Článek

Pamatujete lobbistu Romana Janouška? Prý je to s ním zlé

 
O lobbistovi Romanu Janouškovi se říkávalo, že ze stínů tahá za nitky a podílí se na řízení Prahy. Jeho dosavadní život však vzal zasvé, když byl s konečnou platností odsouzen za to, že v opilosti řídil svůj vůz, srazil přitom ženu a zranil ji. Dostal za to čtyři a půl roku natvrdo, ale teď je z vězení venku a léčí se. Není však jisté, kdy se za katr vrátí, protože na tom prý není vůbec dobře a jeho zdraví se dál zhoršuje.
05.05.2016 21:30 |

podobné články

Podobné články

Policejní prezident zuří: Jak to, že jste Janouška nespoutali a nezavřeli?

 
Policisté, kteří zadrželi lobbistu Romana Janouška, měli postupovat rázněji. Janoušek měl být spoután, zavřen do cely a testován na drogy, ale nestalo se tak. Policisty mohl ovlivňovat někdo z nadřízených, uvedl deník MF Dnes. V souvislosti s případem server Aktuálně.cz připomněl vazbu příbuzných ministra Jana Kubiceho na lobbistu Janouška.
27.03.2012 14:48 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)

Kličkuje už rok! Podaří se někdy odsoudit lobbistu Janouška?

 
Loni 2. dubna navrhla policie obžalovat lobbistu Romana Janouška z pokusu o vraždu. Podle vyšetřovatelů na jaře 2012 svým vozem v opilosti záměrně srazil ženu. Soudní proces s Janouškem začal v polovině loňského července a dosud není uzavřen.
01.04.2014 09:45 |

podobné články

Divadlo Sklep připravuje Memoriál Romana Janouška

 
Nehoda Romana Janouška inspirovala herce z Divadla Sklep. Rozhodli se, že uspořádají běžecký závod Memoriál Romana Janouška, který bude odkazovat na to, jak Janoušek od místa činu utíkal.
01.04.2012 20:55 |

podobné články

Posudek zkreslil v prospěch Romana Janouška: Znalec putuje k soudu, hrozí mu až tři roky ve vězení

 
Státní zástupce obžaloval znalce, který předkládal posudek v kauze dopravní nehody lobbisty Romana Janouška. Za křivou výpověď a nepravdivý znalecký posudek mu hrozí až tříletý trest a zákaz činnosti. ČTK to dnes řekl mluvčí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Ondřej Šťastný. Jméno obviněného státní zastupitelství nezveřejnilo. Posudky pro Janouška zpracovával dopravní znalec Jiří Doleček a také společnost Dekra Automobil.
29.12.2016 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Roman (19 článků) , Jiří Janoušek (9 článků)

Soud přezkoumá,zda Janouškovo zranění hlavy nemělo vliv na nehodu

 
Městský soud v Praze nechá přezkoumat, zda nemělo zranění hlavy lobbisty Romana Janouška vliv na incident, kvůli kterému čelí obžalobě z pokusu o vraždu, řekl soudce Tomáš Kubovec. Posudek, který psychiatr a psycholog na Janouška zpracovávali, totiž byl vypracován předtím, než se o Janouškově zranění vědělo. Žalobkyně lobbistu viní z pokusu o vraždu kvůli tomu, že po předchozí nehodě srazil v opilosti řidičku nabouraného vozu, která s ním chtěla událost řešit. 
05.06.2013 17:45 |

podobné články

Miliony na reklamu prý tekly z Bémova magistrátu firmám kolem Janouška

 
Nejen k firmě BigBoard, která má být napojena na lobbistu Romana Janouška, byl magistrát natolik štědrý, že ji v roce 2009 odměnil pěti miliony korun. Peníze putovaly z programu Partnerství a byly určeny na reklamní projekty podporující kulturu a cestovní ruch. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
04.04.2012 08:20 |

podobné články

Janoušek měl vliv i na někdejšího šéfa policie Husáka

 
Vyšetřování Bezpečnostní informační služby (BIS), která se v roce 2007 zaměřila na lobbistu Romana Janouška, potvrzuje důvěrné vztahy Janouška s Vladislavem Husákem, tehdy policejním prezidentem. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). BIS prý jejich vztah prověřovala, považovala ho za nebezpečí pro stát. Své poznatky si však nechala pro sebe, píše deník.
13.04.2012 06:15 |

podobné články

BIS sledovala schůzky policejního prezidenta Husáka s Janouškem

 
Vyšetřování Bezpečnostní informační služby (BIS), která se v roce 2007 zaměřila na lobbistu Romana Janouška, potvrzuje důvěrné vztahy Janouška s Vladislavem Husákem, tehdy policejním prezidentem. BIS prý jejich vztah prověřovala, považovala ho za nebezpečí pro stát. Své poznatky si však nechala pro sebe.
13.04.2012 09:50 |

podobné články

Kmotra Janouška pustili z nemocnice: Byl v ohrožení života, tvrdí obhájce!

