Článek

Pacienti si chtějí připlatit za lehčí sádru, ale mají smůlu. Nejde naúčtovat

 
Za sádry z plastové pryskyřice jsou mnozí pacienti ochotni zaplatit tři sta až tisíc korun bez mrknutí oka. Jsou lehčí, mohou se namočit a kůže pod nimi tolik nesvědí jako pod klasickou sádrou, kterou hradí pojišťovna.
20.05.2015 10:31 |

podobné články

Podobné články

Nadstandardy budou už od ledna, lidé si zaplatí za lepší sádru

 
Na lepší oční čočky nebo lehčí sádru si pacienti budou moci podle nových pravidel připlatit už od 1. ledna 2012. Ministr Leoš Heger (TOP 09) ve čtvrtek rozhodl, že vyhláška, která péči rozdělí, bude platit už za měsíc. Zatím se ale do ní dostalo pouze několik položek.
01.12.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Zisk z nadstandardní péče je mizivý. Pacienti nemají zájem

 
Nadstandardy přinesly zdravotnictví, podle odhadu ministerstva, za první pololetí loňska 30 až 40 milionů korun. Resort ročně spotřebuje 300 miliard. Nepoměr čísel potvrzuje zprávy z nemocnic, že zájem pacientů je malý. Od loňského roku si mohou připlatit na lepší oční čočku, lehčí sádru, některá očkování a vybraného lékaře. Pacienti by prý spíše měli zájem zaplatit si za kratší čekání na operaci, což nejde.
24.02.2013 12:30 |

podobné články

Potřebujete sádru? Řekněte si o lehčí

 
Ačkoli nikdo neusiluje o zlomenou ruku či nohu, někdy se tomu nedá vyhnout. Když už se to stane, vzpomeňte si, že ani vy, ani vaši blízcí nemusí dostat obligátní těžkou sádru, ale její lehkou variantu. Musíte si o ni však říct, sami od sebe vám ji bohužel nabídnou málokdy. Podle mluvčí plzeňské fakultní nemocnice Renaty Jenšíkové o lehkou sádru stojí jen pětina pacientů, do velké míry zřejmě proto, že si za ni musí připlácet.
24.05.2012 06:25 |

podobné články

Pacienti se bouří, léčebné konopí není k sehnání

 
Rok od přijetí zákona umožňujícího využívání léčebného konopí mají čeští pacienti stále smůlu. Ministerstvu zdravotnictví se totiž nepodařilo zprovoznit elektronický registr receptů, který musí lékaři pro předepisování konopí používat. Pacienti, kterým by mohlo pomoci nebo jim ilegálně již pomáhá, se proto sdružili do spolku KOPAC (konopí pacientům), který má za úkol konečně prosadit, aby se sušená droga dostala do lékáren a pacienti by si ji mohli beze strachu pořídit.
24.06.2014 14:25 |

podobné články

Pacienti moc nadstandardy ve zdravotnictví nechtějí

 
Od ledna si mohou pacienti zaplatit lehčí sádru, lepší oční čočky nebo očkování. Jde o takzvaný nadstandard ve zdravotnictví. Jenže asi jen desetina lidí má o příplatky zájem. Podrobnosti k tomu zjistil Radiožurnál.
24.09.2012 15:05 |

podobné články

Lidé nechtějí platit za nadstandardy, uvítali by dřívější termín operace

 
S velkým očekáváním loni ministerstvo zdravotnictví spouštělo program nadstandardů, tedy zdravotních služeb, které si pacienti hradí přímo z ruky do ruky. Slibovalo si, že nová možnost připlatit si na lepší sádru, oční čočky či očkovací látku nebo vybrat si operatéra přinese do zdravotnictví peníze. Skutečnost je ale jiná: lidé o placené nadstandardy zájem nemají nebo mají jen minimální.
31.03.2013 09:55 |

