Článek

Ostudné a blouznivé prohlášení. Šéf evropských socialistů se pustil do Zemana za jeho návrh k "deportacím uprchlíků"

 
Výroky českého prezidenta Miloše Zemana o deportaci uprchlíků jsou ostudné a blouznivé, řekl dnes šéf frakce socialistů v Evropském parlamentu Gianni Pittella. Italský polik tak reagoval na rozhovor, který Zeman poskytl britskému listu Financial Times při návštěvě na řeckém ostrově Rhodos.
04.10.2016 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Gianni Pittella (3 články) , Miloš Zeman (15116 článků)
Podobné články

Špidlu zvolili do vedení Strany evropských socialistů

 
Končící český eurokomisař Vladimír Špidla byl v úterý na pražském 8. kongresu Strany evropských socialistů (PES) zvolen do předsednictva tohoto politického uskupení. Do vedení PES byl zvolen také šéf socialistů v Evropském parlamentu (EP) Martin Schulz, který na kongresu bouřil proti kapitalismu. Delegáti navíc potvrdil plnohodnotné členství slovenské vládní strany SMER-SD v uskupení evropských socialistů.
08.12.2009 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (226 článků) , Martin Schulz (86 článků)

Rasmussen opět zvolen šéfem evropských socialistů

 
Stranu evropských socialistů (PES) povede i nadále její dosavadní šéf Poul Nyrup Rasmussen. Bývalého dánského premiéra v pondělí na pražském kongresu evropských socialistů zvolila drtivá většina delegátů.
07.12.2009 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Poul Nyrup Rasmussen (1 článek)

Kongresem socialistů otřásalo burácení proti kapitalismu

 
Průmyslovým palácem na pražském Výstavišti, kde probíhá 8. kongres evropských socialistů, otřásalo burácení proti kapitalismu. Šéf socialistů v Evropském parlamentu Martin Schulz se při kritice kapitalistického zřízení natolik rozhorlil, že jeho zvýšený hlas byl slyšet i na prostranství před budovou. Už ráno šéf ČSSD Jiří Paroubek přivítal evropské socialisty oslovením "soudružky a soudruzi".
07.12.2009 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3030 článků) , Martin Schulz (86 článků)

Libor Rouček vede delegaci evropských socialistů do Spojených států

 
Europoslanec Libor Rouček vede delegaci evropských socialistů na oficiální návštěvě Spojených států (6.-8. května 2012).
07.05.2012 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Libor Rouček (153 článků)

Paroubek se pustil do Zemana. Jeho myšlení prý patří minulosti

 
Vůdce národních socialistů Jiří Paroubek se na serveru Vaševěc.cz poměrně ostře pustil do prezidenta Miloše Zemana. Paroubkova strana prý Rusnokovu vládu rozhodně nepodpoří. Kromě toho, že jsou to prezidentovi přátelé, navíc ani není schopna vyřešit stávající problémy.
22.07.2013 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3030 článků) , Miloš Zeman (15116 článků)

Europoslanci z ČSSD podpořili iniciativu: EUWakeUp aneb Vzbuď se, EU

 
Sociálnědemokratičtí europoslanci se dnes oficiálně připojili k iniciativě parlamentní frakce S&D; nazvané „#EUWakeUp“, jež se zaměřila na vyburcování zájmu EU o kritickou situaci v oblasti Blízkého východu a na Ukrajině. Integrující se Evropa zůstává v kritických letních měsících podle evropských socialistů ostudně stranou dění na mezinárodním poli, přitom by měla vždy a za všech okolností důsledně hájit myšlenky míru, demokracie a ochrany lidských práv.
22.08.2014 14:45 |

podobné články

Blbost a blouznivé pindy, pane Schwarzenbergu. Babiš i Bělobrádek se ozvali kvůli Kalouskovi

 
Kandidát TOP 09 na místopředsedu Poslanecké sněmovny Miroslav Kalousek nebyl zvolen místopředsedou sněmovny. Dostal méně hlasů než Tomio Okamura. Podle Karla Schwarzenberga stojí za jeho nezvolením předseda ANO Andrej Babiš. Ten to ale popřel, i když přiznal, že Kalousek je pro ANO symbolem korupce. S Petrem Gazdíkem mít ale Babiš problém nebude.
29.11.2013 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7385 článků) , Karel Schwarzenberg (3510 článků) , Miroslav Kalousek (5800 článků) , Tomio Okamura (1522 článků) , Petr Gazdík (685 článků) , Petr Gazdík (674 článků) , Karel Dostal (41 článků)

Karel Roden: Z psychopata bude psychoterapeut

 
Karel Roden (48) patří mezi ty herce, kterým jdou dobře slizáci, psychopati, případně blouznivé mátohy. Tvůrci nového seriálu televize HBO si ho ale vybrali jako představitele psychoterapeuta v české verzi seriálu Terapie.
29.09.2010 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Roden (343 článků) , Karel Roden (343 článků)

Nezaměstnanost, dluhy, vyšší daně, pustil se ódéesák do socialistů

 
Místopředseda ODS Tomáš Chalupa se ve svém prohlášení pustil do volebního programu ČSSD. Varuje, že pokud bude navýšena minimální mzda tak, jak navrhují, přišlo by o práci 40 tisíc lidí.
24.08.2013 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (364 článků)

