Článek

Paroubek: Právní kutilství při návrzích změn ústavy

 
S jistým pobavením sleduji dosavadní informace o připravovaných změnách ústavy ve vztahu k roli prezidenta republiky.
05.06.2015 11:51 |

podobné články

Podobné články

Chopte se kladívek, hoblíků a šroubováků: Jako kutil totiž budete žít déle!

 
I když je to smutné, kutilství se pomalu, ale jistě vytrácí z našich životů. Ty tam jsou doby, kdy byli dědečkové se svými vnoučky zalezlí v dílně a snažili se vytvořit něco, čím by udělali radost sobě nebo druhým. Kutilství se ale zřejmě opět vrátí do "módy":http://www.extra.cz/spravnacka-babicka-se-obleka-jako-teenagerka-nosi-minisukne-sileny-uces-a-rude-rty!
05.10.2013 14:15 |

podobné články

Zlaté české ručičky? Ke kutilství se hlásí každý druhý Čech

 
V dřívějších dobách platilo téměř bez výhrad, že co Čech, to kutil. Muž, který neuměl opravit třeba rozbitý odpad nebo postavit psí boudu, byl přátelům pro smích. Situace se za několik posledních let trochu změnila. Ke kutilství se hlásí příbližně polovina Čechů a Češek. A deset procent národa se od něj dokonce vysloveně distancuje.
02.10.2015 08:10 |

podobné články

Rusnokova vláda bude poprvé jednat o návrzích změn legislativy

 
Úřednická vláda Jiřího Rusnoka se dnes sejde k prvnímu jednání o návrzích změn legislativy. Kabinet, který poprvé zasedl ve Strakově akademii minulou středu po svém jmenování prezidentem Milošem Zemanem, dnes zřejmě rozhodne o zvýšení minimální mzdy.
16.07.2013 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20454 článků) , Jiří Rusnok (1841 článků)

Poslanci se handrkují o předčasných volbách, KSČM pro změny ruku nezvedne

 
Sněmovna i Senát v pátek jednají o změnách Ústavy a volebního zákona, které by otevřely cestu k uspořádání předčasných voleb. Poslanci se od 11 hodin, kdy začali jednat, dostali pouze k hlasování o pozměňovacích návrzích. Konečný verdikt o změně Ústavy padne až po polední přestávce, která končí ve 14:30. Komunisté před odpoledním hlasováním oznámili, že schválenou podobu novely Ústavy nepodpoří.
11.09.2009 09:35 |

podobné články

Úsvit chce dostat do ústavy zákaz zvyšování daní

 
Hnutí Úsvit požaduje, aby se do ústavy dostal zákaz zvyšování daní. Tento požadavek si klade podmínku pro svoji podporu vládního návrhu finanční ústavy, která má zavést brzdu proti nadměrnému zadlužování státu. Představitelé klubu Úsvitu to ohlásili na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně. Sněmovna má první čtení finanční ústavy na svém dnešním programu.
08.04.2015 10:31 |

podobné články

Bouřlivá debata ústavních expertů, Syručka a Zbořila. Padla šokující slova o tvorbě ústavy. Došlo i na válku Zemana a Sobotky

 
REPORTÁŽ Zmanipulovaná polistopadová ústava „díky“ aktivitám ODS a ODA, kdy na její koncipování nebyli vybráni řádní odborníci. „Otec ústavy byl odborník na bytové právo a měl plus, že byl v Občanském fóru.“ Tak zhodnotil přípravy novodobé ústavy docent Ján Gronský z právnické fakulty UK v Praze na diskusním odpoledni o ústavě, které se zúčastnilo několik desítek právníků, novinářů a zájemců o historii i současnou takzvanou krizi, která podle Jana Bárty z Ústavu státu a práva je jen mediální bublinou. Miloš Zeman přecenil svoji ústavní pozici a nechá se ovlivňovat lidmi, neznalými ústavou. Krize se prostě nekoná. Hrozí však zaplevelení ústavy a změny jsou motivovány hlavně okamžitým zájmem nekritických politiků.
23.05.2017 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20454 článků) , Jan Bárta (7 článků)

„Kojeňáky“ dětem nenahradí rodinu, zlobí se SOS vesničky. Ministryně chce ústavy zachovat

 
Rušit, nebo zachovat v Česku kojenecké ústavy i do dalších let? O to se přou SOS dětské vesničky s ministryní práce a sociálních věcí Jaroslavou Němcovou (za ANO). Němcová si stojí za tím, že kojenecké ústavy se nemají zavírat, ale jen přeměnit na zařízení rodinného typu. Jenže s tím SOS dětské vesničky nesouhlasí a argumentují, že rodině se sebelepší ústavní péče nevyrovná. Většina evropských zemí už kojenecké ústavy navíc dávno nemá, připomínají.
04.02.2018 07:10 |

podobné články

Politici proti Zemanovi: Ústavně právní výbor již řeší změnu Ústavy

 
V ústavně právním výboru sněmovny už vznikla novela Ústavy, která například navrhuje, aby prezident nemohl otálet při jmenování premiéra, nebo aby dokonce přišel o svůj druhý pokus navrhnout předsedu vlády. Informuje o tom deník Právo a dodává, že pro rychlou změnu Ústavy je především TOP 09. Ostatní strany jsou nejednotné.
26.07.2013 08:00 |

podobné články

Toto je nebezpečí pro demokracii, ne sám Babiš. Zpívající právník Jahelka promlouvá

