Článek

Paroubek: Die Zeit píše o Babišovi

 
Die Zeit je v Německu dlouhodobě považován za týdeník s mimořádně seriozním autorským a redakčním zázemím, kde je naprostou samozřejmostí ověřovat si veškeré zveřejněné informace z několika zdrojů.
05.08.2016 18:10 |

podobné články

Podobné články

Německý týdeník: Babiš je český Trump. Jeho obří střet zájmů dopadá i na Evropu

 
Střet zájmů českého ministra financí Andreje Babiše je obrovský a má evropský dosah, píše ve svém čtvrtečním vydání německý týdeník Die Zeit. Babišovy firmy podle odhadů expertů, na které se týdeník odvolává, získaly v prvním roce jeho úřadování na ministerstvu financí o 50 procent vyšší dotace. Die Zeit v textu Babiše také srovnává s republikánským kandidátem na amerického prezidenta Donaldem Trumpem.
04.08.2016 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12389 článků) , Donald Trump (3641 článků)

Východoevropané dříve hledali azyl, nyní běžence nechtějí, napsal německý Zeit

 
Za časů komunismu našly na Západě azyl tisíce lidí z východoevropských zemí, nyní se tytéž státy samy zdráhají přijmout uprchlíky ve větších počtech. Napsal to v komentáři německý týdeník Die Zeit s tím, že východní členové Evropské unie od Bulharska přes Maďarsko, Českou republiku a Polsko až po pobaltské republiky společně prohlašují, že u sebe nechtějí žádné žadatele o azyl.
13.05.2015 10:09 |

podobné články

Dříve sami hledali azyl, nyní běžence nechtějí, kritizuje nás německý Zeit

 
Za minulého režimu z východoevropských zemí prchaly na Západ tisíce lidí. Tytéž země ale dnes odmítají zachovat se stejně, napsal německý týdeník Die Zeit v reakci na odpor Česka, Bulharska, Maďarska nebo Polska k větším počtům žadatelů o azyl. 
13.05.2015 12:03 |

podobné články

Navenek volají „uprchlíci, vítejte“, domů si na ně ale pořizují zbraně. Průzkum odhalil, jaký je skutečný vztah Němců k běžencům

 
Magazín Die Zeit ve svém dnešním vydání píše o speciálním internetovém obchodu, který výslovně nabízí zbraně na ochranu před uprchlíky. Nabízené typy zbraní jsou však v Německu nelegální.
10.12.2016 09:10 |

podobné články

Tomu neuvěříte. Už i Martin Schulz před volbami nadává na „samozvané elity“

 
Západní svět dobyla nová nadávka. Za co dříve mohli kapitalisté, vojenskoprůmyslový komplex nebo zkrátka a jednoduše bohatí a mocní, jsou dnes na vině elity, píše v komentáři německý deník Die Zeit. A pouštějí se do nich i lidé, u kterých to dost překvapí.
12.03.2017 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Schulz (234 článků)

Nejdivnější kapela současnosti přijíždí do Česka, Die Antwoord zahrají v srpnu v Praze

 
Kapela Die Antwoord vystoupí 22. srpna v pražských Žlutých lázních. Hudební a vizuální styl kapely vychází z jihoafrické subkultury zef, míchají syrový přímočarý hip hop, electro a rave. Rapují a zpívají v afrikánštině, xhoštině a angličtině. Jejich excentrické, často vulgární videoklipy šokují, koncerty nabízejí výstřední show. Die Antwoord vznikli v roce 2008 v Kapském Městě. O rok později vydali debutové album $O$, které umístili zdarma na internet. Vstupenky na pražský koncert jsou v prodeji v síti Ticketpro a GoOut od 1. dubna, v první vlně za 850 Kč, poté za 950 Kč.
31.03.2016 10:40 |

podobné články

Koncert - Die Antwoord, 7 nejdivnějších kapel

 
Pražské Žluté lázně čekají na konci léta 22. 8. vzácní hosté - jihoafričtí performeři Die Antwoord. Trio vyžívající si v rave-rapu má pro svou stylizaci pověst bizarních, pro některé dokonce úchylných zpěváků. Od svého vzniku v roce 2008 však Die Antwoord doslova dobylo svět. V obskurnosti navíc tohle trio překoná hned několik dalších kapel!
22.08.2016 21:50 |

podobné články

Úchylné, sprosté a zatraceně dobré! 10 nejlepších songů od Die Antwoord

 
Jsou perverzní, extravagantní a nelze je přehlédnout ani přeslechnout. Řeč není o nikom jiném než o jihoafrické formaci Die Antwoord. Rapper Ninja, zpěvačka Yolandi a DJ God se letos 20. srpna vrací do Česka. A jak si zpříjemnit čekání na tuto hudební událost jinak než poslechem jejich songů. Žánrově jsou Die Antwoord hodně rozmanití, slyšet od nich můžete raprave, hip-hop i trap. Toto je podle nás jejich 10 nejlepších tracků.
18.04.2018 17:10 |

podobné články

Havel: Postkomunistické demokracie stále vězí v porodních bolestech

 
Bývalý disident a pozdější prezident Václav Havel si v rozhovoru pro německý týdeník Die Zeit postěžoval na současný stav v postkomunistických zemích včetně ČR. Připustil sice, že 20 let po pádu komunismu dosáhly země základních svobod, stále se však potýkají s "porodními bolestmi". Varoval také před vzestupem autoritářských režimů ve východní Evropě.
30.09.2009 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Švédové vydají Assange Američanům, tvrdí jeho právník

