Článek

Padne po Stropnickém celá koalice? Experti srovnávají magistrát se Švejkem

 
Konec? Podle politologů ano. Koalici na pražském magistrátě prý už není pomoci. odborníci odhadují, že vládnoucí strany ještě chvíli svou pozici udrží, nepotrvá ale dlouho a o funkce přijdou. Zároveň ale politologové připouštějí, že jde o mimořádně chaotickou situaci.
23.10.2015 10:30 |

podobné články

Podobné články

Nesrovnávejte svůj sexuální život s celebritami ani kamarády. Ničíte si libido

 
Srovnávání vlastního sexuálního života s životem celebrit a kamarádů má zhoubný vliv na libido. Stalo se však jaksi módou dneška, že čím více se lidé chvástají, tím více mají pozornosti a obdivu. A chvástají se nesmyslně nejen celebrity v médiích, ale také kamarádi na Facebooku a jiných sociálních sítích. Jenže mnozí lidé považují jejich výkřiky do tmy za měřítko, s nímž pak srovnávají realitu svého života. Doplatí na to třeba sníženým libidem, pokud se srovnávají v oblasti pohlavního života.
21.02.2017 17:30 |

podobné články

Úžasný film Špindl srovnávají diváci s Andělem na horách a nebo s komedií Sněženky a machři!

 
Filmová komedie Špindl konečně vtrhla do českých kin a sklízí pochvalné recenze. Diváci ji dokonce srovnávají s jinými zimními taškařicemi, jako jsou komedie Anděl na horách nebo Sněženky a machři.
25.12.2017 20:00 |

podobné články

Pražská koalice je prý před rozpadem. Její špičky proto čeká jednání o další spolupráci

 
Špičky pražské koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) dnes budou opět jednat o osudu spolupráce na magistrátu. Budou diskutovat o problematických tématech a pravděpodobně především o primátorčinu náměstkovi Matěji Stropnickém (Trojkoalice/SZ), o jehož odchod usiluje ANO a ČSSD. Podle informací z magistrátu je koalice před rozpadem.
03.09.2015 06:36 |

podobné články

Magistrát musí do voleb pustit i koalici Pro Prahu, rozhodl soud

 
Pražský magistrát musí do voleb zaregistrovat kandidátku koalice Pro Prahu, rozhodl Městský soud v Praze. ČTK to zjistila z rozsudku zveřejněného na úřední desce soudu. Úřad koalici hnutí Pro a České suverenity odmítl zaregistrovat kvůli shodě názvu s hnutím Pro Prahu vedeným starostou Koloděj Zbyňkem Passerem. Jana Wolfová z České suverenity, která je součástí nezaregistrované koalice, rozhodnutí soudu uvítala. Magistrát kandidátku zaregistruje, až mu bude doručeno rozhodnutí soudu.
11.09.2014 18:55 |

podobné články

Magistrátní koalice by měla vzniknout v dubnu, o Stropnickém se bude jednat

 
ANO, ČSSD a Trojkoalice se v pátek přiblížily obnově koalice na pražském magistrátu. Strany probraly pět programových požadavků Trojkoalice včetně zvýšení daně z nemovitostí a převodu budovy Autonomního sociálního centra Klinika ze státu na Prahu.
08.04.2016 11:25 |

podobné články

Švejk v komiksu: Takový český Superman

 
Tak nám zabili Ferdinanda, informuje bytná paní Müllerová Josefa Švejka v úvodu slavného humoristického románu Jaroslava Haška Osudy dobrého vojáka Švejka. Tuhle hlášku ze slavného díla zná dnes asi každý. Jenže doba pokročila, těm mladším už se moc číst nechce, a tak nakladatelství XYZ přichází s komiksovým Švejkem. Takovým typicky českým Supermanem..
10.04.2011 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hašek (100 článků) , Jaroslav Hašek (100 článků) , Josef Švejk (21 článků)

Sobotka (ČSSD): Místo omezování hazardu se teď vede bitva o jeho výnosy

 
Chtělo by se říci se Švejkem: „Tak se nám debata o regulaci hazardu (ne)pěkně posunula, paní Müllerová“.
16.11.2011 14:35 |

podobné články

Boj o místa na fotbalové Euro nabírá grády! Trenér Michal Bílek: Dost! Motáte mi hlavu!

 
Plzeňská mafie s libereckým »Švejkem« Štajnerem postavila jeho plány na hlavu! Trenér fotbalového nároďáku Michal Bílek (46) je zoufalý. Už si nalajnoval sestavu na červnové Euro, jenže po vydařeném představení svých hochů v Irsku (1:1) aby začal přemýšlet nanovo...
02.03.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Bílek (366 článků)

Smetana jako Švejk a tykadla ODS coby kůl v plotě Jakeš, srovnává Uhl

 
Proces s řidičem autobusu Romanem Smetanou pokračuje. Nejvyšší soud zamítl stížnost podanou bývalým ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem (ODS). V případu se podle komentátora Práva dá najít souvislost mezi Švejkem či Milošem Jakešem coby kůlem v plotě. Dnes si utahujeme z tykadel ODS.
08.09.2012 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1848 článků) , Jiří Pospíšil (1848 článků) , Miloš Jakeš (82 článků)

Autor Švejka Jaroslav Hašek byl velký mystifikátor a bohém

 
Velký český spisovatel, buřič, mystifikátor, záhadný člověk i anarchista. To byl Jaroslav Hašek, od jehož narození uplyne v úterý 30. dubna 130 let. Jeho nejslavnější dílo s hlavním hrdinou, dobromyslným vojákem Josefem Švejkem, patří k nejpřekládanějším a nejčtenějším knihám české literatury.
28.04.2013 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hašek (100 článků) , Jaroslav Hašek (100 článků) , Josef Švejk (21 článků)

Umělec, který se cítí Švejkem: Politici žijí ve svém světě. Třeba takový Klaus...

