Článek

Paroubek: Podařený spojenec

 
Turecký prezident Erdogan přichází se stále výstřednějšími výroky na adresu Západu a EU. Ne, že by tu a tam neměl v něčem pravdu. Včerejší rozhodnutí Evropského parlamentu, kdy se většina poslanců, v zásadě průřezově přes politické kluby evropských stran, rozhodla přijmout rezoluci vybízející evropskou exekutivu k utlumení přístupových jednání s Tureckem, je zcela správné.
26.11.2016 07:35 |

podobné články

Podobné články

Paroubek se vysmál české pravdě a lásce. Má prý neobyčejně povedeného vlajkonoše

 
Někdejší premiér české republiky Jiří Paroubek ukazuje prstem na střet zájmů. V roce 2004 se totiž uskutečnil prodej menšinového podílu státu OKD, a to za tehdejšího ministra financí Bohuslava Sobotky (ČSSD). Majetek přešel pod Zdeňka Bakalu, pro něhož pracoval dlouholetý Sobotkův přítel, advokát Radek Pokorný. Paroubek svůj komentář na ParlamentníchListech.cz nazval „Podařený vlajkonoš sil pravdy a lásky Z. Bakala“ a tvrdí, že podnikatel byl na odhalení busty Václava Havla v Kongresu USA a tudíž, že to mohl být důvod, proč Česká televize vystřihla negativní zmínku o něm v projevu prezidenta Zemana.
12.12.2014 13:01 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4853 článků) , Jiří Paroubek (3450 článků) , Jiří Havel (355 článků) , Jiří Zeman (1111 článků) , Jiří Havel (355 článků) , Jiří Pokorný (37 článků)

Paroubek útočí na bývalého spojence, mediálního magnáta Soukupa

 
Je to lež, hřímá na Facebooku bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek na adresu tvrzení, že jím protlačovaná Kateřina Brožová pobírala vysoké honoráře za podporu a vystoupení v oranžové volební kampani. Údajně se celková částka vyšplhala až k jednomu miliónu korun. A Paroubek ví, kdo je v pozadí této zprávy: majitel mediální agentury Médea Jaromír Soukup, jeho někdejší spojenec.
20.08.2010 20:11 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Brožová (457 článků) , Jiří Paroubek (3450 článků)

Paroubkův spojenec Benda zůstává v čele ČSSD v Ústeckém kraji

 
Blízký spojenec expředsedy sociální demokracie Jiřího Paroubka Petr Benda nadále zůstane krajským předsedou ČSSD v Ústeckém kraji.
15.06.2010 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3450 článků) , Petr Benda (182 článků)

Americký tisk: Za útokem 11. září stojí spojenec USA Saúdská Arábie a přítel George Bushe

 
Americké noviny New York Post napsaly, že za teroristickým útokem z 11. září 2001 stál spojenec USA, Saúdská Arábie, která teroristům pomáhala. Na útoku se prý měl podílet i přítel rodiny tehdejšího prezidenta USA George Bushe, šéf saúdskoarabské rozvědky a někdejší velvyslanec v USA Bandar bin Sultan, který byl i jedním z hlavních podporovatelů amerického útoku na Irák a angažmá USA v Sýrii. Zprávu citoval i server listu Washington Times.
02.01.2014 14:00 |

podobné články

Osobnosti: George H.W.Bush (59 článků) , George Washington (16 článků)

Kníže a Kalousek mají problém: Spojenec TOP 09 bude spolupracovat s Babišem?

 
Schwarzenbergova a Kalouskova TOP 09 ve volbách neuspěla, i když nedostala takový výprask, jako ODS. Obě strany ale shodně skončily v opozici. Chytnou druhý dech? Zatím to vypadá spíš na další problémy. Od TOP 09 by se totiž mohl trhnout jejich nejbližší spojenec! Spekuluje se, že se Starostové a nezávislí chystají spolupracovat s Babišovým hnutím ANO. Již během podzimních komunálních voleb.
07.02.2014 09:50 |

podobné články

Zhrzený spojenec Kolomojského napsal do kyjevského deníku: My se ušpinili válkou, zatímco...

 
Bývalý náměstek gubernátora Ihora Kolomojského v Dněpropetrovské oblasti a jeho dlouholetý spojenec Genadij Korban odešel z úřadu společně s Kolomojským. Ve svém textu publikovaném v deníku Kyiv Post odmítá, že by vše dělali pro peníze. Šlo jim prý o principy a jejich jediným cílem bylo pomoci své zemi.
27.03.2015 10:36 |

podobné články

Zeman kritizoval Turecko, prý se chová jako spojenec islamistů

 
Prezident Miloš Zeman očekává protestní nótu z turecké ambasády. Zeman, který je na návštěvě Ústeckého kraje, osočil Turecko, že se někdy chová jako spojenec Islámského státu (IS). Svůj postřeh prezident prezentoval při diskusi s občany Kadaně.
09.12.2015 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20912 článků)

Ortegův návrat: Věrný spojenec Sovětského svazu znovu upevňuje svou moc

 
Na Daniela Ortegu si dnes vzpomenou spíš pamětníci. V 80. letech byl jako vůdce Sandinistické revoluce v Nikaragui, věrný spojenec Sovětského svazu a také úhlavní nepřítel amerického prezidenta Ronalda Reagana celkem častou součástí oficiálního československého zpravodajství. S koncem komunistického režimu v Československu (a shodou okolností prakticky ve stejnou dobu v Nikaragui) se Ortega z televizních obrazovek vypařil a málokdo v tuzemsku si povšiml, že před deseti lety opět stanul v čele Nikaraguy. Nebo že se v poslední době vrací k autoritářským praktikám.
09.08.2016 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Ronald Reagan (100 článků)

