Článek

Palyza (ČSSD): I s prezidentem lze nesouhlasit

 
Výrok prezidenta Zemana, že postižené děti se nemají učit s těmi zdravými, který pronesl v rehabilitačním ústavu v Brandýse nad Orlicí, je nešťastný.
15.01.2015 13:32 |

podobné články

Podobné články

Palyza (ČSSD): I s prezidentem lze nesouhlasit

 
Výrok prezidenta Zemana, že postižené děti se nemají učit s těmi zdravými, který pronesl v rehabilitačním ústavu v Brandýse nad Orlicí, je nešťastný.
19.01.2015 12:52 |

podobné články

Účtování v ostravské ČSSD: Palyza odvolán, předsedkyní se stala Vajdíková

 
Ostravští sociální demokraté odvolali v noci na dnešek na okresní konferenci z funkcí předsedu okresního výboru strany Lumíra Palyzu a některé členy okresního výkonného výboru (OVV) a okresní kontrolní komise. Novou předsedkyní zvolili Janu Vajdíkovou. ČTK to řekli Lumír Palyza a místopředseda OVV ostravské ČSSD Adam Rykala. Vajdíkovou už ostravská ČSSD zvolila předsedkyní jednou, ale předsednictvo strany tehdy všechna usnesení konference kvůli nesrovnalostem zrušilo.
08.02.2017 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Adam Rykala (40 článků)

Ostrava už zná pravděpodobného primátora. Vítězné ANO "ostrouhá"

 
Novým ostravským primátorem pravděpodobně bude Lumír Palyza (ČSSD). Dnes odpoledne ho do této funkce nominoval klub zastupitelů a Palyza tak získal podporu svých stranických kolegů. Hnutí Ostravak i KSČM, kteří spolu se sociálními demokraty v krajském městě zřejmě utvoří koalici, už oznámili, že o primátorskou funkci usilovat nechtějí. Volby v Ostravě vyhrálo hnutí ANO, které ale skončí v opozici.
22.10.2014 19:26 |

podobné články

Kováčik (KSČM): Úchvatné nápady paní Němcové! Kdo nás asi osvobodil?

 
Můžeme s prezidentem Zemanem v mnoha otázkách nesouhlasit, či souhlasit, ale jedno je jisté: Nesouhlasit s cestou Miloše Zemana do Moskvy na oslavy 70. výročí konce 2. světové války, je jeden z dalších „úchvatných“ nápadů Miroslavy Němcové (ODS).
17.03.2015 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1391 článků) , Miloš Zeman (20976 článků)

Vostrá (KSČM): Prezident a „malichernosti“

 
S prezidentem Milošem Zemanem lze souhlasit i nesouhlasit, překvapivé jsou například jeho výzvy k přesunům jednotek NATO k ruským hranicím.
27.10.2014 10:46 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20976 článků)

Porubská ČSSD zrušila členství ostravskému primátorovi Kajnarovi

 
Členové místní organizace ČSSD Ostravy-Poruby zrušili členství ve straně ostravskému primátorovi Petru Kajnarovi. Důvodem jsou žaloby, které někdejší krajský předseda strany podal loni před parlamentními volbami kvůli údajně nedemokratickému sestavování kandidátní listiny. Kajnar na ní nebyl. Ze 120 přítomných členů porubské ČSSD se pro zrušení členství vyslovilo 101, řekl předseda porubské organizace Lumír Palyza. Zrušení Kajnarova členství ještě musí projednat okresní výkonný výbor strany.
27.01.2014 20:35 |

podobné články

Neznámý pachatel v Ostravě polepil stovky aut nálepkami ČSSD. Věc řeší policie

 
Neznámý pachatel polepil ve středu podle ČSSD až stovky automobilů v krajském městě samolepkami s tváří ostravského lídra strany Lumíra Palyzy a s logem strany ve starém barevném provedení, které sociální demokracie již nepoužívá. Na autech se ale objevily bez souhlasu strany, nálepky se jen těžko odstraňují. Tajemník ostravské ČSSD David Látka proto podal trestní oznámení, ke kterému se dnes připojil i sám Palyza.
09.10.2014 16:36 |

podobné články

Kanonáda ČSSD: Odvolávání Palyzy, Chovanec s flintou a zmatený Sobotka

 
V ČSSD je rušno. Už potřetí byl odvolán její ostravský předseda Palyza. Před sjezdem propukla přetlačovaná o místa ve vedení. Chovanec propaguje svůj ústavní návrh s puškou v ruce a Sobotka zdůrazňuje, jak jsou pro ČSSD důležití Idealisté.
09.02.2017 10:30 |

podobné články

Ostravu nakonec povede koalice stejných stran, jaké tvoří vládu

 
Vítězné hnutí ANO by v Ostravě mělo být v koalici s ČSSD a KDU-ČSL. V pětapadesátičlenném městském zastupitelstvu bude mít 31 hlasů. Funkce primátora připadne ANO. Podle informací ČTK by se jím měl stát lídr hnutí Tomáš Macura a prvním náměstkem by měl být Lumír Palyza (ČSSD). Koalice v třetím největším městě republiky tak bude kopírovat spolupráci uskupení na vládní úrovni. Politické subjekty už podepsaly koaliční dohodu. Informaci ČTK dnes potvrdil Macura. V opozici tak pravděpodobně končí hnutí Ostravak, KSČM a ODS.
30.10.2014 08:25 |

