Článek

Ostré přestřelky Sobotky a Babiše. I takto to podle odborníků může skončit

 
POLITOLOGOVÉ V hnutí ANO doznívají emoce po sjezdu a ČSSD se na něj chystá. To je podle politologů vhodná doba, aby lídři ukázali "svaly", leadership a razanci. Na velmi zajímavý moment poukazuje politolog Jan Kubáček, který se domnívá, že i přesto, že Bohuslav Sobotka nepozval prezidenta na sjezd, začíná mu Miloš Zeman "sekundovat": "Vzniká pragmatické spojenectví mezi prezidentem a premiérem s cílem oslabovat ministra financí." Politolog si také všímá "dvou premiérských sídel".
08.03.2015 13:36 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8241 článků) , Miloš Zeman (16437 článků)
Podobné články

Pražské ANO se podle Sobotky dokázalo zbavit kmotrů

 
Pražské ANO se podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) dokázalo zbavit kmotrů a bývalých členů ODS, kteří se do buňky v hlavním městě snažili proniknout. Pikantní ale podle Sobotky je, že za ANO o pražské koalici vyjednává bývalá členka ČSSD Radmila Kleslová. Ta podle Sobotky byla součástí systému politických stran, který nyní ANO kritizuje. Sobotka to dnes řekl v rozhovoru s ČTK. Podle předsedy ANO Andreje Babiše ale Kleslová nebyla v ČSSD významnou funkcionářkou.
13.10.2014 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8332 článků) , Radmila Kleslová (181 článků) , Bohuslav Sobotka (8241 článků)

Al Pacino si při natáčení přestřelky poranil oko

 
Americký herec Al Pacino si při natáčení snímku Stand Up Guys poranil oko. Podle mluvčího hvězdy ho při natáčení přestřelky s Christopher Walken trefil do oka neznámý předmět.
30.04.2012 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Al Pacino (41 článků) , Christopher Walken (2 články)

V Donbasu pokračují přestřelky, oběti strany nehlásí

 
Přes sníženou intenzitu bojů na východě Ukrajiny v poslední době přestřelky mezi proruskými povstalci a vládními silami dál pokračují a podle Kyjeva se situace v pátek večer trochu přiostřila. Jako doposud se i dnes obě strany opět vzájemně obvinily z porušování příměří, žádné ztráty ale neoznámily.
04.04.2015 12:46 |

podobné články

Podivné příměří na Ukrajině: Neustávající přestřelky, útočící tanky

 
Navzdory vánočnímu příměří vyhlášenému na počátku týdne neustávají na východě Ukrajiny občasné přestřelky, které se ale zatím obešly bez obětí na životech. V Dokučajivsku a u města Horlivka v Doněcké oblasti byli hospitalizováni tři lidé, které podle povstalecké agentury DAN zranil výbuch nastražené miny.
26.12.2015 11:05 |

podobné články

Štěch se pustil do Sobotky i Babiše kvůli DPH: Jak mohli tohle schválit, nechápu

 
Předseda Senátu Milan Štěch se pustil do vlastního předsedy strany premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) a ministra financí Andreje Babiše (ANO). Vyjádřil podiv nad tím, jakou podobu zákona o DPH poslanci schválili. Postěžoval si také na tlak ze strany Andreje Babiše.
14.12.2014 07:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8332 článků) , Milan Štěch (538 článků)

Zpěvák Trapl byl svědkem přestřelky

 
Muzikálový zpěvák Tomáš Trapl (43) se dostal v centru Prahy do přestřelky zahraničních gangsterů. „Letělo kolem mne aspoň sedm kulek z devítky,“ svěřil se Blesku. Nabízí své svědectví policii.
14.09.2009 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Trapl (27 článků)

Zbraně, auta, přestřelky a dudy: Takhle vypadá sexy GTA ve skutečném životě!

