Článek

Palas (ČSSD): Lidé pod přehradou nebudou chráněni proti stoleté vodě

 
Projev na 11. schůzi Senátu dne 12. 8.:
12.08.2015 19:26 |

podobné články

Podobné články

Zásluhou Lesů ČR jsou obyvatelé obce Štítina chráněni před stoletou vodou

 
Za téměř čtyři a půl milionu korun dokončil státní podnik Lesy ČR protipovodňové úpravy na vodním toku Sedlinka a to v úseku, který protéká obcí Štítina, v okrese Opava, v Moravskoslezském kraji. Díky tomu jsou dnes obyvatelé obce a jejich majetek chráněni před přívalem rovnou stoleté velké vody.
09.04.2013 15:45 |

podobné články

Nejsem Paroubek, odmítl hejtman Palas fámu, že odchází z ČSSD

 
Hejtman Moravskoslezského kraje a senátor za ČSSD Jaroslav Palas popřel, že by se chytal opustit řady sociální demokracie a kandidovat za stranu Miloše Zemana v Moravskoslezském kraji na hejtmana. Palas to uvedl ve svém vyjádření.
29.04.2012 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16444 článků)

Senátor Palas se vzdal funkce v čele myslivecké jednoty

 
Senátor a bývalý moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas se vzdal funkce předsedy Českomoravské myslivecké jednoty. Z pozice místopředsedy odešel exposlanec ODS Jiří Papež. Palas, o něhož se zajímá policie v souvislosti s financováním jeho domu v Ludvíkově na Bruntálsku, to oznámil na webu jednoty. Důvod rezignace neuvedl.
08.05.2014 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Papež (15 článků)

Exhejtman Palas pomohl s dotacemi z EU, zhodnotil i svůj penzion

 
O dotaci pro sporthotel jednomyslně rozhodl devítičlenný výbor Regionální rady Moravskoslezsko 19. června 2012. Ruku pro dotaci ve výši 19,4 milionu korun zvedl i tehdejší hejtman a předseda rady Jaroslav Palas. Bulvární deník Blesk se dnes opět zabývá touto kauzou a píše, že v pozadí sporthotelu stojí Jaroslav Palas a rozšiřuje si tak možnosti svého „panství“.
24.06.2014 08:35 |

podobné články

Bulvár: Exhejtman Palas pomohl s dotacemi z EU, zhodnotil i svůj penzion

 
O dotaci pro sporthotel jednomyslně rozhodl devítičlenný výbor Regionální rady Moravskoslezsko 19. června 2012. Ruku pro dotaci ve výši 19,4 milionu korun zvedl i tehdejší hejtman a předseda rady Jaroslav Palas. Bulvární deník Blesk se dnes opět zabývá touto kauzou a píše, že v pozadí sporthotelu stojí Jaroslav Palas a rozšiřuje si tak možnosti svého „panství“.
24.06.2014 08:45 |

podobné články

VIDEO: Extrémní kajakáři řádili pod lipenskou přehradou

 
Již šestý ročník Devils Extreme Race se konal o uplynulém víkendu pod lipenskou přehradou. Závod začal již dříve kvůli delšímu upouštění vody z lipenské hráze. Tým orgnizatorů se chopil šance a v útery už bylo veškeré zázemí pro závodníky připravené.
06.09.2012 18:55 |

podobné články

Město duchů pod přehradou v Kalifornii: Na 200 tisíc lidí muselo z domu, úřady prý selhaly

 
Na 200 tisíc lidí muselo urychleně opustit své domovy kvůli vyhrocené situaci na přehradě Oroville v Kalifornii. Eroze tu vážně poškodila odtokové dráhy přelivů. Oblasti pod přehradou se kvůli tomu změnily v města duchů. Podle informací deníku Mercury News úřady o problému s rozpadající se stavbou věděly celých 12 let a nic neudělaly!
14.02.2017 10:50 |

podobné články

Učitelé více chráněni nebudou. Vláda preferuje spíše prevenci

 
Vláda odmítla návrh poslanců ČSSD, aby byli učitelé více chráněni před agresivitou žáků. Podle kabinetu je nevhodné, aby jejich ochrana byla prováděna úpravami trestního zákoníku. Navíc je prý vůbec pochybné, zda jsou učitelé skutečně vystaveni tak silné hrozbě.
04.07.2012 22:35 |

podobné články

Stovka nadšenců: Riskovali nad přehradou!

