Článek

Paroubek: Nesmyslné zahraniční armádní mise

 
Poslanecká sněmovna na základě zprávy ministra zahraničí a s podporou pětatřiceti poslanců sociální demokracie rozhodla, že Armáda ČR bude moci další dva roky pokračovat v nesmyslné misi v Mali, která český státní rozpočet, a tedy daňové poplatníky, ročně stojí stovky milionů.
19.06.2015 13:56 |

podobné články

Podobné články

Senát schválil posílení české armádní mise v Afghánistánu

 
Senát ve středu večer schválil posílení české armádní mise v Afghánistánu. Osud návrhu je ale dále nejistý, Sněmovna totiž rozhodnutí o něm odložila. Návrh prý nepodpoří žádný poslanec ČSSD.
17.03.2010 20:00 |

podobné články

Podívejte se na 8 minut singleplayeru Medal of Honor: Warfighter

 
EA a Danger Close vydali osmiminutové video z jedné singleplayerové mise nadcházejícícho Medal of Honor: Warfighter. Cílem mise je infiltrovat tvrz islámské armádní separatistické skupiny Abu Sayyaf na malém ostrůvku Basilian na Filipínách a osvobodit rukojmí. Po krátkém úvodu, kdy se situace obhlíží z dálky a trošku se to zamotá, se pak rychle přejde do samotné míse,...
14.09.2012 18:50 |

podobné články

V Kosovu zastřelili příslušníka policejní mise Evropské unie

 
Na severu Kosova byl dnes zastřelen příslušník policejní mise EU. Byl smrtelně zasažen v regionu s etnicky převážně srbským obyvatelstvem při ostřelování dvou vozů mise, informovala podle agentury Reuters mise EULEX. 
19.09.2013 11:10 |

podobné články

Neklidné Kosovo: Zastřelili tam litevského policistu a zranili ČESKÉHO celníka

 
Neznámí ozbrojenci dnes na severu Kosova zastřelili příslušníka policejní mise Evropské unie. Byl smrtelně zasažen v regionu s etnicky převážně srbským obyvatelstvem při ostřelování dvou vozů mise, informovala mise EULEX. Zranění utrpěl i český celník, jenž se mise účastnil.
19.09.2013 14:05 |

podobné články

MZV: Vláda schválila zákon o zahraniční službě

 
Vláda ČR schválila 14. prosince 2016 návrh zákona o zahraniční službě, který předložilo Ministerstvo zahraničních věcí. Přijetí zákona umožní nastavit stabilní podmínky pro řádné fungování zahraniční služby a povede k vyšší míře právní jistoty a možnosti kariérního růstu zaměstnanců vykonávajících zahraniční službu. Tento předpis dosud v právním řádu ČR jako jedné z posledních zemí EU chyběl, a omezoval tak funkčnost zahraniční služby.
15.12.2016 07:35 |

podobné články

Armádní generál Ludvík Svoboda se stal členem in memoriam Klubu generálů ČR

 
Armádní generál Ludvík Svoboda je členem Klubu generálů ČR. Za svého člena in memoriam ho přijali v rámci setkání, které se uskutečnilo v Domě armády Praha a mělo připomenout výročí Karpatsko-Dukelské operace. Na tento bod jednání přijal s dalšími hosty pozvání náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář.
08.10.2017 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (46 článků) , Josef Svoboda (154 článků)

Zahraniční mise vyšly loni státní pokladnu na tři miliardy korun

 
Zahraniční mise vyšly českou státní kasu v minulém roce na 2,9 miliardy korun, tedy o půl miliardy více než předloni.
30.07.2010 16:10 |

podobné články

Zahraniční mise přišly loni armádu zhruba na tři miliardy

 
Zahraniční mise české armády loni stály skoro tři miliardy korun. Náklady byly o půl miliardy vyšší než v předchozím roce. Nejdražší bylo v obou letech působení vojáků v Afghánistánu.
08.09.2010 12:15 |

podobné články

Zahraniční mise stály loni českou armádu přes dvě miliardy

 
Loňské zahraniční mise, které vykonala česká armáda, vyšly podle propočtů na více než dvě miliardy korun. Náklady se tím pádem snížily oproti předchozímu roku, a to o 850 milionů. Nejvíce stálo působení vojáků v Afghánistánu a v Kosovu.
04.09.2011 15:15 |

podobné články

Česká společnost bude vozit vojáky ze Skandinávie na zahraniční mise

 
Česká letecká společnost Travel Service získala lukrativní zakázku vypsanou Organizací spojených národů. Letouny firmy budou vozit švédské, dánské a norské vojáky na zahraniční mise, hlavně do Afghánistánu, píše úterní deník E15. Smlouva platí zatím na dva roky.
10.04.2012 07:40 |

