Článek

Ostravští podvodníci stahovali identity na seznamkách: Nakradli si miliony

 
Není rozumné na internetové seznamce zveřejňovat osobní údaje a fotky. O tom přesvědčila stovku zájemců o vztah čtveřice podvodníků (30 až 40) z Ostravska.
10.11.2015 19:50 |

podobné články

Podobné články

Milenci podvodníci: Půjčovali auta za kačku, nakradli si 6 milionů Kč!

 
Podvod, který vynesl přes 6 milionů, mají na triku milenci Daniel V. (38) a Jitka M. (25). Za korunu proti vratné záloze nabízeli pronájem aut na rok. Ta však patřila autopůjčovnám, kterým muž neplatil. Podvodníci zmizeli v Chorvatsku.
03.10.2012 20:00 |

podobné články

Francouzský velvyslanec: naše koncepce identity nestojí na pokrevních poutech

 
V pátek odpovídal na dotazy čtenářů Novinek velvyslanec Francouzské republiky v ČR Pierre Lévy, který je zároveň odborníkem na evropské záležitosti. Témata diskuze se točila především kolem vztahů mezi Francií a Českem, zejména pak kolem problematiky evropské integrace. Na otázku, jak ovlivňuje vlna imigrace z jihu francouzské chápání národní identity, odpověděl, že francouzská koncepce identity je založena na vůli žít společně, nikoli na pokrevních poutech.
12.03.2010 07:35 |

podobné články

Čína rozprášila gang vykradačů pohřebišť, nakradli přes 1100 artefaktů

 
Čínská policie zatkla 175 lidí v dosud největší operaci proti vykradačům starověkých památek. Na nelegálních vykopávkách nakradli 1168 starověkých artefaktů v celkové hodnotě 80 milionů dolarů (zhruba dvě miliardy korun), píše server BBC.
27.05.2015 10:05 |

podobné články

Nacisté nakradli stamiliony bezcenných knih. Proč to dělali?

 
Během druhé světové války nacisté nakradli podle nedávných zjištění odhadem na 200 milionů knih. Na rozdíl od krádeží uměleckých děl to ovšem nebylo prvotně z důvodů zisku. Vzácné knihy a rukopisy samozřejmě hodnotu mají, většina literárních děl uloupená nacisty ji ale neměla. Nacistické zloděje knih vedly úplně jiné důvody, především ideologické.
14.06.2017 20:45 |

podobné články

Ženy v internetových seznamkách upřednostňují muže s plnou hřívou

 
O mužích s holou hlavou se říká, že jsou mužnější, protože mají více testosteronu. Jenže ženy jim přednost před vlasatými pány nedávají. Určitě ne v internetových seznamkách. Podle průzkumu totiž ženy až pětkrát častěji reagují na internetové profily mužů s bohatou hřívou než na profily těch mužů, jejichž hlavu kryje řídnoucí porost hlavy.
01.01.2011 08:20 |

podobné články

Američané pořizují tzv. tygří selfies, aby zaujali na internetových seznamkách

 
Selfie s velkou kočkovitou šelmou je podle některých mužů ideálním způsobem, jak na sebe upoutat pozornost žen v internetových seznamkách. Rozšiřování tohoto trendu však definitivně zastavil guvernér New Yorku, který podepsal zákon zakazující pořizování tzv. 'tygřích selfies'. Ochránci zvířat kritizovali zejména skutečnost, že se lidé fotili především s tygřími mláďaty, která byla za tímto účelem odebírána matkám.
13.08.2014 08:25 |

podobné články

POTVRZENO: Ženy na elitních seznamkách hledají bohaté muže

 
Každý rok se na internetu vyrojí hned několik nových seznamek. Většina nováčků přichází s menšinovou zájmovou specializací, která usnadní pátrání po úzkoprofilových protějšcích. Některé seznamky jsou zdarma, ty elitní vyžadují za členství poplatek. Chtějí tím zajistit uživatelům jistou solidnost. Ženy registrující se na takových výběrových seznamkách však jdou především po jednom – po bohatém ženichovi.
18.08.2014 16:00 |

podobné články

Muž, který útočil kyselinou: Lovil ženy na seznamkách!

 
Jirsa, Bars a Barsík, to jsou falešná jména, kterými zvrhlý násilník Milan Balamuta, hledaný proto, že polil svou expřítelkyni kyselinou, klame své oběti! Těmi jsou bezbranné ženy, které hledají štěstí a lásku na seznamkách. Policie dnes zveřejnila jeho děsivý profil, z něj vyplývá, že se nejedná o obyčejného podvodníčka, ale kriminálního fantoma...
27.08.2014 18:30 |

podobné články

Kdy byl nejčilejší ruch na všech seznamkách?

