Článek

Osmina obyvatel Německa má přistěhovalecký původ

 
Rekordní počet lidí s přistěhovaleckým původem žije v Německu. Počet uprchlíků se tu loni pohyboval kolem 10,9 milionu. Jde o osminu všech obyvatel Německa. Většina z migrantů má vysokoškolské vzdělání. Vyplývá to z údajů německého statistického úřadu. 
04.08.2015 13:41 |

podobné články

Podobné články

Bruce Springsteen získal pamětní cenu za své přistěhovalecké kořeny

 
Fanoušci Bruce Springsteena dobře vědí, že se narodil v USA. Zpívá se to v jednom z jeho největších hitů. Známý americký zpěvák si ale vysloužil ocenění za svůj přistěhovalecký původ a za způsob, jakým se jeho rodině podařilo naplnit americký sen za 110 let od příchodu prvních Springsteenových předků do USA.
26.04.2010 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Bruce Springsteen (53 článků)

Další zlé zprávy pro Angelu Merkelovou. Je jich už víc než dost

 
Německá vláda schválila nový přistěhovalecký zákon, který se zaměřuje na zlepšení integrace přistěhovalců. Zvláštní důraz je kladen na speciální integrační a jazykové kurzy. Chybí však peníze, kvalitní učitelé a úřady odhadují, že i za pět let bude polovina migrantů stále nezaměstnaná. Kancléřku Merkelovou nepotěší ani aktuální volební průzkumy, které ukazují oslabení vládní koalice a naopak posílení Alternative für Deutschland.
31.05.2016 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2141 článků)

Indonésané vyhostí Čecha, který fotil demonstraci

 
Indonéský přistěhovalecký úřad deportuje českého turistu, zatčeného v provincii Západní Papua za to, že fotografoval demonstraci za nezávislost této oblasti na Indonésii.
09.02.2012 11:05 |

podobné články

Čech zatčený v Indonésii za focení už se vrací domů

 
Českého turistu Petra Zámečníka, který byl zatčen v Indonésii, tamní přistěhovalecký úřad v pátek převeze do hlavního města Jakarty. Odtud má Zámečník odletět zpět do České republiky.
10.02.2012 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1064 článků)

Americký prezident prý způsobí problémy i svým nástupcům. Čínský komentátor zevrubně rozebral jedno zásadní rozhodnutí

 
Novinář Rong Xiaoqing ve svém textu publikovaném v největším čínském deníku Global Times kritizuje přistěhovaleckou reformu amerického prezidenta Baracka Obamy. Podle jeho názoru je plná nedostatků, stejně jako celý přistěhovalecký systém USA.
28.11.2014 18:58 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2413 článků)

Vzpomínáte si na video, kde přistěhovalci zkopli ženu ze schodů? Tady je pokračování

 
Německý deník Die Welt včera přinesl další informace k případu vyšetřování události z října letošního roku, kdy přistěhovalecký gang v Berlíně brutálně zkopl mladou ženu ze schodů. Pořízené video bezpečnostní kamerou obletělo nejenom německý internet.
19.12.2016 08:30 |

podobné články

DPP: Opencard si zatím prodloužilo 42 tisíc cestujících z celkových 330 tisíc

 
K dnešnímu dni si platnost karty prodloužila osmina majitelů Opencard. Přičemž 200 tisícům karet končí platnost již koncem letošního října. Navíc od poloviny června nabízí DPP majitelům Opencard možnost prodloužit si platnost karty o dva roky prostřednictvím validátorů v metru. Odpadá tak nutnost fyzické výměny karty.
02.07.2012 18:10 |

podobné články

S drogami bojujme stejně jako s metanolem, vyzval Kubice

 
Úzká spolupráce státních orgánů, díky které se během několika málo dní podařilo odhalit viníky metanolové aféry, by pomohla také při potírání drogové kriminality v českém pohraničí. Na své návštěvě Chebu to řekl ministr vnitra Jan Kubice. Celých 40 procent v ČR zabavených drog se totiž našlo u hranic s Německem a podle odhadu Národní protidrogové centrály je to jen osmina až šestina skutečně vyrobeného množství.
05.10.2012 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)

Nejlepší kamarádka exmanželky Rychtáře promluvila: Darina má z návratu Rychtáře panický strach

 
Darina Nová  (56) , exmanželka Josefa Rychtáře  (56) , se od sebevraždy Ivety Bartošové  (✝48) stáhla do ústraní a vůbec se k celé situaci nechce vyjadřovat. A to ani k tomu, že Rychtář prohlásil, že po pohřbu Ivety opustí dům v Uhříněvsi a vrátí se do domu v Říčanech, kde žije jeho exmanželka a jemu patří jen jedna osmina domu.
03.05.2014 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6720 článků)