podobné články

Zahraniční mise přišly loni armádu asi na 1,55 miliardy korun

 
Zahraniční mise české armády stály loni zhruba 1,55 miliardy korun. Výdaje byly asi o 152 milionů nižší než v předchozím roce. Vyplývá to z informace pro Sněmovnu. Nejdražší je dlouhodobě působení vojáků v Afghánistánu.
12.08.2013 16:45 |

podobné články

Armáda poprvé poslala letouny CASA do zahraniční mise

 
Na egyptský Sinajský poloostrov v pondělí odletěl z pražského letiště v Kbelích letoun CASA s 13 vojáky. Zapojí se tam do mise Mnohonárodních sil a pozorovatelů, v rámci které se budou podílet na kontrole dodržování bezpečnostních podmínek mírové dohody mezi Egyptem a Izraelem. Podle mluvčí generálního štábu Jany Růžičkové jde o vůbec první operační nasazení tohoto letounu v zahraniční operaci.
04.11.2013 12:25 |

podobné články

Zahraniční mise přišly loni armádu asi na 1,25 miliardy korun

 
Zahraniční mise české armády stály loni zhruba 1,25 miliardy korun. Výdaje byly asi o 300 milionů nižší než v předchozím roce. Vyplývá to z informace pro Sněmovnu. Nejdražší je dlouhodobě působení vojáků v Afghánistánu.
26.06.2014 17:10 |

podobné články

Sobotkův kabinet dnes projedná zahraniční mise či změny energetického zákona

 
Vláda bude dnes projednávat zahraniční mise v příštích dvou letech, novelu energetického zákona či rozdělení státního podniku Státní tiskárna cenin. Ještě před schůzí se kabinet sejde se zástupci Svazu měst a obcí ČR, po schůzi je plánována koaliční rada, která se má zabývat způsobem rušení druhého důchodového pilíře nebo takzvaným kurzarbeitem.
20.10.2014 08:10 |

podobné články

Vojáci dostali na Vítkově ocenění za zahraniční mise. I ti, co pomáhali zvládat migrační krizi

 
Předáním vyznamenání, pamětních medailí i věcných darů skončily dnes symbolicky na pražském Vítkově zahraniční mise pro několik desítek českých vojáků. Během uplynulých týdnů se vrátili z Afghánistánu, Kosova nebo Konga. Oceněni byli i vojáci, kteří koncem roku pomáhali v rámci mezinárodního cvičení Maďarsku a Slovinsku zvládat migrační krizi. Vojákům poděkovali zástupci armády, ministerstva obrany i slovinský velvyslanec Leon Marc.
08.01.2016 16:55 |

podobné články

Čeští policisté se vrátili ze zahraniční mise v Řecku

 
Ve středu 1. června 2016 v odpoledních hodinách přiletěl na 24. základnu dopravního letectva v Praze – Kbelích vojenský speciál, který přivezl 29 českých policistů ze zahraniční mise na řeckém ostrově Lesbos. Policisté tam byli v rámci zapojení Policie ČR do aktivit agentury FRONTEX a kontingent se podílel především na střežení vnějších hranic Schengenského prostoru a účastnil se návratových operací z Řecka do Turecka. Policisté také prováděli patroly společně s řeckými kolegy. Policie ČR se operativních aktivit Frontexu účastní již od roku 2005.
03.06.2016 07:40 |

podobné články

Zahraniční mise armády stojí daňové poplatníky přes miliardu. Tady jsou čísla

 
Zahraniční mise české armády stály loni zhruba 1,12 miliardy korun. Výdaje byly asi o 300 milionů korun nižší než v předchozím roce. Vyplývá to z vládní informace pro sněmovnu. Nejdražší je dlouhodobé působení vojáků v Afghánistánu, píše ČTK.
11.06.2016 12:50 |

podobné články

Zahraniční mise přišly loni armádu na 1,5 miliardy korun

 
Zahraniční mise české armády stály loni zhruba 1,51 miliardy korun. Výdaje byly asi o 390 milionů korun vyšší než v předchozím roce. Vyplývá to z vládní informace pro Sněmovnu. Nejdražší je dlouhodobě působení vojáků v Afghánistánu.
02.06.2017 10:05 |

podobné články

Byl jsem šokován, vzpomíná Paroubek a odhaluje, co před lety zařídil kvůli Bakalovi a OKD

 
Předseda LEV 21 Jiří Paroubek prozradil v rozhovoru pro časopis Týden některé okolnosti ohledně smlouvy o prodeji OKD včetně bytů. Podle něj chtěl Paroubek přimět Zdeňka Bakalu, aby splnil sliby, které dostali nájemníci. Bakala prý na oplátku investoval miliony, aby se Paroubek premiérem nestal. Paroubek také říká, že byl šokován z analýzy privatizace OKD, kterou si v roce 2009 nechal zpracovat právničkou Hanou Marvanovou.
22.04.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3426 článků) , Andrej Babiš (12407 článků)