Článek

Otročící pracanti se už ozývají

 
Neexistující pracovní smlouvy, výplata jen občas, ochranné pomůcky z říše snů. To byl denní chleba až pětasedmdesáti procent pracujících na stavbách, kteří měli pas z tzv. třetích zemí. Po čase to ale začalo platit pro lidi ze zemí EU, dnes už i Čechy.
19.04.2016 04:30 |

podobné články

Podobné články

Češi si přejí spíš pomoc mladým rodinám, než zvyšování důchodů

 
Neustále se ozývají hlasy volající po vyšších důchodech. Ozývají se i hlasy, které by od vlády chtěly větší podporu mladých rodin s dětmi. Kdyby si ale lidé měli z výše uvedených možností vybrat, většina respondentů agentury STEM by raději dala peníze mladým rodinám.
24.11.2011 16:35 |

podobné články

Vrtulník nad vybuchlý muničák dnes raději nevzlétl

 
Policisté dnes nevyužili z bezpečnostních důvodů plánovaný vrtulník s termovizí, který měl prozkoumat území nad areálem vybuchlého muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku. Z místa se stále ozývají detonace. Pyrotechnici budou muset znovu celý areál projít a zjistit, proč se z areálu v lese výbuchy stále ozývají. O dalším postupu bude štáb policie rozhodovat v pondělí, řekla ČTK zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
26.10.2014 20:50 |

podobné články

Utrápená Dáda Patrasová: Ozývají se mi další Felixovy milenky!

 
Jen co dal záletný Felix Slováček (72) sbohem své mladé milence Lucii Gelemové (32) a snažil se urovnat vztah s Dádou (59), překazil mu návrat k rodinné idylce další problém. Dádě se ozývají jeho další údajné milenky.
28.07.2015 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Dáda Patrasová (967 článků) , Felix Slováček (941 článků)

Na Šumpersku hoří rozlehlá hala: Zevnitř se ozývají výbuchy

 
Ve Vikýřovicích na Šumpersku hoří velká hala o rozloze 50 krát deset metrů. Podle mluvčího hasičů Jana Ondrucha jsou uvnitř haly auta, ozývají se odtud výbuchy. Vybuchují zřejmě palivové nádrže.
14.03.2017 07:45 |

podobné články

Češi v práci? Brouzdají na netu a hrají hry!

 
Jací jsou Češi pracanti? Nic moc. Podle průzkumu stráví v průměru pětinu ze své 8,5hodinové pracovní doby zábavou. Pro zaměstnavatele pracují maximálně sedm hodin a zbytek nejčastěji tráví na internetu nebo hraním počítačových her.
14.07.2009 05:15 |

podobné články

Celebrity a necelebrity na radnicích. Ani ti druzí nejsou samí pracanti

 
Loňské volby do obecních zastupitelstev vyslaly do komunální politiky spoustu známých tváří. V hlavním městě například exguvernéra ČNB Zdeňka Tůmu, bývalého hokejového reprezentanta Petra Břízu, zpěváka Jana Kalouska či herečku Kateřinu Kornovou. V menších místech ale i žokeje Josefa Váňu nebo moderátora Dalibora Gondíka. Časopis Týden zkoušel zjistit, jak celebritám politika jde.
27.06.2011 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Dalibor Gondík (202 článků) , Josef Váňa (186 článků) , Petr Bříza (25 článků) , Kateřina Kornová (179 článků)

Vsetín: Jedenáct dní bez veřejné služby bylo znát

 
Jak důležitá je ve městě veřejná služba, ukázala první polovina prázdnin. Po prvních jedenácti dnech v červenci, během nichž byly státní svátky, a předáci čerpali dovolenou, se pracanti nestačili divit. Nevěděli, kam dřív skočit.
21.07.2011 21:40 |

podobné články

Padesátníci: Podceňovaní pracanti!

 
Zodpovědní dříči, ochotní leccos překousnout, jen aby si udrželi místo, a přitom o ně není na trhu práce zájem. Někteří šéfové totiž vidí v lidech nad padesát let jen podřízené bez znalosti jazyků a počítačů. Dělají ale chybu! Lidé narození před půlstoletím totiž mají cenné zkušenosti, znalosti i známosti. Stačí je jen umět správně využít.
25.07.2011 02:50 |

podobné články

Do deseti let v Česku "vymřou" pracanti do montérek, varují odborníci

 
Jestli se to v krátké době nezmění, do 10 let nám pracovně „vymřou“ technicky vzdělaní odborníci a na jejich místo náhrada není. Tato skutečnost se nesla jako klíčový motiv pražské konference, jejímž hlavním tématem bylo zkoumání, jaké obory potřebuje český průmysl. Výsledek byl zřejmý – řešení je třeba najít bez prodlení.
14.11.2012 21:25 |

podobné články

Kolaps herce Františka Němce před představením: Skončil v nemocnici, diváci šli domů!

