Článek

Odpolitizování státní zprávy se projeví až příští rok, hlásí ministerstvo vnitra

 
Efektivita nového zákona o státní službě se podle ministerstva vnitra projeví až příští rok, kdy se uskuteční výběrová řízení na pozice vedoucích úředníků. Na vedoucí místa se ale stále bez výběrového řízení dostávají lidé, kteří jsou napojeni na vládní strany. Takovou praxi ministerstvo odsuzuje. 
08.04.2015 10:45 |

podobné články

Podobné články

Ministři financí a vnitra se dohodli: Chovanec dostane navíc 420 milionů korun

 
Ministerstvo vnitra dostane příští rok navíc dalších 420 milionů korun. Dohodli se na tom dnes ráno před zasedáním kabinetu ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO), uvedla Česká televize. Původně chtěl ministr vnitra pro svůj resort 1,1 miliardy korun, což Babiš označil za nereálné. Celkově má být rozpočet vnitra podle ČT navýšen oproti letošku o 3,8 miliardy korun. Vláda by dnes měla hlasovat o konečné podobě rozpočtu na rok 2017.
21.09.2016 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12424 článků) , Milan Chovanec (1384 článků)

Ministr Chovanec: Vláda udělala další krok k odpolitizování státní správy

 
Vláda dnes, 24. listopadu 2014, přijala materiál Ministerstva vnitra, který stanovuje konkrétní předpoklady a požadavky pro přijetí do služebního poměru na služební místo náměstka MV pro státní službu a na místo personálního ředitele sekce pro státní službu.
24.11.2014 20:46 |

podobné články

Vláda v pondělí zahájí debatu o rozpočtu na příští rok

 
Vláda v pondělí zahájí debatu o návrhu státního rozpočtu na příští rok. Ministerstvo financí navrhuje v prvním návrhu, který s největší pravděpodobností dozná ještě změn, na příští rok schodek rozpočtu 48,5 miliardy korun. Úřad zároveň ale v materiálu upozorňuje na to, že výdaje je možné zvýšit o 11,5 miliardy korun, tak aby byla dodržena dohoda koaličních stran. Ta počítá příští rok se schodkem 60 miliard korun.
29.05.2016 15:50 |

podobné články

AMSP ČR: Dočkáme se kvalitního zákona o státní službě?

 
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP) je znepokojena průtahy kolem přijetí účinné legislativy umožňující odpolitizování státní správy, profesionalizaci a zkvalitnění práce a odpovědnosti státních úředníků. Zástupci malých a středních podniků si stěžují, že ve státní správě je vše při starém, úředníci se bojí rozhodovat nebo jsou nekompetentní.
28.05.2013 17:45 |

podobné články

Tejc (ČSSD): Novela služebního zákona zkvalitní práci úředníků a odpolitizuje státní správu

 
Sociální demokracie chce poslaneckou novelou služebního zákona o úřednících zásadně zlepšit kvalitu služeb poskytovaných státní správou občanům České republiky. Jedním z plánovaných kroků je například odpolitizování státní správy a zvýšení odpovědnosti státních zaměstnanců za nezákonné rozhodnutí či nesprávný úřední postup.
24.07.2013 12:25 |

podobné články

Okamura: Političtí trafikanti dostávají zelenou, odbornost půjde opět stranou

 
Co se týče služebního zákona, musíme bohužel konstatovat, že k odpolitizování státní správy nedojde. Vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL našla spolu s TOP09 a ODS průsečík společných zájmů – a to, aby nadále státní správu řídily politické sekretariáty. Všech pět těchto stran odmítlo dlouhodobou garanci profesionální státní správy.
27.08.2014 11:30 |

podobné články

Pokud se projeví eurohujerská vláda, nastane v ulicích peklo, varuje John

 
Exministr vnitra Radek John (VV) má za to, že případné přijetí eura v Česku vyvolá v našich ulicích peklo. Již dnes jsou lidé chudí a po přijetí eura budou ještě chudší. Stávající ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) oponoval, že to tak černě nevidí. Oba muži se bavili o celé řadě problémů, kterým Ministerstvo vnitra čelí.
02.02.2014 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Milan Chovanec (1384 článků)

Chovancův úřad zakázal konvičkovcům název partaje. Ti to tak nenechají

 
Ministerstvo vnitra zakázalo politické straně Úsvit – Národní koalice používat název Úsvit s Blokem proti islámu. Podle tiskové zprávy strany totiž Ministerstvo vnitra považuje její hlavní teze za protiprávní. Název strany podle nich vzbuzuje přesvědčení, že jejím cílem je popírat práva a svobody skupiny občanů. A s tím Úsvit nesouhlasí, a proto se rozhodl Ministerstvo vnitra žalovat.
22.03.2016 15:01 |

podobné články

Přístup Ministerstva vnitra k dlouhodobé koncepci rozvoje celní správy je dle rezortu financí nekorektní

