Článek

Oslava orangutanů: My nechceme vyhynout!

 
O víkendu se slavil den orangutanů! A ten je potřeba vylepšit nějakou dobrotou a dárečkem. Zaměstnanci v pražské zoo tak v sobotu pro své zrzavé lidoopy přichystali malé překvápko.
22.08.2016 12:05 |

podobné články

Podobné články

Zoo nabízí na "den orangutanů" vstup zdarma všem zrzkům

 
Poněkud bizarním se jeví nápad vedení Zoologické zahrady Twycross v anglickém hrabství Leicestershire. To totiž v pátek 19. srpna zdarma pustí do svého areálu každého, kdo má rezavé vlasy. Důvod? Po celém světě se bude slavit Mezinárodní den orangutanů. Zrzaví lidé je podle zřizovatele zahrady připomínají.
16.08.2016 18:05 |

podobné články

Smutný konec orangutanů. Nejlepší snímky přírody zachycují, co způsobily plantáže na palmový olej

 
Američan Tim Laman fotí zánik deštných pralesů a s tím spojené vymírání orangutanů. Jedna z jeho fotek se teď stala absolutním vítězem v prestižní světové fotosoutěži Wildlife Photographer of the Year, kterou pořádá londýnské přírodovědné muzeum. Podívejte se na vítězný snímek i celou fotosérii.
19.10.2016 15:15 |

podobné články

Oslava v zoo: Orangutan trhal svoje tričko!

 
Sladký a napínavý den si včera užívala rodinka orangutanů v zoo ve Dvoře Králové. Sameček Besar slavil 7. narozeniny. Ošetřovatelky mu k jubileu nadělily tričko s jeho jménem, kožený míč, do výšky zavěsily cíchy plné dřevité vaty a ovoce.
09.02.2012 12:10 |

podobné články

Pavel Bělobrádek nám sdělil svůj postoj k válce na Ukrajině

 
Znepokojen situací na Ukrajině je Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL a místopředseda vlády. Proč? „Je tam regulérní válka," vysvětlil ParlamentnímListům.cz a vyjádřil se pro zpřísnění sankcí vůči Rusku. „Válčit nechceme. Zbývají jen sankce. Nemůžeme Ukrajině udělat to samé, co udělali nám v Mnichově. Sankce budou bolet i nás, ale nechceme-li válčit, což nechceme, zbývají jen tvrdé sankce. Přestože nás ekonomicky poškodí. Je to ale cena za hodnoty s principy," napsal.
01.09.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1496 článků)

Tasmánský čert by mohl během dvaceti let vyhynout

 
Tasmánský čert, kterého zpopularizovala komiksová postavička Taz, byl v Austrálii zařazen na seznam ohrožených druhů. Prskající vačnaté šelmě, jejíž populaci v přírodě decimuje rakovina, hrozí, že do 20 let vyhyne.
25.05.2009 13:40 |

podobné články

Lidstvo uniklo apokalypse v roce 1883 jen o vlas

 
Lidé a savci mohli vyhynout podobně jako dinosauři již v roce 1883, kdy Zemi zkřížila cestu kometa s hmotností miliard tun. Z pohledu astronomů, kteří na základě dobové zprávy a nových propočtů dokazují průlet ohromné rozpadající se komety, minula modrou planetu o pověstný vlas - několik set kilometrů. O možné apokalypse, která se nestala, informoval server Massachusettského technologického institutu.
27.10.2011 19:00 |

podobné články

Slon indický sumaterský může vyhynout do 30 let, varuje WWF

 
Slon indický sumaterský (Elephas maximus sumatranus) může být ve volné přírodě vyhubený za méně než 30 let, pokud nebudou přijaty okamžité kroky k ochraně rychle se zmenšujícího přirozeného prostředí těchto chobotnatců. Uvedl to dnes Světový fond pro ochranu přírody (WWF), který citovala agentura Reuters.
24.01.2012 11:00 |

podobné články

Japonsku hrozí "vyhynutí" během 1000 let, odhadují vědci

 
Japonští vědci v pátek zveřejnili "populační odpočet", podle nějž by obyvatelé Japonska mohli teoreticky během následujících 1000 let vyhynout kvůli klesající porodnosti. Informovala o tom agentura AFP.
12.05.2012 09:40 |

podobné články

Žádná konspirační teorie, ale fakta: Stihněte, co můžete, víme, kdy přijde konec světa!