Na Turecko nelze dlouhodobě spoléhat jako na spojence, obává se Roman Joch

 
„Je Turecko ještě spojenec?“ ptá se ve svém názorovém sloupku ředitel občanského institutu Roman Joch. A zároveň hned odpovídá, že ze spolehlivého spojence se stal spojenec vrtkavý, zdali však vůbec spojencem stále je. Komentář zveřejnil server NeviditelnýPes.cz.
28.08.2016 13:35 |

podobné články

Spojenec Merkelové prý šikanoval kolegyni. Měl ji trápit jako králíka

 
Pod stále větší tlak se v Německu dostává generální tajemník Křesťanskodemokratické unie (CDU) Peter Tauber kvůli obvinění, že v minulosti šikanoval stranickou kolegyni. Blízký spojenec kancléřky Angely Merkelové, který obvinění popírá, se údajně mimo jiné podílel na vytvoření spisku Doporučení k péči o králíka. Králíkem se přitom myslela Anne Höhneová-Weiglová, která byla tehdy manažerkou obvodního sdružení CDU, jehož členem byl i Tauber.
29.09.2016 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2141 článků) , Anne Anne (74 článků)

Paroubek: Podařený vlajkonoš sil pravdy a lásky Z. Bakala

 
Z. Bakala prý nebyl s premiérem ve Washingtonu, a tudíž toto nebyl důvod, aby kritická zmínka o něm byla Českou televizí vyškrtnuta z nedávného projevu prezidenta Zemana.
12.12.2014 10:16 |

podobné články

Byl jsem šokován, vzpomíná Paroubek a odhaluje, co před lety zařídil kvůli Bakalovi a OKD

 
Předseda LEV 21 Jiří Paroubek prozradil v rozhovoru pro časopis Týden některé okolnosti ohledně smlouvy o prodeji OKD včetně bytů. Podle něj chtěl Paroubek přimět Zdeňka Bakalu, aby splnil sliby, které dostali nájemníci. Bakala prý na oplátku investoval miliony, aby se Paroubek premiérem nestal. Paroubek také říká, že byl šokován z analýzy privatizace OKD, kterou si v roce 2009 nechal zpracovat právničkou Hanou Marvanovou.
22.04.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3450 článků) , Andrej Babiš (13024 článků)

Paroubek vysvětluje auta, i kde vzal na vilku

 
Jiří Paroubek to nemá lehké. Poté, co odešel ze sociální demokracie a založil novou stranu - Národní socialisté - levice 21. století, tak se do něj naváží, jak bulvární tisk, ale i jeho do nedávna ideový spojenec, David Rath.
25.10.2011 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3450 článků) , David Rath (4401 článků)

To je sranda: Paroubek se zastal Romů, zatímco jeho exparťák inženýr Benda, nyní spojenec Vandase...

 
Dříve to bývali parťáci. A dnes? Bývalý premiér za ČSSD Jiří Paroubek se zastal Romů na svém blogu na serveru Aktuálně.cz, zatímco Petr Benda, jenž je nyní lídrem kandidátky DSSS s podporou Národních socialistů pro volby do Poslanecké sněmovny, zaslal ParlamentnímListům.cz trochu jiný komentář k migrační krizi.
20.09.2017 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3450 článků) , Petr Benda (182 článků)

Geniální český videoklip válcuje hitparády a internet

 
Úspěšná česká skupina O5&Rade;ček se rozhodla k velmi odvážnému kroku. Svůj nový klip nechala natočit studenty FAMU. A jejich podařený výtvor se stal jedním z nejsledovanějších českých klipů na internetu i televizích. VIDEO
19.08.2009 17:30 |

podobné články

Reportérka si osahala Beckhamův rozkrok, teď přišla omluva

 
Italská televizní stanice Italia Uno se omluvila za nepříliš podařený žert její reportérky, která si při honbě za senzací osahala rozkrok Davida Beckhama. V přímém přenosu chtěla zjistit, jestli je známý fotbalista v intimních partiích vyvinutý.
24.01.2010 11:20 |

podobné články

Osobnosti: David Beckham (1018 článků)

Dokument o hudbě v Halo 4 představuje nového skladatele

 
Podařený dokument o vývoji Halo 4 se věnuje novému skladateli v sérii. Jde o Neila Davidge, který pracoval s Massive Assault jako producent, skládal hudbu k filmům (byť spíše k menším a nebo jako tichý spolupracující skladatel na pozadí) a patří mezi celkem oblíbené, byť ne vysloveně známé „dělníky“ filmové hudby. Především na jeho bedra padne náročný úkol navázat...
08.12.2010 14:05 |

podobné články

Protektor jde do kin v Americe, Thajsku či Vietnamu

 
Další úspěchy si připisuje mimořádně podařený film Protektor z dílny režiséra Marka Najbrta. Po mnoha cenách, které dostal doma i ve světě, půjde do distribuce v Americe a v Asii.
13.01.2011 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Marek Najbrt (48 článků)

Cheryl Cole míří do Hollywoodu

 
Cheryl Cole dostala svojí první filmovou roli. Po svém neúspěchu v americké televizní show X Factor ji Hollywood nabídl spolupráci. Překvapením je, že bude hrát porotkyni v soutěži talentů. Náhoda nebo podařený vtip?
12.08.2011 23:25 |

podobné články