Článek

Paroubek: Čeští takzvaní ekonomičtí analytici opět řádí

 
Ekonomická fronta českých novinářů se příliš nemění. Přijetí státního rozpočtu vládou je pro tyto lidi vesměs zcela nepolíbené praxí a pohybující se stále v zajetí odumřelého neoliberalismu, příležitostí předvést své omšelé názory. Ano, jsou to titíž publicisté, kteří po sedm let podporovali po sedm let Topolánkovu a poté Nečasovu vládu. Tedy vlády, které nejprve zavraždily vysoký hospodářský růst, aby jej posléze vyměnily za recesi a stagnaci trvající až do konce dnů vlád pravice v roce 2013.
26.09.2015 14:06 |

podobné články

Podobné články

Paroubek: Komičtí čeští analytici

 
Čeští ekonomičtí analytici uvažují v intencích zásady: Čím blbější sedlák, tím větší brambory. Za ekonomický růst ČR prý česká vláda nemůže. Jsou to stejní analytici, kteří jásali nad utlumováním české ekonomiky v dobách ministra financí Kalouska a premiérů Nečase a Topolánka.
23.12.2016 08:35 |

podobné články

Analytici: Vyšší DPH sice přinese zdražení, možností na výběr ale příliš není

 
Návrh penzijní reformy, na kterém se ve čtvrtek shodli ekonomičtí ministři, pokud bude schválen, přinese kvůli vyššímu DPH zdražení, příliš jiných možností ale na výběr není. Uvedli to analytici v pátek oslovení agenturou Mediafax.
18.02.2011 21:05 |

podobné články

V Táboře se opět objevili takzvaní měniči peněz

 
Takzvaní měniči peněz se opět objevili v jihočeském Táboře. Mluvčí policie Miroslav Doubek uvedl, že nepozorného prodavače tak pachatelé připravili o devět tisíc korun.
31.05.2010 13:30 |

podobné články

Jiří Paroubek sepsal obsáhlé vyjádření k rozpočtu: Topolánek a Nečas zavraždili růst, který já jsem připravil

 
Expremiér Jiří Paroubek jen nevěřícně kroutí hlavou nad tím, s jakou lehkostí mnozí ekonomičtí analytici s názorem lidí nepolíbených praxí nabádají dnešní kabinet snad až k tomu, aby sestavil vyrovnaný rozpočet. Podle někdejšího předsedy vlády přitom právě levice postavila českou ekonomiku na nohy, a vytvořila tak velké rozpočtové rezervy, že se z ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) mohl stát nejlepší ministr financí.
26.09.2015 19:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3427 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků) , Mirek Topolánek (2141 článků)

Paroubek: Odhady vývoje německé ekonomiky ve 2. čtvrtletí nejsou vůbec pozitivní

 
Ač o tom čeští ekonomičtí analytici neradi hovoří, neboť se to příliš nehodí do jejich odhadově veselého krámu, zdá se, že německá ekonomika, která první čtvrtletí potěšila růstem 0,8 %, což je její nejrychlejší růst za tři poslední roky, bude ve druhém čtvrtletí, pokud ne klesat, nejspíše stagnovat.
07.07.2014 20:35 |

podobné články

Za poklesem nezaměstnanosti je i lepší výkon ekonomiky, tvrdí analytici

 
Za dubnovým poklesem nezaměstnanosti je vedle zahájení sezonních prací také nečekaně lepší výkon ekonomiky. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Firmy podle nich nová dlouhodobější pracovní místa sice příliš nevytvářejí, ale naštěstí ani výrazně neruší. Podstatnější zlepšení na trhu práce by ale prý mělo nastat až v příštím roce. Dubnový pokles míry nezaměstnanosti na 8,4 procenta je o desetinu procentního bodu lepší výsledek, než v průměru očekávali analytici.
10.05.2012 11:25 |

podobné články

Kdy bude euro za 25 korun? Analytici zmiňují prudké posílení i oslabení měny

 
Kurz koruny bezprostředně po ukončení intervencí může při extrémních výkyvech posílit k hranici 26 korun za euro, odhadují analytici. Vyloučit ale podle nich nejde i krátkodobé oslabení až k 29 Kč/EUR. Dlouhodoběji by ovšem měla česká měna posilovat. Na konci roku by mohla být mezi 25,50 až 26,30 Kč/EUR, odhadují analytici.
02.04.2017 15:25 |

podobné články

Nezaměstnanost může klesnout pod čtyři procenta. Zbrzdí to růst, varují analytici

