Článek

Palas (ČSSD): Lidé pod přehradou nebudou chráněni proti stoleté vodě

 
Projev na 11. schůzi Senátu dne 12. 8.:
12.08.2015 19:26 |

podobné články

Podobné články

Zásluhou Lesů ČR jsou obyvatelé obce Štítina chráněni před stoletou vodou

 
Za téměř čtyři a půl milionu korun dokončil státní podnik Lesy ČR protipovodňové úpravy na vodním toku Sedlinka a to v úseku, který protéká obcí Štítina, v okrese Opava, v Moravskoslezském kraji. Díky tomu jsou dnes obyvatelé obce a jejich majetek chráněni před přívalem rovnou stoleté velké vody.
09.04.2013 15:45 |

podobné články

Nejsem Paroubek, odmítl hejtman Palas fámu, že odchází z ČSSD

 
Hejtman Moravskoslezského kraje a senátor za ČSSD Jaroslav Palas popřel, že by se chytal opustit řady sociální demokracie a kandidovat za stranu Miloše Zemana v Moravskoslezském kraji na hejtmana. Palas to uvedl ve svém vyjádření.
29.04.2012 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20138 článků)

Senátor Palas se vzdal funkce v čele myslivecké jednoty

 
Senátor a bývalý moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas se vzdal funkce předsedy Českomoravské myslivecké jednoty. Z pozice místopředsedy odešel exposlanec ODS Jiří Papež. Palas, o něhož se zajímá policie v souvislosti s financováním jeho domu v Ludvíkově na Bruntálsku, to oznámil na webu jednoty. Důvod rezignace neuvedl.
08.05.2014 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Papež (16 článků)

Exhejtman Palas pomohl s dotacemi z EU, zhodnotil i svůj penzion

 
O dotaci pro sporthotel jednomyslně rozhodl devítičlenný výbor Regionální rady Moravskoslezsko 19. června 2012. Ruku pro dotaci ve výši 19,4 milionu korun zvedl i tehdejší hejtman a předseda rady Jaroslav Palas. Bulvární deník Blesk se dnes opět zabývá touto kauzou a píše, že v pozadí sporthotelu stojí Jaroslav Palas a rozšiřuje si tak možnosti svého „panství“.
24.06.2014 08:35 |

podobné články

Bulvár: Exhejtman Palas pomohl s dotacemi z EU, zhodnotil i svůj penzion

 
O dotaci pro sporthotel jednomyslně rozhodl devítičlenný výbor Regionální rady Moravskoslezsko 19. června 2012. Ruku pro dotaci ve výši 19,4 milionu korun zvedl i tehdejší hejtman a předseda rady Jaroslav Palas. Bulvární deník Blesk se dnes opět zabývá touto kauzou a píše, že v pozadí sporthotelu stojí Jaroslav Palas a rozšiřuje si tak možnosti svého „panství“.
24.06.2014 08:45 |

podobné články

VIDEO: Extrémní kajakáři řádili pod lipenskou přehradou

 
Již šestý ročník Devils Extreme Race se konal o uplynulém víkendu pod lipenskou přehradou. Závod začal již dříve kvůli delšímu upouštění vody z lipenské hráze. Tým orgnizatorů se chopil šance a v útery už bylo veškeré zázemí pro závodníky připravené.
06.09.2012 18:55 |

podobné články

Město duchů pod přehradou v Kalifornii: Na 200 tisíc lidí muselo z domu, úřady prý selhaly

 
Na 200 tisíc lidí muselo urychleně opustit své domovy kvůli vyhrocené situaci na přehradě Oroville v Kalifornii. Eroze tu vážně poškodila odtokové dráhy přelivů. Oblasti pod přehradou se kvůli tomu změnily v města duchů. Podle informací deníku Mercury News úřady o problému s rozpadající se stavbou věděly celých 12 let a nic neudělaly!
14.02.2017 10:50 |

podobné články

Učitelé více chráněni nebudou. Vláda preferuje spíše prevenci

 
Vláda odmítla návrh poslanců ČSSD, aby byli učitelé více chráněni před agresivitou žáků. Podle kabinetu je nevhodné, aby jejich ochrana byla prováděna úpravami trestního zákoníku. Navíc je prý vůbec pochybné, zda jsou učitelé skutečně vystaveni tak silné hrozbě.
04.07.2012 22:35 |

podobné články

Stovka nadšenců: Riskovali nad přehradou!

