Článek

Odpůrci koncesionářských poplatků se sdružují na internetu. Vznikla nová iniciativa

 
Prezident Miloš Zeman se při posledním dnu návštěvy Plzeňského kraje zmínil, že je pro zrušení koncesionářských poplatků České televizi. Veřejnoprávní médium už podle něho neplní svou funkci objektivní televize. V souvislosti se současnou kritikou nejen prezidenta vznikla i skupina na sociální síti Facebook, která vyjadřuje odpor ke koncesionářským poplatkům.
07.03.2015 15:16 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20461 článků)
Podobné články

Zrušení koncesionářských poplatků podpořilo na internetu přes 41.000 lidí

 
Rozhlasové a televizní poplatky mají svůj prapůvod v koncesionářském poplatku, který byl do českého prostředí zaveden v roce 1923 zákonem o telegrafech na jehož základě bylo vydáno vládní nařízení, které určilo podmínky pro zřizování, udržování a provoz telegrafů. Uvádí na svém blogu Eduard Kožušník (ODS), který je jedním ze dvou navrhovatelů zrušení koncesionářských poplatků v Česku.
03.11.2009 21:15 |

podobné články

Rušení koncesionářských poplatků se odkládá

 
Senát ve čtvrtek nerozhodl o zrušení koncesionářských poplatků, návrh vrátil k doplnění a novému projednání svým výborům. Navrhla to ODS, která zrušení poplatků prosazovala. Žádný ze zástupců ostatních frakcí ale během více než dvouhodinového projednávání změnu financování nepodpořil.
05.11.2009 15:45 |

podobné články

Má se z koncesionářských peněz platit vývoj? Fridrich je pro

 
Co všechno by mělo být hrazeno z koncesionářských poplatků České televizi? Česká veřejnoprávní stanice pracuje na rozvoji svého vysílání kromě internetu i přes iPady. Internetový odborník Oldřich Bajer váhá, do jaké míry tyto kroky odpovídají jejímu veřejnoprávnímu poslání a zda se má z poplatků vůbec platit i něco jiného, než samotné televizní vysílání.
17.07.2011 19:35 |

podobné články

Zrušení koncesionářských poplatků má v Senátu zelenou

 
Senátoři na čtvrtečním zasedání rozhodli, že se budou zabývat zákonem o zrušení koncesionářských poplatků a poslali jej do senátních výborů a mediální komisi horní komory k projednání. Autory návrhu jsou senátor Richard Svoboda (ODS) a nynější kandidát do Evropského parlamentu Eduard Kožušník.
07.05.2009 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Svoboda (32 článků)

Senátní kulturní výbor opět nepodpořil zrušení koncesionářských poplatků

 
Senátní kulturní výbor ve středu 2. prosince ani při opakovaném projednávání nepodpořil senátorský návrh na zrušení koncesionářských poplatků, jak to prosazuje ODS. Občanským demokratům chyběl jediný hlas. Návrh mají na programu ještě další výbory, Senát má o něm rozhodnout příští týden.
02.12.2009 12:20 |

podobné články

ČT zaplatí za vybírání koncesionářských poplatků miliardu. Soukromé firmě

 
Jde o největší zakázku v historii veřejnoprávní České televize: výběr zákonem stanovených koncesionářských poplatků hodlá svěřit soukromé firmě.
24.09.2010 08:55 |

podobné články

Česká televize změní systém správy koncesionářských poplatků

 
Česká televize vypsala zakázku na dodávku systému pro evidenci, výběr a vymáhání koncesionářských poplatků. Současný systém funguje od roku 2004 a již podle televize nesplňuje všechny technické nároky. Náklady na jeho provoz jsou navíc příliš vysoké, informovala mluvčí Alžběta Plívová. Hodnota nové zakázky je deset miliónů korun bez DPH.
01.10.2013 14:35 |

podobné články

Bělobrádek se zmínil o zrušení koncesionářských poplatků

 
Čtenář ParlamentníchListů.cz se zeptal předsedy KDU-ČSL na zachování koncesionářských poplatků. Na jejich adresu se totiž nedávno vyjádřil ministr kultury Daniel Herman, když řekl, že by je měli platit i občané, kteří nevlastní televizi. Pavel Bělobrádek ale tak vyhraněný názor nemá.
14.03.2014 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1496 článků) , Daniel Herman (1053 článků)