 
Nezaměstnanost by v dalších měsících mohla klesnout pod čtyři procenta, odhadují na základě čtvrtečních údajů analytici. Takto nízká nezaměstnanost podle ekonomů už je ale brzdou růstu průmyslu i celého hospodářství. Zároveň tato situace vede k dalšímu růstu mezd, uvedli analytici.
08.06.2017 12:00 |

podobné články

Paroubek: Nízká produktivita a nízká nezaměstnanost

 
Čeští ekonomičtí beletristé rádi vedou moudré řeči o tom, kterak nízká nezaměstnanost (aktuálně za červen 4 procenta) vytváří v ekonomice nezdravou situaci. Prý není možné, aby české podniky plnily své zakázky, neboť jim vlastně chybí pracovníci. Pochopitelně nikdo z českých ekonomických analytiků nemluví o statisícové armádě dlouhodobě nezaměstnaných a těch lidí, kteří jsou již v důchodovém věku, rádi by pracovali, ale nenachází se pro ně pracovní místa.
16.07.2017 08:40 |

podobné články

Čeští analytici čekají ve Francii koalici všech proti Le Penové

 
Čeští analytici předpokládají, že se ve druhém kole francouzských prezidentských voleb bude do jisté míry opakovat situace z roku 2002, kdy se celá politická scéna spojila proti kandidátovi populistické Národní fronty (FN). I proto podle nich má kandidátka této strany Marine Le Penová jen minimální šanci na zvolení, stejně jako když před 15 lety neuspěl její otec Jean-Marie Le Pen. Shodli se na tom odborníci, které dnes ČTK oslovila.
24.04.2017 18:00 |

podobné články

Paroubek: Budoucí vládní koalice musí urychleně řešit ekonomickou situaci země

 
Dlouhodobý vývoj české ekonomiky je žalostný. Ekonomičtí analytici kouzlí s různými finesami, jako je mezičtvrtletní vývoj. Faktem ale je, že ekonomika naší země ve třetím čtvrtletí oproti stejnému období minulého roku poklesla o 1,6 %.
15.11.2013 12:36 |

podobné články

Čeští politici za hospodářské krize více šetří

 
Přestože politici, odboroví předáci i ekonomičtí analytici při současné krizi celý rok svými rozhodnutími ovlivňovali naše příjmy, životní styl i nákupní možnosti, řada z nich se přijatými doporučeními zcela neřídila. Místo zvýšené spotřeby, která by pomohla rozhýbat krizí sužovanou ekonomiku, naopak mnozí z nich omezili nákupy a spořili.
19.12.2009 08:15 |

podobné články

Kdybychom plnili domácí úkoly, tak už jsme v eurozóně, říká Rusnok

 
Hospodářská krize i situace v Řecku otřásla celou eurozónou. O její osud se obávají mnozí ekonomičtí analytici. Čeští politici ale ne.
25.04.2010 13:50 |

podobné články

Ekonomičtí ministři projednají rozpočtové změny, hlavně zvýšení DPH

 
Dnes odpoledne by se měli sejít ekonomičtí ministři vlády Petra Nečase a projednat návrhy ministra financí Miroslava Kalouska týkající se státního rozpočtu na příští rok. Po pondělním jednání lídrů koalice existují dvě varianty.
19.07.2011 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků)

Ekonomičtí ministři začali jednat o rozpočtu

 
Ekonomičtí ministři začali jednat o návrhu státního rozpočtu na příští rok. Ministr financí navrhuje buď sjednocení daně z přidané hodnoty na 19 procentech, nebo výrazné úspory ve výdajích.
19.07.2011 17:10 |

podobné články

Ekonomičtí ministři se nedohodli na rozpočtu, věc musí rozřešit vláda

 
Ekonomičtí ministři, kteří v úterý odpoledne jednali o podobě státního rozpočtu na příští rok a možných změnách DPH, k dohodě nedospěli. Záležitost bude ve středu řešit vláda.
19.07.2011 20:05 |

podobné články

Důchody se nezmrazí! Shodli se na tom ekonomičtí ministři

 
Ekonomičtí ministři se shodli, že důchody se nezmrazí. Dál se bude řešit koeficient, podle kterého se valorizace uskuteční.
07.03.2012 18:20 |

podobné články

Ekonomičtí ministři dohodli úspory. Důchody budou růst pomalu

 
Ekonomičtí ministři ze všech tří vládních stran se dohodli na úsporných opatřeních. Dohodu musí ještě potvrdit vedení stran vládní koalice a jednání kabinetu ve středu 11. dubna.
10.04.2012 14:40 |

podobné články

Expertka v ČT: Ekonomičtí migranti sociální systémy tak nezatěžují. Do státních rozpočtů přispívají víc, než z nich získávají

 
Přestože se v souvislosti se současnou uprchlickou krizí často zmiňuje, že ekonomičtí migranti budou vraceni do zemí jejich původu, Evropa je ve skutečnosti potřebuje. V dnešním vydání politického diskusního pořadu Interview ČT24 to uvedla Magda Faltová, ředitelka Sdružení pro integraci a migraci.
02.09.2015 20:16 |

podobné články