Článek

Památkářka Ivana Kyzourová: Pro Hrad jsem dělala s plným nasazením

 
Historička umění Ivana Kyzourová vedla téměř dvanáct let odbor památkové péče na Pražském hradě. Dohlížela na bezpočet restaurátorských prací, publikovala o nich studie v odborném tisku a připravila několik výstav. Má také velký podíl na rozsáhlém výstavním projektu, kterým si Pražský hrad v polovině května připomene 700. výročí narození Karla IV. Před týdnem její práce na Hradě překvapivě skončila.
19.04.2016 14:10 |

podobné články

Podobné články

Na Hradě jsem čelila šikaně, říká po výpovědi šéfka památkové péče

 
Poslední rok jsem čelila soustavné šikaně mých nadřízených, prohlásila bývalá ředitelka odboru památkové péče Kanceláře prezidenta republiky Ivana Kyzourová. Památkářka, která v posledních týdnech připravovala výstavu uspořádanou k 700. výročí narození Karla IV., dostala výpověď začátkem dubna.
09.05.2016 16:00 |

podobné články

Byla jsem svědkem virózy Zemana, proto jsem musela odejít. Ale důkaz nemám, pravila žena, která pracovala na Hradě

 
Ivana Kalinová Kyzourová se 12 let starala o památky na Pražském hradě. Devět let pracovala pod Václavem Klausem a tři roky pod Milošem Zemanem. Najednou však musela odejít. Proč? Slyšela, že možná platí za to, že v roce 2013 byla svědkem „virózy“ Miloše Zemana u korunovačních klenotů.
15.06.2017 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9028 článků) , Miloš Zeman (20488 článků)

RECENZE: Pražská katedrála očima Karla IV.

 
V květnu 2016 si připomeneme 700 let od chvíle, kdy se narodil Karel IV., asi nejslavnější panovník na českém trůně. K jeho osobě se vztahuje výstava, kterou připravila historička umění Ivana Kyzourová a pod názvem Matka a syn ji najdeme v Císařské konírně na Pražském hradě.
07.01.2015 07:06 |

podobné články

„Šikanovaná“ šéfka památkové péče na Hradě končí. Po sporu o korunovační klenoty

 
Oslavy 700. výročí narození Karla IV. na Pražském hradě ještě ani nezačaly a už padají hlavy. Skončit musela žena, která stojí za ústřední výstavou Žezlo a koruna, chtěla vystavit originál svatováclavské koruny. To ale její nadřízení na poslední chvíli „zatrhli“ a Ivana Kyzourová si dva týdny nato musela sbalit věci.
09.05.2016 19:30 |

podobné články

Fergie přibírala kvůli roli a líbilo se jí to

 
Fergie musela přibrat pro svou roli ve filmu Nine skoro osm kilo a „kynutí“ se jí líbilo. „Dostat kila nahoru bylo snadné, legrace a já jsem to milovala,“ uvedla zpěvačka v interview pro noviny Scotland Daily Record. „Jedla jsem smažená jídla, všechno. A vůbec jsem necvičila. Nebála jsem se toho, nemyslela jsem na to. Byla to skvělá zkušenost.“ „Takhle jsem si užívala nejdéle od doby školy. Ala pak, když jsem začala cvičit, byl to těžký úkol dostat se zpátky na původní váhu. Trvalo to chvíli, než jsem se mentálně vrátila ke své rutině. Teď mám trenéra, který je skvělý a pomáhá mi udržet si motivaci.“ Zpěvačka se také svěřila, proč přestala užívat metadon, který může vyvolávat schizofrenii. „Jednu chvíli jsem si dokonce myslela, že po mně jde FBI. Řekla jsem si, že jestli projdu těmi dveřmi a nikdo tam není, je to drogou,“ vykládá zpěvačka. „Bože, byl to úplně jiný život. Jsem tak ráda, že minulost už je daleko. Stoprocentně jsem z toho venku.“
09.10.2009 07:30 |

podobné články

DIKTÁTOR Lukašenko hrozí opozici nasazením armády

 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko dnes pohrozil nasazením armády, pokud by se běloruská opozice znovu pokusila "ohrozit ústavní pořádek".
21.02.2011 17:50 |

podobné články

Turecká vláda pohrozila nasazením armády proti demonstrantům

 
Turecká vláda dnes pohrozila nasazením armády proti demonstrantům, kteří neustávají v protestech. O možném bezprecedentním kroku se podle agentury AFP zmínil vicepremiér Bülent Arinç. 
17.06.2013 15:25 |

podobné články

Užívejte si sex: Zhubnete a zmizí vám celulitida!

 
Zlepšuje náladu, posiluje imunitní systém a ještě vám přidá na kráse. Sex je pro lidské tělo jako živá voda. Ale pozor! Musíte ho provozovat alespoň jednou týdně a s plným nasazením.
09.03.2013 05:15 |

podobné články

Užívejte si sex: Zhubnete a zmizí vám celulitida!

