Článek

Paroubek: Šílenství zveřejňování odposlechů pokračuje

 
I tzv. seriózní média u nás podléhají pokušení být hroší nežli bulvár, a tak se v předních českých denících (Právo, MfD, Lidové noviny) můžeme dnes dozvědět o pokleslé úrovni rozhovorů mezi tehdejším předsedou vlády a tehdejší šéfkou jeho sekretariátu a jeho nynější manželkou.
20.05.2015 04:36 |

podobné články

Podobné články

Klaus: Zveřejňovaní odposlechů v médiích je manipulace

 
Seriál zveřejňování odposlechů ve sdělovacích prostředcích považuje prezident Václav Klaus za nástroj společenské manipulace. Jde podle něj o nepřijatelnou metodu, kterou mediokracie pohlcuje demokracii. Uvedl to v dnešním vydání Mladé fronty Dnes (MfD).
01.04.2012 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Policie loni nasadila 6700 odposlechů, hlavně kvůli vraždám a prodeji drog

 
Policie v loňském roce nasadila 6717 odposlechů, meziročně o 201 méně. Zhruba třetinu odposlechů policisté využili k tomu, aby rozkryli organizované skupiny. Nejčastěji policie odposlouchávala podezřelé kvůli drogové trestné činnosti. Následovala násilná trestná činnost, když policisté řešili hlavně případy vydírání, loupeží a vražd. Vyplývá to z analýzy policejních odposlechů za rok 2016, kterou má ČTK k dispozici. Informaci o dokumentu příští týden dostane vláda.
12.09.2017 15:05 |

podobné články

Zveřejňování videozáznamů z jednání zastupitelů podpořil soud

 
Pražský městský soud v rámci svého dubnového rozsudku ve sporu obce Psáry s Úřadem pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) podpořil zveřejňování videozáznamů z jednání obecních zastupitelstev. Podle verdiktu zveřejňování nahrávek přispívá k poskytování úplných a autentických informací ze zasedání, která jsou ze zákona veřejná, a může je navštívit kterýkoli zájemce. Vyplývá to z dokumentů, které v pondělí zveřejnilo sdružení Oživení.
11.06.2013 03:10 |

podobné články

Ferjenčík (Piráti): Pražská rada má na stole kvalitní návrh zveřejňování smluv

 
Rada hlavního města Prahy v úterý 23. června projedná "Východiska pro zpracování Pravidel pro zveřejňování smluv". Jedná se o dokument, který shrnuje zásady, podle kterých mají magistrátní úředníci navrhnout zlepšení stávajícího systému zveřejňování smluv (ve smlouvách by například nově šlo vyhledávat) a především jeho rozšíření na městem zřizované a ovládané organizace.
23.06.2015 08:41 |

podobné články

Ferjenčík (Piráti): Pražská rada schválila východiska lepšího zveřejňování smluv

 
Rada hlavního města Prahy na svém zasedání v úterý 23. června schválila východiska zveřejňování smluv v Praze. Tento dokument vychází z návrhu Pirátů, z prosince 2014 a pokud se východiska podaří uvést v život, bude se jednat o zásadní zlepšení procesu zveřejňování smluv v Praze.
24.06.2015 19:07 |

podobné články

Nečas pronesl plamennou řeč o odposleších. Postavil se proti jejich zveřejňování

 
Petr Nečas v pátek prohlásil, že drtivá většina odposlechů má za cíl dehonestovat osoby, kterých se týkají. Dále podle něj jejich zveřejňování při přípravě procesu narušuje právo na jeho nestranný průběh. Úvahu pronesl na konferenci o regulaci českých médií, pořádané Institutem komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK ve spolupráci s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání a ministerstvem kultury.
06.06.2014 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Aféry kolem odposlechů na Slovensku bez konce

 
AKTUALIZOVÁNO. Předvolební kampaň na Slovensku doprovází zveřejňování údajných přepisů odposlechu komunikace mezi politiky, úředníky a podnikateli. Na internetu se šest týdnů před předčasnými volbami objevily údajné přepisy komunikace mezi šéfem druhé nejsilnější vládní strany Svoboda a solidarita (SaS) Richarda Sulíka s kontroverzním podnikatelem Marianem Kočnerem ohledně volby generálního prokurátora. Na této volbě se dosluhující koalice koncem roku 2010 málem rozpadla. Sulík označil zveřejněný dokument za pamflet.
27.01.2012 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Svoboda (32 článků)

Zveřejňování odposlechů je špatné. Hledejme toho, kdo nahrával, píše Hvížďala

 
Novinář a spisovatel Karel Hvížďala se vyjádřil ke zveřejnění odposlechů Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Podle něj je obsah důležitý, ale aféra celkově poukazuje spíše na to, že novinářů jde spíše o senzaci a prodej.
08.04.2012 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (817 článků) , Karel Janoušek (31 článků) , Pavel Roman (283 článků)

Právníci: Zveřejnění odposlechů určuje veřejný zájem

 
Zveřejňování materiálů z trestního spisu vyšetřované kauzy je podle právníků v pořádku, pokud je to ve veřejném zájmu. Shodují se na tom odborníci, které oslovila ČTK. Před dvěma týdny se v médiích objevily přepisy odposlechů v kauze bývalé šéfky kanceláře premiéra Jany Nečasové, dříve Nagyové. Tento týden uplyne rok od policejní akce, která vedla k jejímu obvinění a pádu vlády premiéra Petra Nečase.
11.06.2014 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Jana Nagyová (1539 článků) , Jana Nagyová (1532 článků)