podobné články

Šest vlivných členů ostravské ČSSD opustilo stranu

 
Už šest vlivných členů ostravské organizace ČSSD z řad městských zastupitelů, ostravských starostů či místostarostů opustilo stranu. Většina tak učinila na základě vlastního rozhodnutí, jednomu členství zaniklo, protože nezaplatil členský příspěvek. ČTK to dnes řekla předsedkyně okresní organizace Jana Vajdíková. Mezi končícími sociálním demokraty je i bývalý náměstek primátora Ostravy Lumír Palyza. On i ostatní bývalí členové strany vše vnímají jako vyvrcholení boje názorových proudů uvnitř organizace.
02.03.2018 20:35 |

podobné články

RADOKAPS: Užitečné rady motoristům

 
Vyplatí se nesouhlasit s dopravní policií? Lze odmítnout dechovou zkoušku? Má "obyčejný smrtelník" šanci vyhrát spor s "uniformou"?
15.07.2009 05:10 |

podobné články

Asociálové na radnici, křičí Ostravané. Bojí se, že skončí na ulici nebo s dluhy

 
Občanům obvodu Ostrava-Poruba se nelíbí právě probíhající privatizace bytů a zejména cena, která je stanovena na 6000 korun za metr čtvereční. Proto vzniklo sdružení na ochranu nájemníka, které bojuje za snížení ceny pro občany obvodu Poruba. Starosta Lumír Palyza (ČSSD) oponuje, že o koupi projevilo zájem osmdesát procent nájemců, kterých se prodej týká.
12.05.2012 17:10 |

podobné články

Koalice na všech moravskoslezských magistrátech jsou uzavřeny

 
Koalice na všech moravskoslezských magistrátech už jsou známé. Vítězné ANO asi bude mít primátora v Opavě - Martina Vítečku i Frýdku-Místku, jehož radnici by měl vést Radim Vrbata. Naopak v Ostravě míří hnutí do opozice. Vlády nad krajským městem by se měl ujmout sociální demokrat Lumír Palyza. Karvinou povede pravděpodobně dál Tomáš Hanzel (ČSSD). V Havířově by měl do primátorského křesla usednout komunista Daniel Pawlas.
24.10.2014 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Radim Vrbata (96 článků) , Tomáš Hanzel (19 článků) , Dan Martin (120 článků) , Daniel Martin (121 článků) , Daniel Martin (58 článků)

Palyza (ČSSD): Omluvte se, poslanče Adame!

 
MUDr. Adam, bezpartijní poslanec za KSČM, je vysokoškolsky vzdělaný člověk. Přesto však by si měl prostudovat novodobé dějiny. Jan Palach, který ve svém mladém věku položil svůj život, rozhodně nikdy nebyl členem komunistické strany.
01.03.2015 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Jan Palach (139 článků)

Lumír Palyza už není předsedou, Mladí sociální demokraté navrhli změnu

 
Mladí sociální demokraté z Ostravy na nedělní konferenci ostravské ČSSD vyjádřili nesouhlas s nekompetentním vedením organizace v čele s předsedou okresního výkonného výboru Lumírem Palyzou.
28.11.2016 12:30 |

podobné články

Ostravští sociální demokraté znovu odvolali předsedu, novou předsedkyní zvolili Janu Vajdíkovou

 
Okresní konference ČSSD v Ostravě v noci schválila nové vedení. Lumír Palyza opakovaně neuspěl, novou předsedkyní se stala Jana Vajdíková. Okresní konference se musela opakovat kvůli stížnosti předsedy krajského výkonného výboru Miroslava Nováka. Předsednictvo strany poté prohlásilo listopadovou i lednovou okresní konferenci za neplatnou.
08.02.2017 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Novák (135 článků) , Jan Novák (132 článků) , Jan Novák (135 článků)

Šéf Okamurových poslanců: Kníže a Kalousek ženou mladé lidi na frontu do hrůzné války proti Rusku, Zeman i my chceme mír, nejsme agenti Putina

 
ROZHOVOR Předseda poslaneckého klubu Úsvitu Radim Fiala odsuzuje protesty proti prezidentu Zemanovi na Albertově. Je dle něho legitimní s prezidentem nesouhlasit, ale není demokratické neuznávat volby. Mladí lidé si dle něho neuvědomují, že mohou dostat při eskalaci konfliktu s Ruskem povolávací rozkaz na východní frontu.
01.12.2014 10:47 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (249 článků) , Radim Fiala (249 článků)

Ostrava: Vědecko-technologický park expanduje

 
První červnové úterý krátce po poledni byly otevřeny nové prostory Vědecko-technologického parku Ostrava (VTPO), a. s. v Pustkovci. Slavnostního přestřižení pásky se ujali primátor Ostravy Petr Kajnar, starosta obvodu Poruba Lumír Palyza, ředitel VTPO Roman Michalec a předseda dozorčí rady společnosti Daniel Kaminský.
09.06.2011 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kajnar (77 článků)

Ostrava: V Porubě otevřena cyklostezka mezi Tescem a Intersparem

 
Cyklistická stezka v délce 760 metrů podél ulice 28. října v Porubě byla otevřena ve čtvrtek 23. června. Slavnostní přestřižení pásky provedli náměstek krajského hejtmana Miroslav Novák, náměstek primátora Aleš Boháč, starosta obvodu Poruba Lumír Palyza a Vlastimil Ondruš z dodavatelské firmy Vostav Morava.
24.06.2011 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Ondruš (3 články)