Paroubek vyzval na kongresu socialistů k novým krokům

 
Socialisté už nevystačí s ochranou sociálních jistot, musejí přesvědčit Evropany, že znají recept na překonání krize a na obnovu zdravého, ekologického a sociálně spravedlivého růstu, řekl v úvodní řeči na kongresu Strany evropských socialistů (PES) předseda ČSSD Jiří Paroubek.
07.12.2009 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3030 článků)

Sobotka zkritizoval český euroskepticismus, opřel se i do Klause

 
Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka vystoupil na pátečním setkání evropských socialistů s názvem V Evropě rosteme společně. Před předsedou frakce Socialistů a demokratů v EP Hannesem Swobodou a několika desítkami dalších příznivců si v Národním domě na Smíchově postěžoval na český euroskepticismus, na kterém podle něj nese svůj díl i exprezident Václav Klaus.
11.04.2014 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8252 článků) , Bohuslav Sobotka (7353 článků) , Hannes Swoboda (7 článků)

Zeman se nepoučil z minulosti a v otázce sankcí se chová ostudně, tvrdí polský europoslanec

 
Polský europoslanec a místopředseda nejsilnější Evropské lidové strany Jacek Saryusz-Wolski míní, že Evropa udělala spoustu chyb, válku s Ruskem o Ukrajinu ale ještě údajně neprohrála. Aby k tomu nedošlo, musí přitvrdit sankce, které podle něj jako jediné fungují. A český prezident, který tvrdí opak, se prý chová ostudně.
06.10.2014 07:30 |

podobné články

Uprchlíci si zaslouží pomoc. Co zažíváme, je ostudné, prohlásila Merkelová ve městě nepokojů

 
Německá kancléřka Angela Merkelová předstoupila před novináře po návštěvě uprchlického zařízení v Heidenau v Sasku, kde se v minulých týdnech odehrály násilné protesty proti uprchlíkům. Nejmocnější dáma EU je považuje za ostudné a absolutně nepřijatelné.
26.08.2015 14:32 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (1478 článků)

Paroubek vzpomínal: vždy jsem se považoval za socialistu

 
ČSSD si v pondělí připomíná dvacáté výročí svého obnovení. Šéf sociální demokracie Jiří Paroubek zavzpomínal, jak se v listopadu 1989 podílel na znovuvybudování strany. "Považoval jsem se vždy za názorového socialistu," vyznal se Paroubek.
16.11.2009 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3030 článků)

Paroubek se pustil do Onderky: volání po mé odpovědnosti za volby je hloupé

 
Šéf ČSSD Jiří Paroubek se pustil do místopředsedy strany Romana Onderky. A to za prohlášení, že odpovědnost za výsledek ČSSD ve volbách nese právě Paroubek. Ten ve vnitrostranickém bulletinu označil Onderkovo prohlášení za "nadbytečné a hloupé". Od Paroubka to schytal také děčínský sociální demokrat Jaroslav Foldyna.
22.07.2009 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3030 článků) , Jaroslav Foldyna (320 článků)

ČSSD: Evropští státníci probrali na konferenci PES téma Ukrajiny

 
Důležité problémy zahraniční politiky dnes večer řešili zástupci evropských sociálně demokratických stran. Konference Strany evropských socialistů (PES), jíž se účastní její předseda Sergej Stanišev a také bývalý šéf frakce S&D; v Evropském parlamentu Hannes Swoboda, se bude zabývat tématem východního partnerství ve vztahu k vyostřené situaci na Ukrajině a souvisejícímu napětí mezi Evropskou unií a Ruskem.
12.03.2015 22:46 |

podobné články

Osobnosti: Hannes Swoboda (7 článků)

Paroubek se pustil do Zemana: 11 let objímal stromy na Vysočině. A teď chce být hrdinou

 
Vůdce národních socialistů Jiří Paroubek svůj hlas Rusnokově vládě nedá. Označuje ji za vládu prezidenta Miloše Zemana, který se prý stylizuje do role Charlese de Gaulla a chce pro sebe vybojovat silnou pozici. Tomu je podle Paroubka třeba zabránit.
07.08.2013 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3030 článků) , Miloš Zeman (15116 článků)

Známý analytik Janda se pustil do Zemana a Ovčáček si to nenechal líbit. Takhle to dopadlo

 
Účast prezidenta Miloše Zemana na summitu Východního partnerství v Rize vyvolává obavy v Jakubu Jandovi z think-tanku Evropské hodnoty. Pokud se bude prezident Zeman chovat jako Putinův trojský kůň uprostřed Evropy, dá se dle Jandy čekat, že se nám vysmějí, tak jako to učinil švédský ministr zahraničí na aliančním summitu ve Walesu. Facebookové aktivity analytika Evropských hodnot si povšiml prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, který se pustil s Jandou do krátké výměny názorů.
22.05.2015 11:16 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (238 článků) , Miloš Zeman (15116 článků)

Obyčejný člověk? Ten , který musí platit daně, volají socialisté

 
Z výrazu "obyčejný člověk" se po jeho zapojení do kampaně socialistů stalo velmi často skloňované klišé. Co ale znamená? ČSSD má jasno.Z výrazu "obyčejný člověk" se po jeho zapojení do kampaně socialistů stalo velmi často skloňované klišé. Co ale znamená? ČSSD má jasno.
19.04.2010 09:40 |

podobné články