Článek

Odporný hyenismus: Vačice byla prošpikována šípy, přesto přežila

 
Štěstí v neštěstí měla vačice nalezená v Riverside v Kalifornii. Prošla si totiž peklem, když se do ní někdo trefoval šípy z kuše. Přesto se statečnému zvířátku podařilo přežít a nyní se zotavuje ve zvířecím útulku Jurupa Valley.
24.01.2016 21:35 |

podobné články

Podobné články

Šilhavá vačice Heidi uhynula

 
Vačice Heidi, která byla hlavním lákadlem zoologické zahrady v Lipsku, zemřela. Tři a půl roku staré zvířátko, které se proslavilo svými údajnými věšteckými schopnostmi, ve středu veterináři definitivně uspali, aby zkrátili jeho bolesti. Stav vačice se totiž začal prudce zhoršovat a naděje na zlepšení vzhledem k jejímu stáří nebyla.
28.09.2011 15:25 |

podobné články

Šilhající vačice Heidi má tisíce fanoušků

 
Výjimečně populární obyvatelku má zoologická zahrada v německém Lipsku. Samička vačice Heidi totiž šilhá. Její hendikep ovšem láká nejen turisty do zahrady k jejímu výběhu, ale také tisíce jejích fanoušků na Facebook. Šilhající vačnatec má totiž v této komunitní síti vlastní profil pod jménem Heidi, das schielende Opossum (Heidi, šilhavá vačice). A stránka už má přes 54 tisíc fanoušků.
08.01.2011 15:05 |

podobné články

RECENZE: Výstava Rychlé šípy slaví 75 let je pro tradicionalisty i recesisty

 
Před 75 lety, konkrétně 17. prosince 1938, vyšel první díl kresleného seriálu Rychlé šípy na zadní straně tehdy oblíbeného časopisu pro mládež Mladý hlasatel. Toto výročí připomíná výstava nazvaná Rychlé šípy slaví 75 let, která právě probíhá v pražském Kafkově domě a potrvá do 2. ledna 2014.
28.12.2013 17:23 |

podobné články

Odporný čin na Jesenicku: Někdo střílel šípy do stáda krav!

 
Stádo krav pasoucí se na pastvinách v Bukovicích u Jeseníku si vybral jako svůj terč neznámý pachatel, který po zvířatech střílel kovovými šípy z luku nebo kuše.
12.09.2014 16:05 |

podobné články

Šilhavá vačice Heidi bude na předávání Oscarů

 
Vačice Heidi, kterou si kvůli jejímu šilhajícímu pohledu oblíbily tisíce lidí, se objeví na předávání filmových cen Oscar. Její roztomilý výraz s ujíždějícíma očima směrem k čumáku strhl k fanouškovství jejího profilu 287 tisíc uživatelů sociální sítě Facebook a zaujala zřejmě i pořadatele galavečera k předávání Oscarů. Ošetřovatelé z lipské zoo potvrdili, že Heidi skutečně byla požádána, aby se večera účastnila.
01.02.2011 16:35 |

podobné články

Vačice na tříkolce: Kam jedu? Nikam! Jsem dávno mrtvá!

 
Děti v Uruti na Novém Zélandu uspořádaly výstavu nezvykle vymóděných vycpaných vačnatců. Akce vynesla škole 120 000 korun na vstupném a suvenýrech. Největším hitem prý byla vačice v zeleném tričku s kloboukem, brýlemi a řetízkem na krku, kterou školák posadil na tříkolku.
04.08.2012 12:15 |

podobné články

VIDEO: Šilhající vačice Heidi se stane hvězdou Oscarů

 
Němci mají důvod k oslavám. Sláva známé šilhající vačice Heidi, ze zoologické zahrady v Lipsku, totiž strmě stoupá a stává se z ní skutečná mezinárodní hvězda.
01.02.2011 22:15 |

podobné články

Šilhavá vačice Heidi předpovídala Oskary, sošku si má odnést Portmanová

 
Dnešní svět je evidentně hladový po zvířecích hrdinech. S odchodem psychochobotnice Paula, který úspěšně předpovídal výsledky na fotbalovém šampionátu, vznikla díra. Zaplnila ji až nyní šilhavá vačice Heidi. Ta si nejdříve získala celý svět svým vzhledem a nakonec následovala Paula v jeho věšteckých stopách. Nyní "tipovala" výsledky letošních Oskarů.
24.02.2011 18:30 |

podobné články

VIDEO Šilhavá vačice prozrazuje: Oscara získá Portman!

