Článek

PAMÁTKY DĚKUJÍ! Poslední tři týdny hlasování, podpořte kladrubský hřebčín či kostel v Křenově

 
Jak již bylo dříve uvedeno, o laureátovi ceny Památky děkují rozhoduje veřejnost prostřednictvím on-line hlasování na webu Národního památkového ústavu www.npu.cz.
09.08.2016 14:20 |

podobné články

Podobné články

NPÚ: PAMÁTKY DĚKUJÍ! Podpořte kladrubský hřebčín či kostel v Křenově ve veřejném hlasování

 
O laureátovi ceny Památky děkují rozhoduje veřejnost prostřednictvím on-line hlasování na webu Národního památkového ústavu www.npu.cz. Jedná se o jedno z ocenění udílených v rámci každoročního klání o cenu Patrimonium pro futuro, kterou vyhlašuje Národní památkový ústav jako příspěvková organizace Ministerstva kultury ČR pověřená záchranou a rozvíjením hodnot památkového fondu. Zatímco odborná komise vybírá mezi 25 nominovanými vítěze ve čtyřech kategoriích, veřejnost může podpořit svého favorita bez ohledu na to, v které kategorii soutěží, a to formou on-line hlasování od 15. července do 31. srpna. Jméno vítěze ceny Památky děkují bude oznámeno na slavnostním předávání cen Patrimonium pro futuro ve středu 21. září na zámku v Náměšti nad Oslavou.
19.07.2016 17:50 |

podobné články

Kladrubský hřebčín nedostane peníze na opravu

 
Národní hřebčín v Kladrubech nejspíš nedostane 300 milionů, které nutně potřebuje na opravu.
13.09.2010 22:30 |

podobné články

NPÚ: V anketě Památky děkují můžete hlasovat i vy. Podpořte sdružení Ochránci památek pevnosti Josefov

 
O vítězi ceny Památky děkují rozhodne veřejnost v on-line hlasování od 15. července do 31. srpna. Jde o jedno z ocenění udílených v rámci každoročního klání o cenu Patrimonium pro futuro, kterou vyhlašuje Národní památkový ústav jako příspěvková organizace ministerstva kultury pověřená záchranou a rozvíjením hodnot památkového fondu. V Královéhradeckém kraji soutěží spolek Ochránci památek pevnosti Josefov – Ravelin No. XIV. za prezentaci a popularizaci vojenské historie a pevnosti Josefov, záchranu ravelinu č. XIV a dalších památek v josefovské pevnosti a revitalizace klášterního komplexu v Broumově.
22.07.2016 09:35 |

podobné články

MZe: Zrušili jsme tendr na Hřebčín v Kladrubech, připravíme nový

 
Ministerstvo zemědělství v konsensu s Ministerstvem kultury, Ministerstvem pro místní rozvoj a za vědomí Ministerstva financí zrušilo výběrové řízení na projekt Integrovaného operačního programu Obnova součástí národní kulturní památky Hřebčín v Kladrubech nad Labem s. p. o.
18.06.2013 16:10 |

podobné články

Hřebčín v Kladrubech bojuje o zápis do UNESCO: Jde o nejstarší podobnou památku na světě

 
Národní hřebčín Kladruby se přiblížil k zápisu na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ministr zemědělství Marian Jurečka a ministr kultury Daniel Herman podepsali dohodu o zřízení devítičlenné rady, která by měla přechod koordinovat. Ustanovením rady ČR podle nich zahájila finální krok, kterým se bude závazně ucházet o zařazení mezi památky UNESCO.
09.06.2016 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (601 článků) , Marian Jurečka (623 článků) , Daniel Herman (1059 článků)

NPÚ: V anketě Památky děkují můžete opět hlasovat i vy

 
O vítězi ceny Památky děkují rozhodne veřejnost v on-line hlasování. Jde o jedno z ocenění udílených v rámci každoročního klání o cenu Patrimonium pro futuro, kterou vyhlašuje Národní památkový ústav jako příspěvková organizace ministerstva kultury pověřená záchranou a rozvíjením hodnot památkového fondu. V Královéhradeckém kraji soutěží revitalizace klášterního komplexu v Broumově a spolek Ochránci památek pevnosti Josefov – Ravelin No. XIV.
15.07.2016 11:55 |

podobné články

Kladruby: Kdo zachrání unikátní hřebčín?

