Článek

Paroubek: Čeští takzvaní ekonomičtí analytici opět řádí

 
Ekonomická fronta českých novinářů se příliš nemění. Přijetí státního rozpočtu vládou je pro tyto lidi vesměs zcela nepolíbené praxí a pohybující se stále v zajetí odumřelého neoliberalismu, příležitostí předvést své omšelé názory. Ano, jsou to titíž publicisté, kteří po sedm let podporovali po sedm let Topolánkovu a poté Nečasovu vládu. Tedy vlády, které nejprve zavraždily vysoký hospodářský růst, aby jej posléze vyměnily za recesi a stagnaci trvající až do konce dnů vlád pravice v roce 2013.
26.09.2015 14:06 |

podobné články

Podobné články

Paroubek: Komičtí čeští analytici

 
Čeští ekonomičtí analytici uvažují v intencích zásady: Čím blbější sedlák, tím větší brambory. Za ekonomický růst ČR prý česká vláda nemůže. Jsou to stejní analytici, kteří jásali nad utlumováním české ekonomiky v dobách ministra financí Kalouska a premiérů Nečase a Topolánka.
23.12.2016 08:35 |

podobné články

V Táboře se opět objevili takzvaní měniči peněz

 
Takzvaní měniči peněz se opět objevili v jihočeském Táboře. Mluvčí policie Miroslav Doubek uvedl, že nepozorného prodavače tak pachatelé připravili o devět tisíc korun.
31.05.2010 13:30 |

podobné články

Analytici: Vyšší DPH sice přinese zdražení, možností na výběr ale příliš není

 
Návrh penzijní reformy, na kterém se ve čtvrtek shodli ekonomičtí ministři, pokud bude schválen, přinese kvůli vyššímu DPH zdražení, příliš jiných možností ale na výběr není. Uvedli to analytici v pátek oslovení agenturou Mediafax.
18.02.2011 21:05 |

podobné články

Jiří Paroubek sepsal obsáhlé vyjádření k rozpočtu: Topolánek a Nečas zavraždili růst, který já jsem připravil

 
Expremiér Jiří Paroubek jen nevěřícně kroutí hlavou nad tím, s jakou lehkostí mnozí ekonomičtí analytici s názorem lidí nepolíbených praxí nabádají dnešní kabinet snad až k tomu, aby sestavil vyrovnaný rozpočet. Podle někdejšího předsedy vlády přitom právě levice postavila českou ekonomiku na nohy, a vytvořila tak velké rozpočtové rezervy, že se z ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) mohl stát nejlepší ministr financí.
26.09.2015 19:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3163 článků) , Miroslav Kalousek (5958 článků) , Mirek Topolánek (1782 článků)

Paroubek: Odhady vývoje německé ekonomiky ve 2. čtvrtletí nejsou vůbec pozitivní

 
Ač o tom čeští ekonomičtí analytici neradi hovoří, neboť se to příliš nehodí do jejich odhadově veselého krámu, zdá se, že německá ekonomika, která první čtvrtletí potěšila růstem 0,8 %, což je její nejrychlejší růst za tři poslední roky, bude ve druhém čtvrtletí, pokud ne klesat, nejspíše stagnovat.
07.07.2014 20:35 |

podobné články

Za poklesem nezaměstnanosti je i lepší výkon ekonomiky, tvrdí analytici

 
Za dubnovým poklesem nezaměstnanosti je vedle zahájení sezonních prací také nečekaně lepší výkon ekonomiky. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Firmy podle nich nová dlouhodobější pracovní místa sice příliš nevytvářejí, ale naštěstí ani výrazně neruší. Podstatnější zlepšení na trhu práce by ale prý mělo nastat až v příštím roce. Dubnový pokles míry nezaměstnanosti na 8,4 procenta je o desetinu procentního bodu lepší výsledek, než v průměru očekávali analytici.
10.05.2012 11:25 |

podobné články

Paroubek: Budoucí vládní koalice musí urychleně řešit ekonomickou situaci země

 
Dlouhodobý vývoj české ekonomiky je žalostný. Ekonomičtí analytici kouzlí s různými finesami, jako je mezičtvrtletní vývoj. Faktem ale je, že ekonomika naší země ve třetím čtvrtletí oproti stejnému období minulého roku poklesla o 1,6 %.
15.11.2013 12:36 |

podobné články

Čeští politici za hospodářské krize více šetří

 
Přestože politici, odboroví předáci i ekonomičtí analytici při současné krizi celý rok svými rozhodnutími ovlivňovali naše příjmy, životní styl i nákupní možnosti, řada z nich se přijatými doporučeními zcela neřídila. Místo zvýšené spotřeby, která by pomohla rozhýbat krizí sužovanou ekonomiku, naopak mnozí z nich omezili nákupy a spořili.
19.12.2009 08:15 |

podobné články

Kdybychom plnili domácí úkoly, tak už jsme v eurozóně, říká Rusnok

 
Hospodářská krize i situace v Řecku otřásla celou eurozónou. O její osud se obávají mnozí ekonomičtí analytici. Čeští politici ale ne.
25.04.2010 13:50 |

podobné články

Ekonomičtí ministři projednají rozpočtové změny, hlavně zvýšení DPH

 
Dnes odpoledne by se měli sejít ekonomičtí ministři vlády Petra Nečase a projednat návrhy ministra financí Miroslava Kalouska týkající se státního rozpočtu na příští rok. Po pondělním jednání lídrů koalice existují dvě varianty.
19.07.2011 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9189 článků) , Miroslav Kalousek (5958 článků)