 
Sjet několik desítek metrů nad přehradou po laně, to vyžaduje kus odvahy. Anebo šílenství. Podobný kousek absolvovala v sobotu téměř stovka příznivců adrenalinových sportů z celého Česka v Hartvíkovicích na Třebíčsku při akci Adrex Víkend 2011.
11.07.2011 12:15 |

podobné články

Hejtman Palas se znelíbil vedení ČSSD, nechce ho do krajských voleb

 
Čelní představitelé ČSSD vyzvali hejtmana Moravskoslezského kraje Jiřího Palase (ČSSD), aby už v příštích krajských volbách za stranu nekandidoval. Vytýkají mu hlavně to, že v přímém rozporu s programem ČSSD pronajal nemocnici v Novém Jičíně soukromému řetězci Agel ocelářského magnáta Tomáše Chrenka. Palas kritiku odmítá a České televizi řekl, že je připraven svůj post obhájit.
22.09.2011 20:55 |

podobné články

Co platí na tmavé kruhy pod očima?

 
Tmavé kruhy pod očima zná snad každá žena. Většina z nás s nimi již měla tu čest a při pohledu do zrcadla se nám naskytl odraz tmavých fleků, kvůli kterým naše oči působily unavené a naše tvář zašlá. Kruhy pod očima vznikají propadem tkáně nacházející se pod vnitřním očním koutkem a mnohdy mohou zasahovat až do úrovně lícních kostí. Tmavé kruhy pod očima nevypadají vůbec dobře, někdy se k nim přidají ještě nevzhlednější váčky vznikající otoky v očním okolí. Jak proti těmto kruhům bojovat? Dá se jim nějak zabránit? A jak se jich zbavit, když nám budou hyzdit tvář? Jak na tmavé kruhy pod očima? Příčin, kvůli kterým vznikají tmavé kruhy pod očima, může být hned několik. Často je tato vada na kráse spojována s nezdravým životním stylem, především pak s nedostatkem spánku. I to je samozřejmě jeden z důvodů, za jejich vznikem ale může stát i stres nebo dědičné indispozice. Nás však dnes neznamená, proč kruhy pod očima vznikají. My se dnes společně zaměříme na to, jak se kruhů zbavit. Poradíme vám několik tipů, triků a fíglů, s jejichž pomocí můžete na tmavé kruhy pod očima vyzrát. Tak jdeme na to! První pomocí na kruhy pod očima je pořádně studený obklad. Měl by být tak studený, jak jen vaše citlivé oční okolí dokáže snést. Snažte se studený obklad přikládat pouze na okolí pod očima, nikoli přímo na oční víčka. Jedna z babských rad říká, že na tmavé kruhy pod očima skvěle fungují vychlazené sáčky čaje, nejlépe pak zeleného neb heřmánkového. Zkuste to, nemůžete nic ztratit. Prevencí proti vzniku kruhů pod očima je dostatek vody. Jak jistě víte, naše tělo je tvořeno vodou, proto je potřeba vodu neustále doplňovat. Kromě kruhů pod očima působí pozitivně i na další tělesné pochody. Vracíme se k radám našich babiček, které nedaly dopustit na... Čtěte více Příspěvek Co platí na tmavé kruhy pod očima? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.08.2017 20:15 |

podobné články

Napětí v ČSSD. Sobotka je nezpůsobilý vést stranu, tvrdí Palas

 
Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas (ČSSD) se pustil do svého stranického šéfa Bohuslava Sobotky. Tomu zaslal dopis, kde se ostře ohrazuje proti Sobotkovým dřívějším výrokům a zpochybňuje jeho způsobilost vést stranu.
11.08.2011 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9436 článků)

