Článek

Paroubek: Je M. Singer vůbec ještě kompetentní?

 
Po rozhovoru ve středeční (9.12.) MfD je zřejmé, že guvernér České národní banky (ČNB) má problém se svou kompetencí. Obhajuje krok, který prostě obhájit nelze. Prý je pro něj frustrující, že po intervencích na oslabení koruny nesáhli ve vedení ČNB dříve.
14.12.2015 06:31 |

podobné články

Podobné články

Guvernér ČNB Singer: Jak dlouho budeme oslabovat korunu?

 
Šéf ČNB Miroslav Singer promluvil dnes na tiskové konferenci o tom, jak dlouho chce banka uměle oslabovat korunu. Ke kontroverznímu kroku přistoupila loni v listopadu a překvapila tím odbornou i laickou veřejnost. Co Singer prozradil a jaké jsou další plány ČNB?
06.02.2014 20:35 |

podobné články

Guvernér Singer: Lidé přišli o úspory? Jsme holt národ střádalů! Konto prý má také v korunách

 
Guvernér Miroslav Singer musí často vysvětlovat listopadový krok ČNB, kdy centrální banka uměle snížila kurz koruny. Zdražila tím řadu věcí a připravila lidi o část úspor. Sám Singer na to reaguje tím, že sám má také konto v českých korunách. Někdejší oblíbenec Václava Klause však za svůj krok schytává kritiku ze všech možných stran. Útočí i Klaus.
17.02.2014 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9026 článků)

Ředitel filharmonie Kasík není kompetentní vést sbor, tvrdili protestující

 
Nový ředitel České filharmonie (ČF) Václav Kasík není kompetentní vést sbor, protože na to nemá potřebné vzdělání, nemá kontakty a neovládá cizí jazyky.
01.06.2010 15:05 |

podobné články

Paroubek: Guvernér Singer přiznal barvu

 
Guvernér ČNB Singer se dle deníku Lidové noviny staví nesouhlasně k přijetí eura, nevidí totiž v přijetí žádný význam pro českou ekonomiku.
04.03.2015 06:36 |

podobné články

Guvernér Singer: ČNB by půjčku MMF zvažovala. Důležité je udržení rezerv

 
Jak to tak vypadá, i Česká národní banka (ČNB) bude otálet s tím, jestli vůbec a za jakých podmínek poskytne část svých devizových rezerv na půjčku Mezinárodnímu měnovému fondu. ČNB takový krok bude velmi zvažovat. Prohlásil to guvernér banky Miroslav Singer s tím, že rozhodování by nebylo snadné.
12.12.2011 14:55 |

podobné články

Singer: Koruna si vede dobře, úroky nezvyšujeme

 
Současný směnný kurz české koruny dává centrální bance prostor, aby mohla ještě chvíli nechat náklady na úvěry beze změny. Řekl to dnes v rozhovoru pro agenturu Reuters guvernér České národní banky Miroslav Singer. ČNB drží základní úrokovou sazbu, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, od počátku předloňského května na historickém minimu 0,75 procenta.
18.01.2012 14:00 |

podobné články

Guvernér Singer trvá na svém: Kdybychom neintervenovali, bylo by to ještě mnohem horší

 
Guvernér ČNB Miroslav Singer ve čtvrtek v Ostravě opět hájil silně kritizované devizové intervence, které centrální banka pod jeho vedením od listopadu provádí. Zopakoval, že pokud by k nim nesáhl, byly by důsledky mnohem horší, píší Prvnízprávy.cz.
13.02.2014 17:10 |

podobné články

Bez naší inteervence by bylo ještě mnohem hůře, zdůrazňoval guvernér Singer v ČT

 
Již tři měsíce uplynuly od intervence České národní banky, a přesto stále vzbuzuje rozporuplné reakce. Guvernér ČNB Miroslav Singer však za tímto krokem pevně stojí. „Zásah byl nezbytný, aby nevznikly škody,“ uvedl v pořadu Hyde Park na ČT 24.
17.02.2014 21:50 |

podobné články

Bez naší intervence by bylo ještě mnohem hůře, zdůrazňoval guvernér Singer v ČT

 
Již tři měsíce uplynuly od intervence České národní banky, a přesto stále vzbuzuje rozporuplné reakce. Guvernér ČNB Miroslav Singer však za tímto krokem pevně stojí. „Zásah byl nezbytný, aby nevznikly škody,“ uvedl v pořadu Hyde park na ČT24.
17.02.2014 22:10 |