Moldavané vyrazili do ulic. Chtějí odvolání prezidenta a nové volby

 
Desítky tisíc kritiků vlády demonstrovalo v hlavním městě Moldavska. Demonstranti požadovali odstoupení prezidenta Nicolae Timoftiho a vypsání předčasných voleb. Jde o reakce na nedávný skandál, kdy se z bankovního systému země ztratila miliarda dolarů, což je zhruba osmina HDP Moldavska. 
06.09.2015 18:11 |

podobné články

Za tancem do Brna! Rekord se pokusí pokořit i Kohák, Sokol a Pavlásek

 
Brňáci, tak se ukažte! Slaněním Václava Noida Bárty z výškové budovy BVV odstartoval na Výstavišti v Pisárkách čtyřdenní obří veletrh volného času, zábavy a sportu. Čeká se, že přijde 50 000 lidí, to je skoro osmina jihomoravské metropole.
04.11.2016 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Bárta (1140 článků)

Penny Market radši stáhl z prodeje vejce z Německa

 
Veterináři zakázali prodej dvou set tisíc vajec z Německa, u kterých byl při dovozu do České republiky špatně uveden jejich původ. Německá vejce byla k dostání v diskontních prodejnách Penny Market. Státní veterinární správa (SVS) měla podezření, že byla nakažena stejně jako některé vepřové maso dioxinem. Ukázalo se však, že byla nezávazná.
14.01.2011 18:35 |

podobné články

Češi začnou vymírat, v roce 2101 bude mít ČR jen 7,5 miliónu obyvatel

 
V České republice začne v nejbližších letech klesat počet obyvatel; v roce 2101 by jich mělo být o tři milióny méně, než je dnešních 10,5 miliónu. Podle projekce demografického vývoje, kterou připravil Český statistický úřad (ČSÚ), by se na přelomu století měl průměrný věk obyvatel pohybovat kolem 50 let a třetina obyvatel by měla být starší 65 let. Podle ČSÚ tak bude druhá polovina století v ČR patřit seniorům.
23.07.2013 11:25 |

podobné články

Znásilňování, loupeže, válka v ulicích, zapalování aut... To je u nás ve Švédsku díky imigrantům na denním pořádku. Pozor, ať to v ČR nedopadne stejně. Švédský novinář podává otřesné svědectví

 
ROZHOVOR Švédský novinář Björn Herstad v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz říká, že kvůli imigrantům již Švédsko není bezpečná země. Ve Stockholmu v prvních šesti měsících roku 2016 bylo policii nahlášeno, že bylo zapáleno a shořelo či bylo jiným způsobem zničeno 700 aut. Více než 500 případů zničení či poničení majetku denně bylo policii nahlášeno během roku 2015. 1,6 milionu švédských obyvatel, což činí 16 procent populace, se narodilo v jiné zemi než ve Švédsku a tři miliony obyvatel Švédska mají imigrantský původ. Imigranti mají na svědomí 55 procent trestných činů; pokud jde o loupeže, tak 69 procent; a u znásilnění je to 77 procent. V ulicích hoří auta, ženy jsou znásilňovány a lidé napadáni imigranty.
08.09.2016 06:35 |

podobné články

Ve Slovinsku důkladně kontrolují legální původ aut

 
Na hranicích se Slovinskem se můžete při cestě k moři pořádně zaseknout. Celníci totiž velmi často kontrolují původ aut.
14.06.2010 07:20 |

podobné články

Přibývá dětí s onemocněními, jež mají původ v psychice

 
Téměř každé české dítě trpí podle pediatrů onemocněním, které má původ v jejich psychice. Nedokážou se vyrovnat s náporem stresu, například v nefunkčních rodinách. Odborníci proto volají po rozšíření sítě dětských psychologů, psychiatrů a sociálních pracovníků.
22.06.2010 05:40 |

podobné články

Sněmovna odmítla návrh ČSSD, bohatí původ majetku dokládat nemusí

 
Opoziční ČSSD neprosadila ve sněmovně návrh, aby bohatí lidé museli dokládat původ svého majetku. Poslanci dnes předlohu zamítli hlasy koalice už v prvním čtení. Podle vládních poslanců byl návrh v rozporu s listinou práv a bylo by možné jej obcházet.
16.03.2011 11:20 |

podobné články

Babák věnoval VV miliony, má problém vysvětlit jejich původ

 
Poslanec Věcí veřejných Michal Babák je podle svých slov schopen "transparentně doložit" původ šesti milionů korun, které v posledních třech letech věnoval straně. Všechny platby podle něj byly v souladu se zákonem. Od Bárty si prý peníze nepůjčil.
11.04.2011 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

Smrtíci virus EHEC přece jen nalezen v okurkách

 
Smrtelná nemoc EHEC uvrhla Německo na pokraj krize. Již 25 lidí zemřelo a stále ještě není možné stanovit konečné číslo. Experti stále hledají původ infekce. Naposledy se domnívali, že původ je ve městě Sprossenhof v Dolním Sasku. Ve středu byl ale identifikován v části odpadu ve městě Magdeburg, v okurkách! Stále ale není jisté, jestli jsou právě okurky zdrojem nákazy.
08.06.2011 19:55 |

podobné články