Článek

Pacienti rumburské sestry zemřeli kvůli draslíku, potvrdili znalci

 
Smrt šest všech pacientů Lužické nemocnice v Rumburku, z jejichž vraždy je podezřelá zdravotní sestra Veronika Marešová, skutečně způsobilo podání vysoké dávky draslíku. U soudu to uvedl soudní znalec Radek Matlach. Podle obžaloby Marešová vraždila právě draslíkem.
21.08.2015 13:01 |

podobné články

Podobné články

V tomto domě žila pacientka zabitá v rumburské nemocnici! Otřesený syn: O vraždě nám řekli až v pátek!

 
Obětí zdravotní sestry rumburské nemocnice Věry M. (50) byla matka tří synů Jana K. (†72). Sestra ji sprovodila ze světa vysokou dávkou draslíku, který jí aplikovala přímo do žíly. Kromě smrti je otřesné to, že rodina se o tom, za jakých okolností maminka zemřela, dozvěděla až v pátek!
24.08.2014 05:10 |

podobné články

Sestra Smrt mohla zabíjet i inzulinem, šokoval patolog. Další znalec se jí zastal

 
Všechna úmrtí byla očekávaná a vysoká hladina draslíku normální. Tímto stanoviskem rozcupoval znalec obhajoby Zdeněk Šňupárek obžalobu v případu Věry M. Experti, kteří zpracovávali původní posudek, ale trvají na tom, že pacienti byli zavražděni právě podáním draslíku přímo do žíly. Jeden z nich dokonce řekl, že mohla zabíjet i inzulinem.
06.10.2015 13:45 |

podobné články

Znalec z případu Kramný před soudem: Kvůli vadnému posudku mu hrozí tučná pokuta

 
Svědčili jako znalci v případu podezřelých úmrtí pacientů v rumburské nemocnici. Teď čeká soud je samotné! Ústecký krajský soud by měl do konce letošního roku ukončit správní řízení se znalci Jiřím Závodským a Radkem Matlachem. Žalobci vinili z vražd zdravotní sestru Věru Marešovou, opírali se přitom především o posudek obou znalců. Vrchní soud v Praze v létě potvrdil lednový rozsudek ústeckého soudu a Marešovou definitivně zprostil obžaloby.
29.11.2016 16:10 |

podobné články

Ženu a dceru Kramného zabil proud, potvrdili znalci

 
Žena a dcera Petra Kramného zemřely po zásahu proudem, potvrdili znalci z oboru soudního lékařství a elektrotechniky. Z jejich vraždy v egyptském letovisku Hurgada byl Kramný v úterý obžalován. Hrozí mu až doživotní vězení.
13.05.2015 15:04 |

podobné články

Se sestrou jsem nespal, bránil se pomluvám lékař z rumburské nemocnice

 
V šokujícím případu sestry rumburské nemocnice, která je obviněná z vraždy pacientky, vystoupil lékař Petr Vondráček, který smrt ženy, jež osudnou noc z 5. na 6. června zemřela na tamní JIP, objevil a nahlásil. Důrazně popřel, že by měl se sestrou intimní poměr. „Je to sestra ze skupiny těch, kterým nedůvěřuji,“ řekl ve svém emotivním vystoupení.
22.08.2014 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vondráček (125 článků)

Sestra z rumburské nemocnice zabila podle policie šest pacientů

 
Policie brzy uzavře případ vražd v rumburské nemocnici, šest obětí je podle nich konečné číslo. V nejbližších dnech plánují kriminalisté podat návrh na obžalobu bývalé zdravotní sestry Věry Marešové ze šestinásobné vraždy. Hrozí jí až doživotí.
18.02.2015 16:35 |

podobné články

Vražda draslíkem: Stejnou látkou se popravují odsouzenci na smrt

 
Sestra rumburské nemocnice měla ženě draslík podat, protože měla problém s ledvinami a močí ho ztrácela. Bylo potřeba, aby jeho hladina byla v krvi zvýšena. Místo do infuze jí ho však zřejmě sestra píchla rovnou do žíly. Co nadměrné množství draslíku způsobuje?
22.08.2014 12:45 |

podobné články

Rumburská sestra smrt: Věděla, že zabíjí draslíkem! Podezříval ji další lékař

 
Policie má jasno. Věra M. (50), sestra z rumburské nemocnice vraždila! Pacientce s rakovinou píchla přímo do žíly obří dávku draslíku. Koktejl smrti ženě zastavil srdce. Do případu se vložil lékař, který osudný den sloužil. Podle něj sestra věděla, že zabíjí. Zároveň podkryl podivné vztahy na pracovišti.
22.08.2014 15:00 |

podobné články

Smrt pacientky (†70) v rumburské nemocnici: Co říkají odborníci na sestru smrt?