 
Právní zástupce zakladatele WikiLeaks Juliana Assange obviňuje švédskou justici, že se chystá vydat jeho klienta do Spojených států. Mark Stephens to tvrdí v rozhovoru, který poskytl německému deníku Die Zeit.
12.01.2011 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Julian Assange (112 článků)

Pozor na změnu lisabonské smlouvy, varoval Schwarzenberg

 
Před změnami stávající smlouvy o fungování Evropské unie varovali v rozhovoru pro německý týdeník Die Zeit český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg a jeho švédský protějšek Carl Bildt. Znovu upozornili, že změny by vyžadovaly komplikovaný schvalovací proces včetně referend. Vyslovili se rovněž pro pokračující rozšiřování EU o země jihovýchodní Evropy a také o Turecko.
08.12.2011 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků)

Hackeři Anonymous spustili hon na neonacisty

 
Hackerská skupina Anonymous spustila server nazi-leak.net, kde bude zveřejňovat jména neonacistů, informuje webový portál deníku Die Zeit. Na stránkách se už objevila jména stoupenců Národnědemokratické strany Německa (NDP).
02.01.2012 21:40 |

podobné články

Spisovatelka Procházková dostane německou cenu

 
Česká spisovatelka Iva Procházková v pátek na lipském knižním veletrhu převezme cenu Luchs, kterou uděluje německý týdeník Die Zeit a Radio Bremen nejlepším titulům pro mládež za předchozí rok. Procházková ji dostane za německé vydání svého románu Uzly a pomeranče.
15.03.2013 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Iva Procházková (4 články)

Jsem gay, přiznala se fotbalová hvězda

 
Bývalý německý fotbalový reprezentant Thomas Hitzlsperger oznámil, že je gay. Jednatřicetiletý vicemistr Evropy z roku 2008, který loni v září ukončil kariéru, tak učinil v rozhovoru pro deník Die Zeit.
08.01.2014 16:40 |

podobné články

Fotbalový vicemistr Evropy Hitzlsperger: Ano, jsem gay

 
Bývalý německý fotbalový reprezentant Thomas Hitzlsperger oznámil, že je gay. Jednatřicetiletý vicemistr Evropy z roku 2008, který loni v září ukončil kariéru, tak učinil v rozhovoru pro deník Die Zeit. 
08.01.2014 20:15 |

podobné články

Merkelová nebude v Moskvě na oficiální oslavě konce války

 
Německá kancléřka Angela Merkelová se v květnu nezúčastní moskevské vojenské přehlídky u příležitosti 70. výročí konce druhé světové války v Evropě. S odvoláním na zdroje z okolí kancléřky to dnes uvedl server týdeníku Die Zeit. Podle serveru se Merkelová obává, že by její účast na přehlídce poškodila německé vztahy s Ukrajinou.
11.03.2015 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2093 článků)

To jsou hodní lidé, ti Němci: Sami dobrovolně vozí přes hranice uprchlíky

 
Někteří němečtí turisté při návratu ze zahraniční dovolené provezli v autě běžence. Mají pocit, že dělají správnou věc, i když porušují zákon. Informoval o tom server Novinky.cz s odvoláním na německé noviny Die Zeit.
11.08.2015 12:41 |

podobné články

Ukrajincům se na sankční seznam připletl i nebožtík. Listinu teď mírní

 
Ostře kritizovaný sankční seznam, který Kyjev tento týden zveřejnil, přinesl další překvapení. Na „černou listinu“ se totiž dostal i nebožtík – velitel jednoho z povstaleckých batalionů Alexej Mozgovoj, který v květnu zemřel. Západ prezidenta Petra Porošenka kritizoval (49) za to, že se na seznamu ocitli novináři z BBC, Die Zeit a El País, ten některá jména proto ubral.
18.09.2015 13:45 |

podobné články

Žhářské útoky na uprchlíky v Německu. Novináři mají podezření. A Merkelová chystá...

 
V letošním roce došlo v Německu k 747 závažným útokům proti přistěhovalcům. Novináři z deníku Die Zeit sledovali nejzávažnějších 222 případů a zjistili, že pouze ve čtyřech případech došlo k odsouzení pachatelů. Německá vláda mezitím oznámila opětovné zavedení osobních pohovorů i pro syrské uprchlíky a úmysl vracet zpět migranty z Afghánistánu.
04.12.2015 13:50 |

podobné články