 
JINÝMA OČIMA Jako by mu z oka vypadl. Jako by Jaroslav Hašek psal Švejka právě na míru pro Přemysla Kubištu z Plzně. Absolvent Státní konzervatoře v Praze, zpěvák, herec, moderátor, dramaturg, režisér. Se svým „c. k. Šramlem“ působí od začátku nového milénia nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Švejk je jeho druhá identita. Přiznává, že „…co bych si já jako Kubišta nedovolil říci, řekne prostě Švejk…“ V této době se ukazuje, jak je Haškovo dílo stále aktuální . Jako by to bylo ušité na míru a před několika lety.
18.08.2013 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hašek (100 článků) , Jaroslav Hašek (100 článků) , Přemysl Kubišta (1 článek)

Prahou prošli demonstranti, kteří se Švejkem protestovali proti válce na Ukrajině

 
Zhruba tři desítky lidí v pondělí prošly pražskou Malou Stranou, aby protestovaly proti válkám ve světě a varovaly před jejich vyvoláváním. Manifestace deseti občanských iniciativ vyvrcholila před americkou ambasádou, kde účastníci vyzvali USA, aby se zasadily za mírové vyřešení konfliktu na Ukrajině.
28.07.2014 19:55 |

podobné články

Paroubek: Energetický regulační úřad si z nás dělá legraci

 
Když televizní obrazovky vysílají záběry na šéfku Energetického regulačního úřadu (ERÚ), má zřejmě každý divák poněkud zvláštní pocit. Není přeci možné, řečeno s Josefem Švejkem, aby toho měl jeden člověk tolik na svědomí…
04.03.2016 04:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Švejk (21 článků)

Ivan Jordák: Komu o co vlastně jde?

 
Situace u nás mi tak trochu připomíná stav, charakterizovaný Švejkem při debatě s tajným policistou Bretschneidrem v hostinci U kalicha slovy, „Zabili jste mi strejčka, tak tady máte přes držku… Bude se to řezat“. Bylo to po atentátu v Sarajevu. Naštěstí nyní to strýček přežil, jen nedostal medaili na Hradčanech.
06.11.2016 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (938 článků)

Co se doopravdy děje kolem Putina: Po zatčení mocného miliardáře se píše o ledasčems. Čtěte, co zatím v ČR nepadlo

 
ANALÝZA Ruskou podnikatelskou elitou otřásla v úterý 16. září zpráva o domácím vězení ruského miliardáře Vladimira Jevtušenkova, který čelí obvinění z praní špinavých peněz při nákupu hlavního podílového balíku akcií ropné společnosti Bašněft v roce 2009. Zatímco západní média situaci srovnávají s kauzou „Jukos“ z roku 2003, ruští experti spekulují o tom, zda v putinské elitě dochází k výraznějším rozporům, či zda se dokonce rozpadá putinský konsenzus mezi politickou mocí a byznysem, uzavřený v roce 2000.
24.09.2014 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)

Kalousek: Jdou po Stropnickém, ale nemravnost podepsal Pelikán

 
Šéf TOP Miroslav Kalousek nesdílí snahy části koalice a opozice setnout hlavu ministru obrany Martinu Stropnickému (ANO) kvůli tomu, že potvrdil výměnu pětice Čechů za Alího Fajáda.
11.02.2016 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1690 článků) , Miroslav Kalousek (6418 článků)

Experti rodící se koalice chtějí ekologická cla

 
Ekologičtí experti rodící se koalice ODS, TOP 09 a VV chtějí, aby vláda prosazovala zavedení ekologického cla na výrobky, jejichž vznik zatěžuje životní prostředí.
08.06.2010 13:25 |

podobné články

Experti kritizují způsob růstu obranného rozpočtu, chválí nábor vojáků

 
Přijetí nových branných zákonů, úspěšný nábor vojáků či rozvoj aktivních záloh oceňují armádní experti na působení současné vládní koalice. Kritizují ji naopak za nízký růst obranného rozpočtu, špatnou komunikaci s opozicí nebo za protahující se nákupy. Odborníci na armádu a bezpečnostní otázky to řekli ČTK na otázku, jak hodnotí dosavadní působení vládní koalice v oblasti obrany. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) kritiku odmítá.
12.08.2017 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1690 článků)

Kadlecová (ODS): Italské NE neznamená krizi EU

 
Média jsou nyní plná úvah o tom, že odmítnutí ústavních změn v italském referendu znamená krizi eurozóny a tím vlastně celé EU, protože, jak se nechala slyšet Merkelová, „padne-li euro, padne celá Evropa“.
06.12.2016 06:35 |

podobné články