 
Zlepšuje náladu, posiluje imunitní systém a ještě vám přidá na kráse. Sex je pro lidské tělo jako živá voda. Ale pozor! Musíte ho provozovat alespoň jednou týdně a s plným nasazením.
11.03.2013 02:25 |

podobné články

Veřejný opatrovník je pro řadu lidí jedinou záchranou, říká místostarosta

 
ROZHOVOR JUDr. Petr Lachnit, místostarosta městské části Praha 5, má v gesci sociální problematiku, které se věnuje s plným nasazením. Dnes nám vysvětlil, co, respektive kdo, je veřejný opatrovník a jaká je jeho úloha v systému, i vše, co s jeho prací souvisí…
27.03.2013 13:40 |

podobné články

Veřejný opatrovník je pro řadu lidí jedinou záchranou, říká místostarosta

 
ROZHOVOR JUDr. Petr Lachnit, místostarosta městské části Praha 5, má v gesci sociální problematiku, které se věnuje s plným nasazením. Dnes nám vysvětlil co, respektive kdo, je veřejný opatrovník a jaká je jeho úloha v systému, i vše, co s jeho prací souvisí…
06.02.2014 08:35 |

podobné články

S každým syrským uprchlíkem se do Evropy dostává nášlapná mina. Kurdský lékař ukazuje na osudech svého národa, co všechno dokáží islamisté

 
PŘÍBĚH Uprchlíci ze Sýrie by do Česka být přijati neměli. Máme totiž informace, že by mohlo jít o příbuzné bojovníků, kteří takto schovají rodiny do bezpečí, aby mohli s plným nasazením zabíjet za Islámský stát (IS). Jediný, kdo tam s nimi vede válku, jsme my Kurdové. Takto bez obalu se vyjadřuje kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny Yekta Uzunoglu žijící v Česku. Pro ParlamentníListy.cz se rozhovořil i o policejní šikaně, kterou zde donedávna zažíval.
31.01.2015 10:51 |

podobné články

Proč si hojně dopřávat sexu? 10 fyzických a psychických benefitů!

 
Venku je lezavě mrazivo, stále se ještě brzy stmívá, Valentýn za námi. To je jen zlomek důvodů zalézt si s miláčkem pod duchnu a oddávat se milování. Sex také zlepšuje náladu, posiluje imunitní systém a ještě vám přidá na kráse. Je zkrátka pro lidské tělo blahodárný. Ale pozor! Musíte ho provozovat aspoň dvakrát týdně a s plným nasazením.
15.02.2018 15:05 |

podobné články

ONLINE PŘENOS: Madonna v Praze

 
Po dlouhém čekání se fanoušci popové královny Madonny konečně dočkali. Zpěvačka vystoupila na pódium s půlhodinovým zpožděním a s plným nasazením rozjela svoji show! Podívejte se s námi, jak koncert probíhal!
13.08.2009 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Madonna (950 článků)

Premiér Fischer: Odešel člověk, který s plným nasazením bojoval za lidská práva

 
Prohlášení Jana Fischera k úmrtí veřejného ochránce práv Otakara Motejla
09.05.2010 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (101 článků) , Jan Fischer (1743 článků)

Hasiče budeme při povodních potřebovat, neměl by se jim snižovat plat, řekl jejich šéf

 
Generální ředitel hasičů Miroslav Štěpán v ČT uvedl, že řada hasičů pracovala při povodních i po skončení směny s plným nasazením. Podle něj by ale těžko prokázali stejné úsilí, když by se jim snížil plat o deset procent, jak se v poslední době spekuluje v médiích.
08.08.2010 13:00 |

podobné články

Čejková a Vít: Začínali v base, skončí v base?

 
Tak velkou láskou hořela moderátorka Mirka Čejková, že si svého třetího muže, Marka Víta vzala v prosinci 2005 ve věznici ve Všehrdech. Tam si Vít odpykával trest za zpronevěru. Mirka, která má z předešlých dvou sňatků dceru Petru (22), Alexe (12) a Felixe (10), šla do manželství s plným nasazením. Teď chce rychlý rozvod.
14.06.2011 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Mirka Čejková (214 článků) , Petr Marek (154 článků)

Otto von Habsburg bojoval i za nás, míní Schwarzenberg

 
Opravdu statečně bojoval za všechny naše národy a lidi, kteří byli tehdy zavřeni za oponou," prohlásil šéf české diplomacie. Schwarzenberg také připomněl, že i lidé jako Jiří Pelikán, který v Evropském parlamentu zasedal za italskou socialistickou stranu, o Ottovi von Habsburgovi hovořili jako o člověku, který "se vyzná a pracuje s plným nasazením".
04.07.2011 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Otto von Habsburg (14 článků)

Hrabat funkce mohou leda senátoři. Dělají stejně pendrek, udeřil Jandák

 
Blíží se komunální volby a řada známých politiků figuruje na čelních místech krajských kandidátek, tedy i na pozici krajského hejtmana. ParlamentníListy.cz proto zajímalo, jak vnímají naši poslanci možnost kumulace podobných funkcí, a zda je lze vykonávat opravdu zodpovědně a s plným nasazením.
12.08.2012 21:05 |

podobné články