Článek

ODS: V mezinárodním srovnání je úroveň vzdělanosti českých deváťáků katastrofální

 
ODS dlouhodobě upozorňuje na klesající úroveň vzdělanosti českých žáků a nesystematické zásahy do školského systému. To potvrzují i mezinárodní srovnání. Prioritou musí být především kvalita výuky, zvýšení platů učitelů nebo navrácení a posílení pravomocí ředitelů škol.
13.01.2017 10:55 |

podobné články

Podobné články

Filozof: Nevážíme si vzdělanosti a chybí nám duchovní elity

 
České země bývaly centrem vzdělanosti a líhní i útočištěm učenců. Dnes Česko tvrdě zažívá absenci duchovní elity a neúctu ke vzdělanosti. Kudy vede cesta zpět?
23.04.2015 14:50 |

podobné články

Ministře Fialo, neponižujte úroveň vzdělanosti. Vzkazuje Bárta

 
Ministr školství Petr Fiala bývá označován za nejlepšího ministra současného kabinetu a zároveň i celé historie svého rezortu. Poslanec Věcí veřejných Vít Bárta s tímto tvrzením rozhodně nesouhlasí a kritizuje Fialu za jeho některé kroky. "Ministře Fialo, nejste jen 'údržbář'. Neponižujte úroveň vzdělanosti," Vzkazuje ministru na svých webových stránkách.
16.09.2012 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1313 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

Kauza zdrogovaných deváťáků: Protidrogový odbor kritizuje výsledky testování

 
Čtvrtina deváťáků v Orlové na Karvinsku měla mít zkušenosti s pervitinem nebo marihuanou. To ukázaly výsledky anonymního testování, které město v dubnu provedlo. Jenže teď vypadá všechno jinak. Při testech totiž podle protidrogového odboru Úřadu vlády byly použity nesprávné metody. Výsledky tak prý byly nepřesné a zbytečně vystrašily veřejnost. Ředitel Městské policie Orlová a tamní radní Roman Galia ale kritiku odmítají.
26.05.2016 22:15 |

podobné články

Vyšla dědička antické vzdělanosti: Encyklopedie Byzance

 
Nakladatelství Libri vydalo Encyklopedii Byzance, která formou výkladového slovníku zprostředkovává českým čtenářům odkaz civilizace, jež byla ve středověku považována za dědičku antické vzdělanosti a kultury.
20.07.2011 16:05 |

podobné články

Navrátilová (LIDEM): Investujme do vzdělání

 
Odborníci varují před klesající úrovní vzdělanosti v České republice a upozorňují na přímou provázanost vzdělanosti národa a ekonomického rozvoje státu. Během posledních deseti let u nás vzdělanost soustavně klesá.
14.06.2012 21:45 |

podobné články

Ministerstvo financí: Životní úroveň v Česku stoupne!

 
Životní úroveň v ČR by měla letos ve srovnání se zeměmi eurozóny mírně stoupnout. Úroveň hrubého domácího produktu na obyvatele v poměru k eurozóně letos dosáhne 75 procent, loni to bylo 73 procent. Vyplývá to z odhadů v aktuální makroekonomické prognóze ministerstva financí (MF).
03.08.2014 11:05 |

podobné články

VELKÉ SROVNÁNÍ: Máme stejný plat jako v Caracasu nebo Limě!

 
Tohle srovnání možná mnoho lidí zarazí. Ve venezuelském Caracasu, peruánské Limě, kolumbijské Bogotě či v malajsijském Kuala Lumpuru berou lidé téměř stejnou mzdu jako v Praze. Tedy alespoň při srovnání té hodinové. Ačkoliv to vypadá, že na tom nejsme ve srovnání s těmito exotickými zeměmi příliš dobře, vězte, že Varšavané či obyvatelé Budapešti jsou na tom ještě hůř.
18.09.2014 06:00 |

podobné články

Vysočina bude mít na konci roku katastrofální zadlužení

 
Aktuální vývoj rozpočtu Kraje Vysočina ukazuje, že kraj míří k nejvyššímu zadlužení ve své historii. Na katastrofální stav krajských financí a nekompetentní řízení kraje pod taktovkou ČSSD upozornil v sobotu v Ostravě na 6. ideové konferenci ODS na téma kraje bez dluhů Ota Benc, kandidát ODS na hejtmana Kraje Vysočina.
18.06.2012 14:45 |

podobné články

Nečas se pustil do humanitních oborů. Není možné studovat dva

 
Úroveň českého školství a následně i vzdělanosti národa podrobil v pátek kritice premiér Petr Nečas na konferenci rektorů českých i moravských vysokých škol. Premiér zdůraznil nutnost reformovat celý vzdělávací systém školství, od základního, přes střední až po vysokoškolské. V opačném případě hrozí celé zemi konkurenceschopnost se zahraničím, varoval Nečas.
20.02.2011 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Strejček (ODS): Katastrofální "jaderné" rozhodnutí Merkelové