 
Poplašné zprávy o konci světa minulý rok, kdy končil Mayský kalendář, rozhodily půlku planety. Byly to ale jenom domněnky. Vědci teď přišli s novým výzkumem, podle něhož má lidstvo vyhynout v následujících sto letech!
25.04.2013 11:45 |

podobné články

Miloš Zeman pro PL: Já také nechci islám v Česku, pane Konvičko. Agresor je ten, kdo napadne nějakou zemi dříve než USA. Američané by mohli vyhynout jak brontosauři

 
ROZHOVOR Prezident Miloš Zeman poskytl ParlamentnímListům.cz krátce před svým odjezdem na dvoutýdenní dovolenou obsáhlý rozhovor. Vyjádřil se v něm k pátečním teroristickým útokům ve světě a potřebě definitivního zničení Islámského státu. V souvislosti s tímto tématem nám také prozradil, jaká slova pronese na zářijovém Valném shromáždění OSN v New Yorku. Mimoto pohovořil i o protiislámských aktivitách docenta Konvičky a vypořádal se s kritikou z amerického ministerstva zahraničí.
28.06.2015 17:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20494 článků)

Zeman: Američané by mohli vyhynout jako brontosauři

 
Spojeným státům chybí schopnost sebereflexe, a protože se inteligence politiky měří rychlostí, s níž je někdo schopný napravit vlastní chybu, Američanům hrozí, že vyhynou jako brontosauři, říká prezident Miloš Zeman. A také prozrazuje, co si myslí o Martinu Konvičkovi a jeho protiislámském hnutí. 
28.06.2015 23:11 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20494 článků)

Jan Lukavec: Je sídliště s fungujícím veřejným prostorem utopie? Zdá se, že nikoli

 
„Český člověk panelákový se zatím ohroženým druhem nestává a jeho vyhynutí v nejbližších letech nehrozí.“ Těmito slovy charakterizuje jistá nedávná česká sociologická kniha stav českých sídlišť. Implicitně je přitom v citované větě obsažena představa, že člověk sídlící na panelovém sídlišti jednou přece vyhynout musí, protože je to samo o sobě cosi nepřirozeného, co se dlouhodobě udržet nemůže.
08.12.2016 21:50 |

podobné články

Malajsie je zemí zlata, orangutanů a exotické krásy

 
Hledáte tip na exotickou dovolenou? Doporučujeme vám Malajsii.
29.11.2009 11:15 |

podobné články

Ošetřovatelé řešili převoz orangutanů na Slovensko

 
Dva oblíbení orangutaní kluci z pražské zoologické zahrady už jsou na Slovensku! Pagy (9) a Filip (10) budou ozdobou bratislavské zoo, kde opice tohoto druhu dosud neměli.
20.04.2010 05:20 |

podobné články

Klaus na Borneu přihlížel krmení orangutanů, banán jim sám nedal

 
Prezident Václav Klaus v sobotu odložil sako a na státní návštěvě Malajsie se vydal za orangutany, které místní nazývají lesními lidmi. Na ostrově Borneo navštívil rehabilitační centrum, které pomáhá osiřelým nebo zraněným primátům v jejich návratu do volné přírody.
07.07.2012 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků)

Předvánoční úklid u orangutanů: Orangutanka Žaneta smejčila jako profík!

 
Vánoce jsou tady, honem setřít pavučiny, omýt »okno«, vydrbat parapety. V tom má orangutaní sedminásobná matka Žaneta (37) v zoo ve Dvoře Králové jasno. Pustila se do úklidu všemi čtyřmi a šlo jí to skvěle.Žaneta od ošetřovatelek přes mříže omrkla, jak uklízejí.
18.12.2013 06:16 |

podobné články

Orangutan políbil ženě přes sklo těhotenské bříško

 
Mladý pár zažil nedávno dojemný moment v anglické zoo v Colchesteru při pozorování výběhu orangutanů. Jeden z nich těhotné ženě políbil zakulacené bříško.
03.08.2015 07:20 |

podobné články

Zvířata hynou v ohnivém pekle. Kvůli našemu palmovému oleji, varuje Poc

 
Je to obrovská ekologická katastrofa, shodují se odborníci. A může za ni i to, co kupujeme, dodává europoslanec Pavel Poc (ČSSD). Kvůli palmovému oleji se vypalují deštné pralesy (nejen) v Indonésii, trpí „plíce planety“, ale i tamní lidé a zvířata. Agentury do světa rozesílají fotky spálené země, ale i zraněných orangutanů či slonů… Jenže bez větší odezvy. Právě palmový olej je totiž žádaným artiklem. „Podívejte se, co kupujete,“ vyzývá proto Poc, profesí biolog.
11.12.2015 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Poc (68 článků)

Leonardu DiCapriovi vyhrožují. Kvůli palmovému oleji

 
Herec Leonardo DiCaprio začal mluvit o jedné z největších ekologických katastrof současnosti – indonéském průmyslu výroby palmového oleje. Byznys za miliardy dolarů totiž vypaluje neobnovitelné a unikátní deštěné pralesy. Krom toho, že ničí přírodu a devastuje biotop orangutanů, je palmový olej plný pesticidů a navíc nezdravý sám o sobě. Za hlasité upozornění na tato fakta však hollywoodské hvězdě hrozí vyhoštění z Indonésie.
06.04.2016 13:05 |

podobné články