Oštěpař Frydrych v Pekingu vyhrál, ale spokojený s výkonem nebyl

Na atletickém mítinku IAAF kategorie World Challenge v Pekingu se představili dva čeští atleti. Oštěpař Petr Frydrych zvítězil výkonem 83,10 a výškař Jaroslav Bába bral za 224 centimetrů třetí místo.
20.05.2015 17:26 |

Osobnosti: Jaroslav Bába (48 článků)

BRAVO! Oštěpař Frydrych vyhrál mítink Diamantové ligy v Dauhá

Český oštěpař Petr Frydrych vyhrál výkonem 85,35 metru úvodní mítink atletické Diamantové ligy v katarském Dauhá.
06.05.2011 20:05 |

Oštěpař Frydrych skončil na mítinku Diamantové ligy šestý

Oštěpař Petr Frydrych obsadil v neděli na atletickém mítinku Diamantové ligy v čínské Šanghaji šesté místo výkonem 79,40 metru.
15.05.2011 17:00 |

Školácká chyba: Oštěpař Frydrych házel, když neměl. Přesto postoupil

Český oštěpař hodil limit, ale pokus nebyl uznán. Proč? Petr Frydrych v tu chvíli totiž vůbec neměl házet.
30.07.2010 16:45 |

Oštěpař Frydrych vyhrál na úvod Diamantovou ligu

Dalš oštěpář Veselý skončil šestý
06.05.2011 21:50 |

Oštěpař Frydrych v Šanghaji těsně prohrál jen s Thorkildsenem

Petr Frydrych obsadil v osobním rekordu 85,60 metru druhé místo v oštěpařské soutěži na mítinku Diamantové ligy v Šanghaji. Český reprezentant poprvé v životě přehodil 85 metrů a v závodě, který ale není součástí elitního seriálu IAAF, prohrál jen s dvojnásobným olympijským vítězem Andreasem Thorkildsenem z Norska.
24.05.2010 12:20 |

Osobnosti: Andreas Thorkildsen (6 článků)

Frydrych: Chci zabít tři mouchy jedním oštěpem

Píše se rok 1992. Oštěpař Jan Železný se na olympijském stadionu v Barceloně rozbíhá ke svému prvnímu pokusu, těsně před odhodem mu padá špatně upevněný bederní pás zpevňující bolavá záda, ale oštěp z jeho ruky dolétl k devadesáti metrům. Světový rekordman právě získal své první velké zlato. Historie se může zopakovat o osmnáct let později, jen oštěp bude při mistrovství Evropy na tomtéž stadionu mít v ruce Petr Frydrych.
21.07.2010 12:35 |

Osobnosti: Jan Železný (77 článků)

Zlatou tretru začali Frydrych a Melkamuová nejlepšími výkony roku

Atletický mítink Zlatá tretra Ostrava ještě ani pořádně nezačal a už přinesl dva nejlepší světové výkony roku. Postarali se o ně nečekaně český oštěpař Petr Frydrych, jenž hodil 88,23 metru, a etiopská vytrvalkyně Meselech Melkamuová v běhu na 10.000 metrů, který vyhrála časem 31:04,52.
27.05.2010 18:55 |

Bratrovražedný boj českých oštěpařů o Rio pokračuje. Frydrych vyšoupnul Jílka

Petr Frydrych vyhrál v sobotu v irském Letterkenny soutěž oštěpařů výkonem 84,10 metru a posunul se aktuálně do českého olympijského týmu. Češi můžou do Ria přivést jenom tři oštěpaře, i když nominační kritéria splnila čtveřice závodníků.
03.07.2016 13:30 |

Tyčkař Kudlička a oštěpař Veselý jsou ve finále OH

Tyčkař Jan Kudlička postoupil do olympijského finále. V londýnské kvalifikaci dnes nemusel zdolat limit 570 centimetrů, k postupu mu nakonec stačilo skočit 550 cm na první pokus. Neuspěly naopak půlkařka Lenka Masná, kladivářka Kateřina Šafránková ani oštěpař Petr Frydrych. Vítězslav Veselý a Jakub Vadlejch budou bojovat o oštěpařské finále ve druhé kvalifikační skupině.
09.08.2012 09:25 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků) , Jan Kudlička (15 článků) , Lenka Masná (11 článků) , Kateřina Šafránková (5 článků) , Jakub Vadlejch (10 článků)