 
V období od Božího hodu vánočního do svátku svatého Valentýna nepociťují žádné období klidu internetové seznamky. Naopak to v nich žije jako v žádné jiné části roku. Potvrzují to dlouhodobé statistiky s tím, že nejvyšší ruch bývá na těchto seznamkách první neděli v novém roce. Letos to tedy připadalo na neděli 4. ledna.
07.01.2015 16:01 |

podobné články

Facebook i profily na seznamkách: Ruští úředníci musí hlásit aktivitu na webech

 
Předkládat zaměstnavateli seznam internetových stránek, na nichž o sobě v uplynulém roce zveřejnili osobní informace, budou muset ruští úředníci. Odpovídající nařízení schválila podle deníku Izvěstija ruská vláda. Státní zaměstnanci tak budou povinně hlásit své účty na sociálních sítích, blogy i profily na internetových seznamkách. V případě neuposlechnutí jim hrozí vyhazov.
05.03.2017 12:30 |

podobné články

Hrůza v Rusku: Manželé zavraždili a snědli přes 30 lidí! Oběti lovili na seznamkách

 
Případ jako vystřižený z hororu řeší policisté v ruském Krasnodaru. Místní manželský pár tu během zhruba dvaceti let zavraždil a snědl nejméně 30 lidí. Své oběti hledali nejspíš na seznamkách a přišlo se na ně úplnou náhodou.
27.09.2017 19:05 |

podobné články

Podvodníci ukradli muži identitu a založili podvodný obchod. On teď dluží stovkám lidí!

 
V Česku přibývá krádeží identity, tedy případů, kdy podvodníci zneužijí vaše osobní údaje. A založí si třeba podvodný e-shop, který inkasuje peníze, ale zboží nedodává.
03.06.2012 22:20 |

podobné články

Podvodníci z firmy Edbusy před soudem. NAKRADLI PŮL MILIARDY

 
Krajský soud v Brně uznal ve středu v kauze Edbusy vinnými Lukáše Přibyla a Martina Žouželku z podvodů za více než půl miliardy korun. Potvrdila to mluvčí brněnského krajského soudu Miroslava Sedláčková.
06.04.2011 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Přibyl (46 článků)

Ostravští kriminalisté odhalili gang zlodějů aut!

 
Ostravští kriminalisté odhalili trojici podezřelou ze spáchání série krádeží vozidel. Dva muži ve věku 37 a 36 let a dvaadvacetiletá žena podle předběžných odhadů způsobili škodu za zhruba dva miliony korun. Policie je zadržela před několika dny, řekla dnes ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.
17.03.2013 15:05 |

podobné články

Padělatelé dokladů zneužívali údaje lidí a okrádali banky. Milion ležel na koberci!

 
Devětaosmdesátkrát zažádali o úvěr na zfalšované doklady čtyři podvodníci (30 až 40) z Ostravy. Občanky a řidičáky padělali pomocí fotografií a osobních údajů lidí, které vylákali na internetových seznamkách.
17.11.2015 12:10 |

podobné články

Nakradli šperky za 2 miliony! Sběratel cenností si přivedl v Ostravě zloděje až do domu

 
Zloděje (35) si přivedl až domů a ten ho obral! Tak dopadl majitel (40) sbírky šperků z Ostravy. Lump ho s kumpánem postupně obírali, a než si toho sběratel všiml, připravili ho o šperky za dva miliony!
23.10.2014 07:05 |

podobné články

Brankář PSG Edel čelí obvinění z falšování identity a dokladů

 
Brankář Paris St. Germain Apoula Edel čelí obvinění z falšování identity a dokladů. Arménského reprezentanta nařkl jeho bývalý kouč a podle médií se už záležitostí začala zabývat UEFA a francouzské úřady.
19.09.2010 15:55 |

podobné články

Čeho se Američané nejvíc bojí? Krádeže identity a platební karty

 
Američané mají větší obavy z krádeže identity a ze zneužití svých platebních karet než z teroristického útoku. Ukázal to průzkum společnosti Unisys, o kterém informuje server Wired.com.
14.05.2012 11:45 |

podobné články

Petr K. se bojí, co s ním bude: Změna identity za 500 Kč?

 
Nuceně dál sedí na hotelu v Egyptě, kam dnes opět začali létat čeští turisté. Vycestovat ze země nemůže. Doma na něj přitom čeká rodina, ale i policie, která by ráda Petra K. vyslechla. Procházka růžovým sadem to po návratu rozhodně nebude. Také proto, že ho řada lidí "ocejchovala" jako vraha. A tak na řadu přichází i černé scénáře, co bude dál. Třeba nucená změna identity...
05.09.2013 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Procházka (16 článků)