 
Vlna obrovských veder, která zasáhla Česko v posledních dnech, není nikomu příjemná. Jenže zatímco jiní pracanti sedí v klimatizovaných kancelářích, umělci dřou ve vedru. Nápor horka nevydržel herec František Němec. Zkolaboval před představením ve Stavovském divadle a skončil v nemocnici. Diváky poslali domů.
20.06.2013 23:20 |

podobné články

Osobnosti: František Němec (31 článků) , František Němec (31 článků)

I slavní z veder kolabují: Zpěvačka Pilarová a herec František Němec v nemocnici!

 
Vlna obrovských veder, která zasáhla Česko v posledních dnech, není nikomu příjemná. Jenže zatímco jiní pracanti sedí v klimatizovaných kancelářích, umělci dřou ve vedru. A to se podepsalo na kondici zpěvačky Evy Pilarové i herce Františka Němce. Oba z vedra zkolabovali, oba skončili v nemocnici!
21.06.2013 05:11 |

podobné články

Osobnosti: František Němec (31 článků) , Eva Pilarová (284 článků) , František Němec (31 článků)

Starší pracanti se podceňují: Jak najít práci po padesátce?

 
Padesátníci se zbytečně podceňují. Mají pocit, že o ně šéfové nestojí kvůli jejich věku. Přitom o jejich znalostech a zkušenostech se mladým často může jen zdát.
27.08.2014 05:05 |

podobné články

Pat a Mat jsou proti nim odborníci: Ti nejhorší pracanti vše dob!

 
Řemeslníci, dělníci, opraváři i stavitelé jsou lidé, kteří musí být důkladně vyučeni a se svou prací seznámení. Jakmile se kladívka, vrtačky nebo brusky dostanou do nepovolaných rukou, hrozí tragédie. Při pohledu na tyto děsivé i vtipné fotky vám ale naštěstí žádný úraz nehrozí.
27.08.2014 18:15 |

podobné články

Imigranti-pracanti? Zrovna moc ne, připouští studie EU

 
Statistický úřad Evropské unie Eurostat zveřejnil ve své aktuální zprávě čísla vztahující se k míře pracovní aktivity přistěhovalců v zemích Evropské unie za loňský rok. Nejhůře je na tom Nizozemsko a Německo. Naopak státy střední a východní Evropy jsou na tom o mnoho lépe.
08.06.2016 10:40 |

podobné články

Analytik v ráži: Pokud si někteří mediální redaktůrci myslí, že Trump má přátelské vztahy s Putinem, prokazují IQ na úrovni některých islámských imigrantů

 
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA „Na protitrumpovských demonstracích v USA samí typičtí civilizovaní pracanti za 50 dolarů na hodinu od Sorose, řízení typickými pseudolevičáckými intelektuály. K tomu pár vykradených aut a obchodů, aby nevyšli ze cviku. Ani den bez útoku, kritiky či pomluvy amerického prezidenta, případně jeho rodiny,“ hodnotí protesty proti novému americkému prezidentovi analytik Martin Koller. Ten zároveň vysvětluje, že se Donald Trump pustil do řešení zásadních problémů své země a srovnává jeho kroky s kritickými reakcemi a postoji evropských lídrů.
30.01.2017 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3641 článků)

Místo autoalarmu se ozývají výkřiky při orgasmu!

 
VIDEO: Zloději aut byli, jsou a budou. Účinnou zbraní proti nim má být autoalarm. Jenže ve městě, kde je jeden vůz vedle druhého a autoalarmy zní všechny podobně, už jejich houkání málokoho vyděsí. Co kdyby se ale místo něj ulicí rozezněly orgastické výkřiky?!
13.07.2009 06:25 |

podobné články

Marta Kubišová - Je po operaci! Otevřely se jí rány

 
05:00 – Zpěvačce Martě Kubišové (67) se ozývají staronové zdravotní komplikace! Přestože od porodu její dcery Kateřiny uplynuly dlouhé desítky let, staré rány se nedávno znovu otevřely a Marta musela na operaci!
04.09.2009 02:15 |

podobné články

Osobnosti: Marta Kubišová (397 článků)

Slovenští vojáci mají uniformy, zbraně a opět i píseň na rtech

 
Písničky jako "Slovenské mamičky, pekných synov máte" nebo "Po nábreží koník beží" se opět ozývají při pochodu slovenských vojáků. Slovenská armáda totiž obnovila zvyk, že při pochodu jednotka zpívá. Samozřejmě už se nezpívá píseň "Přes spáleniště, přes krvavé řeky" jako v minulosti.
20.09.2009 18:35 |

podobné články

Politici výjimku vítají, ale současně kritizují její dopady

 
Dojednání výjimky z Listiny základních práv EU otevírá cestu k uzavření ratifikace lisabonské smlouvy, nyní už prezident Václav Klaus podepsat musí, shodují se čeští politici v hodnocení prvního dne summitu EU. Ozývají se ale i kritické hlasy.
30.10.2009 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)