 
25 LET OD LISTOPADU '89 Advokát a písničkář Ivo Jahelka, který kandiduje v nadcházejících senátních volbách na Pelhřimovsku za TOP 09, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zhodnotil polistopadový vývoj. Vyjádřil se i k návrhům na zavedení nové Ústavy, k možnému ohrožení demokracie či k reakcím, s nimiž se setkal během své kampaně. Řeč byla také o českém právním řádu a návrzích na zavedení nové Ústavy.
09.10.2014 17:26 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Jahelka (10 článků)

Kauza OKD zlomí Sobotkovi krk, udeřil znovu Paroubek. A přidal tento dokument

 
Jiří Paroubek (LEV 21) se čílí nad tím, že se premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nechce rozpomenout na právní analýzu k prodeji dolů OKD a bytů OKD Zdeňku Bakalovi, která se před pěti lety zrodila v právní kanceláři Veverka & Marvanová. „Když ta analýza vznikla, tak za mnou Sobotka přilétnul, neboť si myslel, že jsem si ji objednal proti němu,“ připomíná Paroubek krátkou paměť nynějšího předsedy vlády.
22.04.2014 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3426 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Klause ´snadnost změn´ v reformě nepříjemně překvapila

 
Prezident Václav Klaus se v pátek po summitu v Bruselu pozastavil nad rychlostí zásadních změn v návrzích důchodové reformy. Podotkl, že snadnost, s jakou koalice postoj změnila, je pro něj nepříjemným zjištěním.
11.03.2011 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Ústecký kraj podporuje svůj balíček legislativních změn peticí

 
Návrh legislativních změn v některých zákonech, takzvaný Ústecký balíček, zamítla v minulých dnech vláda. Ústecký kraj pracoval na návrzích dva roky a těžce nese, že vláda šmahem a podle kraje neopodstatněně návrhy smetla ze stolu. V reakci proto kraj připravil na podporu svého návrhu petici, kterou bude možné podepsat na úřadech měst v kraji po celý listopad.
31.10.2011 15:00 |

podobné články

Na vládě chce Sobotka mluvit o Babišových návrzích změn v EET

 
Ministři dnes mají diskutovat o chystaných změnách v systému elektronické evidence tržeb (EET), s nimiž přišel ministr financí Andrej Babiš (ANO). Premiéra a šéfa ČSSD Bohuslava Sobotku minulý týden rozčílilo, že Babiš přichází s vyjmutím e-shopů a malých živnostníků, kteří se přihlásí k daňovému paušálu, na poslední chvíli. Babiš ale uvedl, že evidence tržeb pro restaurace a ubytování bude spuštěna beze změn 1. prosince. Změny, které chce jeho úřad prosadit, by měly platit zřejmě od 1. dubna 2017.
28.11.2016 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12393 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)

O sporných návrzích má sněmovna rozhodnout v pátek, jisté to není

 
Sněmovna by měla jednat o kontroverzních návrzích levice a KDU-ČSL v pátek od rána. Odhlasovali si to v úterý poslanci. Není to ale s ohledem na procedury a pokusy ODS jednání bránit jisté.
09.02.2010 16:05 |

podobné články

ON-LINE: Poslanci jednají o prioritních návrzích

 
Poslanci jednají o návrzích, které vláda označila za prvořadé
10.03.2010 09:15 |

podobné články

ODS i VV jednají o návrzích na záchranu kabinetu

 
Grémium ODS a poslanecký klub VV v pátek dopoledne začaly jednat o návrzích na řešení stávající vládní krize. Na čtvrtečním jednání koalice padlo několik možných variant, přičemž představitelé VV již po jednání avizovali, že ve hře mohou být i další scénáře.
15.04.2011 12:45 |

podobné články

Vedení ODS bude se svými starosty diskutovat o návrzích zákonů

 
Vedení ODS bude dnes v Brně se svými stranickými starosty diskutovat o připravovaných legislativních návrzích. Mezi hlavními tématy bude reforma veřejné správy, přenesená působnost a rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) na obce a města. ČTK to řekl starosta obce Líbeznice Martin Kupka (ODS).
27.04.2013 06:55 |

podobné články

Ministr Žák bude zdůvodňovat růst nákladů na právní služby ŘSD

 
Důvody rostoucích cen za právní služby, které mezi roky 2010 až 2012 zadalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) externím právním poradcům, bude na čtvrtečním zasedání vlády hájit ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák. Přílišné zvýšení nákladů na právní poradenství odhalil na ŘSD koncem září Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), který upozornil, že mezi roky 2010 a 2012 se tato suma zvýšila o 62 procent na téměř 132 milionů korun za rok. Hodinová sazba za právní služby byla vysoutěžená v transparentním řízení, uvedlo Ministerstvo dopravy.
01.01.2014 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (147 článků) , Zdeněk Žák (147 článků)

Většina Čechů přiznává svoji právní negramotnost

 
Více jak tři pětiny drtivé většiny domácí populace připouští, že v českém právu nemají dostatečné znalosti. Nadpoloviční většina domácí populace (52,4 %) pak přiznává svoji právní negramotnost. Obecnou právní gramotnost jednoznačně připouští pouze 7,3 % respondentů. Ukázal to aktuální průzkum společnosti SANEP, který se zaměřil na hodnocení právní gramotnosti u široké veřejnosti.
07.07.2015 11:06 |

podobné články