Článek

"Oranžové ženy" vycestovaly do europarlamentu

 
Do Evropského parlamentu ve Štrasburku vyjela delegace především sociálně-demokratických žen z bruntálského regionu. Studijní pobyt, který proběhl na pozvání europoslance Jana Kellera, se uskutečnil od úterý 6. do čtvrtka 8. října 2015.
11.10.2015 22:51 |

podobné články

Podobné články

Sázky na volby: 15:1, že se do europarlamentu dostane Vandas

 
Na volbách do europarlamentu se dá i vydělat a nemusíme proto začít hned kandidovat. Na volby si jde totiž i vsadit a jak mluví čísla o budoucnosti českého zastoupení v europarlamentu? Například 15x by se vám vklad vrátil, kdybyste věřili, že jedno křeslo dostane předseda DSSS - Tomáš Vandas. Naopak 6x by se vám vklad vrátil, kdybyste tipovali proti Janu Kellerovi za ČSSD a měli pravdu.
23.05.2014 14:35 |

podobné články

VyCestovalý Vladko: Víme, kde se roky skrýval!

 
Sardinie, Baskicko, Valencie…a tím seznam zdaleka nekončí! VyVolený Vladko (35) se v posledních letech naplno oddal své cestovatelské vášni a liboval si, že ho na cestách v exotických krajinách nikdo nepoznával. Opálený krasavec s okouzlující hřívou na fotkách spíš než nevrlého „strýčka“ z vily v teplácích v houpacím křesle připomíná exotického jižana.
12.09.2013 16:20 |

podobné články

Krize a nízká účast vynesla do europarlamentu extremisty a populisty

 
Ekonomická krize přeje extrémním názorům. Do europarlamentu totiž katapultovala řadu extremistů a populistů.
08.06.2009 16:55 |

podobné články

Babišovo ANO by se s převahou dostalo do europarlamentu

 
Do Evropského parlamentu by se dostalo šest českých politických uskupení. Alespoň podle volebního průzkumu, který ukázal, že by pětina voličů poslala do europarlamentu Babišovo hnutí ANO. Za ním by se pak objevily jména stran ČSSD a KSČM. Bez šance by také nebyl Úsvit Tomia Okamury.
22.04.2014 10:50 |

podobné články

Opravilová (KSČM): Bezpečnost dětí i v europarlamentu odborně

 
Ve svém článku Bezpečnost dětí i v europarlamentu naší prioritou i nadále píše Katka Konečná o idee, jak posílit ochranu spotřebitelů. Myšlenka je v zásadě chvályhodná, vize snaživá, ale odborný potenciál je naprosto nedostačující.
08.05.2014 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (232 článků)

Bobošíková nekandiduje do europarlamentu: Dluh 24 milionů!

 
Neúspěšná kandidátka na prezidentku, na ředitelku ČT, do Sněmovny, na primátorku Prahy a do Senátu Jana Bobošíková do europarlamentu nekandiduje. Proč se žena, která kandiduje téměř vždy a na všechno, voleb nezúčastní? Můžou za to zřejmě finanční problémy. Její blok Hlavu vzhůru totiž dluží 24 milionů.
21.05.2014 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (600 článků)

Kampaň za zvolení víc žen do europarlamentu skončila v tramvaji

 
Kampaň, jejímž cílem je dostat do europarlamentu víc českých poslankyň, vyvrcholila dnes v centru Prahy. Uspořádala ji organizace Fórum 50 %, která usiluje o vyšší zastoupení žen v politice a ve vedoucích funkcích. Využila k tomu jízdu historickou tramvají. ČR patří v Evropském parlamentu k zemím s nejnižším zastoupením žen.
22.05.2014 13:50 |

podobné články

Pánek (Svobodní): Do europarlamentu vysíláme rozmanitou šestici

 
Zřejmě si říkáte, že všichni členové Svobodných musí být stejní. Nebo aspoň minimálně kandidáti. Všichni podle jednoho mustru. Vždyť přece Svobodní jsou známí svoji ideovou vyhraněností, údajnou dogmatičností a lpěním na Hayekovi. Skutečnost však nemůže být dále od pravdy. Dovolte mi představit první šestku našich kandidátů do europarlamentu a zdůraznit rozdíly mezi nimi.
24.05.2014 13:00 |

podobné články

Pětiprocentní hranice do europarlamentu je v pořádku, shodují se odborníci

 
Česká pirátská strana a Strana zelených chtějí u Ústavního soudu napadnout pětiprocentní hranici pro získání mandátu do europarlamentu. Odborníci se ale shodují, že tato norma protiústavní není. Pro piráty hlasovalo v evropských volbách 4,78 procenta hlasů, zeleným odevzdalo svůj hlas 3,77 procenta voličů. 
26.05.2014 14:40 |

podobné články

Ransdorf uspěl i díky spaní, v europarlamentu je však spáčů více, práskl komunista

 
Miloslav Ransdorf (KSČM) je jedním z nejvýraznějších českých europoslanců. Spíše než svou prací však na sebe upozornil různými extempore - spaním v práci, problémy s exekutory či konfliktem se zahraničním novinářem, který se ho snažil nachytat na švestkách... I tyto kauzy však Ransdorfovi v eurovolbách pomohli, myslíš si komunista Jaromír Kohlíček. Toho přitom Ransdorf vyšoupl z europarlamentu!
27.05.2014 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Kohlíček (51 článků) , Miloslav Ransdorf (585 článků)

Komunista Ransdorf o spánku v europarlamentu: Proč si schrupnul?