Skvělý úspěch. Oštěpař Veselý vyhrál Diamantovou ligu v Dauhá

Nejlepším možným způsobil zahájil oštěpař Vítězslav Veselý cestu za obhajobou v Diamantové lize. V úvodním díle prestižního podniku hodil ve třetí sérii 85,09 metru, což mu bezpečně zajistilo vítězství. Druhý skončil lídr letošních tabulek Fin Tero Pitkämäki výkonem 82,18, třetí byl Nor Andreas Thorkildsen (81,51), dvojnásobný olympijský vítěz.
10.05.2013 22:20 |

Osobnosti: Andreas Thorkildsen (6 článků) , Tero Pitkämäki (5 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků)

Oštěpař Veselý hodil v Olomouci 86,45 m a je první na světě

Oštěpař Vítězslav Veselý zvítězil na dnešním mítinku v Olomouci výkonem 86,45 metru a probojoval se do čela letošních světových tabulek.
09.05.2010 15:15 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků)

Diamantová liga: Oštěpař Frydrych skončil druhý

Závod vyhrál Nor Thorkildsen
23.05.2010 19:00 |

Excelentní Veselý! Český oštěpař má nejlepší výkon roku!

Český oštěpař Vítězslav Veselý se po menším zranění vrátil k atletickým závodům impozantním způsobem: na dnešním mítinku Diamantové ligy v Monaku vyhrál v nejlepším výkonu roku 87,68 metru!
19.07.2013 22:25 |

Z fotbalové jednadvacítky vypadl Frydrych, nahradí ho Koutný

Ostravský obránce Michal Frydrych vypadl kvůli zranění z nominace fotbalové reprezentace do 21 let před středečním úvodním zápasem evropské kvalifikace proti Andoře.
11.08.2011 13:35 |

Vysoký úředník Pozemkového fondu odstoupil kvůli protekci

Vedoucí poradenské sekce Pozemkového fondu (PF ČR) Michal Frydrych k dnešnímu dni končí ve své funkci. Informoval o tom fond. Frydrych odstoupil v souvislosti s informacemi v médiích o tom, že v minulosti prodal státní pozemky o výměře přes 43 hektarů výhodně svému otci.
11.11.2011 16:15 |

Veselý hodil 87,38 metru a vyhrál na Zlaté tretře oštěp

Oštěpař Vítězslav Veselý vyhrál na Zlaté tretře v Ostravě druhým výkonem sezony na světě 87,38 metru. V kvalitní soutěži se přes 80 metrů se dostalo pět závodníků, přes 85 metrů hodili tři oštěpaři v jednom závodu s výjimkou šampionátů po čtyřech letech. Druhý skončil Lotyš Zigismunds Sirmais v osobním rekordu 86,61 metru, třetí místo obsadil čerstvý otec dvojčat Dmitrij Tarabin z Ruska (85,92).
17.06.2014 20:35 |

Atleti přišli před ME družstev o opory, přesto chtějí postoupit

S několika omluvenkami, ale přesto se snahou vyhrát a s jasným cílem postoupit odjeli dnes vlakem do Budapešti čeští atleti. O víkendu je čeká souboj v první lize mistrovství Evropy družstev, soutěže, která loni nahradila Evropský pohár. Sestavu oslabili zejména překážkář Petr Svoboda, který léčí bolavé koleno, a oštěpař Petr Frydrych, jenž cítí záda a rovněž nechce riskovat.
17.06.2010 13:10 |

Osobnosti: Petr Svoboda (487 článků) , Petr Svoboda (478 článků) , Petr Svoboda (487 článků)

Oštěpař Frydrych mezi špičkou, předvedl světový výkon roku

Svěřenec oštěpařské legendy Jana Železného hodil na Zlaté tretře v Ostravě 88,23 metru a překonal tak i letošní výkon Thorkildsena. Špotáková skončila mezi ženami druhá.
27.05.2010 18:10 |

Diamantová liga: Diskařka Cechlová byla třetí, oštěpař Frydrych opět druhý

Atletka Věra Cechlová získala na zámořském mítinku první body do elitního seriálu závodů.
12.06.2010 23:05 |