 
Zbraně, drogy, přestřelky, násilí, honičky a smršť nadávek. Náplň kultovní série gangsterek Grand Theft Auto zná každý, ať už hraje videohry, nebo ne. Jak by ale taková GTA vypadala ve skutečném životě? Zvláště kdyby se náplň ještě trochu sexuálně opepřila?
07.01.2014 16:50 |

podobné články

Na východě Ukrajiny pokračují přestřelky. Mrtví hlášeni nejsou

 
I když síla bojů na Donbasu v posledních dnech poněkud poklesla, vzájemné přestřelky stále pokračují. Z porušování příměří se tradičně obviňují obě strany konfliktu navzájem. Ani separatisté, ani vládní síly ale nehlásí žádné padlé.
04.04.2015 12:46 |

podobné články

Kouří se, kouří: Tady se nežije ukrajinsky, pane Porošenko. Ukrajina má ještě větší problém, než se zdálo

 
ANALÝZA Víkendové dění na západě Ukrajiny v podobě přestřelky Pravého sektoru s místní policií má další dohru v podobě medializovaného problému pašování na západní Ukrajině a zesíleného boje proti korupci a pašování. To je samo o sobě určitě dobrá zpráva. Na druhou stranu mukačevská přestřelka staví nové otazníky nad reformami a bojem s korupcí, top prioritou Porošenkova prezidentství, a nad obecnějším stavem ukrajinského státu jako instituce. Pro ParlamentníListy.cz se na další stránku mukačevské přestřelky zaměřila Veronika Sušová-Salminen.
15.07.2015 20:06 |

podobné články

Strach v ordinacích. Kvůli novým receptům může prý skončit až 4000 lékařů

 
Lékaři by měli od příštího roku psát jen e-recepty, podle ministerstva zdravotnictví tak mají ušetřit zbytečný čas klasickému předepisování. Jenže to ostře kritizuje šéf České lékařské komory Milan Kubek, náklady na zavedení novinky jsou podle něj velké, lékaři bez spolehlivého připojení přes internet si s ní už nemusí poradit a celkově jich může až 4000 skončit. Uvedl to ve čtvrtek deník Mladá fronta Dnes.
16.02.2017 10:15 |

podobné články

Babišovo trucování probouzí rebely v ČSSD

 
V soc. dem. opět doutná rebelie. Slovní přestřelky Andreje Babiše a Bohuslava Sobotky kvůli náměstkům na ministerstvech mohou nového premiéra a šéfa ČSSD uvnitř vlastní strany oslabit.
25.01.2014 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8332 článků)

Zeman si předvolal Babiše a Chovance. Zklidněte to, vyzýval je prý oba

 
Prezident Miloš Zeman vyzval během hradní schůzky místopředsedu vlády Andreje Babiše (ANO) a ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), aby ukončili mediální přestřelky. Novinářům to po setkání řekl Babiš. Při jednání se politici podle něj shodli na tom, že je třeba přenést problém reorganizace policie na půdu Poslanecké sněmovny. Koaliční rada bude hledat cestu, jak zbavit mlčenlivosti policisty Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ).
22.06.2016 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8332 článků) , Miloš Zeman (16437 článků)

Obavy o Kalouska: Ve čtvrtek může být napaden

 
POLITOLOGOVÉ Ministr financí jako hlavní terč odborů a stávkujících. V této pozici je nyní Miroslav Kalousek poté, co se po boku premiéra Petra Nečase ostře ohrazuje proti nespokojeným odborům, u kterých se navíc přičinil tím, že jim prostřednitvím soudu zrušil původně plánovaný termín stávky. Vláda sice nyní postupuje jednotně proti hlasitým odpůrcům reforem, podle odborníků se ale může jednat jen o krátkodobou shodu uvnitř koalice. Politolog Zdeněk Zbořil se navíc obává, že ostré vystupování šéfa státní kasy může během čtvrteční stávky vyprovokovat někoho k tvrdé akci vůči jeho osobě.
15.06.2011 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9190 článků) , Miroslav Kalousek (5963 článků)

