Článek

Paroubek: Čína a Latinská Amerika a jiné

 
Při pobytu v jednom z nejzajímavějších a nejkrásnějších čínských měst Chang-čou zaujme každého návštěvníka architektura, urbanistické řešení města a také prostorové uspořádání a použití zeleně jako městotvorného prvku.
25.11.2016 16:55 |

podobné články

Podobné články

Když vaří táta: Vynikající salát z grilovaného avokáda, fety a quinoy

 
Zdravý a nevšední salát podle šéfkuchaře Martina Polačka si teď můžete doma připravit i vy. Listový salát à la Latinská Amerika doplňuje grilované avokádo, pálivé papričky a sýr.
05.11.2012 11:15 |

podobné články

Klaus: Udržitelný růst není ekonomickým pojmem, ale politickou doktrínou

 
Projev prezidenta na summitu EU-Latinská Amerika v Santiagu de Chile.
28.01.2013 08:55 |

podobné články

Klaus se vrátil z Chile na českou půdu. Čeká ho poslední měsíc úřadování

 
Prezident Václav Klaus se dnes odpoledne vrátil do Prahy z návštěvy Chile, kde se účastnil summitu EU-Latinská Amerika. O návratu prezidenta, který do zahraničí odjel ještě před ukončením prezidentských voleb, informoval jeho mluvčí Radim Ochvat. 
29.01.2013 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8977 článků)

Latinská Amerika truchlí: Jeden z nejlepších nás opustil

 
Zatím především uznalé reakce světového společenství si vysloužil venezuelský prezident Hugo Chávez, který v úterý podlehl rakovině. Lítost je patrná zejména ze slov představitelů latinskoamerických zemí, ale přinejmenším Chávezovo odhodlání bojovat za své přesvědčení oceňují i další státy. 
06.03.2013 09:40 |

podobné články

Podle českého tisku je zvolení papeže původem z Argentiny logické

 
Volbou kardinála Jorga Maria Bergoglia se katolická církev podle Hospodářských novin (HN) obrátila do míst, jež jsou její budoucností. Latinská Amerika patří k oblastem, kde je křesťanská víra stále ještě velmi silná a neohrožují ji ani sociál konflikty, píše komentátor HN. Zvolení Argentince je podle autora sloupku v Lidových novinách (LN) jen logický důsledek toho, že římskokatolická církev chce být univerzální.
14.03.2013 06:10 |

podobné články

Latinská Amerika se dočkala. Papež dorazil do Brazílie

 
Papež František dnes přiletěl do brazilského Ria de Janeiro a zahájil svou první zahraniční cestu. V zemi stráví týden a zúčastní se oslav Světových dnů mládeže. Hlavu katolické církve čeká v Latinské Americe nabitý program, který v neděli zakončí mše pro statisíce poutníků. Brazilská policie oznámila, že zlikvidovala podomácku vyrobenou výbušninu na jednom z míst, která se papež chystá navštívit. 
23.07.2013 08:50 |

podobné články

Czech Tourism: Česká republika je atraktivní i pro turisty ze vzdálenějších zemí

 
Aktuální výzkum Institutu Turismu agentury CzechTourism ukázal, že Česká republika je zajímavou destinací i pro turisty ze vzdálených zemí. Návštěvníci z exotických regionů, kterými jsou Latinská Amerika, Střední Východ nebo země ASEAN, shledávají Českou republiku jako atraktivní destinaci pro strávení dovolené a více než polovina z nich (58 %) by při cestě do Evropy zvažovala i návštěvu České republiky.
10.06.2014 22:40 |

podobné články

CzechTrade: Exportní cena letos cílí na Latinskou Ameriku

 
Dnes byl vyhlášen již 18. ročník soutěže Exportní cena, ve které budou vyhodnoceny nejlepší české malé a středně velké exportní společnosti. V soutěži založené společností DHL Express jsou každoročně porovnány úspěchy exportérů v kategoriích Malá společnost a Středně velká společnost. V kategorii Exportér teritoria byla letos vybrána Latinská Amerika. Také letos probíhá soutěž pod záštitou vládní agentury CzechTrade.
13.05.2015 19:04 |

podobné články

Nejslavnější mexickou herečkou všech dob byla Češka!

