Článek

Pád indonéského letadla nikdo nepřežil

 
Záchranáři po dvou dnech dorazili k troskám letadla, které se v neděli zřítilo na indonéském ostrově Nová Guinea v odlehlé, špatně přístupné oblasti. Na místě našli těla všech 54 lidí, kteří byli na palubě, nikdo nehodu nepřežil. Podle úřadů bylo letadlo zcela zničeno. 
18.08.2015 08:56 |

podobné články

Podobné články

U ostrova Jáva se našly trosky ztraceného indonéského letadla

 
Předměty plavající v moři u indonéského ostrova Jáva patří indonéskému letadlu společnosti Indonesia AirAsia, které se ztratilo v neděli. Potvrdil to ředitel indonéského úřadu pro civilní letectví. Loď indonéské armády, která na místo dorazila jako první, už z vody vytáhla těla minimálně 40 obětí.
30.12.2014 09:51 |

podobné články

Záchranáři se k letadlu dostali pozdě, tragédii nepřežil nikdo

 
Čtvrteční havárii indonéského letadla nepřežil nikdo z 18 lidí na palubě. Nehoda se stala v hornatém terénu a místo je špatně přístupné. Z leteckých snímků bylo patrné, že letadlo nebylo moc poškozeno, a panovala tudíž naděje, že se někdo z lidí na palubě zachránil.
01.10.2011 12:30 |

podobné články

Našly se trosky letadla u Jávy, patří prý zmizelému letounu AirAsia

 
V moři nedaleko indonéského ostrova Borneo byly nalezeny trosky letounu společnosti Indonesia AirAsia, který zmizel v neděli krátce po odletu z indonéské Surabaje do Singapuru. S odvoláním na ředitele indonéského úřadu pro civilní letectví Djokoa Murjatmodjoa to uvedla agentura AFP. Záchranné týmy už prý nalezly mezi plovoucími objekty také několik obětí.
30.12.2014 11:56 |

podobné články

Francie nepočítá s tím, že by někdo pád letadla přežil

 
Pád letadla nikdo nepřežil, zemřelo 116 lidí. S takovým pohledem na věc přišel úřad francouzského prezidenta. Na palubě se totiž v době nehody nacházelo 51 Francouzů. Na vině pádu letounu, který mířil z Burkina Faso do Alžíru, bylo podle všeho počasí. Letadlo se zřítilo v Mali, když se snažilo vyhnout se nejhoršímu počasí.
25.07.2014 12:10 |

podobné články

ZÁZRAK? Pád indonéského letadla možná někdo PŘEŽIL!

 
Havárii letadla, které se ve čtvrtek zřítilo na indonéském ostrově Sumatra, patrně někdo z 18 cestujících přežil. Přišli na to záchranáři, kteří po zříceném letounu pátrali, píše v pátek agentura AFP.
30.09.2011 09:25 |

podobné články

Havárii ruského letadla v Egyptě nikdo nepřežil! Minuty hrůzy při strmém pádu!

 
Světem otřásla další letecká tragédie – ruské letadlo s 217 turisty na palubě (vč. 17 dětí!) se krátce po vzletu z egyptského letoviska Šarm aš-Šajch zřítilo v centrální části Sinajského poloostrova! Pád střemhlav z výšky přes 10 kilometrů nikdo z pasažérů ani 7 členů posádky nepřežil...
01.11.2015 05:05 |

podobné články

Tygr roztrhal indonéského rolníka

 
Tygr roztrhal indonéského rolníka. Šelma ho napadla ve chvíli, kdy pracoval na palmové plantáži, informuje ve čtvrtek webový portál France24.
23.09.2010 13:35 |

podobné články

První záběry zkázy: Zřícení letadla v Mali nikdo nepřežil

 
Čtvrteční havárii letadla společnosti Air Algérie z Burkiny Faso do Alžíru nepřežil nikdo ze 118 lidí na palubě. Řekl to dnes francouzský prezident François Hollande, jehož země přišla při nehodě podle upřesněných údajů o 54 občanů.
25.07.2014 19:10 |

podobné články

Osobnosti: François Hollande (207 článků)

Pád tchajwanského letadla: Pilot omylem vypnul fungující motor

 
Pád letadla tchajwanské společnosti TransAsia, kdy po dopadu do řeky pád minut po startu zemřelo 43 lidí, zapříčinila chyba pilota. Po vypovězení jednoho z motorů zazmatkoval a omylem vypnul i ten druhý, vyplývá ze zprávy řízení letecké dopravy. Paradoxní je, že kvůli téže chybě neprošel v roce 2014 testy na simulátoru a musel je opakovat.
02.07.2015 15:45 |

podobné články

Nizozemští experti vyloučili, že by za pád letadla nad Ukrajinou mohla technická nebo lidská chyba