 
V katastrofálním stavu je unikátní hřebčín v Kladrubech. „Kanalizace je ještě z doby monarchie. Nedávno jsme byli dva dny bez vody. Rozvod elektřiny je v havarijním stavu,“ tvrdí nový ředitel Jaromír Dražan.
29.04.2009 09:30 |

podobné články

Hřebčín v Kladrubech už nebude státní podnik. Umožní mu to čerpat dotace

 
Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem nadále nebude státním podnikem. Návrh schválila vláda během středečního jednání. Tento krok nemá za cíl privatizaci nejstaršího hřebčína na světě, ale měl by umožnit hřebčínu získání dotací z Fondu Evropské unie.
07.12.2011 22:40 |

podobné články

Ministr Herman: Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem má šanci být na seznamu UNESCO

 
Ministr kultury Daniel Herman dnes na kontrolní návštěvě Pardubického kraje, zaměřené na čerpání prostředků z programu IOP (Integrovaný operační program) na obnovu Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem prohlásil, že hřebčín má značné šance se ucházet o prestižní zapsání na seznam UNESCO.
30.08.2014 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1059 článků)

Kladrubský hřebčín začíná cestu k zápisu do seznamu UNESCO

 
O postupu jednání, která by měla vyvrcholit žádostí o zapsání Národního hřebčína Kladruby nad Labem do seznamu památek UNESCO, přišli 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka informovat zástupci hřebčína a obce Kladruby, náměstek ředitele Radek Václavík a starostka Lenka Gotthardová. Doprovázela je také tajemnice Evropské asociace státních hřebčínů Alexandra Lotz.
26.01.2015 17:42 |

podobné články

Hamáček (ČSSD): Řešili jsme problémy s odchodem lidí z neziskových organizací

 
Jan Hamáček navštívil kladrubský hřebčín, pardubickou nemocnici nebo letiště.
21.09.2016 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (813 článků)

Kladrubský musí na artroskopii. Spartě může chybět hodně dlouho

 
Univerzál Jiří Kladrubský zřejmě bude muset "pod kudlu". V nedělním zápase proti Bohemians Praha si poranil koleno.
19.05.2009 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kladrubský (16 článků)

Kladrubský prodloužil smlouvu ve Spartě

 
Po Tomáši Řepkovi prodloužil smlouvu v AC Sparta Praha i univerzál Jiří Kladrubský. Rudý dres by měl oblékat ještě čtyři roky.
26.05.2010 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kladrubský (16 článků)

Spartu opustí KLADRUBSKÝ. Jde za "FANTOMASEM" Jarolímem do SLOVANU Bratislava

 
Fotbalovou Spartu čeká další změna v sestavě. Defenzivní univerzál Jiří Kladrubský se rozhodl zkusit štěstí jinde a míří na přestup do Slovanu Bratislava.
25.06.2011 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kladrubský (16 článků)

Spartu opustí i Kladrubský, má namířeno do Slovanu Bratislava

 
Fotbalovou Spartu čeká další změna v sestavě. Defenzivní univerzál Jiří Kladrubský se rozhodl zkusit štěstí jinde a míří na přestup do Slovanu Bratislava. Se slovenským mistrem pod vedením českého trenéra Karla Jarolíma se bude moci ucházet o Ligu mistrů.
25.06.2011 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kladrubský (16 článků) , Karel Jarolím (99 článků)

Kladrubský je už téměř jistě hráčem Slovanu Bratislava

 
Fotbalista Jiří Kladrubský se už téměř jistě stane hráčem Slovanu Bratislava, kam zamíří z pražské Sparty.
27.06.2011 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kladrubský (16 článků)

Kladrubský se se Slovanem dohodl na tříleté smlouvě

 
Fotbalista Jiří Kladrubský přestoupil ze Sparty Praha do Slovanu Bratislava. S vedením slovenského mistra se pětadvacetiletý defenzivní univerzál dohodl podle klubového webu na tříleté smlouvě.
27.06.2011 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kladrubský (16 článků)

Kladrubský: Ve Spartě jsem neviděl budoucnost, Slovan je výzva

 
Fotbalový záložník Jiří Kladrubský je plný chuti vrhnout se do nového angažmá ve Slovanu Bratislava, které pro něj po překvapivém odchodu z pražské Sparty prý není krokem zpět.
29.06.2011 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kladrubský (16 článků)

Kladrubský NASTOUPIL I PŘES ZRANĚNÍ a nelitoval. Byl u senzačního vítězství nad římským AS

 
K nečekané výhře fotbalistů Slovanu Bratislava nad AS Řím v úvodním utkání 4. předkola Evropské ligy přispěl i český záložník Jiří Kladrubský. Jeho tým doma porazil favorita 1:0 gólem Martina Dobrotky ze závěru zápasu.
19.08.2011 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kladrubský (16 článků)