 
Vražda, nebo eutanazie, milosrdný konec utrpení? Zdravotní sestra Věra M. (50) zřejmě v nemocnici v Rumburku sprovodila ze světa těžce nemocnou seniorku (†70) pomocí draslíku! Názor na její čin rozděluje nejen laickou veřejnost, ale i odborníky!
23.08.2014 05:15 |

podobné články

Sestra smrt: Řekli nám, že bude žít, a pak ji zabila, tvrdí syn mrtvé pacientky

 
Nečekaný zvrat v případu Sestra Smrt udělala zpověď syna pacientky, která zřejmě zemřela po podání draslíku v rumburské nemocnici. Antonín Kadlec přiznal, že matka byla vážně nemocná, ale lékaři jí přesto dávali šanci na uzdravení. A rakovinu prý také neměla...
02.09.2014 05:16 |

podobné články

Tajné odposlechy v kauze SESTRA SMRT: Nevěřil jsem mu, říká šéf nemocnice o lékaři

 
Snažil se někdo utajil vraždu Jany K. (†72), které sestra píchla do žíly smrtící dávku draslíku? Jasno do případu nevnáší ani nahrávka rozhovoru mezi ředitelem rumburské nemocnice Darkem Švábem a ošetřujícím lékařem Petrem Vondráčkem, která se objevila v úterý. Před zveřejněním byla totiž sestříhaná a proto mohla být snadno zmanipulovaná. Kdo je ale vlastně pořídil a proč? Věděl lékař, že si ho někdo nahrává?
18.09.2014 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vondráček (125 článků)

»Sestra Smrt« znovu před soudem: Ostatním sestrám v nemocnici vadila

 
Až do pátku pokračuje soudní líčení s bývalou zdravotní sestrou Věrou M. (50). Podle obžaloby na JIP interního oddělení rumburské nemocnice zavraždila vysokou dávkou draslíku šest pacientů.
17.08.2015 08:30 |

podobné články

U soudu se sestrou Smrt promluvila laborantka: Rozbory dokazují, že obžalovaná lže!

 
Věra M. aka sestra Smrt opět stanula u soudu za šest vražd, které měla jako sestra spáchat v rumburské nemocnici. Svým pacientům měla podle obžaloby podat smrtelnou dávku draslíku přímo do žíly. Ona ale tvrdí, že kalium podala do infuze. Svědkyně, která dělala laboratorní rozbory, ji ale usvědčila ze lži.
17.08.2015 11:50 |

podobné články

Sestra z Rumburku nevraždila. Soud ji zprostil obžaloby

 
Krajský soud v Ústí nad Labem zprostil obžaloby zdravotní sestru rumburské nemocnice  Věru Marešovou. Tvrzení obžaloby, že zabila šest pacientů podáním vysokého množství draslíku, se podle něj neprokázalo. Znalecký posudek otravu nepotvrdil, úmrtí pacientů podle něj byla očekávatelná. Žalobce pro Marešovou žádal doživotí, na místě se proto odvolal.
21.01.2016 11:05 |

podobné články

Pacienti se bouří, léčebné konopí není k sehnání

 
Rok od přijetí zákona umožňujícího využívání léčebného konopí mají čeští pacienti stále smůlu. Ministerstvu zdravotnictví se totiž nepodařilo zprovoznit elektronický registr receptů, který musí lékaři pro předepisování konopí používat. Pacienti, kterým by mohlo pomoci nebo jim ilegálně již pomáhá, se proto sdružili do spolku KOPAC (konopí pacientům), který má za úkol konečně prosadit, aby se sušená droga dostala do lékáren a pacienti by si ji mohli beze strachu pořídit.
24.06.2014 14:25 |

podobné články

Pacienti dostávali „koktejl“ smrti. Sériově vraždil anesteziolog, tvrdí policie

 
Před soudem ve Francii stanul anesteziolog podezřelý z úmyslné otravy minimálně sedmi pacientů. Policie ho viní z toho, že obětem během operace podal smrtící dávku draslíku a anestetika, v důsledku čehož se jim zastavilo srdce. Nejméně dva lidé zemřeli.
30.03.2017 11:05 |

podobné články

Pokračuje soud s Janouškem, vypovídat budou znalci

 
U pražského městského soudu bude pokračovat hlavní líčení s lobbistou Romanem Janouškem, který je v souvislosti s loňskou dopravní nehodou obviněn z pokusu o vraždu a z ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až 18 let odnětí svobody. Dnes budou vypovídat znalci z oboru silniční dopravy, předvoláni jsou také zbývající znalci z oboru soudního lékařství.
03.09.2013 07:00 |

podobné články

Kladivo na mocné soudní znalce: Ještě mocnější 'superznalci'

 
"Soudní znalci ničí lidské životy! Případy, kdy soudní znalci pochybili, mívají často za následek zpackaný lidský život, jejich odpovědnost je téměř nulová," kritizoval stav českého znaleckého zkoumání v roce 2007 tehdejší ombudsman Otakar Motejl. A žádal okamžitou nápravu. Jenže ani po téměř deseti letech se  česká justice nedočkala žádné podstatné změny. Znalci v některých případech spravedlnosti spíš bránili, než aby jí pomáhali.
01.06.2016 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (102 článků)

Soud s Janečkem: Znalci potvrdili, že zranění hlavy nemělo na nehodu vliv

 
Zranění hlavy lobbisty Romana Janouška nemělo vliv na incident, kvůli němuž lobbista čelí obžalobě z pokusu o vraždu. Při hlavním líčení to dnes řekli znalci z oboru psychiatrie a psychologie. Novinářům to po jejich výslechu sdělil advokát Vít Široký. Soud totiž na jeho návrh před výpovědí znalců a Janouškova psychologa veřejnost vykázal z jednací síně. Předseda senátu Tomáš Kubovec krok odůvodnil tím, že by mohlo být narušeno lékařské tajemství. 
17.07.2013 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Vít Janeček (11 článků) , Tomáš Janečko (3 články)