podobné články

Novým guvernérem České národní banky se má stát ekonom Miroslav Singer

 
Novým guvernérem České národní banky (ČNB) se má podle informací serveru Novinky.cz stát dvaačtyřicetiletý ekonom Miroslav Singer, dosavadní viceguvernér.
13.06.2010 21:05 |

podobné články

Experti: Singer v čele ČNB změnu nepřinese

 
Miroslav Singer v čele České národní banky nebude znamenat velké změny v chování centrální banky. Shodli se na tom experti s tím, že nejde o velké překvapení.
18.06.2010 17:35 |

podobné články

Krize v Řecku ČR bezprostředně neohrožuje, říká guvernér Singer

 
Současná dluhová krize v Řecku českou ekonomiku bezprostředně neohrožuje. Na konferenci v Londýně to řekl guvernér České národní banky Miroslav Singer. Zároveň upozornil, že Praha nemá důvod spěchat s obnovou rozhovorů o vstupu České republiky do eurozóny.
29.06.2011 15:55 |

podobné články

Singer: Řecko musí odejít z eurozóny, jiné řešení není

 
Zadlužení Řecka nelze řešit jinak než odchodem země z eurozóny, řešením řeckých problémů ztrácejí politici příliš mnoho času, řekl dnešním Hospodářským novinám guvernér České národní banky Miroslav Singer. Jedinou další variantou je "dát Řecku masivní peníze z evropských strukturálních fondů", a k tomu se Evropa zatím nemá, dodal.
09.01.2012 07:45 |

podobné články

Singer Porsche – stará a přece nová 911

 
Pokud toužíte po klasickém Porsche 911 ze 70.let, ale bojíte se na dnešní poměry již ne dokonalého ovládání a jízdy, zavolejte si do firmy Singer. Ti vám totiž prodají klasické Porsche s novými vnitřnostmi včetně motoru a podvozku. Je zde velký prostor pro individuální přání a pokud nemáte hluboko do kapsy u Singeru vaše prosby jistě vyslyší... Za volantem Richard Meaden.
30.10.2012 10:35 |

podobné články

Guvernér ČNB Singer: ČR nepřijme euro dříve než v roce 2019

 
Česká republika zřejmě nepřijme euro dříve než v roce 2019. Řekl to dnes guvernér České národní banky Miroslav Singer. Nová vláda, která vznikne po parlamentních volbách v příštím roce, podle něj podá žádost o přijetí do měnové unie asi až v roce 2016. 
29.05.2013 11:45 |

podobné články

Centrální banka vždycky nějak zasahuje, proto ji máme, tvrdil u Moravce guvernér Singer

 
Guvernér ČNB Miroslav Singer v Otázkách Václava Moravce hájil devizové intervence. Podle něho nehrozí žádný výrazný inflační růst a ceny spotřebního zboží stoupnou jen mírně. Hájil se i devizovými intervencemi cizích centrálních bank.
17.11.2013 13:01 |

podobné články

Na konferenci k ekonomice dnes vystoupí Klaus a Singer

 
Dnes se koná v sídle České národní banky konference Evropská ekonomika a její perspektivy, kterou pořádá Vysoká škola finanční a správní. Na konferenci vystoupí mimo jiné bývalý prezident Václav Klaus a guvernér ČNB Miroslav Singer. Klaus je kritikem devizových intervencí, které centrální banka zahájila ve čtvrtek 7. listopadu.
22.11.2013 06:12 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9026 článků)

Singer s oslabením koruny zabodoval, stal se guvernérem roku

 
Guvernér České národní banky Miroslav Singer získal od měsíčníku The Banker vydavatelství Financial Times Group ocenění Guvernér centrální banky v Evropě pro rok 2014. Hodnotitelé ocenili zejména devizové intervence proti koruně, které centrální banka spustila na počátku listopadu. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí ČNB Marek Petruš.
03.01.2014 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Marek (154 článků) , Marek Singer (11 článků)

Singer dostal za intervenci ČNB mezinárodní cenu. V rádiu vysvětloval, proč se vyplatí i nám

 
Listopadová intervence České národní banky se nesetkala s velikým pochopením jak ve společnosti, tak mezi podstatnou částí odborníků. V části odborných kruhů však byl přijat s uznáním. Od vydavatelství Financial Times Group guvernér ČNB Miroslav Singer za svůj postup obdržel cenu Guvernér centrální banky v Evropě pro rok 2014.
07.01.2014 18:10 |

podobné články