Odboráři odmítají návrh na zrušení koncesionářských poplatků

 
Oborový svaz médií, pod který spadají odborové organizace médií veřejné služby, se postavil proti návrhu na zrušení koncesionářských poplatků. Naposledy se k němu připojil i Miloš Zeman. Podle odborářů se tak prezident snaží jen získat laciné politické body. 
09.03.2015 13:36 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20461 článků)

Česká televize si chce tvrdě došlápnout na neplatící koncesionáře. Inspiruje se v Německu, tam se za to chodí i za mříže

 
V loňském roce Česká televize vybrala na poplatcích od občanů na 5,6 miliardy korun. Je však přesvědčena, že by mohla vybrat ještě mnohem víc, kdyby si došlápla na neplatiče koncesionářských poplatků. Některé neplatiče pohnala před soud. Jen se ukazuje, že vždy nejde o lidi, kteří by televizi opravdu sledovali „na černo“. V Německu se za neplacení koncesionářských poplatků ocitla jedna dáma dokonce za mřížemi.
10.06.2016 08:55 |

podobné články

Ředitel Českého rozhlasu si povídal s Pleslem. Tématu koncesionářských poplatků se vyhnul

 
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl přivítal ve čtvrteční Kauze dne Reného Zavorala, generálního ředitele Českého rozhlasu. Ten prozradil, jak se dívá na budoucnost médií a zda se před volbami chystá otevřít téma zvyšování koncesionářských rozhlasových poplatků.
23.02.2017 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (216 článků)

„V ČT je nutné udělat radikální řez!“ Dlouholetý redaktor televize varuje před zneužitím koncesionářských poplatků

 
ROZHOVOR „Je naprosto skandální, že si v České televizi, veřejnoprávním médiu, může někdo objednat reportáž,“ říká bývalý reportér ČT a současný poslanec za hnutí ANO Zdeněk Soukup. K záležitosti, kdy si ČT chce najmout tři agentury, které by vylepšily její obraz u veřejnosti, pak ještě uvádí: „Česká televize si svůj obraz i pověst zlepší především tím, když zkvalitní svoji práci. Pokud ty veřejné finance použije na činnost PR agentur, je to podle mého názoru zneužití koncesionářských poplatků. V ČT je prostě nutné udělat radikální řez.“
25.02.2017 08:15 |

podobné články

Soud zamítl žalobu na ČSOB o vrácení poplatku za správu úvěru

 
Obvodní soud pro Prahu 5 dnes zamítl žalobu na ČSOB o vrácení poplatku za správu úvěru. Ve sporu šlo o vrácení poplatku 1100 Kč za správu úvěru ke spotřebitelskému úvěru sjednanému v roce 2011. Banka o tom dnes informovala. Potvrdilo se podle ní to, že předchozí rozhodnutí stejného soudu o nepřiznání poplatků Hypoteční bance nemá precedentní povahu. Podle zástupců iniciativ, které bojují za vrácení těchto poplatků, nešlo o jejich klienta a neví se, o co v tomto případě konkrétně šlo. 
27.05.2013 14:50 |

podobné články

Miroslava Němcová: Zrušení poplatků pro ČT by mohlo vyústit v konec demokracie

 
Prezidentovo prohlášení o podpoře zrušení koncesionářských poplatků vyvolalo ohlasy u politiků. Někteří z nich Zemanův návrh ostře kritizují, jiní ho podporují. Odpůrci Zemanova výroku hájí svůj postoj kvůli udržení demokratické povahy země. Na druhé straně ti, kdo podporují tento výrok, zdůvodňují svůj názor současnou neobjektivitou České televize, píše se na serveru Lidovky.cz
09.03.2015 09:16 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1376 článků)

Stát chce získat peníze na sport v barech, restauracích i z koncesionářských poplatků

