Článek

Osm lidí kandiduje na místa pěti řadových místopředsedů ČSSD

 
Na místa pěti řadových místopředsedů ČSSD kandiduje dnes na stranickém sjezdu v pražském Kongresovém centru osm lidí. Funkci v nejužším vedení sociální demokracie chtějí obhájit ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a Martin Starec, jenž má na starosti stranické peníze. Dále kandidují předseda sněmovny Jan Hamáček, ministryně práce Michaela Marksová, náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová, někdejší šéf poslanců ČSSD Jeroným Tejc, poslanec Jaroslav Foldyna a předsedkyně Sociálnědemokratických žen Jindřiška Maršová.
13.03.2015 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (1752 článků) , Jeroným Tejc (563 článků) , Jan Hamáček (397 článků) , Jaroslav Foldyna (321 článků) , Michaela Marksová (329 článků) , Jaroslav Zaorálek (31 článků)
Podobné články

Nejvíce nominací na prvního místopředsedu ANO má Faltýnek

 
Nejvíce nominací na prvního místopředsedu ANO získal na krajských sněmech hnutí předseda poslaneckého klubu Jaroslav Faltýnek. Na pozici prvního zástupce jej podporuje i Andrej Babiš, který s takřka stoprocentní jistotou funkci předsedy vládního hnutí na přelomu února a března obhájí. Zajímavější bude souboj o křesla čtyř řadových místopředsedů, na které kandiduje minimálně dvakrát tolik zájemců. Informuje o tom ČTK.
31.01.2015 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7399 článků)

KSČM snížila počet místopředsedů strany ze šesti na čtyři

 
KSČM snížila počet místopředsedů strany ze šesti na čtyři. Ústřední výbor KSČM dnes odvolal místopředsedu pro řízení stranické práce Leo Luzara a místopředsedu pro regionální, komunální politiku a občanský sektor Josefa Skálu.
26.06.2010 19:10 |

podobné články

ČSSD potopila Dienstbiera, Škromach i Zaorálek místa ve vedení ubránili

 
V poslední volební bitvě pátečního sjezdu ČSSD v Ostravě se rozhodovalo o řadových místopředsedech strany, podle informací Novinek byli v prvním kole volby místopředsedů znovuzvoleni Zdeněk Škromach a Lubomír Zaorálek. Novým místopředsedou byl zvolen plzeňský hejtman Milan Chovanec. Naopak ve vedení skončil kandidát ČSSD v nedávné prezidentské volbě Jiří Dienstbier.
15.03.2013 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (1752 článků) , Zdeněk Škromach (542 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Milan Chovanec (1026 článků) , Milan Nový (66 článků)

Nečas má podporu desátého regionu, podpořil ho i Ústecký kraj

 
Premiér a předseda ODS Petr Nečas má před stranickým kongresem podporu už deseti krajů. Hluboko v noci jej podpořil i Ústecký kraj, v němž pro jeho nominaci do čela strany zvedlo ruku 63 z 71 delegátů. Ústecká ODS chce za prvního místopředsedu ministra průmyslu Martina Kubu a jako dalšího z řadových místopředsedů bývalého ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. ČTK a Českému rozhlasu to po jednání řekl předseda regionální organizace Jan Kubata.
02.11.2012 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1658 článků) , Jiří Pospíšil (1658 článků) , Petr Nečas (9162 článků) , Jan Kubata (15 článků) , Jiří Kuba (73 článků)

Komunistický sjezd se rozjíždí. Řeší se otázka, kolik bude místopředsedů

 
Komunisté budou na dnes zahájeném sjezdu v pražském TOP Hotelu mimo jiné diskutovat o rozšíření počtu řadových místopředsedů ze dvou na tři a o upřesnění pracovní náplně jednotlivých členů vedení. Šéf poslaneckého klubu strany Pavel Kováčik přinesl návrh připravený dosavadním vedením strany, aby nový předseda zodpovídal za zahraniční politiku KSČM a stínovou vládu. První místopředseda by se měl věnovat řízení strany. Řadoví místopředsedové pak ideologické práci, přípravě voleb a ekonomice a hospodářství strany.
14.05.2016 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kováčik (192 článků)