 
Sjet několik desítek metrů nad přehradou po laně, to vyžaduje kus odvahy. Anebo šílenství. Podobný kousek absolvovala v sobotu téměř stovka příznivců adrenalinových sportů z celého Česka v Hartvíkovicích na Třebíčsku při akci Adrex Víkend 2011.
11.07.2011 12:15 |

podobné články

Hejtman Palas se znelíbil vedení ČSSD, nechce ho do krajských voleb

 
Čelní představitelé ČSSD vyzvali hejtmana Moravskoslezského kraje Jiřího Palase (ČSSD), aby už v příštích krajských volbách za stranu nekandidoval. Vytýkají mu hlavně to, že v přímém rozporu s programem ČSSD pronajal nemocnici v Novém Jičíně soukromému řetězci Agel ocelářského magnáta Tomáše Chrenka. Palas kritiku odmítá a České televizi řekl, že je připraven svůj post obhájit.
22.09.2011 20:55 |

podobné články

Praha chce rozšířit protipovodňová opatření v zoo

 
Protipovodňová opatření v pražské zoologické zahradě by mohla být rozšířena během tří let, řekl v sobotu první náměstek primátora Jiří Vávra (TOP 09). Podle analýzy, kterou Vávra představil během oslav 82. výročí založení zoo, je možné zahradu ochránit bez významnějších důsledků pro okolí proti stoleté vodě. Nyní je pražská zoo chráněna proti dvacetileté vodě.
28.09.2013 18:45 |

podobné články

Napětí v ČSSD. Sobotka je nezpůsobilý vést stranu, tvrdí Palas

 
Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas (ČSSD) se pustil do svého stranického šéfa Bohuslava Sobotky. Tomu zaslal dopis, kde se ostře ohrazuje proti Sobotkovým dřívějším výrokům a zpochybňuje jeho způsobilost vést stranu.
11.08.2011 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8243 článků)

Rath si zaslouží odsouzení od ČSSD i společnosti, míní senátor Palas

 
Napětí v sociální demokracii více než měsíc po vypuknutí aféry středočeského exhejtmana Davida Ratha ilustruje MF Dnes na tom, že se proti vedení strany ozvali i senátoři Jaroslav Palas a Vladimír Dryml. Prvně jmenovaný však popírá, že by v senátorském klubu panovala nespokojenost s postupem vůči Rathovi, protože ten si zaslouží odsouzení nejen ČSSD, ale celé společnosti.
20.06.2012 14:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4277 článků) , Vladimír Dryml (281 článků)

Palas zpochybnil Sobotkovu způsobilost vykonávat funkci lídra ČSSD

 
Spory mezi znesvářenými křídly v ČSSD se stupňují. Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas, který patří do tábora druhého muže soc. dem. Michala Haška, se nebývale tvrdě pustil do předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky.
11.08.2011 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2258 článků) , Jaroslav Hašek (86 článků) , Jaroslav Hašek (86 článků)

Solskjaer ukončil stoleté čekání FK Molde na norský titul

 
Bývalý fotbalový útočník Ole Gunnar Solskjaer dovedl jako trenér norský klub Molde k zisku mistrovského titulu poprvé ve stoleté historii klubu.
31.10.2011 18:55 |

podobné články

O 70 let mladší: Umělec dokázal ze stoleté stařenky udělat opět mladici!

 
Je neuvěřitelné, co všechno počítačová technologie dokáže. Může třeba "změnit tvář stoleté stařeny":http://www.extra.cz/cestovani-casem-fotografka-se-rozhodla-vyfotit-stejne-jako-jeji-pribuzne-jasna-podoba-jde-videt-i-200-let-zpatky na tvář třicetileté ženy.
03.01.2015 14:37 |

podobné články

Hejtman Palas si staví penzion za dvacet milionů

 
Hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas (ČSSD) si v Ludvíkově pod Pradědem staví svůj soukromý penzion. Otázkou ale zůstává, kde vzal odhadovaných dvacet milionů na jeho výstavbu.
15.09.2010 16:55 |

podobné články

Autor udání na Ratha: Žvaníte o boji s korupcí a nedokázali jste mě utajit

 
Detektiv a bývalý policista Libor Gregor, který na Nejvyšším státním zastupitelství podal trestní oznámení, které spustilo kauzu Davida Ratha, se bojí o svůj život. Žádal prý, aby jeho jméno zůstalo utajeno, neboť se jedná o kauzu s významným politickým pozadím. Očekával by, že vzhledem k neustálým řečem o významu boje s korupcí budou její oznamovatelé lépe chráněni. Jsou u nás oznamovatelé korupce dostatečně chráněni? Troufli byste si nahlásit nepravost či podvodné jednání?
01.06.2012 09:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4277 článků)

Březolupy vyvraždí bobry, přestože jsou chránění! SEZNAM OHROŽENÝCH ZVÍŘAT

 
V Březolupech na Uherskohradišťsku začnou s likvidací chráněných bobrů, kteří osídlili tamní rybník a ohrožují majetek obce. Ta je první a jediná v Česku, která získala povolení k odchytu těchto přemnožených hlodavců, kteří jsou ale chráněni zákonem. Na která další zvířata byste se kvůli jejich ohrožení raději neměli opovážit ani sáhnout?
18.06.2013 18:50 |

podobné články