 
Příčinou červencového pádu malajsijského boeingu na východní Ukrajině nejspíš bylo zasažení letadla množstvím vnějších objektů s vysokou energií. Uvádí se to v předběžné zprávě nizozemských úřadů o vyšetřování tragédie, kterou nepřežil nikdo z 298 lidí na palubě letounu.
09.09.2014 10:26 |

podobné články

Pád ruského letadla na Sinaji byl podle FSB teroristický čin

 
Příčinou říjnové katastrofy ruského letadla nad egyptským Sinajským poloostrovem byl teroristický útok. Oznámila to dnes ruská tajná služba FSB s tím, že v troskách byly nalezeny stopy výbušniny, uvedla agentura Reuters. FSB nabídla odměnu 50 milionů dolarů (1,3 miliardy Kč) za informace vedoucí k dopadení teroristů. Ruský prezident Vladimir Putin přislíbil, že Moskva tyto osoby najde. Egypťané mezitím zadrželi dva zaměstnance letiště v Šarm aš-Šajchu podezřelé z napomáhání útočníkům. Katastrofu nepřežil nikdo z 224 lidí na palubě. K útoku se již dříve přihlásil Islámský stát.
17.11.2015 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2972 článků)

Pád vrtulníku nikdo nepřežil, mezi mrtvými je i Čech

 
Nehodu vrtulníku se 14 lidmi na palubě, který se tento týden zřítil v horách na jihu Peru, nikdo nepřežil. Mezi oběťmi je i jeden Čech.
10.06.2012 10:15 |

podobné články

Pád airbusu ve Francii nepřežil nikdo ze 150 lidí na palubě

 
Na jihu Francie se v Alpách nedaleko hranic s Itálií zřítilo dopravní letadlo Airbus A320 společnosti Germanwings spadající pod německou  Lufthansu, které mířilo z Barcelony do Düsseldorfu. Na palubě bylo 144 pasažérů, z toho dvě malé děti, dva piloti a čtyři členové posádky. Francouzská policie potvrdila, že nehodu nikdo nepřežil. V letadle bylo i 16 německých studentů, kteří se vraceli z výměnného pobytu ve Španělsku. 
24.03.2015 12:16 |

podobné články

SLEDOVALI JSME ONLINE: Pád ruského airbusu nepřežil nikdo z 224 lidí na palubě, zahynulo i 17 dětí

 
Ruské civilní letadlo s 224 lidmi na palubě se v sobotu zřítilo v centrální části Sinajského poloostrova, neštěstí nikdo nepřežil. Letadlo spadlo krátce poté, co vzlétlo z egyptského letoviska Šarm aš-Šajch na jihu poloostrova a zamířilo do Ruska. Podle egyptských a ruských úřadů šlo o charterový let s 217 cestujícími, včetně 17 dětí, a sedmi členy posádky. Za možnou příčinu katastrofy egyptští odborníci uvádějí technickou závadu stroje. Přívrženci Islámského státu tvrdí, že letoun sestřelili, ruské ministerstvo dopravy to ale odmítlo.
31.10.2015 09:30 |

podobné články

Horkovzdušný balón se 16 lidmi pohltily plameny. „Nikdo nepřežil,“ řekl šerif

 
Pád horkovzdušného balónu v sobotu v Texasu patrně nepřežil nikdo z nejméně 16 lidí, kteří v něm letěli. Uvedl to místní šerif s tím, že úřady na místě upřesňují počet obětí a jejich totožnost. Příčina jedné z nejhorších havárií svého druhu dosud není známa, média informovala o tom, že balón před pádem začal hořet. Podle úřadů patřil jedné ze společností nabízejících vyhlídkové lety, aniž by pořizovaly seznam pasažérů, proto bude identifikace obtížná.
30.07.2016 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (136 článků)

V moři našli dveře a skluzavku! Z blízkého ostrova stoupá dým

 
Pátrací týmy objevily v Jávském moři několik předmětů na vlnách - zřejmě skluzavku z letadla a také červenobílé dveře. Patrně jde o trosky zmizelého indonéského letadla společnosti AirAsia. Na jednom z ostrovů si pátrači také všimli stoupajícího dýmu.
30.12.2014 07:36 |

podobné články

V Jávském moři zřejmě našli ocas zříceného indonéského letadla

 
Indonéské námořnictvo hlásí, že v Jávském moři u ostrova Borneo objevilo předmět, který je zřejmě ocasní částí airbusu společnosti AirAsia, jež se do moře zřítil 28. prosince. Právě v ocasu letadla bývají uloženy černé skříňky, které mohou odpovědět na otázku, co bylo příčinou pádu. Letecká společnost mezitím začala pozůstalým nabízet odškodnění.
05.01.2015 15:37 |

podobné články

Potápěči našli obě černé skříňky zříceného indonéského letadla

 
Indonéské úřady mají konečně k dispozici obě černé skříňky z letadla společnosti AirAsia, které se na konci prosince zřítilo do Jávského moře. Poté, co v pondělí potápěči vyzvedli skříňku nahrávající letové údaje, se jim dnes podařilo vylovit i tu, která zaznamenává komunikaci v pilotní kabině.
13.01.2015 09:41 |

podobné články

Za pádem indonéského letadla nestál teroristický útok

 
Vyšetřovatelé pádu letadla společnosti AirAsia po předběžném zkoumání černých skříněk došli k názoru, že za neštěstí nemohl teroristický útok. V zařízení zaznamenávajícím komunikaci v kabině byly slyšet jen hlasy pilotů, píše server theguardian.com.
19.01.2015 12:42 |

podobné články