Oštěpař Veselý přišel dodatečně o vítězství na Diamantové lize

Oštěpaři Vítězslavu Veselému je spíš asi smutno, protože dodatečně přišel o vítězství na mítinku Diamantové ligy v Birminghamu. Keňanovi Juliusi Yegovi byl dodatečně uznán poslední pokus, který původně rozhodčí označili jako neplatný s tím, že oštěp dopadl mimo výseč. Yego se mohl díky zlepšení osobního maxima o téměř čtyři metry na 91,39 metru radovat z nového afrického rekordu a nejlepšího výkonu v historii Diamantové ligy.
07.06.2015 23:10 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků)

Hejnová a Veselý vládnou svým disciplínám v Diamantové lize

Překážkářka Zuzana Hejnová a oštěpař Vítězslav Veselý jsou po mítinku v Oslu ve svých disciplínách nadále nejlepšími atlety v Diamantové lize. Bronzová olympijská medailistka potvrdila svou letošní neporazitelnost a vyhrála ve svém nejlepším výkonu sezony 53,60 sekundy. Veselý předvedl v druhé sérii hod 85,96 metru, který nikdo z jeho soupeřů nepřekonal.
14.06.2013 11:00 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Skvělý úspěch. Oštěpař Veselý vyhrál Diamantovou ligu v Dauhá

Nejlepším možným způsobil zahájil oštěpař Vítězslav Veselý cestu za obhajobou v Diamantové lize. V úvodním díle prestižního podniku hodil ve třetí sérii 85,09 metru, což mu bezpečně zajistilo vítězství. Druhý skončil lídr letošních tabulek Fin Tero Pitkämäki výkonem 82,18, třetí byl Nor Andreas Thorkildsen (81,51), dvojnásobný olympijský vítěz.
10.05.2013 22:20 |

Osobnosti: Andreas Thorkildsen (6 článků) , Tero Pitkämäki (5 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků)

Oštěpař Veselý zazářil v Diamantové lize v Šanghaji

Vítězslav Veselý vyhrál soutěž oštěpařů na sobotním mítinku Diamantové ligy v čínské Šanghaji hodem dlouhým 85,40 metru. Druhý skončil Němec Matthias de Zordo, třetí místo obsadil Ari Mannio z Finska.
19.05.2012 17:25 |

Druhé zlato pro Česko! Oštěpař Veselý je mistr světa

Oštěpař Vítězslav Veselý se stal mistrem světa a po triumfu překážkářky Zuzany Hejnové získal pro Českou republiku na atletickém šampionátu v Moskvě druhé zlato. O svém vítězství rozhodl hodem hned z první série dlouhým 87,17 metru. Veselý navázal na svého kouče Jana Železného, který získal poslední ze svých tří titulů mistra světa v roce 2001 v Edmontonu.
17.08.2013 18:55 |

Osobnosti: Jan Železný (77 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Oštěpař Veselý má olympijský bronz! Přivál mu ho 4 roky starý doping

V Riu má svůj start teprve před sebou, atletické soutěže si ještě na svůj začátek pár dní počkají, přesto už teď může slavit olympijskou medaili. Oštěpař Vítězslav Veselý by měl dodatečně získat bronz z her v Londýně v roce 2012, kde skončil na 4. místě. Původně 2. Ukrajinec Oleksandr Pjatnycja byl totiž diskvalifikován za doping.
10.08.2016 01:45 |

Excelentní Veselý! Český oštěpař má nejlepší výkon roku!

Český oštěpař Vítězslav Veselý se po menším zranění vrátil k atletickým závodům impozantním způsobem: na dnešním mítinku Diamantové ligy v Monaku vyhrál v nejlepším výkonu roku 87,68 metru!
19.07.2013 22:25 |

Oštěpař Veselý hodil v Glasgow 85,23 metru a skončil druhý

Český oštěpař Vítězslav Veselý skončil druhý v závodu Diamantové ligy v Glasgow za hod dlouhý 85,23 metru a dotáhl se na první místo průběžného pořadí seriálu.
12.07.2014 17:45 |

Oštěpař Veselý vybojoval stříbro na mistrovství Evropy. První je Fin Ruuskanen

Oštěpař Vítězslav Veselý získal na mistrovství Evropy v Curychu stříbro a doplnil medailovou sbírku české výpravy. V ní zatím bylo zlato Barbory Špotákové a dva bronzy. Úřadující mistr světa a obhájce evropského titulu Veselý hodil ve finále 84,79 metru.
17.08.2014 18:46 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (332 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků)