 
Sport v Česku by nově mohl být částečně financovaný z poplatků za veřejné sportovní projekce i z televizního koncesionářského poplatku. Agentura Mediafax to zjistila z koncepce podpory sportu, o které má vláda jednat příští středu.
07.03.2011 20:45 |

podobné články

Schvalování senátorské novely o mediálních poplatcích se odkládá

 
Schvalování senátorských novel o koncesionářských poplatcích a o platech manažerů státních firem horní komora na žádost předkladatelů zatím odložila. Rozhodla o tom dnes v úvodu své schůze, na níž obě předlohy měla původně začít projednávat. Téma koncesionářských poplatků by se mělo před posouzením v plénu Senátu stát ještě předmětem veřejného slyšení.
18.03.2015 10:25 |

podobné články

Mrtví vylézají z hrobů a sdružují se. ODA, Bursík... Ondřej Neff nevěřícně zírá, kdo všechno se letos chystá kandidovat

 
Novinář Ondřej Neff se ve svém komentáři pro web Neviditelný Pes pustil do zhodnocení aktuální předvolební scény. A zřejmě je podle něj opravdu zle, protože „mrtví vylézají z hrobů a dokonce se sdružují“. Tak ironicky hodnotí Neff nově vzniklé dohody o spolupráci rozličných stran. Dokonce to podle něj vypadá jako píseň Thriller od Michaela Jacksona.
14.07.2017 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1626 článků) , Ondřej Neff (196 článků)

Jak zvládnout nákup oblečení na internetu

 
Nákup oblečení na internetu je stále oblíbenějším trendem a to hned z několika důvodů. Nejenže je to oproti kamenným obchodům v mnoha případech levnější, ale zároveň je to pohodlnější, protože nemusíte nikam chodit a navíc máte daleko větší výběr, nežli v klasických obchodech. Jestliže i vás nákup oblečení na internetu láká, pak jste na správném místě. I když se na první pohled zdá, že na tom vlastně vůbec nic není, měli byste znát pár základních tipů, triků a fíglů, díky kterým vše zvládnete na jedničku. A klidně i s hvězdičkou! Zvládněte nákup na internetu i vy! Nákup oblečení na internetu je hitem, který láká stále více lidí. Je to levnější, pohodlnější, rychlejší a zkrátka lákavější. Ovšem pouze v případě, kdy to umíte. I když si možná myslíte, že na tom nic není, pravda je kolikrát úplně jiná. Proto jsme pro vás napsali dnešní článek, ve kterém jsme pro vás připravili několik tipů, s nimiž budou nákupy na internetu hračka. Recenze prozradí mnohé Na samotném začátku určitě uděláte dobře, pokud si o daném obchodě, ve kterém se chystáte nakupovat, přečtete nějaké recenze. Je-li to známý obchod, určitě najdete nespočet recenzí, které vám o daném e-shopu prozradí mnohé. Podle recenzí od reálných zákazníků se dozvíte, zda konkrétní shop vůbec stojí za to, dozvíte se o jejich zkušenostech a přesvědčíte se, zda je dobrý nápad nakupovat právě zde. Zjistěte si, jestli se vám vyplatí poštovné Jediným úskalím nákupů na internetu může být poštovné. Ne všechny e-shopy nabízí poštovné zdarma, zpravidla je proto potřeba objednat za určitou částku. Ještě než se vrhnete do nakupování, zjistěte si, jak to daný e-shop s poštovným má a podle toho usuďte, jestli se vám vyplatí v obchodě nakupovat. Kámen úrazu jsou velikosti Nejedna žena by nám jistě potvrdila, že nejčastějším kamenem úrazu jsou velikosti. Často se stává, že... Čtěte více Příspěvek Jak zvládnout nákup oblečení na internetu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.10.2017 20:50 |

podobné články

Proti reformě VŠ bojuje nová iniciativa, má podporu osobností

 
Proti chystané reformě univerzit vznikla nová Iniciativa za svobodné vysoké školy. Studentům a akademikům vadí zasahování do pravomocí škol, obávají se komerčních vlivů.
13.02.2012 16:55 |

podobné články