Článek

Paroubek: Arbiter elegentiarum Wagnerová

 
Někdejší místopředsedkyně ústavního soudu a nynější senátorka E. Wagnerová je proslulá svou mimořádně aktivní účastí na protiústavním aktu Ústavního soudu v září 2009, kterým tento soud protiústavně zrušil ústavní zákon, jímž bylo umožněno vyhlášení mimořádných voleb do Poslanecké sněmovny v říjnu 2009.
25.06.2015 20:41 |

podobné články

Podobné články

Kasal (Antibursík): Arbiter elegentiarum Wagnerová podruhé

 
Eliška Wagnerová nepodrazila jen ČSSD, jak se zmiňuje expremiér Paroubek. Společně s pravomocně odsouzeným podvodníkem, nyní "sedícím" na pár let, formulovala podklady k miliardovém podvodu v oboru hazardu. Žalobu na "pomluvu" uvítám.
27.06.2015 07:41 |

podobné články

Soudkyně ÚS Wagnerová: Havel projevoval úctu. Na rozdíl od Klause

 
Ústavní soudkyně Eliška Wagnerová varuje před zpomalením práce Ústavního soudu, které hrozí, pokud se brzy nepodaří nahradit soudce odcházející. Vinu za toto zpomalení ponesou prezident Klaus spolu se Senátem, který ovládá ČSSD. Wagnerová se chystá znovu obrátit na Ústavní soud ve věci vládních reforem. Také srovnává přístup Klause a Havla k Ústavnímu soudu.
23.01.2012 07:30 |

podobné články

Wagnerová: Zvláště dnes jde o důvěryhodnost politiky

 
Senátorka Eliška Wagnerová, zvolená jako nezávislá s podporou SZ, dnes vystoupila z KOD – KDU-ČSL a nezávislí. Senátorka Wagnerová se rozhodla, že zatím zůstane klubově nezařazenou členkou Senátu a dodala: „Upřednostňuji obsah politiky před klubovou aritmetikou. Zvláště dnes jde o její důvěryhodnost.“
07.11.2012 16:40 |

podobné články

Wagnerová dělá ze Senátu pobočnou komoru ÚS, míní Němcová

 
Žalobu na prezidenta Václava Klause podepsala i bývalá soudkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová (SZ). Jenže právě ona by podle předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové (ODS) měla vědět, co může soud posuzovat. Wagnerová mu tak dělá jen další pobočnou komoru právě v Senátu. Senátoři, kteří to nevidí, činí velmi špatnou službu parlamentní demokracii, řekla Němcová v Interview ČT24.
05.03.2013 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Miroslava Němcová (1376 článků)

Senátorka Wagnerová si chce stěžovat Ústavnímu soudu. Vadí jí imunita

 
Senátorka Eliška Wagnerová by chtěla, aby se senátoři obrátili na Ústavní soud s návrhem na zrušení ustanovení trestního řádu, který se týká imunity poslanců a senátorů. Podle Wagnerové je příliš obecný a umožňuje široký výklad. Wagnerová dnes v ČT řekla, že podání bude v horní komoře iniciovat, musí ho ale podpořit 17 senátorů.
21.07.2013 16:10 |

podobné články

Wagnerová (SZ): Urážka úředníka za patnáct tisíc korun? Budu bojovat proti nesmyslnému přestupku

 
Senátorka Wagnerová bojuje proti nesmyslnému přestupku urážky úředníka, kterou schválili poslanci. Pokud by zákon prošel beze změn, občan by mohl být v přestupkovém řízení trestán až do výše 15 000 Kč. Takový zákon představuje nepřiměřené omezení svobody projevu, a proto ve středu Wagnerová v Senátu představí návrh, který by tento institut ze zákona odstranil.
13.06.2016 10:50 |

podobné články

Vy si opravdu moc nepomáháte, hrozil Vondráček Fialovi před volbou místopředsedy. A Wagnerová od Zelených to rozsekla, že za všechno mohou Klaus a Kalousek

 
Nový předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO, předseda ODS Petr Fiala, senátorka za Zelené Eliška Wagnerová a politolog Tomáš Lebeda se sešli v Žižkovské věži. Moderátor ČT Václav Moravec rozjel debatu o nově se rodící koalici ANO Andreje Babiše, SPD Tomia Okamury a KSČM Vojtěcha Filipa. Vondráček se hned ohradil a Wagnerová to vzala od podlahy, rozčilovala se nad úkrokem od Listopadu 1989 a vlepila slovní políček Václavu Klausovi a Miroslavu Kalouskovi.
26.11.2017 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Andrej Babiš (12396 článků) , Petr Fiala (1312 článků) , Václav Moravec (439 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků) , Vojtěch Filip (1012 článků) , Václav Fiala (66 článků) , Václav Lebeda (25 článků)

