Článek

Olomoucký soud potvrdil tresty členům Toflova gangu

 
Téměř všem členům takzvaného Toflova gangu dnes olomoucký vrchní soud potvrdil tresty v rozmezí od tří do devíti let. Nižšího trestu dosáhl jen bývalý policista Eduard Slanina – z osmi let mu ho soudce zkrátil na sedm let.
05.03.2015 11:56 |

podobné články

Podobné články

Soud dal členům tzv. Toflova gangu tresty od 3 do 9 let vězení

 
Brněnský krajský soud dnes poslal jedenáct členů takzvaného Toflova gangu, který podle obžaloby vydíral podnikatele, na tři až devět let do vězení. Část z nich dostala vysoké pokuty. Soud dospěl k závěru, že se po právní stránce nepodařilo prokázat, že skupina obžalovaných, mezi kterými bylo několik bývalých policistů, byla skutečně organizovaným gangem. Tvrdil to státní zástupce Martin Brzobohatý. 
28.02.2014 12:00 |

podobné články

Soud dal členům Toflova gangu až devítileté tresty a milionovou pokutu

 
Brněnský krajský soud dnes poslal 11 členů takzvaného Toflova policejního gangu, který podle spisu vydíral podnikatele, na tři až devět let do vězení. Část z nich dostala vysoké pokuty.
28.02.2014 11:40 |

podobné články

Členové Toflova gangu u Nejvyššího soudu neuspěli, zrušil trest jen jednomu

 
Členové takzvaného Toflova gangu, který vydíral podnikatele, se svým dovoláním k Nejvyššímu soudu neuspěli. Jejich tresty jsou tak definitivní. Jediný, kdo má naději na jeho zmírnění, je Petr Křipský, kterému soud vyhověl, verdikt zrušil a případ vrátil brněnskému krajskému soudu.
09.08.2016 12:20 |

podobné články

Soud s členy Toflova gangu: Za vydírání dostali až 9 let!

 
Brněnský krajský soud dnes poslal jedenáct členů takzvaného Toflova gangu, který podle obžaloby vydíral podnikatele, na tři až devět let do vězení. Část z nich dostala vysoké pokuty. Soud dospěl k závěru, že se po právní stránce nepodařilo prokázat, že skupina obžalovaných, mezi kterými bylo několik bývalých policistů, byla skutečně organizovaným gangem.
28.02.2014 12:10 |

podobné články

Soud potvrdil členům Maslákova gangu roky za mřížemi

 
Soud poslal členy vyděračského gangu Miroslava Masláka do vězení. Tresty v rozmezí od pěti let do 8,5 roku potvrdil Olomoucký vrchní soud. Dva muži původem ze Slovenska byli vyhoštěni z České republiky
23.06.2014 11:50 |

podobné články

Soud s policejními vyděrači z Toflova gangu: Hrozí jim 10 až 16 let vězení

 
Krajský soud v Brně začne v pondělí rozplétat kauzu takzvaného Toflova gangu policejních vyděračů. Státní zástupce obžaloval 13 mužů, kterým hrozí 10 až 16 let vězení.
15.10.2012 08:55 |

podobné články

Směnka na milion v kauze Toflova gangu je pryč, zmizela ze spisu u soudu v Brně

 
V kauze takzvaného Toflova gangu, který řeší Krajský soud v Brně, se údajně ztratila ze spisu směnka na milion korun. Soud směnku nenašel ani po několikaměsíčním pátrání a to je velký problém, protože policisté budou chtít škodu nahradit.
04.11.2013 10:45 |

podobné články

Soud opět projednává případ Toflova gangu: Pochybuje se o vině Petra K.

 
Krajský soud v Brně se v pátek po zrušení části rozsudku znovu zabýval jedním z případů takzvaného Toflova gangu. Bývalý policista Petr K. podle obžaloby vyvíjel nátlak na jednoho z dlužníků, aby zaplatil konkrétnímu věřiteli. Budou se ještě dohledávat výpisy z účtu, líčení bude pokračovat v polovině října.
01.09.2017 11:50 |

podobné články

Expolicisté z Toflova gangu dostali až 9 let vězení a vysoké pokuty

 
Brněnský krajský soud dnes poslal 11 členů takzvaného Toflova policejního gangu, který podle spisu vydíral podnikatele, na tři až devět let do vězení. Část z nich dostala vysoké pokuty.
28.02.2014 10:35 |

