Článek

OKS se s žádným jiným politickým subjektem nesloučila. V politické aktivitě pokračuje

 
Reagujeme tímto na prohlášení Jiřího Janečka, který byl bývalým předsedou Občanské konzervativní strany (OKS), který nepravdivě informoval veřejnost o sloučení OKS s politickou stranou Patrioti ČR. Ke sloučení těchto politických stran nikdy nedošlo.
11.03.2016 14:25 |

podobné články

Podobné články

Špidla: EU je nejdynamičtějším politickým subjektem, snad jen s výjimkou Číny

 
Bývalý eurokomisař Vladimír Špidla ve středu pokřtil svou knihu "Kávu ne, radši infuzi" shrnující jeho působení v Bruselu a historky ze zákulisí sepsané jeho asistentkou Magdalénou Frouzovou. Při té příležitosti vyjádřil názor, že Evropská unie je hned po Číně nejdynamičtějším politickým subjektem na světě.
15.09.2010 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (279 článků)

Kandidát do senátu Strnad (OKS): Mezi svobodou a bezpečností volím bezpečnost

 
Není možné, aby si vládnoucí elity dělaly, co uznají za vhodné, a občana potřebovaly pouze ke svému zvolení a následně jeho názory nijak neposlouchaly, burcuje kandidát Úsvitu - NK a OKS Martin Strnad. A dodává. „Odmítám styl politiky pana Sobotky a Babiše, kdy národu sdělí, že přijímat nehodlají, a pak tajně vypíší výběrové řízení pro přijetí 6 000 migrantů za 540 000 000 Kč. V zásadních věcech by se měla vypisovat národní nebo pouze regionální referenda.“ Jaké témata považuje za klíčová na regionální úrovni?
22.09.2016 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Strnad (2 články)

Společnost European Metals Holdings Limited poskytla českým úřadům právní analýzu dokládající, že je australským podnikatelským subjektem

 
Společnost European Metals Holdings Limited poskytla relevantním českým úřadům, Ministerstvu financí, Ministerstvu průmyslu a obchodu a Ministerstvu životního prostředí analýzu právní kanceláře Steinepreis Paganin, která potvrzuje, že je australským podnikatelským subjektem s vlastní právní subjektivitou.
10.01.2018 18:10 |

podobné články

Tvrzníková (STAN): Ať už v koalici nebo samostatně, potřebám občanů budeme naslouchat

 
Krajská organizace STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ (STAN) Pardubického kraje je jednou z posledních, která dosud veřejně neřekla poslední slovo, zda půjde do krajských voleb sama nebo ve spojení s jiným politickým subjektem.
06.09.2015 17:01 |

podobné články

Neoanacisté z obav ze státních orgánů ustrnuli v aktivitě

 
Neonacisté kvůli částečné ztrátě své politické platformy a obavě z dalších zásahů státních orgánů v letošním 3. čtvrtletí ustrnuli v aktivitě a téměř rezignovali na pořádání veřejných shromáždění a koncertů.
01.11.2010 15:25 |

podobné články

Okamura poráží Kalouska a usazuje se ve Sněmovně, ukazují svěží čísla

 
Že je hnutí ANO aktuálně nejsilnějším politickým subjektem na české politické scéně, potvrzuje nejnovější průzkum agentury SANEP.
18.01.2017 14:10 |

podobné články

Chcete, aby se Klaus vrátil do politiky s novou stranou? Jak by se měla jmenovat? ANKETA

 
Už brzo by mohla české politické vody rozčeřit nová strana vedená Václavem Klausem. A už se objevují i zvěsti o tom, jak by se tato noční můra občanských demokratů vedená jejich bývalým lídrem mohla jmenovat. Měla by to být OKS (Občanská Klausova strana) nebo SUPR Klausovci? A chcete vůbec, aby se bývalý premiér a prezident do vrcholné politiky vracel?
26.08.2013 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9091 článků)

Janeček (OKS): Reakce na slova Miloslavy Vostré

 
Místopředsedkyně KSČM Miloslava Vostrá po více než 20 letech po sametové revoluci varuje občany ČR, že se moje osoba, které bylo v 1989 16 let, znovu objevuje na politické scéně.
13.12.2013 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloslava Vostrá (145 článků)

Muž trpí sexomnií. Během spánku je puzen k sexuální aktivitě

 
Jedenatřicetiletý Dán byl zproštěn obvinění ze sexuálního obtěžování dvou 17letých dívek. Lékařská vyšetření totiž prokázala, že trpí sexsomnií, vzácnou poruchou, kdy je člověk během spánku puzen k sexuální aktivitě. 
11.04.2013 14:20 |

podobné články

Váňa (ČSSD): Komentář k aktivitě poslance Schwarze

 
Komentář předsedy Výboru pro bezpečnost k aktivitě poslance Schwarze
21.06.2016 16:15 |