 
Spaní, dopravní nehody, dluhy a exekuce. Obrázek europoslance a "eurodůchodce" Miloslava Ransdorfa značně ovlivňují kauzy spjaté s jeho jménem. Ransdorf se však v České televizi jal vysvětlovat, co vlastně v europarlamentu dělá a jak to bylo s jeho usínáním, finančními problémy i střetem s nizozemským novinářem.
29.05.2014 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Ransdorf (585 článků)

ANO ani není strana, jen amébní útvar s bývalým komunistou v čele. Hrabě z TOP 09 zato vychválil Schwarzenberga, který je nenahraditelný

 
ROZHOVOR Volby do europarlamentu ukázaly, že euroskeptici nemají většinu, domnívá se Tomáš Czernin z TOP 09, který byl číslem 7 na kandidátce strany do europarlamentu. Podle něj je třeba lidem vysvětlit důležitost takových voleb. Případná spolupráce topky a hnutí ANO ve vládě je nemožná, na post premiéra by nikdy nepodpořil člověka aktivního v komunistickém režimu.
02.06.2014 17:25 |

podobné články

ANO ani není strana, jen amébní útvar s bývalým komunistou v čele. Hrabě z TOP 09 vychválil Schwarzenberga, který je nenahraditelný

 
ROZHOVOR Volby do europarlamentu ukázaly, že euroskeptici nemají většinu, domnívá se Tomáš Czernin z TOP 09, který byl číslem 7 na kandidátce strany do europarlamentu. Podle něj je třeba lidem vysvětlit důležitost takových voleb. Případná spolupráce topky a hnutí ANO ve vládě je nemožná, na post premiéra by nikdy nepodpořil člověka aktivního v komunistickém režimu.
02.06.2014 17:15 |

podobné články

Lidovec Svoboda bude šéfovat v europarlamentu všem legislativcům. Zvolili ho do čela výboru

 
Lidovecký europoslanec Pavel Svoboda byl dnes zvolen předsedou významného výboru pro právní záležitosti Evropského parlamentu. Svou podobu tento týden v Bruselu ustavují jednotlivé výbory nového europarlamentu, který se na ustavující schůzi sešel minulý týden.
07.07.2014 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Svoboda (355 článků) , Pavel Svoboda (354 článků) , Pavel Svoboda (355 článků) , Pavel Svoboda (355 článků)

Jourovou schválili, Babiš se přesto rozčiloval: Kvůli Italce v pizzerii!

 
Neměla úplně snadnou pozici. V europarlamentu prý poslance zrovna dvakrát nepřesvědčila, žádali po ní další vysvětlení jejich postojů. Kandidátka ANO na českou eurokomisařku Věra Jourová však patrně nakonec grilováním prošla. Schválily ji výbory europarlamentu. Andrej Babiš se však přesto zlobil. Proč?
07.10.2014 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (402 článků)

Předseda europarlamentu: Vy vnášíte do temného místa naději proti rasismu

 
Šéf europarlamentu Martin Schulz v Osvětimi promluvil k mládeži u příležitosti 70. výročí konce 2. světové války.
09.05.2015 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Schulz (234 článků)

V naší zemi se obrovsky kradlo, sdělil premiér Řecka v Europarlamentu

 
Několikerý potlesk si vysloužil řecký premiér Alexis Tsipras, který dnes dopoledne promluvil na půdě Europarlamentu. Informoval o tom server iDNES.cz. Z počátku mluvil hlavně v obecné rovině o tom, že Řecko potřebuje opravdovou pomoc, která pomůže vyřešit skutečné problémy. Doplnil také, že návrh řecké strany byl podán evropským institucím na úterním summitu a v následujících dvou až třech dnech bude dodávat konkrétní detaily návrhů.
08.07.2015 10:46 |

podobné články

VIDEO: Tsiprase v europarlamentu ugrilovali. Babišův přítel „sjel“ řeckého premiéra jako uličníka

 
To video viděly už miliony lidí. Belgický europoslanec Guy Verhofstadt se v europarlamentu pustil do Alexise Tsiprase za to, jak si Řecko v současnosti počíná. Chce půjčit peníze a nepředkládá žádné návrhy, jak ušetřit. Verhofstadt, který je přítelem vicepremiéra Andreje Babiše, to řekl pořádně od plic přímo před šéfem řecké vlády. „Sjel“ Tsiprase jako malého kluka, ten se jen mračil.
09.07.2015 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Guy Verhofstadt (26 článků)

Skandál v europarlamentu: Poslanec hajloval na vzdor proti německému návrhu

 
Zdánlivě nudná debata o standardizaci jízdenek v EU rozvášnila polského europoslance Janusze Korwin-Mikkeho (72) natolik, že přímo v europarlamentu začal hajlovat! Mikke kritizuje EU dlouhodobě, ale nacistický pozdrav zvolil zřejmě kvůli tomu, že návrh ohledně lístků byla iniciativa Německa.
10.07.2015 12:00 |

podobné články