 
Rozhodnutí německé kancléřky Angely Merkelové uzavřít do roku 2022 všechny německé jaderné elektrárny je politicky chybné a ekonomicky katastrofální rozhodnutí.
07.06.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2093 článků)

Tohle teď vyplňují čeští školáci! Otestujte se s Aha!: Porazíte páťáka?

 
Na českých základních školách včera odstartovalo testování páťáků a deváťáků, za které má zodpovědnost Česká školní inspekce. Jaký je smysl? Zhruba 165 tisíc školáků do 8. června vyplní testy z češtiny, matematiky a cizího jazyka, které ověří, zda mají minimální požadované znalosti.
22.05.2012 12:15 |

podobné články

Neveselá statistika: Třetina žáků odmítá přátelství s Romy

 
"Tyhle školy nejsou pro Romy," chtělo by se parafrázovat název oscarového snímku. Ve zkratce se tak dá totiž popsat prostředí, ve kterém je pro třetinu českých šesťáků a deváťáků nepřijatelná představa přátelství s Romem. A více než 40 procent jich je ochotno se s radostí přidat k případnému protiromskému pochodu.
28.05.2013 16:45 |

podobné články

Chládek: Dobešovy škrty jsou pro VŠ smrtící. Žádám svolání školského výboru

 
Jako stínový ministr školství jsem velmi znepokojen drastickými škrty, které v oblasti vysokého školství hodlá realizovat minstr Dobeš. Jsem přesvědčen, že toto chybné rozhodnutí povede k výraznému omezení kvality vysokých škol, vzdělanosti a následnému zhoršení konkurenceschopnosti ČR na mezinárodním poli.
22.10.2011 08:20 |

podobné články

Gajdůšková: Snižování kvalifikace učitelů zhorší úroveň vzdělávání

 
V pozici vnitrozemského státu bez významného přírodního bohatství je zásadní podmínkou pro budoucí hospodářský a sociální rozvoj masivní podpora obecné vzdělanosti jako základu rozvoje vědy, výzkumu, vývoje i inovací.
28.02.2011 18:35 |

podobné články

Školné bude a také se bude rychle zvyšovat, varuje Keller

 
Navrhované reformy vysokých škol mají zlepšit kvalitu výuky a úroveň vědeckého výzkumu na univerzitách. Podle sociologa Jana Kellera je to hluboký omyl. V komentáři pro deník Právo píše, že reforma zakrývá nedostatek peněz na zajištění růstu vzdělanosti národa.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Ohlídal: Další škrty v oblasti vysokého školství ohrozí úroveň vzdělanosti v ČR!

 
ČSSD zásadně odmítá plány premiéra Nečase na další ořezávání rozpočtu pro veřejné vysoké školy, které prezentoval po jednání s Národní ekonomickou radou (NERV).
25.03.2012 03:43 |

podobné články

Experti radí zvýšit vzdělanost. Česko prý přichází o 169 miliard ročně

 
Špatný vzdělávací systém sráží ekonomický růst. Pokud by se se úroveň vzdělanosti vrátila do roku 2003, ročně by to český HDP zvedlo o 169 miliard korun. Uvedly to čtvrteční Hospodářské noviny s odvoláním na výsledky studie, kterou dnes zveřejní ekonomové z institutu CERGE-EI.
07.06.2012 09:00 |

podobné články

Česko láká investory na vysokou vzdělanost a nízké mzdy, uvedla Moody's

 
Česká republika je atraktivní zemí pro zahraniční investory. Jsou zde nižší mzdy než v západní Evropě, vysoká úroveň vzdělanosti a pokročilá základna infrastruktury. Informuje o tom server E15.cz na základě výroční zprávy mezinárodní ratingové agentury Mooddy's Investors Service.
21.07.2012 11:35 |

podobné články

Noční můra středoškoláků. Politici diskutují o dalších změnách maturit

 
Už tak bídná úroveň vzdělanosti v České republice se zřejmě ještě sníží. Studenty středních škol čeká už od příštího školního roku další novota – státní maturity budou zase jiné.
12.08.2012 20:35 |

podobné články