 
Latinská Amerika ji zná pod přezdívkou Miros Mango nebo zkrátka Miroslava. Za 8 let stačila natočit kolem třiceti filmů a nakonec spáchala sebevraždu.
24.10.2015 12:10 |

podobné články

Dramatická zápletka a nesnášenlivý prezident: Den, který měnil celý světadíl

 
Latinská Amerika zažila rekordní den, některými označovaný za "supervolební neděli", jež bude dalších několik let výrazně určovat podobu celého kontinentu. Volilo se hned ve čtyřech státech a ve třech regionech: v jihoamerické Argentině a Kolumbii, ve středoamerické Guatemale a v karibském Haiti. V Kolumbii se volili guvernéři, jinak se hlasovalo o prezidentech. A všechny tyto volby stojí za zmínku.
28.10.2015 21:30 |

podobné články

Svět panikaří kvůli viru zika, skutečný problém ale přehlíží

 
Za obzorem zájmu západních médií prožívá Latinská Amerika epidemii méně viditelné, ale ve skutečnosti nebezpečnější choroby než je zika. Horečka dengue loni v Brazílii usmrtila rekordní množství lidí a vše nasvědčuje tomu, že letošní rok bude ještě horší. Globální panika kolem dětí narozených s mikrocefalií však paradoxně může hrát pozitivní úlohu i v boji proti tomuto přehlíženému nebezpečí.
23.02.2016 21:55 |

podobné články

Ondřej Kosina: Latinská Amerika o přítomnost NATO nestojí

 
Venezuelské ministerstvo zahraničí vyjádřilo znepokojení nad oznámením kolumbijského prezidenta Juana Manuela Santose ohledně prohloubení vojenské spolupráce s NATO. Caracas to považuje za ohrožení bezpečnosti a míru v regionu a rozhodnutí, které je v rozporu s rolí Společenství latinskoamerických a karibských států (CELAC), jehož je Kolumbie také členem.
01.02.2017 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Juan Santos (3 články)

Exotické ovoce i rumba. Latinská Amerika přicestovala na Jiřák

 
Ve čtvrtek 22. června se náměstí Jiřího z Poděbrad proměnilo takřka k nepoznání. Klasické zelinářské trhy vystřídal festival Merkado. Na jeden den si tak mohli Pražané zažít, jaké to je žít v Jižní Americe, aniž by bylo třeba cestovat přes oceán.
23.06.2017 11:10 |

podobné články

Čína buduje v moři umělé ostrovy: Jejich využití bude mírové, tvrdí po kritice USA

 
Čína trvá na tom, že má právo budovat v Jihočínském moři umělé ostrovy a tvrdí, že jejich využití bude čistě mírové. Jenže její sousedé se bojí, jakým tempem si Čína snaží upevnit nad regionem kontrolu. USA se obávají, že Čína ve sporné oblasti zavede identifikační zónu pro letadla.
31.05.2015 13:15 |

podobné články

Paroubek: Spolupráce zemí BRICS se prohlubuje. Čína se připravuje na roli lídra...

 
Čína zveřejnila záměr investovat v Brazílii zejména do dopravní a další brazilské infrastruktury zhruba 50 miliard dolarů, tedy cca 1,2 bilionu korun. Jde o neslýchanou částku, která svědčí o tom, že Čína bere spolupráci se zeměmi BRICS opravdu vážně a připravuje se na sovu novou roli finančního a hospodářského lídra světa.
18.05.2015 19:51 |

podobné články

Paroubek: Čína a české pivo

 
Čína je v současnosti největším výrobcem a spotřebitelem piva na světě. V roce 2015 se v Číně vypilo cca 25 miliard litrů piva a odhaduje se, že celkové příjmy z prodeje dosáhly 32,5 mld. USD. Čína spotřebuje přibližně čtvrtinu celkové světové produkce piva.
28.11.2016 13:40 |

podobné články

Amerika zná svou novou Miss: Vypadá jako stařena po plastice!

 
Amerika má novou úřadující Miss. Už potřetí v řadě se jí stala vítězka státu New York. Novou Miss Amerika 2015 se stala třiadvacetiletá blondýnka Kira Kazantsev. A jak už napovídá její jméno, nová nejkrásnější dívka USA má ruské kořeny.
16.09.2014 18:40 |

podobné články

Byl jsem šokován, vzpomíná Paroubek a odhaluje, co před lety zařídil kvůli Bakalovi a OKD

 
Předseda LEV 21 Jiří Paroubek prozradil v rozhovoru pro časopis Týden některé okolnosti ohledně smlouvy o prodeji OKD včetně bytů. Podle něj chtěl Paroubek přimět Zdeňka Bakalu, aby splnil sliby, které dostali nájemníci. Bakala prý na oplátku investoval miliony, aby se Paroubek premiérem nestal. Paroubek také říká, že byl šokován z analýzy privatizace OKD, kterou si v roce 2009 nechal zpracovat právničkou Hanou Marvanovou.
22.04.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3405 článků) , Andrej Babiš (11987 článků)

Čína varovala USA. Amerika nemá bránit cenzuře internetu

 
Čína upozornila Spojené státy, že jejich tlak proti cenzurování internetu může poškodit vztahy mezi oběma zeměmi.
22.01.2010 11:25 |

podobné články