Článek

Oscarový film Ida rozhádal Polsko, ukazuje antisemitismus

 
Polský film Ida, který v noci na pondělí dostal sošku Oscara, si získal nadšený mezinárodní ohlas. V Polsku ale vedle radosti z úspěchu vyvolal i diskusi o tom, zda snímek není protipolský.
27.02.2015 11:21 |

podobné články

Podobné články

Hlavní filmové trofeje EFA získala Pawlikovského Ida

 
Film Ida polského režiséra Pawla Pawlikovského získal v sobotu hlavní ocenění na slavnostním večeru Evropské filmové akademie v lotyšské metropoli Rize. Polský tvůrce dostal cenu za nejlepší film, za režii a scénář. Jako nejlepší vyhodnotila film o dramatických osudech polské jeptišky i divácká porota.
13.12.2014 22:26 |

podobné články

RECENZE Ida se dokáže s hříchy dějin vyrovnat bez politiky

 
Film Ida od Pawla Pawlikowského volí velmi uměřené výrazové prostředky, ale dobovou realitu vystihuje komplexněji než epické seriály nebo mnohasetstránkové romány.
05.08.2014 12:46 |

podobné články

Jeptiška Ida má další cenu. Zaujala evropské politiky

 
Film Pawla Pawlikowského Ida získal cenu LUX, kterou uděluje Evropský parlament.
20.12.2014 19:16 |

podobné články

Táta Michal: Lásku našel jinde, maminky si rozhádal

 
Tatínek Michal Dvořáček (35) z reality show Hledá se táta a máma se na závěr pořadu rozhádal s oběma maminkami, se kterými se pokoušel o navázání partnerského vztahu. Vztah si tak nakonec našel mimo televizi. "Nezajímá mě Míša, nezajímá mě Jindřiška, ale zajímá mě ten můj život, ne ničí jiný," vpálí do kamer drsné prohlášení táta Michal. Co na to říkají maminky Michaela Hájková (27) a Jindřiška Poláková (35)?
16.12.2010 16:00 |

podobné články

Andrej Babiš se rozhádal prakticky se všemi a teď si staví nový tým. I to zaznělo v televizní rozlučce náměstka Wagenknechta

 
Končící první náměstek ministra financí Andreje Babiše (ANO) Lukáš Wagenknecht byl hostem středečních Událostí, komentářů České televize. Znovu vysvětlil, proč nechce být politickým náměstkem ministra Babiše. Komentář k Wagenknechtově odchodu přidal David Klimeš z Hospodářských novin. Ten prohlásil, že Babiš se rozhádal s kdekým. Pár důležitých slov přidal i k Lubomíru Zaorálkovi, který je možná důležitější než jeho americký protějšek.
24.06.2015 22:42 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8321 článků) , Lubomír Zaorálek (1937 článků)

Antisemitismus je v Německu hluboce zakořeněn, varuje studie

 
Antisemitismus je v německé společnosti i více než 65 let po pádu nacistického režimu hluboce zakořeněn a značně rozšířen. Tvrdí to autoři dnes zveřejněné nezávislé odborné studie, podle níž se protižidovské postoje nejvýrazněji projevují u německých stoupenců krajní pravice a tamních radikálních muslimů. Latentně antisemitských je podle této expertizy ale zhruba 20 procent německé populace.
23.01.2012 15:35 |

podobné články

Antisemitismus dnes nejvíce živí muslimové, říká nový vrchní pražský rabín

 
Antisemitismus je v dnešní době nejvíc živen lidmi s muslimským vyznáním. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz to uvedl nový vrchní pražský rabín David Peter (38), který se úřadu ujal 1. srpna po Karolu Efraimu Sidonovi. Peter se vyjádřil také k situaci v pražské židovské obci.
29.08.2014 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Peter David (3 články) , Karol Sidon (37 článků)

Humorista je ve Francii vyšetřován za výrok, že soucítí s vrahem Židů. Prý tím podpořil terorismus

 
Francouzská justice dnes začala vyšetřovat podezření, že francouzský humorista a politický polemik Dieudonné tvrzením, že soucítí s pátečním vrahem čtyř Židů, podpořil terorismus a antisemitismus. Rozporuplný 48letý umělec byl za antisemitismus v minulosti několikrát odsouzen.
12.01.2015 17:27 |

podobné články

Hurikán Ida zeslábl na tropickou bouři

 
Hurikán Ida, který si ve středoamerickém Salvadoru vyžádal 124 lidských životů, v pondělí při přechodu přes Mexický záliv zeslábl na tropickou bouři. Oznámilo to americké Národní centrum pro hurikány (NHC) v Miami.
09.11.2009 17:45 |

podobné články

Zpěvačka Ida Kelarová: Musíme si zachovat smysl pro radost

 
Zpěvačka Ida Kelarová vystoupí v úterý 8. prosince v pražském Švandově divadle. V rozhovoru vysvětlila mimo jiné, co znamená v romštině název alba Aven Bachtale, jež právě vydala, vyznala se z lásky k jazzu a pohovořila o nejbližších osobních plánech.
08.12.2009 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Ida Kelarová (11 článků)