Téměř 60 politiků kandiduje v krajích. Místa v parlamentu se vzdát nechtějí

 
Na místa krajských zastupitelů kandiduje 42 poslanců a 17 senátorů. Devět z nich figuruje dokonce v čele krajské kandidátky své strany. Většina se přitom nechystá vzdát se svého místa v parlamentu, pokud budou do krajského zastupitelstva zvoleni. Vyplynulo to z ankety občanského sdružení KohoVolit.eu. Někteří z kandidujících zákonodárců ale slibují, že by z prlamentu odešli, pokud by se po po volbách stali uvolněnými, tedy placenými zastupiteli.
11.10.2012 16:50 |

podobné články

ČSSD povede Sněmovnu, ANO má volnou cestu k postu ministra financí

 
Sociální demokracie předloží kandidáta na předsedu Sněmovny. Hnutí ANO bude mít ministra financí a místopředsedu Sněmovny. Strany se na tom dohodly na dnešním jednání. Šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka by za vhodného kandidáta na předsedu dolní komory považoval místopředsedu poslaneckého klubu ČSSD a bývalého místopředsedu Sněmovny Jana Hamáčka.
23.11.2013 15:17 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (7363 článků) , Jan Hamáček (397 článků)

To jsou věci: S kandidaturou Jana Kasla je to trochu jinak

 
Bývalý pražský primátor za ODS Jan Kasl kandiduje v letošních podzimních volbách hned za dvě různá politická uskupení najednou. Do pražského městského zastupitelstva kandiduje za své, nedávno založené uskupení „65 demokratů Jana Kasla“. Do zastupitelstva Prahy 6 kandiduje za hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Informovala o tom úterní MF Dnes.
12.08.2014 07:25 |

podobné články

V Havířově kandiduje do zastupitelstva rekordní počet žen

 
Zastoupení žen v komunální politice po volbách mírně vzroste. Ve volbách do zastupitelstev měst a obcí totiž celorepublikově kandiduje historicky nejvíce žen – 32,23 %. V Havířově kandiduje dokonce i o něco více žen, než je republikový průměr – celkem 34,2 %. Analýzu zpracovalo Fórum 50 %, nezisková organizace, která usiluje o vyvážené zastoupení žen a mužů v politice.
05.10.2014 13:01 |

podobné články

Karel Brückner byl trénérský borec. Co provedli vlastní lidé Zemanovi, by odrovnalo každého. Fotbalový funkcionář vysvětluje, proč kandiduje ve volbách

 
ROZHOVOR Předseda Krajského fotbalového svazu Olomouc Stanislav Kaláb kandiduje v krajských volbách v Olomouckém kraji za Stranu práv občanů, jež kandiduje v koalici s SPD. Mezi body programu patří nesouhlas s nelegální migrací, podpora Miloše Zemana ve funkci prezidenta, zmírnění diktátu EU a zrušení televizních poplatků ČT pro seniory. Dále podpora mládežnického sportu, odmítnutí inkluzivního školství či dostupná veřejná doprava pro všechny. Zmínil i své postřehy a zážitky z fotbalového prostředí.
28.09.2016 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Brückner (22 článků) , Miloš Zeman (15174 článků)

Novým místopředsedou dolní komory se stal Jan Bartošek

 
Za místopředsedu dolní komory Parlamentu poslanci zvolili místopředsedu KDU-ČSL Jana Bartoška. Byl jediným kandidátem na tento post a dostal 98 hlasů. Poslanci museli nového místopředsedu zvolit namísto šéfa lidovců Pavla Bělobrádka, který se stal vicepremiérem.
06.02.2014 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1148 článků) , Pavel Nový (312 článků)