podobné články

Rtuť v teploměrech míří k 34 °C: Česko se rozpaluje, lékaři varují před kolapsy

 
Pot, horko a spalující slunce, toho si v následujících dnech užijme až až. V Česku totiž bude tepleji než třeba na Mallorce nebo v Madridu. Čtvrtek nás rozpálí 34 stupni a pátek ještě přitopí, bude až 36 stupňů Celsia. Vedra nahánějí hrůzu lékařům. Ti radí, aby lidé dbali na dostatečný přísun tekutin a vyhýbali se nadměrné fyzické aktivitě. Nejvhodnější je čistá voda, jemně slazená minerálka, ovocné džusy ředěné vodou, bylinné čaje a zeleninové šťávy. Lidé by měli vypít přinejmenším dva až tři litry tekutiny v menších dávkách v průběhu dne, při fyzické aktivitě ještě více. Zapomenout by měli na alkohol a kávu.
23.06.2016 11:35 |

podobné články

Premiér Babiš vyzval k větší aktivitě při digitalizaci správy

 
Digitalizace státní správy vázne a měla by být prioritou budoucích vlád. Při zahájení dnešní konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) v Hradci Králové to řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a vyzval k vyšší aktivitě v této oblasti.
09.04.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13037 článků)

ČSNS 2005 se sloučí s novou Paroubkovou stranou

 
Česká strana národně socialistická (ČSNS 2005) souhlasila s tím, že se sloučí s novým politickým subjektem Jiřího Paroubka, někdejšího předsedy ČSSD. Fúze ČSNS 2005 a Národních socialistů - levice 21. století by měla být dokončena za dva týdny. Na sjezdu ČSNS 2005 se dnes pro to vyslovila většina delegátů, řekl mluvčí strany Jiří Pondělíček.
12.11.2011 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3451 článků)

Klausi, věříme ti, říká čtvrtina lidí. Polovina uvedla opak

 
Václav Klaus připustil, že uvažuje o návratu do politiky a média uvažují, s kterým politickým subjektem by to mohl realizovat, a snaží se odhadnout nálady občanů. Bulvární deník Blesk si objednal průzkum, aby zjistil, jak potencionální voliči vnímají bývalého prezidenta a jakou má šanci uspět ve volbách do Poslanecké sněmovny. Agentura SANEP zjistila, že zhruba 20 procent dotázaných jeho angažmá v politice vítá.
27.08.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9091 článků)

Copak to je, že by někdo podrážel nohy Schwarzenbergovu chráněnci Hudečkovi? spekulují noviny nad novým politickým subjektem

 
V Praze vzniká hnutí Restart 2014, které se chce profilovat jako středo-pravicový subjekt a které by mohlo oslabit pražskou TOP 09. Informují o tom středeční Lidové novimy. Nejvýše postavený politik této strany ve městě je primátor Tomáš Hudeček, kterého se šéf "topky" Karel Schwarzenberg pokoušel neúspěšně prosadit na místopředsedu celé strany. Podle listu se okolo nového politického subjektu pohybují lidé z okolí pražského předsedy TOP 09 Jiřího Vávry. Restart 2014 má v těchto dnech zažádat na Ministerstvu vnitra o registraci, svůj program a kandidáty má představit za týden. Na volby chce prý vynaložit desítky milionů korun.
30.07.2014 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3727 článků) , Tomáš Hudeček (656 článků) , Karel Vávra (18 článků)

Senátor Šilar: Naši vládnoucí představitelé vyměnili principy svobody za mísu šošovice

 
Do Senátu se dostali čtyři lidovci a další tři kandidáti uspěli v rámci koalice se Stranou zelených a Pirátskou stranou. V komunálních volbách se s téměř 3800 zastupiteli stali nejúspěšnějším politickým subjektem. Co podle Petra Šilara (KDU-ČSL) stojí za úspěchem strany? V rozhovoru, který poskytl naší redakci, zhodnotil nejen uplynulé volby, ale také čtvrtstoletí od sametové revoluce a vyjádřil se k současné krizi na Ukrajině.
25.10.2014 14:05 |

podobné články

Kočičí spolek zřejmě rozfofroval miliónové dědictví

 
Loni přišel o útulek, letos jeho služby nahradilo město jiným subjektem a příští rok se bude muset vystěhovat z vypůjčeného domu, kde má zázemí. Řeč je o spolku Kočka mezi lidmi, který v Plzni čtrnáct let pečuje o toulavé šelmičky a který i kvůli nedostatku peněz pomalu míří k zániku.
02.08.2015 20:40 |

podobné články

Nečas: Žádným jiným resortem se teď nezabývám jako ministerstvem práce

 
Premiér Petr Nečas se pozastavil nad tím, v jakém stavu se nachází ministerstvo práce a sociálních věcí, které po Jaromíru Drábkovi loni převzala Ludmila Müllerová. Jejím resortem se teď prý Nečas zabývá víc než kterýmkoli jiným.
27.02.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků) , Petr Nečas (9267 článků) , Jaromír Drábek (1074 článků)

Firmy, které darují politickým stranám, získávají více zakázek

 
Firmy, které darují peníze politickým stranám, získávají zhruba o 50 procent více veřejných zakázek než srovnatelné společnosti, které politickým stranám nepřispívají. Vyplývá to z výzkumu Centra aplikované ekonomie, podle něhož je ze studie zřejmé vysoké riziko střetu zájmů.
04.09.2014 14:01 |

podobné články