podobné články

Policie obvinila další tři lidi v kauze policejního Toflova gangu

 
Kriminalisté obvinili další tři lidi v kauze brněnského policejního Toflova gangu. Celkem tak stíhají devět osob. Nově je z účasti na vydírání podnikatelů podezřelá trojice mužů, která byla v úterý zadržena v Brně, řekl ředitel odboru závažné hospodářské a finanční kriminality Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Petr Šereda.
05.10.2011 09:40 |

podobné články

Bývalý brněnský policista a člen Toflova gangu byl propuštěn z vazby

 
Z Vazební věznice v Brně-Bohunicích byl dnes před polednem propuštěn bývalý policista Rudolf Setvák, který figuruje v kauze policejního Toflova gangu, jež vydíral podnikatele. V kauze je stíháno celkem devět lidí, Setvák jediný je ale ode dneška na svobodě. Ve vazbě strávil tři měsíce. Po svém propuštění v 10:40 se k obvinění odmítl vyjádřit.
03.11.2011 13:05 |

podobné články

V kauze Toflova gangu se na vydírání měli podílet i soudci

 
V případě takzvaného Toflova gangu, který údajně vydíral podnikatele, policie podle dnešních Hospodářských novin (HN) připravuje další zatýkání. Svědci totiž během výslechů uvedli jména nejméně 15 dalších lidí, kteří se měli podílet na údajném vydírání a manipulování s trestnými případy. Mezi nimi jsou i nejméně jeden státní zástupce a dva soudci.
18.11.2011 09:10 |

podobné články

Policisté zatýkali své kolegy z Toflova gangu

 
Další čtyři údajné členy takzvaného Toflova gangu, který měl vydírat podnikatele, zatkla policie v Brně. Agentuře Mediafax to potvrdila mluvčí policejní inspekce Radka Sandorová.
12.12.2011 14:50 |

podobné články

Bývalí policisté z Toflova gangu o výsluhy nepřijdou

 
Bývalí policisté z takzvaného Toflova gangu obvinění z toho, že zneužívali svého postavení k vydírání podnikatelů, nepřijdou o výsluhy za svou službu státu. Do civilu totiž odešli ještě před tím, než byli obviněni. Výsluhy jim zpětně nelze odebrat ani v případě odsouzení. Ve svém dnešním vydání to píše Mladá fronta Dnes (MfD).
15.12.2011 07:55 |

podobné články

Vyděrači z Toflova gangu dostanou výsluhy za službu státu

 
Bývalí policisté z Toflova gangu nepřijdou o výsluhy za služby státu. A to i přesto, že byli obviněni z vydírání podnikatelů. Ze služby totiž odešli ještě před tím, než byli zažalováni a výsluhy jim nelze zpětně odebrat.
15.12.2011 11:55 |

podobné články

Člen Toflova gangu: Vozili jsme do Likérky Drak nelegální alkohol

 
Tohle asi nikdo nečekal! Jeden z členů Toflova gangu, který byl pověstný propojením moravské policie a mafie, u soudu dnes uvedl, že vozil nelegální alkohol do Likérky Drak.
17.10.2012 17:45 |

podobné články

Bije se za zastřeleného muže: Šéfem žádného gangu prý nebyl

 
Nad původně jednoznačně vnímaným úspěchem v boji s organizovaným zločinem se začínají vznášet otazníky. Jednak je podivné, že v případu tzv. Toflova gangu figurují jako svědci jen lidé s kriminální minulostí. Navíc zásah proti jeho údajným členům byl přísně utajován kvůli prorůstání skupiny k vysoce postaveným osobám. Ale pokud existují, dostaly nyní možnost zahlazovat případné stopy. A manželka zastřeleného expolicisty v týdeníku Reflex odmítá, že by její muž byl členem gangu, poukazuje přitom na podivnosti při vyšetřování vraždy.
18.08.2011 20:35 |

podobné články

„Toflův gang“ půjde před soud. Kvůli vydírání je obžalováno 13 lidí

 
Státní zástupce podal obžalobu v případě takzvaného Toflova gangu. Skupinu třinácti lidí viní, že vydírala a zastrašovala podnikatele z Jižní Moravy. Některým členům gangu hrozí přitom až šestnáct let vězení.
02.08.2012 15:15 |

podobné články

Nejvyšší soud potvrdil tresty třem členům lupičského gangu

 
Nejvyšší soud odmítl dovolání tří členů gangu, který v létě 2005 provedl sérii loupeží na benzinových čerpacích stanicích a v dalších provozovnách. Údajný šéf celé skupiny Petr Falta si tak definitivně odpyká deset let ve vězení. Platí také šestiletý trest pro Petra Květoně a čtyřletý pro Roberta Oktábce. Nejvyšší soud rozhodl nedávno bez veřejného zasedání.
23.07.2010 10:15 |

podobné články