podobné články

Nemocnice už nesmí poskytovat nadstandardy

 
Od pondělka není možné připlatit si za lepší nitrooční čočku, lehčí sádru a některá očkování. Ve Sbírce zákonů totiž vyšel zákaz nadstandardů, o kterém nedávno rozhodl Ústavní soud (ÚS). Jeho verdikt tak začal pondělkem platit a nemocnice nesmějí nadstandardy poskytovat.
05.08.2013 15:15 |

podobné články

Ministr Němeček: Finanční spoluúčast pacienta nelze stanovit 68 slovy

 
Poslankyně Hnutí ANO Radka Maxová si v tomto listu před několika dny stěžovala, že sociální demokracie a konkrétně i já, vehementně brání českým pacientům v možnosti si legálně připlatit za lehčí sádru. Opírá se přitom o nepřijatý pozměňovací návrh na „zakotvení možnosti připlácení pojištěnců za zdravotnické prostředky“, který by vše prostě a jednoduše spravil... Jak jednoduché, prosté a rychlé! Skoro jako v pohádce.
14.07.2015 06:36 |

podobné články

Proč to bez zeleniny nejde?

 
Sněz tu zeleninu! Také jste jako malé děti často slýchávaly tuto větu, kterou teď s oblibou opakujete svým ratolestem u oběda? Snažíte se jim vysvětlit, proč to bez zeleniny nejde a trpělivě vyčkáváte, dokud z jejich talíře nezmizí poslední kousek? Možná ale i vám uniká pravá podstata toho, proč je zelenina pro naše zdraví tak důležitá a proč by rozhodně neměla v našem jídelníčku chybět. Pojďme společně najít odpověď na tuto otázku. Prostřednictvím dnešního článku se dozvíte, proč to bez zeleniny nejde a proč byste měli dbát důraz na to, aby se v dostatečné míře vyskytovala nejen ve vašem jídelníčku,  ale i jídelníčku vašich dětí. Proč to bez zeleniny nejde aneb nepostradatelná součást jídelníčku Určitě víte, že je zelenina nedílnou součástí naší stravy. Napadlo vás ale někdy zamyslet se nad tím, proč tomu tak je? Proč zeleninu ke svému životu potřebujeme? A proč to bez zeleniny nejde? Odpovědi skrývají následující řádky! Vitamíny V první řadě nutno zmínit, že zelenina obsahuje vysoké množství vitamínů. Je bohatá především na karotenoidy neboli provitamín A, který můžeme najít například v mrkvi, rajčatech, brokolici, kapustě nebo špenátu. Mimo jiné obsahuje vitamíny B, vitamín C nebo  vitamín K. Aby nedocházelo ke ztrátě důležitých vitamínů, musíme si dávat pozor, jakým způsobem zeleninu upravujeme. Minerální látky Dalším důvodem, proč to bez zeleniny nejde a proč bychom jí měli konzumovat v dostatečné míře, jsou minerální látky. Ty se samozřejmě liší zelenina od zeleniny, a proto je důležité, aby se na vašem talíři pokud možno objevovaly všechny druhy. Nedostatek hořčíku může vyřešit konzumace petržele, špenátu nebo kedlubny. Pokud potřebujete doplnit vápník, dopřejte si petržel, mrkev nebo zelí. Železo vám dodá pórek, špenát, petržel nebo kedlubna. Měď hledejte v zeleném hrášku nebo paprice. Příspěvek Proč to bez zeleniny nejde? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.10.2016 18:20 |

podobné články

Chcete si připlatit nadstandard? Připravte se na chaos, všude platí jiné počty

 
Pacienti ani dva roky od zrušení vyhlášky o tzv. nadstandardech Ústavním soudem nevědí, za jaké služby či zákroky si v nemocnicích musejí připlatit a co standardně pokrývá zdravotní pojištění. Sjednocující zákon stále chybí. Jasno v tom ale nemají ani lékaři a zdravotnická zařízení.
07.07.2015 19:11 |