Ekonomičtí ministři začali jednat o rozpočtu

 
Ekonomičtí ministři začali jednat o návrhu státního rozpočtu na příští rok. Ministr financí navrhuje buď sjednocení daně z přidané hodnoty na 19 procentech, nebo výrazné úspory ve výdajích.
19.07.2011 17:10 |

podobné články

Ekonomičtí ministři se nedohodli na rozpočtu, věc musí rozřešit vláda

 
Ekonomičtí ministři, kteří v úterý odpoledne jednali o podobě státního rozpočtu na příští rok a možných změnách DPH, k dohodě nedospěli. Záležitost bude ve středu řešit vláda.
19.07.2011 20:05 |

podobné články

Důchody se nezmrazí! Shodli se na tom ekonomičtí ministři

 
Ekonomičtí ministři se shodli, že důchody se nezmrazí. Dál se bude řešit koeficient, podle kterého se valorizace uskuteční.
07.03.2012 18:20 |

podobné články

Ekonomičtí ministři dohodli úspory. Důchody budou růst pomalu

 
Ekonomičtí ministři ze všech tří vládních stran se dohodli na úsporných opatřeních. Dohodu musí ještě potvrdit vedení stran vládní koalice a jednání kabinetu ve středu 11. dubna.
10.04.2012 14:40 |

podobné články

Expertka v ČT: Ekonomičtí migranti sociální systémy tak nezatěžují. Do státních rozpočtů přispívají víc, než z nich získávají

 
Přestože se v souvislosti se současnou uprchlickou krizí často zmiňuje, že ekonomičtí migranti budou vraceni do zemí jejich původu, Evropa je ve skutečnosti potřebuje. V dnešním vydání politického diskusního pořadu Interview ČT24 to uvedla Magda Faltová, ředitelka Sdružení pro integraci a migraci.
02.09.2015 20:16 |

podobné články

Bitky na makedonské hranici. Ekonomičtí migranti jdou po uprchlících, kteří mají mít přednost

 
Migranti a uprchlíci se bijí mezi sebou a to konkrétně na řecko-makedonské hranici. Makedonie před několika týdny oznámila, že na své území pustí jen uprchlíky ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu, protože v jejich zemích zuří válka a opravdu jim jde o život. Ostatní ale mají smůlu. A ekonomičtí migranti se s touto informací vypořádali po svém. Odmítají k hranicím pustit byť jediného Afghánce, Iráčana či Syřana. Neváhají použít násilí.
06.12.2015 13:01 |

podobné články

Ekonomičtí ministři budou jednat o tom, zda kompenzace dostanou i horníci na Mostecku

 
O dohodě na stavbě dopravních projektů, většinou dálnic, u nichž nebude Brusel požadovat nový posudek vlivů na životní prostředí, a kompenzacích pro propouštěné horníky budou dnes ráno ekonomičtí ministři jednat s odbory a zaměstnavateli ve Strakově akademii. Na rozšíření příspěvků pro propuštěné horníky, které už kabinet slíbil zaměstnancům těžební společnosti OKD, na Mostecko přitom ve vládě nepanuje shoda. Proti plánu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) je ministr financí Andrej Babiš (ANO).
18.07.2016 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8289 článků)

Předčasné volby by byly nejhorším řešením, míní ekonomové

 
Celou škálu řešení nabízí současná vládní krize. Dopad jednotlivých scénářů vývoje na české hospodářství je obtížně odhadnutelný, ale ekonomičtí analytici se shodují, nejhorší variantou by byly předčasné volby, informuje iDNES.cz.
11.04.2011 15:40 |

podobné články

Byl jsem šokován, vzpomíná Paroubek a odhaluje, co před lety zařídil kvůli Bakalovi a OKD

 
Předseda LEV 21 Jiří Paroubek prozradil v rozhovoru pro časopis Týden některé okolnosti ohledně smlouvy o prodeji OKD včetně bytů. Podle něj chtěl Paroubek přimět Zdeňka Bakalu, aby splnil sliby, které dostali nájemníci. Bakala prý na oplátku investoval miliony, aby se Paroubek premiérem nestal. Paroubek také říká, že byl šokován z analýzy privatizace OKD, kterou si v roce 2009 nechal zpracovat právničkou Hanou Marvanovou.
22.04.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3163 článků) , Andrej Babiš (8289 článků)