Hvězda Ostře sledovaných vlaků Jitka Zelenohorská byla ostře sledovaná StB

 
Její oblý zadeček obdivoval díky oscarovým Ostře sledovaným vlakům kdekdo. Herečka Jitka Zelenohorská (69) se ale dočkala razítek nejen od Josefa Somra: Blesk v archivech StB vypátral, že ji »ostře« šmírovalo hejno fízlů. A nešlo jim o její křivky… A ona o tom dodnes neměla ani tušení!
03.06.2016 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Somr (91 článků) , Jitka Zelenohorská (24 článků)

Spor o náměstka MF trvá, Sobotka se s Babišem opět sejde v pátek

 
Spor premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše o obsazení funkce náměstka ministra financí pro daně trvá. Budoucí ministr financí Babiš je ochoten přijmout člověka ČSSD jen na jiném náměstkovském místě. Vyplynulo to z vyjádření Sobotky a Babiše po zhruba hodinu a půl trvajícím jednání, které spolu na dané téma měli. Dnešní debata, v níž chtějí pokračovat v pátek, podle nich přinesla jistý posun, který ale neupřesnili.
27.01.2014 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8332 článků) , Bohuslav Sobotka (8241 článků)

,,Ako to je možné, že sa za takú chvíľu do hnutia dostalo toľko ...?" Odešel od Andreje Babiše. A promluvil

 
Vlastní názor, který nekoresponduje s názorem Andreje Babiše, je cestou k volné jízdence k opuštění hnutí ANO. Porazit Babiše může jen jediný člověk, a tím je Babiš. Tak mluví starosta obce Vítějeves a bývalý lídr ANO Pardubického kraje Petr Havlíček. Ze slibu „bude líp“ vystřízlivěl a hnutí před několika týdny opustil. Podle něj totiž neřeší problémy státu, ale stará se pouze o úspěch ve volbách, z čehož plynou ekonomické výhody. Jak vypadá agrofertizace hnutí a absolutní vláda Andreje Babiše v něm, o tom mluvil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz
17.05.2016 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8332 článků)

Kalousek udělal show ve sněmovně. Napodoboval Babiše a dělal si z něj legraci

 
Hned ve dvou svých vystoupeních na sněmovní půdě se předseda poslaneckého klubu Miroslav Kalousek ostře opřel do ministra financí Andreje Babiše. V jednom poukázal na výrazný střet zájmů, když Babiš jako zřizovatel sítě zdravotnických zařízení může z pozice své funkce získávat takové informace, jaké jeho konkurence získat nemůže. Kalousek oslovil Babiše dokonce napodobením jeho „českoslovenštiny“.
30.04.2015 14:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8332 článků) , Miroslav Kalousek (5963 článků)

Blízká hrozba pro Babiše, zničení Sobotky a extremisté z Ukrajiny. Analytička zná odpovědi

 
Politická analytička Veronika Sušová-Salminen předvídá, že pozice premiéra Bohuslava Sobotky bude značně nestabilní. „Jestli se vládě nebude dařit a jestli nepřesvědčí v evropských a komunálních volbách, bude pro něj sjezd ČSSD možná i fatální," uvedla analytička pro ParlamentníListy.cz, pro které zhodnotila i snahy získat politický kapitál na „estébácké" kauze Andreje Babiše i vývoj na Ukrajině.
27.01.2014 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8332 článků)

Babiš mi pomohl, když umíral manžel. Je sociální, říká Radmila Kleslová, objekt sporu šéfa ANO a Sobotky

 
Ostrý střet premiéra Bohuslava Sobotky a ministra financí Andreje Babiše vyvolal přestup místostarostky Prahy 10 Radmily Kleslové z ČSSD do hnutí ANO. Politička k tomu pro ParlamentníListy.cz uvádí, že ji přesvědčila osobnost Andreje Babiše a pohnutky, které ho vedly k založení hnutí. Zároveň se ohrazuje proti informacím médií, že před listopadem 1989 školila špiony.
25.02.2014 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8332 článků)