podobné články

V nadstandardu toho moc nebude. Ministerstvo se bojí Ústavního soudu

 
Od nového roku si pacienti budou moct připlatit za nadstandardní výkony či materiály. Seznam toho, na co si bude možné připlatit, bude však zatím poměrně krátký. Ministerstvo zdravotnictví nechce na jedné straně příliš vylekat občany a na straně druhé nechce riskovat odmítavé stanovisko Ústavního soudu, který se bude zavedením nadstandardu ve zdravotnictví také zabývat.
21.11.2011 08:10 |

podobné články

ZA TOHLE ZAPLATÍME V NEMOCNICÍCH: Kyčelní kloub za 15 tisíc, čočka za 14 tisíc

 
Za lepší kyčelní kloub si pacienti od příštího roku připlatí patnáct tisíc korun, za kvalitnější oční čočku až čtrnáct tisíc korun, za lehčí sádru čtyři stovky. Informují o tom ve čtvrtečním vydání Hospodářské noviny.
21.07.2011 08:05 |

podobné články

Chcete nadstandardy? Nemocnice je stále ještě mohou nabízet

 
Dokud nevyjde zákaz nadstandardů ve Sbírce zákonů, mohou je nemocnice dál poskytovat a pacienti si za ně připlatit. Právu to sdělil náměstek ministra zdravotnictví Martin Plíšek (TOP 09). Reagoval tak na situaci, že některé nemocnice již přestaly lepší čočky, lehčí sádry či nadstandardní očkování poskytovat.
01.08.2013 04:05 |

podobné články

Kreuziger má sice sádru, ale už začal šlapat do pedálů

 
Český cyklista Roman Kreuziger, který si na červencové Tour de France zlomil ruku a minulý týden dostal sádru, začal v úterý na zimním stadionu v Plzni s tréninkem.
03.08.2011 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků)

Sagvan Tofi má nohu od třísla po kotník v módní sádře

 
Sagvan Tofi má pravou nohu od třísla po kotník v sádře. A ne v ledajaké. Herec dostal speciální odlehčenou sádru a má námořnické proužky. Tofi bude mít sádru ještě dva týdny a zřejmě nestihne první představení muzikálu Děti ráje po letních prázdninách.
09.09.2010 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Sagvan Tofi (291 článků)

Objev: Zlomeniny budeme lepit gelem, hlásí české vědkyně

 
Vypadá to, že v budoucnosti už nebudeme na zlomeniny potřebovat sádru ani ocelové šrouby. Brněnské vědkyně totiž objevily látku, která má zafixovat kost tak, že by pacient mohl odejít po ošetření lékaře, aniž by potřeboval jakoukoliv dlahu či sádru.
29.12.2010 13:05 |

podobné články

Zraněná Plodková: Měsíc po konci StarDance má pořád sádru!

 
Když Jana Plodková (35) trénovala na závěrečný díl StarDance, ve kterém se nakonec umístila na 3. místě, nepříjemně se zranila. Zlomila si ruku a musela dostat sádru. Od konce pořadu je to už nějaký pátek a Jana se stále se sádrou trápí...
10.01.2017 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Plodková (162 článků)

Marta Jandová se učí chodit! 5 týdnů měla nohu v gypsu

 
Zpěvačka Marta Jandová (43) konečně může skákat přes kaluže. Po pěti týdnech jí sundali sádru z nohy, kterou si poranila při pádu na schodech. I když měla odlehčenou plastovou sádru, tak ji to stejně omezovalo v pohybu.
12.07.2017 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Marta Jandová (885 článků)

Od ledna si můžeme připlatit za ošetření špičkovým lékařem

 
Pacienti si od ledna budou moci legálně zaplatit za to, aby je v nemocnici ošetřil špičkový lékař, kterého si vyberou. V rozhovoru pro Hospodářské noviny to řekl ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). O příplatky se rozdělí nemocnice s lékaři. Jak vysoké částky za tuto službu pacienti zaplatí, zatím není jasné, jednotlivé nemocnice si zřejmě tuto výši určí samy. Ředitelé nemocnic plán vítají.
13.10.2011 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)