Článek

Palas: Jsme připraveni na vlnu 1,5 milionů Ukrajinců?

 
Projev na 10. schůzi Senátu dne 23. 7. 2015 k tématu migrace:
23.07.2015 17:46 |

podobné články

Podobné články

Exhejtman Palas pomohl s dotacemi z EU, zhodnotil i svůj penzion

 
O dotaci pro sporthotel jednomyslně rozhodl devítičlenný výbor Regionální rady Moravskoslezsko 19. června 2012. Ruku pro dotaci ve výši 19,4 milionu korun zvedl i tehdejší hejtman a předseda rady Jaroslav Palas. Bulvární deník Blesk se dnes opět zabývá touto kauzou a píše, že v pozadí sporthotelu stojí Jaroslav Palas a rozšiřuje si tak možnosti svého „panství“.
24.06.2014 08:35 |

podobné články

Bulvár: Exhejtman Palas pomohl s dotacemi z EU, zhodnotil i svůj penzion

 
O dotaci pro sporthotel jednomyslně rozhodl devítičlenný výbor Regionální rady Moravskoslezsko 19. června 2012. Ruku pro dotaci ve výši 19,4 milionu korun zvedl i tehdejší hejtman a předseda rady Jaroslav Palas. Bulvární deník Blesk se dnes opět zabývá touto kauzou a píše, že v pozadí sporthotelu stojí Jaroslav Palas a rozšiřuje si tak možnosti svého „panství“.
24.06.2014 08:45 |

podobné články

Obtěžující muži na veřejných koupalištích, zapálená auta, zavádění nových svátků. Jsme připraveni? Uznávaný psycholog Brančík o hrozbách islamizace

 
ROZHOVOR Pojďme se zeptat sami sebe: Jsme připraveni na obtěžující muže na veřejných koupalištích a v důsledku toho zavádění odděleného koupání mužů a žen? Jsme připraveni na výtržnosti, zapálená auta, létající kameny a přímo boj v ulicích měst, jako tomu bývá v Paříži nebo v Malmö? Jsme připraveni zařazovat do kalendáře nové svátky, třeba ramadán, jako se tomu děje na Západě? Tyto a mnohé další otázky si klade psycholog Jiří Brančík, uznávaný expert ve svém oboru se zkušeností vojenského lékaře při misi v Bosně.
29.03.2016 04:45 |

podobné články

Nejsem Paroubek, odmítl hejtman Palas fámu, že odchází z ČSSD

 
Hejtman Moravskoslezského kraje a senátor za ČSSD Jaroslav Palas popřel, že by se chytal opustit řady sociální demokracie a kandidovat za stranu Miloše Zemana v Moravskoslezském kraji na hejtmana. Palas to uvedl ve svém vyjádření.
29.04.2012 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20185 článků)

Senátor Palas se vzdal funkce v čele myslivecké jednoty

 
Senátor a bývalý moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas se vzdal funkce předsedy Českomoravské myslivecké jednoty. Z pozice místopředsedy odešel exposlanec ODS Jiří Papež. Palas, o něhož se zajímá policie v souvislosti s financováním jeho domu v Ludvíkově na Bruntálsku, to oznámil na webu jednoty. Důvod rezignace neuvedl.
08.05.2014 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Papež (16 článků)

Přes 800 tisíc Ukrajinců prchlo do Ruska, o azyl žádá však jen necelá šestina

 
Přes 820 tisíc Ukrajinců se v současnosti ocitá v Rusku, většina z nich obývá speciální utečenecké tábory. Pouze necelá šestina (přibližně 130 tisíc) ukrajinských občanů však žádá o azyl nebo postavení uprchlíka. Značná část Ukrajinců v Rusku se na úřady neobrací kvůli příliš složité byrokracii. Podle letošního odhadu měla Ukrajina přibližně 45 milionů obyvatel.
30.08.2014 09:15 |

podobné články

Hejtman Palas si staví penzion za dvacet milionů

 
Hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas (ČSSD) si v Ludvíkově pod Pradědem staví svůj soukromý penzion. Otázkou ale zůstává, kde vzal odhadovaných dvacet milionů na jeho výstavbu.
15.09.2010 16:55 |

podobné články

Palasi, kde jsi vzal své miliony?

