Článek

ODS bojuje s neexistujícím komunismem, plísnil Klaus svou bývalou stranu

 
Z ODS se stala málo viditelná, nezřetelná strana, která bojuje s neexistujícím komunismem a Ruskem, kritizoval v pondělí exprezident Václav Klaus svou bývalou stranu na konferenci s názvem Vzestup a pád české pravice: 25 let ODS. Za to, že jsou nynější oslavy čtvrtstoletí strany rozpačité, může podle Klause nejen generační výměna v členské základně či ideová odlišnost, ale i fakt, že ODS poztrácela podporu nejen na centrální úrovni, ale i ve městech, obcích a krajích.
25.04.2016 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8615 článků)
Podobné články

Klaus: Ocenění jsem dostal za boj proti komunismu v širším slova smyslu

 
Exprezident Václav Klaus míní, že Trumanovu-Reaganovu medaili svobody dostal za boj proti komunismu „v širším slova smyslu”. Klaus se rovněž v polemickém textu ohradil proti někdejším disidentům, kteří si podle něj „monopolizovali” boj s komunismem. Klaus to v pondělí uvedl při autogramiádě své nové publikace, na webu zároveň zveřejnil obsáhlejší polemiku.
14.10.2013 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8615 článků)

Tvůrci Železné opony: S komunismem se dá vypořádat nadsázkou

 
Rozhovor s tvůrci únikové hry Železná opona Janem Vrobelem a Martinem Jüzem o jejich projektu i snaze mladé generace vypořádat se s komunismem, s jehož motivy ve své hře pracují.
02.06.2015 15:01 |

podobné články

Přemysl Sobotka stále věří v ODS: Stoupáme, za pár let budeme mít dvacet procent. Klaus nás poškodil, podporovat ho už nebudu

 
ROZHOVOR Bývalý předseda Senátu Přemysl Sobotka nesouhlasí s lidmi kolem zakladatele ODS a bývalého prezidenta Václava Klause, že se z ODS vytratil boj za svobodu. Nemůže také bývalému předsedovi občanských demokratů zapomenout, že poškodil stranu, když neposlouchala jeho názory. „Václav Klaus, potom, co udělal ODS, jako kandidát na prezidenta moji podporu mít nebude,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz současný místopředseda Senátu Sobotka na možnost, že by se Václav Klaus rozhodl kandidovat za necelé dva roky do čela státu v přímé prezidentské volbě.
22.04.2016 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8615 článků) , Přemysl Sobotka (451 článků)

Klaus mladší ve stopách otce: Nová posila ODS! Může straně pomoci?

 
Václav Klaus mladší (44) se nakonec přece jen chystá do politiky. Měl by stát odborným mluvčím ODS pro oblast školství. Jde o překvapující zprávu - po jeho konci v prestižním gymnáziu PORG politické ambice neprojevoval, jenže zlákal ho šéf ODS Petr Fiala, kterého Klaus i jeho otec exprezident uznávají. Může však ODS pomoci léčba lidmi typu Fiala a Klaus? Blesk.cz se zeptal na názor politologa Bohumila Doležala.
21.03.2014 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8615 článků) , Petr Fiala (1050 článků) , Václav Fiala (52 článků)

Lidé se z komunismu nepoučili, stýská si v nové knize Klaus

 
Prezident Václav Klaus ve své nové knize My, Evropa a svět soudí, že se lidé z komunismu myšlenkově a ideově nepoučili. Pozornost a obezřetnost podle něj opadly, což je prý vidět zvláště na směřování integračního procesu v EU. Téměř nikdo v Evropě a USA se podle něj nestydí zavádět opatření, která se definitivně zdiskreditovala a která skončila s komunismem.
20.02.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8615 článků)

Václav Klaus přednášel: Rusko vždycky patřilo do Evropy. A pokud jde o Ukrajinu, já vám to říkal už před rokem...

 
Měli bychom přestat vést staré, už dlouho neexistující bitvy, řekl dnes bývalý prezident Václav Klaus v narážce na to, že kritici současného Ruska jej stále dávají do souvislosti s komunismem. Uvedl to v projevu na konferenci Global Forum v ázerbájdžánském Baku. Varoval také před zjednodušováním vztahů Západu a Ruska na problematiku ukrajinské krize. Myslí si rovněž, že bylo tragické nutit Kyjev, aby si vybral mezi Západem a Ruskem.
28.04.2015 18:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8615 článků)

V ODS vládne koalice průměrných a neschopných, kritizuje Payne bývalou stranu

 
Místopředseda Svobodných Jiří Payne na svém blogu na serveru iDnes.cz vysvětluje, jak to bylo s jeho odchodem z ODS. Odmítá, že by před pěti lety odcházel za lepším. Vydal se prý namáhavější cestou a založil novou politickou stranu, aby mohl dělat politiku podle svého přesvědčení. ODS se prý odmítá reformovat a strana je myšlenkově prázdná.
03.10.2014 14:45 |

podobné články

Šťastný zamával ODS: Založím stranu, kterou povede Klaus!