Paroubek (LEV 21): Wagnerová nemá pravdu. Když dva dělají totéž, je to totéž

 
Včerejší interview na ČT s E. Wagnerovou, senátorkou a bývalou místopředsedkyní Ústavního soudu bylo typickým představením politika pravdy a lásky. E. Wagnerová naprosto správně odsoudila sprostoty, kterými českou veřejnost obšťastnil ve svém rozhovoru pro ČRo prezident Zeman, ale pak okamžitě začala tvrdit, že když dva dělají totéž, není to vůbec totéž.
05.11.2014 15:56 |

podobné články

ÚS bude po škrtech řešit i ozbrojence v ČT, tipuje Wagnerová

 
Místopředsedkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová v pondělním pořadu Hydepark odhadla, že po sociálních škrtech, které instituce zrušila, se příště bude zabývat třeba zásahem ozbrojenců v ČT.
14.03.2011 21:05 |

podobné články

Soudkyně Wagnerová: Nález je i pro budoucnost, aby zvedl parlamentní kulturu

 
Hlavním důvodem, proč Ústavní soud zrušil balíček škrtů v sociální oblasti, spočívá podle soudkyně Elišky Wagnerové v tom, že byl protlačen s pomocí stavu legislativní nouze ústavně nekonformním způsobem. Wagnerová to řekla v rozhovoru pro deník Právo.
15.03.2011 07:45 |

podobné články

Soudkyně Wagnerová: Okamžité zrušení by způsobilo chaos v dávkách

 
Proč Ústavní soud nezrušil balíček škrtů v sociální oblasti s okamžitou účinností nebo od začátku doby jeho platnosti? Podle soudkyně Elišky Wagnerové je to hlavně proto, že by to způsobilo nesmírný chaos. A patrně by prý ÚS poškodil i adresáty dávek, což je to poslední, co by soud chtěl. Wagnerová to řekla v rozhovoru pro deník Právo.
15.03.2011 11:00 |

podobné články

Soudkyně Wagnerová přirovnala Kalouska k nacistům

 
AKTUALIZOVÁNO Soudkyně Eliška Wagnerová se domnívá, že realizace návrhů Miroslava Kalouska ohledně stavebního spoření by byla obcházením zákona. To prý Ústavní soud nemohl dovolit.
30.04.2011 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

Wagnerová: Kalouska k nacistům nepřirovnávám, to je dezinterpretace

 
Místopředsedkyně Ústavního soudu (ÚS) Eliška Wagnerová se ohradila proti tvrzení, že přirovnala ministra financí a místopředsedu TOP 09 Miroslava Kalouska k nacistům.
09.05.2011 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

Bývalá ústavní soudkyně Wágnerová chce do politiky. Do Senátu kandiduje za zelené

 
Eliška Wágnerová se chce stát senátorkou. Bude kandidovat v obvodu Brno - město jako nezávislá na kandidátce zelených. Láká ji spolupráce s mladými lidmi.
26.03.2012 11:55 |

podobné články

Eliška Wagnerová chce za Zelené kandidovat do Senátu

 
Necelý týden poté, co po deseti letech skončila jako místopředsedkyně Ústavního soudu, Eliška Wagnerová v pondělí v Brně oznámila, že bude v senátních volbách kandidovat jako nezávislá kandidátka za Stranu zelených. Podle samotné Wagnerové by při případném zvolení mohla zúročit zkušenosti nabyté za jejího působení v justici.
26.03.2012 21:12 |

podobné články

Bývalá ústavní soudkyně chce být senátorkou za zelené

 
AKTUALIZOVÁNO. Bývalá místopředsedkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová chce na podzim v Brně kandidovat za Stranu zelených do Senátu. Třiašedesátiletá Wagnerová, které mandát ústavní soudkyně vypršel v úterý, to dnes oznámila v Brně. Měla by kandidovat v obvodě Brno-město, kde je nyní senátorem Richard Svoboda (ODS).
26.03.2012 21:13 |

podobné články

Osobnosti: Richard Svoboda (32 článků)

Šílené reformy, řekla soudkyně a Kalousek se jí vysmál. Teď touží po Senátu

 
Bývalá místopředsedkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová míří do politiky. Chce kandidovat do senátu za Stranu zelených v obvodě Brno-město, kde je teď senátorem Richard Svoboda (ODS). Ten se však k možné sokyni nechce nijak vyjadřovat. "Já mám zásadu, že své protikandidáty nijak nekomentuji," řekl ParlamentnímListům.cz senátor. Politolog Lukáš Jelínek ale zmínil, že Wagnerová má určitě slušnou šanci na to, se do Senátu dostat.
26.03.2012 21:13 |

podobné články

Osobnosti: Richard Svoboda (32 článků)

Liška (SZ): Eliška Wagnerová je ztělesněním návratu práva a spravedlnosti

 
Eliška Wagnerová přijala nabídku Strany zelených na kandidaturu do Senátu.
26.03.2012 21:14 |

podobné články

Bývalá ústavní soudkyně Wagnerová bude kandidovat do Senátu za Zelené

 
Týden poté, co po deseti letech skončila kariéru ústavní soudkyně, se Eliška Wagnerová rozhodla kandidovat v senátních volbách jako nezávislá kandidátka za Stranu zelených. Ve funkci by prý mohla zúročit zkušenosti nabyté za jejího působení v justici. Informuje server Novinky.cz.
26.03.2012 21:14 |

podobné články