 
Žába na prameni. To je sociální demokrat Jaroslav Palas (58), současný hejtman Moravskoslezského kraje, který je dost těžce za vodou. Jeho jmění se pohybuje v desítkách milionů korun. Kde ale vzal na rodinná sídla, například třípatrovou vilu v Krnově, na stavbu paláce v Ludvíkově, který ho přišel nejméně na 20 milionů? Z čeho platí svá auta? Údajně se vozí v luxusním Maybachu. To ví zatím jen on a jeho kumpáni. Věřme, že spravedlnost nebude dlouho slepá a že Palas za své podvůdky a podvody přijde tam, kam patří. Do vězení.
29.03.2011 11:35 |

podobné články

Rozruch v ČSSD: Hejtman předává nemocnici miliardáři

 
Firma Agel, která patří třineckému miliardáři Tomáši Chrenkovi, získá do pronájmu nemocnici v Novém Jičíně. V České televizi to ve středu řekl sám hejtman Moravsko-slezského kraje Jaroslav Palas. Pronájem podle něj byl jediným řešením pro nemocnici, která je v padesátimilionové ztrátě. Sám Palas staví penzión za dvacet milionů a nikdy nevysvětlil, z čeho výstavbu financuje.
23.06.2011 06:30 |

podobné články

Exhejtman Palas: Mám to na háku! Do sporthotelu u svého penzionu poslal eurodotaci 20 milionů

 
Vínečko, noviny, pohoda… Multimilionář z Krnova Jaroslav Palas (61) si užívá. A o tom, jak financoval svůj penzion a proč hlasoval pro obří eurodotaci pro nedaleký luxusní sporthotel, mluvit nechce.
30.06.2014 05:00 |

podobné články

Mám to na háku. Tak se senátor Palas vyjádřil k nařčení od novináře

 
Reportéři Blesku zjišťovali na severu Moravy, jak to bylo s eurodotacemi na sporthotel v Ludvíkově na Bruntálsku. Regionální rada Moravskoslezsko v čele s exhejtmanem Jaroslavem Palasem totiž v červnu 2012 odhlasovala dvacetimilionovou dotaci na jeho výstavbu. Nyní se ale ukazuje, že za výstavbou velkého centra v hodnotě 40 milionů možná stojí přímo Palas a má se také za to, že středisko zhodnotí i Palasův penzion stojící v blízkosti nového sporthotelu.
30.06.2014 11:00 |

podobné články

ON-LINE CHAT: Hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas

 
Hostem on-line chatu Novinek byl v pátek odpoledne hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas (ČSSD). Se čtenáři diskutoval nejenom o proběhlých povodních, ale i o opatřeních, která by jim měla do budoucna pokud možno předcházet.
21.05.2010 13:00 |

podobné články

Nimrod Palas se chce přes zveřinové recepty dostat do Senátu

 
Bývalý ministr zemědělství a nynější moravskoslezský hejtman Palas se jako spoluautor podílel na vydání kuchařky mysliveckých receptů. Představuje se v ní i jako kandidát do Senátu.
25.08.2010 12:25 |

podobné články

Palas vykročil k privatizaci nemocnic ve svém kraji

 
Hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas plánuje sloučit osm nemocnic do jednoho velkého komplexu. To je obvykle první krok k následné privatizaci institucí.
15.03.2011 10:40 |

podobné články

Palas to ani mezi vlastními nemá snadné. Kritiků přibývá

 
Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas už má nepřátele i ve vlastní straně. Většinu z nich naštval záměrem privatizovat krajské nemocnice, někteří ho nemuseli už z jeho dřívějších eskapád. Jiní dokonce naznačují, že by měl skončit.
03.04.2011 09:20 |

podobné články

Palas: Politická krize je i v Ostravě. ODS tam brojí proti svému nápadu

 
Vláda zažehnala další krizi. Premiér Petr Nečas (ODS) odvolal dva ministry a na další obměnu se chystá v průběhu jara. Senátor ČSSD a hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas se ptá, zda se jedná o frašku nebo tragédii.
26.04.2011 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9257 článků)

Oranžoví Paroubkovi: Opustíš-li nás, zahyneš. Přeběhlíku od brkounů

 
Hašek a Palas jsou přeběhlíci. Vedení ČSSD místo kritiky vlády jen kuňká. O Haškovi mnozí hovořili, že často připomíná figurku kývajícího se jezevčíka na zadním okénku mého auta. Jiří Paroubek ČSSD se pustil na svém facebookovém profilu do stranických kolegů se vší razancí. Senátor Zdeněk Škromach glosuje, že pakliže Paroubek stranu opustí, zahyne. Senátor Jaroslav Palas ho nazývá rovnou přeběhlíkem od brkounů.
20.05.2011 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3406 článků) , Zdeněk Škromach (577 článků) , Jaroslav Hašek (99 článků) , Jaroslav Hašek (99 článků)

Palas zpochybnil Sobotkovu způsobilost vykonávat funkci lídra ČSSD

 
Spory mezi znesvářenými křídly v ČSSD se stupňují. Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas, který patří do tábora druhého muže soc. dem. Michala Haška, se nebývale tvrdě pustil do předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky.
11.08.2011 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2309 článků) , Jaroslav Hašek (99 článků) , Jaroslav Hašek (99 článků)

Napětí v ČSSD. Sobotka je nezpůsobilý vést stranu, tvrdí Palas

 
Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas (ČSSD) se pustil do svého stranického šéfa Bohuslava Sobotky. Tomu zaslal dopis, kde se ostře ohrazuje proti Sobotkovým dřívějším výrokům a zpochybňuje jeho způsobilost vést stranu.
11.08.2011 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9455 článků)