 
Rebel ODS Boris Šťastný opustil stranu. Chtěl by se přičinit o to, aby vznikla politická strana pod vedením Václava Klause. Zda se bude chtít Klaus do čela strany postavit, neví. Vyzval "slušné lidi nelevicového smýšlení", aby ho následovali.
23.08.2013 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8615 článků) , Boris Šťastný (403 článků)

Sháněl nájemného vraha na svou bývalou: Jen jsem ji nechal sledovat, tvrdí

 
Krajský soud v Praze se dnes začal zabývat případem muže, který podle obžaloby loni v létě připravoval vraždu své bývalé přítelkyně. Údajně měl s bývalou družkou spory kvůli výchově jejich společného syna. Jedenačtyřicetiletý muž vinu odmítá, bývalou přítelkyni a syna prý pouze nechal sledovat. Tvrdí, že chtěl jen získat důkazy, že se žena o syna nestará.
03.05.2016 16:25 |

podobné články

Klaus není hňup. Mohl by se vrátit do ODS, prognózuje Zeman

 
Expremiér Miloš Zeman se snaží vrátit do vysoké politiky. Za Stranu práv občanů – Zemanovci agituje, kde se dá. Spolustraníky hecuje k větším výkonům. Comeback dvojice Klaus – Zeman do vedení země, jak to předesílá píseň Františka Ringo Čecha, je reálný. Zeman totiž prognózuje, že Klaus by se po uplynutí prezidentského mandátu mohl vrátit do vedení ODS.
04.05.2011 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17449 článků)

Hájkova slova o bin Ládinovi zaujala i za mořem. V New Yorku

 
Slova prezidentova vicekancléře Petra Hájka o neexistujícím arciteroristovi bin-Ládinovi v souvislosti s jeho zastřelením americkými speciálními jednotkami už zřejmě obletěla svět. Původní zprávu ParlamentníchListů.cz, ve které Hájek tvrdí, že v existenci Usámy bin Ládina nevěří, ocitoval i renomovaný deník Wall Street Journal.
05.05.2011 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Usáma bin Ládin (321 článků)

Policie viní čtveřici z krácení daní se škodou přes 200 milionů

 
Protikorupční policie obvinila čtyři lidi, kteří státu krácením daní údajně způsobili škodu přes 200 milionů korun. Trestnou činnost páchali tak, že obchodovali s neexistujícím zbožím a deklarovali jeho vývoz do zemí Evropské unie, sdělil dnes ČTK mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej.
21.04.2013 08:50 |

podobné články

Senior ze severu vzkazuje Zemanovi: Vstoupíš-li do lejna, nerozmazávej ho

 
Někdejší komunistický politik Vlastimil Balín, který sám sebe označuje za důchodce ze severu, se zostra pustil do prezidenta Miloše Zemana kvůli teroristům i kauze s neexistujícím článkem Ferdinanda Peroutky.
01.07.2015 15:16 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Balín (17 článků) , Miloš Zeman (17449 článků)

Petr Holec: Eurozóna by měla Řecku pomoci – od eura

 
Ani ruský prezident Vladimir Putin si z EU nedělá takovou legraci jako řecká vláda. Ta nejdřív nechá Řeky hlasovat o neexistujícím záchranném programu, který stejně nebyl ničím jiným než další kamufláží řeckého bankrotu, načež její věčně rozesmátý premiér Alexis Tsipras (kde sakra pořád bere dobrou náladu? Většina z nás je při bankrotu smutná) přiveze na summit do Bruselu místo nového plánu záchrany země jen novou žádost o další miliardy eur.
09.07.2015 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2805 článků)

Leda tak prdlajs. Kosočtverec. Donald Trump vyděsil ty, co nemají rádi Rusko, a v Čechách nastal smích

 
Republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump poskytl rozhovor americké televizní stanici ABC. Hovořil o svém „neexistujícím vztahu s Ruskem“, o Vladimiru Putinovi i o tom, že sám – v rozporu se svými názory – zaměstnává dělníky ze zahraničí. Debata kolem Trumpa se rozproudila i v Česku.
01.08.2016 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2805 článků) , Donald Trump (2986 článků)

Vymyšlení teroristé, citace z fiktivního článku: Rádio Jerevan by puklo závistí

 
Donald Trump a jeho lidé líčí teroristické útoky, které se nikdy nestaly. Miloš Zeman zase vypráví o neexistujícím článku Ferdinanda Peroutky. Ti dva se hledali…
22.02.2017 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2986 článků) , Miloš Zeman (17449 článků)

Pavel Šafr vytáhl na Andreje Babiše reportáž České televize. Patnáct let starou

 
V době, kdy Zemanova vláda rozhodla o první privatizaci Unipetrolu, Česká televize odvysílala v dnes již neexistujícím cyklu Fakta reportáž o počátcích podnikání Andreje Babiše a o kauzách, které jsou s nimi spojené (28. 1. 2002, „Česko-slovenský sen“). Dokument zveřejnil server Euro.cz, který zároveň upozornil na fakt, že znalec, který pomohl Babišovi v kauze Lovochemie, pracuje pro Agrofert. Upozornil na to server Forum24.
24.03.2017 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (9356 článků)

Fin se řídil mapou Československa a zabloudil: Z rozčilení se musel opít! Pokuta 19 tisíc ho potěšila

 
Se čtvrt století starou mapou tehdejšího Československa v ruce bloudil zmateně po silnicích na Tachovsku finský senior Hannu Sepponen (64). Kvůli již neexistujícím cestám se tak vynervil, že si za jízdy autem cestou z hranic s Německem do Plzně vydatně přihýbal kořalky. Opilý pak skončil v rukách policie.
05.04.2017 17:35 |

podobné články

ÚZSVM převzal ve Švihově pozemky po neexistujícím státním podniku

 
Pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Klatovech po důkladném prošetření veškerých nabývacích titulů převzali do své příslušnosti hospodaření dva pozemky ve Švihově, dohledané pomocí Mapy majetku státu. Pozemky byly v katastru nemovitostí zapsány na již neexistující podnik – Krajskou inženýrskou organizaci se sídlem v Plzni, která byla zrušena v roce 1992.
21.04.2017 18:30 |

podobné články