Rath si zaslouží odsouzení od ČSSD i společnosti, míní senátor Palas

 
Napětí v sociální demokracii více než měsíc po vypuknutí aféry středočeského exhejtmana Davida Ratha ilustruje MF Dnes na tom, že se proti vedení strany ozvali i senátoři Jaroslav Palas a Vladimír Dryml. Prvně jmenovaný však popírá, že by v senátorském klubu panovala nespokojenost s postupem vůči Rathovi, protože ten si zaslouží odsouzení nejen ČSSD, ale celé společnosti.
20.06.2012 14:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4367 článků) , Vladimír Dryml (285 článků)

Palas zpochybnil Sobotkovu způsobilost vykonávat funkci lídra ČSSD

 
Spory mezi znesvářenými křídly v ČSSD se stupňují. Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas, který patří do tábora druhého muže soc. dem. Michala Haška, se nebývale tvrdě pustil do předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky.
11.08.2011 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2308 článků) , Jaroslav Hašek (98 článků) , Jaroslav Hašek (98 článků)

Praha chce rozšířit protipovodňová opatření v zoo

 
Protipovodňová opatření v pražské zoologické zahradě by mohla být rozšířena během tří let, řekl v sobotu první náměstek primátora Jiří Vávra (TOP 09). Podle analýzy, kterou Vávra představil během oslav 82. výročí založení zoo, je možné zahradu ochránit bez významnějších důsledků pro okolí proti stoleté vodě. Nyní je pražská zoo chráněna proti dvacetileté vodě.
28.09.2013 18:45 |

podobné články

Hejtman Palas si staví penzion za dvacet milionů

 
Hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas (ČSSD) si v Ludvíkově pod Pradědem staví svůj soukromý penzion. Otázkou ale zůstává, kde vzal odhadovaných dvacet milionů na jeho výstavbu.
15.09.2010 16:55 |

podobné články

Palas: Politická krize je i v Ostravě. ODS tam brojí proti svému nápadu

 
Vláda zažehnala další krizi. Premiér Petr Nečas (ODS) odvolal dva ministry a na další obměnu se chystá v průběhu jara. Senátor ČSSD a hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas se ptá, zda se jedná o frašku nebo tragédii.
26.04.2011 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9257 článků)

Oranžoví Paroubkovi: Opustíš-li nás, zahyneš. Přeběhlíku od brkounů

 
Hašek a Palas jsou přeběhlíci. Vedení ČSSD místo kritiky vlády jen kuňká. O Haškovi mnozí hovořili, že často připomíná figurku kývajícího se jezevčíka na zadním okénku mého auta. Jiří Paroubek ČSSD se pustil na svém facebookovém profilu do stranických kolegů se vší razancí. Senátor Zdeněk Škromach glosuje, že pakliže Paroubek stranu opustí, zahyne. Senátor Jaroslav Palas ho nazývá rovnou přeběhlíkem od brkounů.
20.05.2011 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3405 článků) , Zdeněk Škromach (577 článků) , Jaroslav Hašek (98 článků) , Jaroslav Hašek (98 článků)

Palas zaútočil na Sobotku. Dopadl jako Jakeš

 
V ČSSD se rozhořel spor mezi předsedou strany Bohuslavem Sobotkou a hejtmanem Moravskoslezsklého kraje Jaroslavem Palasem. Palas chce pronajmout nemocnici v Novém Jičíně, což se předsedovi strany vůbec nelíbí. Ten se vyjádřil, že vedení strany má jasné postoje v rámci programu a problémy vidí spíše v krajích, například u hejtmana Palase. Moravskoslezského hejtmana se tentokrát nijak výrazně nezastal ani první místopředseda ČSSD a šéf Asociace hejtmanů Michal Hašek, který za svými hejtmany obvykle stojí.
11.08.2011 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9436 článků) , Michal Hašek (2308 článků) , Jaroslav Hašek (98 článků) , Jaroslav Hašek (98 článků)