Veselý ovládl Diamantovou ligu a korunoval parádní sezonu

Český oštěpař Vítězslav Veselý obhájil celkové vítězství v Diamantové lize. V dnešním finálovém závodu v Bruselu mu k tomu stačilo druhé místo a hod dlouhý 86,67 metru. Lepší než mistr světa byl Fin Tero Pitkämäki, který hodil 87,32 a oplatil Veselému těsnou porážku ze šampionátu v Moskvě. Třetí skončil další Fin Antti Ruuskanen výkonem 83,64.
06.09.2013 22:15 |

Osobnosti: Tero Pitkämäki (5 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků)

BRAVO! Oštěpař Frydrych vyhrál mítink Diamantové ligy v Dauhá

Český oštěpař Petr Frydrych vyhrál výkonem 85,35 metru úvodní mítink atletické Diamantové ligy v katarském Dauhá.
06.05.2011 20:05 |

Oštěpař Frydrych skončil na mítinku Diamantové ligy šestý

Oštěpař Petr Frydrych obsadil v neděli na atletickém mítinku Diamantové ligy v čínské Šanghaji šesté místo výkonem 79,40 metru.
15.05.2011 17:00 |

Oštěpař Veselý si uzdravil koleno v Africe. Nyní bude hájit medaili na Zlaté tretře

Na ostravské Zlaté tretře bude hájit dvě předchozí vítězství oštěpař Vítězslav Veselý. Zdravotní problémy se mu podařilo překonat díky běhání naboso v africké trávě. Závodit v Ostravě bude i ruská výškařská hvězda a olympijský vítěz Ivan Uchov.
23.04.2014 12:55 |

Oštěpař Veselý se naučil zacházet s kolenem a na pláži házel šutry

Oštěpař Vítězslav Veselý házel na Kanárských ostrovech kameny na pláži, připravoval se pilně na novou sezonu a také přišel na to, jak zacházet se svým kolenem, které ho trápí už rok a půl.
25.12.2014 18:55 |

BOLT přijel ve formuli! Viděl i triumfy Hejnové a Veselého

Překážkářka Zuzana Hejnová a oštěpař Vítězslav Veselý jsou po mítinku v Oslu ve svých disciplínách nadále nejlepšími atlety v Diamantové lize. Hejnová potvrdila svou letošní neporazitelnost a vyhrála ve svém nejlepším výkonu sezony 53,60 sekundy. Veselý zvítězil hodem dlouhým 85,96 metru.
13.06.2013 22:30 |

Veselý Diamantovou ligu nevyhrál, v Bruselu skončil až šestý

Oštěpař Vítězslav Veselý měl velkou šanci potřetí triumfovat v atletické Diamantové lize, ale závěrečný mítink v Bruselu mu nevyšel. Výkonem 82,30 metru skončil šestý, zatímco jeho jediný soupeř v boji o celkový primát Tero Pitkämäki z Finska zvítězil hodem dlouhým 87,37 metru.
11.09.2015 22:30 |

Veselý triumfoval v New Yorku, radost mu však kalí zranění

Český oštěpař Vítězslav Veselý má v těchto dnech formu jako hrom. Po vítězství v Římě a druhém místě v Birminghamu kraloval dalšímu mítinku Diamantové ligy v New Yorku. Závod však kvůli zranění nedokončil.
13.06.2015 17:20 |

Dibabaová zaběhla světový rekord! Oštěpaři Veselý a Vadlejch na bedně

Novým světovým rekordem na 1500 metrů ozdobila etiopská běžkyně Genzebe Dibabaová mítink Diamantové ligy v Monaku. Český oštěpařům sice světový rekord unikl, ale i tak Vítězslav Veselý hodil 85,44 metru a skončil druhý. Dobrou formu posledních týdnů potvrdil výkonem 84,32 metru a třetím místem Jakub Vadlejch, který se mezi nejlepší trojici v Diamantové lize dostal poprvé v kariéře. Hodem 88,87 zvítězil Fin Tero Pitkämäki a dostal se v pořadí seriálu na druhé místo za Veselého.
17.07.2015 22:21 |

Osobnosti: Tero Pitkämäki (5 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků) , Jakub Vadlejch (11 článků)

Oštěpař Veselý hodil v Olomouci 86,45 m a je první na světě

Oštěpař Vítězslav Veselý zvítězil na dnešním mítinku v Olomouci výkonem 86,45 metru a probojoval se do čela letošních světových tabulek.
09.05.2010 15:15 |

Oštěpař Veselý útočil na MS na medaili. Nakonec skončil těsně čtvrtý

Oštěpař Vítězslav Veselý skončil na mistrovství světa atletů v korejském Tegu čtvrtý, k medaili mu chybělo pouhých devatenáct centimetrů. Mistrem světa je Němec Matthias de Zordo. Šampionem v běhu na 200 metrů se stal podle očekávání Jamajčan Usain Bolt.
03.09.2011 14:15 |

Osobnosti: Usain Bolt (367 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků)