detektivky od severských autorů Arnaldura Indridasona nebo Mikaela Niemiho. A jako prémie nový komiks.
15.08.2014 07:10 |

podobné články

Osobnosti: George Harrison (26 článků)

Mrtví kandidáti a další záludnosti komunálních voleb. Politolog v ČT radil voličům

 
Mluvčí Ministerstva vnitra Vladimír Řepka a politolog Kamil Švec vysvětlovali ve čtvrtečním Hyde Parku, České televize, jak se to vlastně má s rozdělováním hlasů mezi jednotlivé kandidáty v komunálních volbách. Prozradili, na co by si měli voliči dát pozor, kde je skryta určitá záludnost. Mluvilo se i o mrtvých kandidátech.
09.10.2014 21:16 |

podobné články

Tohle všechno se musí udělat předtím, než Zeman rozdá státní vyznamenání. Hradní protokolář Forejt nechal PL nahlédnout do zákulisí. Od známých osobností prý slýchává…

 
ROZHOVOR Ceremoniál udělování státních vyznamenání prezidentem Milošem Zemanem 28. října byl letos opět bedlivě sledován snad ze všech stran. Jak vypadá příprava tak významné akce, jaké záludnosti mohou nastat a jak je možné, že z tajného seznamu často unikají předem jména vyznamenaných do médií? Nejen na tyto otázky odpovídá ParlamentnímListům.cz hlavní prezidentův ceremoniář, ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt.
13.11.2015 16:41 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20489 článků)