 
Ministerstvo financí vyjadřuje politování nad nízkou úrovní profesionality zaměstnanců Ministerstva vnitra, kteří společně se zástupci dalších rezortů měli v rámci pracovní skupiny zřízené na základě požadavku Koaliční rady odborně posoudit a zhodnotit aspekty návrhu na rozšíření kompetencí CS v oblasti trestního řízení. Považujeme za nepřijatelné, aby před ukončením fungování této společné skupiny zároveň Ministerstvo vnitra vydávalo tisková sdělení, která autoritativně návrh odsuzují. Zvlášť politováníhodná je skutečnost, že k tomu využívá zcela nekonkrétní a nepodložené argumenty, přičemž jejich případné doložení a obhájení mělo být právě předmětem práce v rámci této skupiny. Zároveň se ohrazujeme proti jednostrannému a účelovému publikování nepřipomínkovaných zápisů z jednání, které Ministerstvo vnitra, bez toho, aby oslovilo zbývající partnery v rámci skupiny, zveřejnilo na svém webu.
29.01.2017 15:30 |

podobné články

V roce 2016 může mezinárodní ochranu dostat až 2000 lidí

 
Ministerstvo vnitra očekává, že Česko příští rok udělí mezinárodní ochranu asi 2000 cizinců. Letos by jich mělo být asi čtyřikrát méně. Ministerstvo to uvádí v návrhu státního integračního programu (SIP) na rok 2016 a následující léta, který v pátek projedná vláda. Náklady na příští rok vnitro odhaduje na 200 milionů korun, z nichž větší část půjde z unijních prostředků.
18.11.2015 18:01 |

podobné články

Ministerstvo financí zhoršilo odhad, schodek se letos zvýší

 
Ministerstvo financí zhoršilo pro letošní i příští rok odhad vývoje ekonomiky. Letos by měl hrubý domácí produkt klesnout o 0,5 procenta, příští rok stoupnout o procento. Vyplývá to z materiálu, který dnes projednala vláda. V dubnu MF odhadovalo letošní růst HDP na 0,2 procenta a příští rok na 1,3 procenta.
19.07.2012 16:50 |

podobné články

Politici se o svůj vliv nepřipraví. Úředníky mají jako loutky, zlobila se právnička v televizi

 
Zákon o státní službě je po letech nečinnosti opět ve hře. Podle právničky a expertky na státní správu Michaely Suchardové je nezbytný pro to, aby došlo k odpolitizování celého systému. „Úředníci jsou dnes loutkami v rukou politiků,“ prohlásila v pořadu Hyde park na ČT24.
09.01.2014 21:50 |

podobné články

Ať Kalousek nenadává. Velezkušený úředník Outrata promlouvá ke klíčovému zákonu, který u nás prý udělá pořádek

 
Bývalý politik, někdejší místopředseda Senátu Edvard Outrata je velkým zastáncem služebního zákona, který by měl přispět k odpolitizování státní správy. „Ministři mají víc pravomocí, než mají mít,“ poukazuje odborník na státní správu na jeden z problémů, který vede k obrovským čistkám na ministerstvech po každých volbách.
27.06.2014 10:15 |

podobné články

Okamura objevil, koho si vláda chystá jako nejvyššího úředníka. Toho pána dobře znáte

 
Nové místo generálního ředitele státní služby se prý šije na míru bývalému premiérovi a eurokomisaři Vladimíru Špidlovi. Tvrdí to předseda Úsvitu přímé demokracie Tomio Okamura a vysmívá se vládním slibům o odpolitizování státní správy.
27.06.2014 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (269 článků) , Tomio Okamura (2017 článků)

Vykastrovali jste služební zákon, viní profesorka Dvořáková politiky

 
Mnohým politikům se zákon o státní službě, jehož deklarovaným cílem je odpolitizování státní správy, nehodí do krámu. A protože si jeho veřejné odmítnutí nemohou dovolit, alespoň ho „vykastrují“. Tak renomovaná profesorka politologie Vladimíra Dvořáková nazývá změny v chystané novele výše zmiňovaného zákona, na kterých se tento týden dohodla vláda s částí opozice.
08.08.2014 10:20 |

podobné články

OBRODA: K navrhované podobě zákona o státní službě

 
olitické hnutí OBRODA zásadně nesouhlasí s navrhovanou podobou služebního zákona. Tento zákon měl vést k odpolitizování státní správy, ovšem diskuze a jednání politické elity ho přivedla do roviny, ve které k tomu nedojde.
11.09.2014 15:40 |

podobné články

Senátor Michálek: Služební zákon - výsměch voličům

 
Většina poslanců koalice slíbila, že podpoří protikorupční návrhy Rekonstrukce státu. Hlavní bod se týkal snížení vlivu ministrů na personální politiku ve státní správě. Právě obavy ze ztráty zaměstnání nebo z odvolání z funkce (formálně z důvodu organizačních změn) byly podhoubím pro realizaci různě problémových (ústních) pokynů. V bodě 10 koaliční dohody se tedy ČSSD, ANO a KDU-ČSL zavázaly k plnému odpolitizování státní správy.
01.10.2014 14:05 |

podobné články

Ministerstvo vnitra zakázalo sudetoněmecké sdružení

 
Ministerstvo vnitra zakázalo Sudetoněmecké krajanské sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, které požaduje zrušení takzvaných dekretů prezidenta Edvarda Beneše. Považuje je za protiprávní v EU. Sdružení se také hlásí k podobným spolkům v Německu a Rakousku. ČTK o tom v neděli informoval přípravný výbor sdružení, který verdikt vnitra považuje za skandální a nedemokratický.
30.08.2009 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (161 článků)