Bývalý šéf ČT a hudebního Óčka Jiří Balvín kandiduje do Rady Českého rozhlasu

 
Na jedno neobsazené místo v Radě Českého rozhlasu kandiduje kromě čtyř dalších lidí Jiří Balvín, někdejší generální ředitel České televize a hudební stanice Óčko mediální skupiny Mafra. Upozornil na to Týden.cz. V radě, která má být ze zákona devítičlenná, momentálně zasedá jen osm lidí.
11.10.2012 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Balvín (104 článků)

V Brně pokračuje sjezd ČSSD. Strana si zvolí čestného předsedu

 
Sociální demokracie bude v sobotu pokračovat ve svém sjezdu v Brně. Na programu je oficiální vyhlášení výsledků prvního kola volby řadových místopředsedů nebo pokračování této volby, diskuse o volebním programu. Delegáti mají také zvolit čestného předsedu strany. Jediným kandidátem je Valtr Komárek.
19.03.2011 07:05 |

podobné články

Hašek je prvním místopředsedou ČSSD, rozhodl sjezd

 
Příští dva roky povede sociální demokracii tandem Bohuslav Sobotka ve funkci předsedy a jihomoravský hejtman Michal Hašek jako jeho první zástupce. V prvním kole volby řadových místopředsedů zatím nebyl zvolen nikdo.
19.03.2011 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (7363 článků) , Michal Hašek (2224 článků)

Jihočeský kandidát ČSSD: Referendum o církevních restitucích není vhodné

 
Václav Valhoda kandiduje z 6. pozice za ČSSD v Jihočeském kraji a nás zajímalo, s jakými prioritami kandiduje, a proč by jemu a ČSSD měli dát voliči přednost. Otázky ale nezodpověděl. Svěřil se však se svým názorem na spolupráci ČSSD a KSČM a řeč byla i o církevních restitucích.
24.10.2013 17:10 |

podobné články

ODS na kongresu dál řeší svou budoucnost

 
Odpolední program kongresu ODS pokračoval vystoupeními dalších řečníků z řad místopředsedů, poslanců i řadových delegátů. Alexandr Vondra oznámil, že nebude obhajovat místopředsednický post, Ivan Fuksa naopak představil pozice rebelů, kteří odmítají podpořit zvyšování DPH, které obsahuje vládní stabilizační balíček.
03.11.2012 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1082 článků) , Ivan Fuksa (393 článků)

Stačí říct Bendl, pronesl Blažek nejkratší projev kongresu

 
Kandidátským projevům před volbou řadových místopředsedů ODS předcházel zmatek. Ačkoliv již byl u pultíku připraven Pavel Blažek, slova se nakonec ujal Petr Bendl. Blažek s úsměvem konstatoval, že měl vůbec nejkratší projev, neboť mu stačilo říct jediné slovo - Bendl.
04.11.2012 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (483 článků) , Pavel Blažek (522 článků)

Křoví, nebo noví lídři? Takto vidí Babišovy noviny volby jeho místopředsedů na kongresu

 
Nad tím, kteří kandidáti na post prvního místopředsedy hnutí ANO, jehož sněm probíhá dnes a zítra, a na posty řadových místopřesedů mají šanci na zvolení, se zamýšlí článek s výmluvným titulkem "Křoví pro šéfa, nebo noví lídři" ve dnešní MF Dnes.
28.02.2015 08:11 |

podobné články

Babišovy nové tváře ve vedení ANO: Dvě ženy, dva muži! O koho se jedná?

 
Hnutí ANO miliardáře a ministra financí Andreje Babiše si zvolilo nové vedení. 100 % hlasů dostal předseda Babiš, jen o něco málo méně 1. místopředseda Faltýnek, který nakonec také neměl protikandidáta. Bitva se tak nakonec strhla až o pozice řadových místopředsedů. Kdo je zabral? Dvě dámy - Kleslová a Jermanová. A dva pánové - Volný s Vokřálem.
01.03.2015 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7399 článků)