 
Populární chobotnice Paul, která tipovala výsledky při fotbalovém mistrovství světa, má nástupkyni. Tentokrát vačice předpovídá, kdo o víkendu získá Oscara za ženskou roli.
25.02.2011 06:05 |

podobné články

VIDEO Šilhavá vačice: Oscara získá Portman!

 
Populární chobotnice Paul, která tipovala výsledky při fotbalovém mistrovství světa, má nástupkyni. Tentokrát vačice předpovídá, kdo o víkendu získá Oscara za ženskou roli.
25.02.2011 09:40 |

podobné články

Šilhající vačice Heidi: Oscara získá Natalie Portman

 
Zda mají zvířata skutečně schopnost předvídat budoucí události a jsou napojena na vyšší vědomí, prokáže nedělní předávání Oscarů. Na něm totiž bude šilhající vačice Heidi z Německa předpovídat, kdo získá jednotlivé sošky.
25.02.2011 18:15 |

podobné články

Šilhavá vačice Heidi: Uhynula!

 
Zoo v německém Lipsku přišlo o svou hvězdu. Včera ve věku 3,5 roku zemřela šilhavá vačice Heidi!
29.09.2011 12:00 |

podobné články

MÁMA ROKU: Vačice přenáší na svých zádech 15 dětí! Podívejte se na VIDEO

 
Matky jsou starostlivé i ve zvířecí říši. Pečují o svá mláďata přímo do roztrhání těla. Titul "matka roku" by si ale letos zasloužila tato vačice, která na svých zádech přenáší své děti!
29.11.2013 14:05 |

podobné články

HYENISMUS: Nevidomé manžele okradli o všechny úspory! Teď se modlí, aby ušetřili na nájem

 
Odporný hyenismus vyšetřují policisté z Brna. Jen dva dny před Vánocemi si zloději vyhlédli nevidomý manželský pár, dostali se jim do bytu, ukradli peníze a platební kartu, ze které obratem vybrali veškerou hotovost.
23.12.2013 20:22 |

podobné články

BRÁNIL PŘÍTELKYNI PŘED ZNÁSILNĚNÍM! Dostal dva ŠÍPY DO HRUDI

 
Muž byl zasažen dvěma šípy do hrudníku poté, co začal bránit svou přítelkyni před znásilněním v deštném pralese na Papui – Nové Guineji. Informaci přinesl deník Daily Mail.
02.07.2011 15:45 |

podobné články

Izolovaný peruánský kmen Mashco Piro střílí po turistech šípy

 
Amazonie v sobě stále ukrývá mnohá tajemství. V této do jisté míry neposkvrněné přírodě žijí izolované kmeny, z nichž některé pravděpodobně ještě nikdo neobjevil. A není to náhoda, jak se zdá. Někteří domorodci totiž na cizince nereagují zrovna přívětivě, střílí po nich šípy. Ministerstvo pro životní prostředí v Peru proto pro výstrahu zveřejnilo video z jednoho takového podobného setkání.
26.10.2011 10:50 |

podobné články

Tohle jsou žabky, jejichž jedem indiáni potírali šípy: Kuňk, kvák, jsem zabiják!

 
Jsou krásné, barevné, pro někoho roztomilé, ale pozor, většinou také smrtelně nebezpečné. Řeč je o pralesních žabkách zvaných pralesničky, odborně pak dendrobatoidea, jejichž domovem jsou deštné pralesy. Protože si indiáni jejich jedem potírali šípy, říká se jim také žáby šípové nebo také barvířské.
10.06.2012 12:15 |

podobné články

V Brně oslavují 90 let komiksu v Česku: Rychlé šípy a ti další!

 
Český komiks slaví 90 let! A s velkou pompou – výstavou Signály z neznáma v Domě umění města Brna. Přestože jeho kořeny sahají do poloviny 19. století, kdy na našem území začaly vycházet satirické časopisy, za zakladatele českého komiksu se považují Josef Lada s kozlem Bobešem a Ondřej Sekora, který stvořil Ferdu Mravence. Ve výstavních síních nechybí ale ani Rychlé šípy či Čtyřlístek.
26.09.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Sekora (4 články) , Josef Lada (32 článků)

RYCHLÉ ŠÍPY mají narozeniny! Je jim 75 let

 
Přesně před pětasedmdesáti lety se zrodily Rychlé Šípy. Tehdy vyšel tento slavný kreslený seriál vůbec poprvé. Spisovatel Jaroslav Foglar počítal nejprve s tím, že příběhy pěti chlapců, budou mít maximálně pět dílů. Nakonec ale vzniklo přes tři sta pokračování.
17.12.2013 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foglar (23 článků)