 
Lobbistu Romana Janouška pustili v Praze z nemocnice, kde podstoupil operaci hlavy kvůli krevní sraženině. Podle jeho obhájce šlo o komplikované zranění a Janoušek byl prý dokonce v ohrožení života.
18.02.2013 14:40 |

podobné články

Kryl šéf protikorupční police praní špinavých peněz kmotra Janouška?

 
Policie má na krku zřejmě pořádný skandál. Šéf protikorupční policie Tomáš Martinec totiž čelí trestnímu oznámení. Prý totiž kryl vlivného pražského lobbistu a "kmotra" Romana Janouška. Přečtěte si, jakou měl Martinec hrát v Janouškově případu roli.
10.05.2013 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Martinec (106 článků)

Nejvyšší soud se vyjádřil v Janouškově kauze. Lobbistu to nepotěší

 
Trest 4,5 roku vězení pro lobbistu Romana Janouška za sražení ženy autem platí. Nejvyšší soud odmítl v neveřejném zasedání jako "zjevně neopodstatněná" dovolání jak Janouškova advokáta, tak i nejvyššího státního zástupce. ČTK to dnes sdělila Markéta Puci, mluvčí pražského městského soudu, který o lobbistově vině rozhodoval jako první.
28.07.2015 21:16 |

podobné články

Královéhradecká policie vyslechne Janouška příští týden

 
Královéhradečtí policisté vyslechnou lobbistu Romana Janouška a svědky až příští týden. Důvodem je jeho nedávná autonehoda, kdy srazil jednapadesátiletou ženu.
02.04.2012 22:50 |

podobné články

Lobbistu Janouška čeká další výslech. Tentokrát by už mohl vypovídat

 
Policie se chystá znovu vyslechnout podnikatele Romana Janouška, jenž v opilosti srazil a vážně zranil jednapadesátiletou ženu. Ten byl již dvakrát předvolán, ale vždy využil práva nevypovídat. Tentokráte by své stanovisko mohl změnit, protože již jeho právníkovi bylo umožněno do vyšetřovacího spisu nahlédnout.
26.05.2012 09:05 |

podobné články

Kmotra Janouška chtějí obvinit z pokusu o vraždu! Dostane 18 let?

 
Policie navrhla obžalovat lobbistu Romana Janouška. Kriminalisté jej viní z pokusu o vraždu, podle nich srazil v opilosti svým vozem ženu a ujel.
02.04.2013 13:20 |

podobné články

"Nemocného" Janouška objevili na koncertě Elánu. Z žaloby je šokován

 
Známého lobbistu Romana Janouška, který před více než rokem při dopravní nehodě srazil autem ženu, televize Nova objevila na koncertě hudební skupiny Elán. Zvláštní na tom je, že lobbista údajně nemohl studovat spis ke své kauze kvůli zdravotním problémům, takže se stále protahuje, ale na koncert své oblíbené skupiny má sil dost.
19.04.2013 17:25 |

podobné články

Státní zastupitelství obžalovalo Janouška z pokusu o vraždu

 
Městské státní zastupitelství v Praze obžalovalo lobbistu Romana Janouška kvůli jeho nehodě. Viní ho z pokusu o vraždu a z ohrožení pod vlivem návykové látky. ČTK to sdělila mluvčí zastupitelství Štěpánka Zenklová. V případě odsouzení muži hrozí až 18 let vězení.
06.05.2013 14:35 |

podobné články

Budoucí ministr Balvín se obhajuje: Janoušek nikdy nebyl můj přítel

 
Úzké vazby na lobbistu Romana Janouška musí vysvětlovat příští ministr kultury Jiří Balvín. Podle informací televize Nova byl s pražským kmotrem velmi zadobře a o dárku od Janouška napsal i ve své knize. Balvín ale veškeré významné kontakty s Janouškem popírá.
01.07.2013 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Balvín (114 článků)

Vysoká státní zástupkyně měla krýt Janouška. Teď si na ni posvítí policisté

 
Vyšetřovatelé podezírají žalobkyni Janu Hercegovou, že kryla lobbistu Romana Janouška. V roce 2009 údajně zastavila vyšetřování korupce při prodeji bytů, v němž podnikatel figuroval.
02.08.2014 17:31 |

podobné články

Na stopě! Policie prohledala domy Rittiga a Janouška v zahraničí

 
Policisté v Chorvatsku a Monaku prohledali na žádost českých vyšetřovatelů domy lobbistů Romana Janouška a zřejmě i Iva Rittiga. Píší to dnešní Lidové noviny (LN).
09.09.2014 07:00 |

podobné články