Ida Kelarová vystoupí ve středu v Praze s kapelou Jazz Famelija

 
Zpěvačka Ida Kellarová vystoupí ve středu se svou skupinou Jazz Famelija v pražském Lucerna music baru. V souboru se vedle romských muzikantů z rodiny Dudžů objevují mladí jazzmani.
30.05.2011 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Ida Kelarová (11 článků)

Hvězdy Playboye Kristina Shannon a Ida Ljungqvist přiznaly lesbický vztah

 
Jedno ze známých dvojčat Shannonových Kristina (22), která se proslavila v roce 2008 pózováním pro časopis Playboy, přiznala lásku k ženě. Její drahou polovičkou není nikdo jiný než další vnadná kráska švédsko-tanzánského původu Ida Ljungqvist (30). Ta se stala Playmate v roce 2009.
09.07.2012 15:35 |

podobné články

Franzova přítelkyně Ida Saudková: Prezidenta by si fotila sama

 
Tahle blondýna může být už příští rok první dámou. Ale i kdyby jejího partnera Vladimíra Franze (53) lidé na Hrad nezvolili, Ida Saudková (46) si pozornost zaslouží.
30.09.2012 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Franz (175 článků)

Zemřela Ida Rozová. Žena, která se bila za naše spotřebitelská práva

 
Ve věku jednašedesáti let zemřela zcela náhle zakladatelka a šéfredaktorka časopisu dTest Ida Rozová. Práva spotřebitelů hájila se svými spolupracovníky dlouhých 20 let.
19.11.2012 12:30 |

podobné články

Pawel Pawlikowski: Ida je spíš filmová meditace než realita

 
Rozhovor s polským režisérem Pawlem Pawlikowskim o filmu Ida, který by nevznikl, kdyby se náhodou neobjevila představitelka hlavní role Agata Trzebuchowska.
07.08.2014 07:55 |

podobné články

Hvězda Tarantinových filmů Christoph Waltz je model, fotí pro Pradu

 
Mladá svalnatá těla už světové značky nevyhledávají. Daleko raději propagují své modely na známých tvářích. Značka Prada vsadila na rakouského herce Christophera Waltze, který sbírá Oscary za role ve filmech Quentina Tarantina. Další články k tématu: Oscarový Waltz chystá operu, v Antverpách režíruje Růžového kavalíra Christoph Waltz a Amy Adamsová natočí Velké oči v Burtonově režii Natáčení s Tarantinem je nádherný rituál, říká Christoph Waltz Esesák z Hanebných panchartů, Christoph Waltz, bude hrát Gorbačova Oscarový Němec Waltz má nakročeno k rakouskému občanství. Díky vládě Nové Tři mušketýry pozlobí oscarový Waltz coby kardinál
12.06.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Quentin Tarantino (166 článků) , Amy Adams (17 článků) , Christoph Waltz (24 článků)

9 důvodů, proč se dneska opravdu nedívat na oscarový animák Rango

 
Je to film pro děti a vlastně není. Rango je oscarový animovaný film o chameleonovi v havajské košili, který na vyprahlé poušti zažije neuvěřitelná dobrodružství.
28.06.2014 19:20 |

podobné články

Oscarový film Kolja: Proč vystřihli vtipnou scénu s Leninem?

 
Originální konfrontace s minulostí, příběh z konce totality, pádu komunismu a také o tom, jak jsme to vlastně měli s Rusy, kteří u nás byli dočasně na návštěvě. Oscarový film Kolja (1996) je dílem sentiment, laskavá komedie, jak to jen oba Svěrákové umějí, ale dílem i svědectví doby. Ostatně první řádky scénáře se rodily při odsunu okupantů, sovětských vojsk z území Československa.
17.11.2014 05:05 |

podobné články

Piráti vítězí, po Německu a Slovensku teď smlouvu ACTA odmítlo i Polsko

 
Polsko definitivně odmítlo dohodu ACTA, která se týká boje s internetovým pirátstvím. Varšava nejdříve po pouličních protestech ratifikaci smlouvy pozastavila, teď ji zcela smetla ze stolu. Polsko už nebude analyzovat smlouvu ACTA a nebude ji také ratifikovat. Premiér Donald Tusk zásadně změnil názor. „Neměl jsem pravdu, argumenty proti ACTA mě přesvědčily," uznal polský předseda vlády.
18.02.2012 11:40 |

podobné články