Konec zveřejňování odposlechů, volá Čunek. A obrací se na policii

 
Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) podal trestní oznámení kvůli úniku odposlechů z vyšetřování kauzy bývalé šéfky kanceláře premiéra Jany Nečasové, dříve Nagyové. Oznámení na neznámého pachatele dnes podal Nejvyššímu státnímu zastupitelství. Učinil tak na základě rozhodnutí senátního podvýboru pro lidská práva, kterému předsedá. ČTK o tom informovala senátní tisková tajemnice Eva Davidová.
12.06.2014 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (634 článků) , Jana Nagyová (1539 článků) , Jana Nagyová (1532 článků)

Expremiér Paroubek promluvil k posledním odposlechům Nečase a Nagyové

 
Jiří Paroubek se na svém blogu nesouhlasně vyjádřil ke kauze zveřejňování odposlechů. Jedná se podle něj o soukromou záležitost, která rozhodně nepatří na přední stránky bulvárních plátků a propírané odposlechy nemají nic společného s kriminální činností.
19.05.2015 22:37 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3426 článků)

Šance na záchranu Ratha? Odstranění odposlechů ze spisu

 
Vazebně stíhaný politik David Rath má jen minimální naději, že z kauzy vyklouzne nepotrestán. Policejní přepisy tajně pořízených odposlechů dokládají, že bývalý hejtman středočeského kraje věděl, co si 14. května večer nesl v krabici od vína z domu Kateřiny Pancové. Jediná Rathova šance na záchranu by bylo znemožnit použití těchto odposlechů u soudu.
10.06.2012 08:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4393 článků)

Pancová s Kottem počítali podle odposlechu před zadržením peníze

 
Podle policejních odposlechů Kateřina Pancová s přítelem Petrem Kottem, kteří jsou obžalováni v kauze exposlance Davida Ratha (dříve ČSSD), počítali doma před svým zadržením loni v polovině května bankovky. Podle obžaloby to byly úplatky, což oba popírají. Pak se dostavil Rath a po jeho odchodu policie trojici postupně zatkla. Přepis odposlechu se dnes četl před Krajským soudem v Praze, který kauzu projednává.
10.10.2013 18:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4393 článků)

Novinář Pečinka: Erotické dusno mezi Nečasem a Nagyovou a tlachy z odposlechů. Správný Ištvanův biják

 
Většina médií pravidelně informuje o vývoji kauzy Nagyová a ráda se chytne pikantních podrobností, jako tomu bylo v případě zveřejnění odposlechů telefonních hovorů mezi Janou Nagyovou a jejím nadřízeným a tehdejším milencem, nyní manželem Petrem Nečasem. Publicista Bohumil Pečinka ale ve svém komentáři zveřejnění odposlechů kritizuje. Dušan Navrátil se zase opřel do státních zástupců, kteří v kauze Nagyová figurují.
28.05.2014 10:11 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1539 článků) , Petr Nečas (9260 článků) , Jana Nagyová (1532 článků)

ÚOOÚ: Mají veřejné osoby právo na ochranu soukromí?

 
Úřad pro ochranu osobních údajů zahájil správní řízení s deníkem MF Dnes za zveřejnění policejních odposlechů mezi bývalým premiérem Petrem Nečasem a jeho partnerkou Janou Nagyovou. Důvodem je, že obsah zmíněných odposlechů má charakter vysloveně soukromého sdělení, tzv. z kuchyně, a jeho zveřejněním došlo k poškození práv obou jmenovaných. Médium se brání, že i tato část odposlechů je důležitá pro pochopení kontextu toho, jak byl v době Nečasovy vlády řízen stát a pod jakým tlakem tehdejší premiér rozhodoval.
08.07.2014 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1539 článků) , Petr Nečas (9260 článků) , Jana Nagyová (1532 článků)

Ústavní soud: Jak je to s přezkoumáním zákonnosti příkazu k odposlechu?

 
Možnost podat návrh na přezkoumání zákonnosti příkazu k odposlechu má pouze osoba, která byla po pravomocném skončení věci o nařízení odposlechu příslušným orgánem oficiálně informována.
24.05.2016 15:55 |

podobné články

Policie loni nasadila skoro 7 tisíc „štěnic“. Koho odposlouchávala?

 
Policie v loňském roce nasadila 6978 odposlechů, což byl meziroční pokles o 550. Přes třetinu odposlechů policisté využili k tomu, aby rozkryli organizované skupiny. Nejčastěji podezřelé odposlouchávala Národní protidrogová centrála (NPC). Vyplývá to z analýzy policejních odposlechů za rok 2015.
26.07.2016 18:30 |

podobné články

Tajná Šlachtova zpráva na veřejnosti. Tisknou ji Babišovy noviny. A dál?

 
Bývaly doby, kdy se předvolební kampaň dělala postaru: vymyslely se nějaké ty programové priority, něco z toho se hodilo na papír, zbytek na billboardy se smějícími se politiky a obrazilo se pár náměstí. Dnes je jiná doba: policejní důstojník sepíše zprávu obsahující zaručené drby pocházející z odposlechů, distribuuje ji mezi poslance a ze zprávy (či z odposlechů) za pár dní cituje list ve vlastnictví  šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Je třeba dodávat, že drby z odposlechů míří na vlivné postavy ČSSD a že je pár týdnů před volbami? píše Robert Malecký  na webu Hlídací pes.
26.08.2016 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12390 článků)

V kauze Rath pokračuje odkrývání dalších odposlechů

 
Krajský soud v Praze dnes pokračuje po týdenní pauze v projednání kauzy exposlance Davida Ratha (dříve ČSSD) obžalovaného s dalšími deseti lidmi z korupce. Na programu jsou záznamy policejních odposlechů z ředitelské kanceláře další obviněné, Kateřiny Pancové, která šéfovala kladenské nemocnici. 
17.12.2013 07:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4393 článků)